0 oy
502 göst.
Diğer kategorisinde (239 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Bebişim 6 buçuk aylık. 1 buçuk aydır emmiyor. Kaynanam bizi hiç rahat bırakmaz. Hep onlara gidelim yada onlar bize gelsin kafasında sanki hiç onlardan başka hayatımız yok gibi. Eşimde diyor ki onlar bizi değil çocuğu özlüyo. Arada bırakalım gezelim. Ama ben 2 kere bıraktım şuana kadar daha 1inde de eşim kalsın dedi ağladım zorla gecenin 2sinde aldım eve getirttirdim. Gündüz bıraktım sadece 1 kaç saat kalmasına asla müsade etmem zaten. Sizce abartıyo muyum? Arada bıraksam da eşimle gezsek mi? (GECE DEĞİL GÜNDÜZ Bİ KAÇ SAAT ARKADAŞLAR) Takıntılı demeyin nolur yanımda değilken çok özlüyorum sadece 

40 Cevaplar

0 oy
(581 puan) tarafından
Bende bırakıyorum ama yatılı bırakmiyorum bırakamam sadece dışarı giderken bırakıyorum
(239 puan) tarafından
Yapamıyorum ben ya çok özlüyorum aklım hep onda kalıyo nabıcam
(581 puan) tarafından
Zaten gidip geri alacaksın öyle düşün ilk baş bende öyleydim ama abarttigimin farkına vardım ben evdeyken kayınvalidem gelir alır sevicem der götürür geri getirir
(239 puan) tarafından
Bırakma diyolar aklım karıştı ya. Çok iyi bakar ona eminim. Eşimle gezmek için bırakırsak vicdan yaparım gibi geliyo. Diğer türlüde hiç vakit ayıramıyoruz birbirimize ya hep onlar bizde ya biz onlarda
-Reklam-
0 oy
tarafından
Gecemi birakiyom saçmalama 

Ben bugün bankyaa gittim geldim 2 saat falan bıraktım gece birakmaam
(239 puan) tarafından
Gece bırakmadım hiç. Gündüz 2 kere bıraktım. 1inde kalsın dedi. Aldırdım zorla. Özlüyorum çok bırakamıyorum
tarafından
Birakmazaten aman gündüz sevsinler heter
(239 puan) tarafından
Gündüzleri bırakayım mı eşimle vakit geçirmek için biraz. Dışarısı soğuk onu çıkarmaktansa
tarafından
Eğer bebeğin duruyorsa bırak kız 3. Ayında emzirip çıktım bankada falan isim vardı yarın öbür gün eşim gelince bırakır kacarm hava soğuk olursa arada eşler de birbiriyle vakit gecirmelk
0 oy
(2,226 puan) tarafından
çocuğum yok 

ama kimseye bırakma taraftarı değilim ben zaruri bir şey olur o ayrı istemem yani 
0 oy
tarafından

6 aylık çocuğu da gece bırakmazsın be..

2 saat gez gel tamam ama gece bırakmak:ermm:

(239 puan) tarafından
Yahu bırakmadım zaten gündüz bıraktım. Gece kalsın dedi. İzin vermedim aldırdım zorla eşime
0 oy
tarafından
Oğlum 15.bucuk aylık. İlk defa geçen gün markete giderken bıraktım. Bırakmam hava şartları müsaitse benimle gelir yoksa hep beraber dururuz :) 
(239 puan) tarafından
Hep beraber duramıyoruz sorun da orda hep yanlarında olalım istiyolar birbirimize vakit ayıramıyoruz
tarafından
Canım biz ailelerle ayrı şehirde yaşıyoruz. Geçenlerde yanlarına gittik hava çok soğuktu eşimle markete gittik geldik hemen. Diğer türlü ziyaret için gittiğimizde ben nereye bebem oraya asla bırakmam. Sağlık sorunları ayrı birşey onlar mecburi
0 oy
(961 puan) tarafından
Henüz doğmadılar ama ben bırakırım kayımvalidem yatılı bakmam diyor simdiden yaslı ve rahatsız işin gücün olur bırak ama zevkine bırakma der anneme filan bırakırım geceleri ama 
(239 puan) tarafından
Annene bırakıyosunda kayınvalidene neden bırakmıyosun yanlış anlama kötü amaçla sormuyorum farkı ne ki
(961 puan) tarafından
Yazdım ya yatılı bakmam diye kendi diyor yaşlı ve çok rahatsız 1 2 saatlik bakabilirim diyor ikiz bi de zor olur diyor ama annem daha genç ve ilk torunları her şekilde gece filan ilgilenir benden daha iyi bakar hatta oysa kayınvalidem alt katımda aramızda iyi ama ona zor olur
(239 puan) tarafından
Anladım canım sende haklısın
0 oy
tarafından
Aynı benim kaynanam her gün ya onlar bizde yada biz onlarda geçen kuaföre gittim bir kaç saatliğine bıraktım kizim 13 aylık toplasn 3 kere birakmisimdir tamam çarşıda isim olduğu zaman bırakılır ama 6 buçuk aylık bebek gece kalmasına bırakılmaz canım ben bırakamam yani 
(239 puan) tarafından
Gece kalmasına değil kız öyle eşimle gezmek için bi kaç saat
0 oy
(44,694 puan) tarafından
İsim ollunca hep bırakırım.  
(239 puan) tarafından
Bırakma diyolar ya kafam karıştı
0 oy
tarafından
yatılı bırakmam ama Bi yere falan gideceksem bırakırım 
(239 puan) tarafından
Gezmek için eşinle bırakır mısın havalar soğuk dışarı çıkarmamak için
tarafından
keyfi gezmek için bırakmam çocuklarımı da götürüyorum gezmeye hava soğukken zaten gitmem
(239 puan) tarafından
Haklısın
0 oy
(154 puan) tarafından
Valla canım bende tam tersi muzdaripim benimkiler bakmıyo hastane işim olsa gidemiyom gezmeye gidemiyom napıcam bilmiyom seninkiler bakıyosa bırak bence yani
(239 puan) tarafından
Bende çok özlüyom çoğu kişi bırakma demiş kafam karıştı ya
0 oy
(3,480 puan) tarafından
O kadar küçük bebegi değil kaynanama anneme bile bırakmam kalması için 
(3,480 puan) tarafından
Henüz bebegim yok ama güvenemem sanırım ne biliyim
(239 puan) tarafından
Çok iyi bakar ona şüphem yok tek sorunum özlemek
(3,480 puan) tarafından
Benden iyi baksa da bırakmam:))
(239 puan) tarafından
Neden ki
(3,480 puan) tarafından
Güvenmiyorum
0 oy
(1,685 puan) tarafından
Valla cnm bakabilliyorsa güveniyorsan bırak. Ben kendi anneme arada bırakırım sen çocuğu al ben evde kafa dinleyim temizlik yapayım derim. 5 6 saat sonra gidip alırım çocuğu. Ya da bırakıp eşimle gezeriz. Çok yapmışımdir bunu bebeğim 8 aylık. ama Kaynanama asla güvenmem aşırı beceriksiz çocuğa asla bakamiyor bebek ağlayınca susturamiyor bir ik o defa bir saatlik bırakma gibi bir gaflete düştüm çocuğum aglamaktan çatlamış susturamiyor asla beceremiyor bnm annem anında susturuyor mesela bir şekilde çocuğu kandırıp oyalayip. Bu bebek ağlayınca kucağına alıp hadi sus babannem hadi sus babannem ee ee diyor o kadar. Çocuk yırtıyor kendini. Çocuğum iki üç defa bundayken ağlama krizine girdi birdaha asla bırakmam. Bir de bebeğime laf atıyor çok ağlıyor bilmem ne senin beebginde sorun var ağlıyor ne yapaym diyor. Ve sigara içiyor deli gibi kaç defa diyorum çocuğu bırakınca sakın yalnız bırakma anne diyorum. Bu çocuğu bırakıp balkona sigara içmeye çıkıyor hep hiç güvenmiyorim ona bir de diyor ki aglamasa bakarım ne var diyor aglamasa herkes bakar anne önemli olan susturabilmek dedim en son. Yani canım guvenmiyorsan sakın çocuğunu bırakıp eziyet çektirme ama bakabilliyorsa guveniyorsan bırak sen de kafa dinle
(239 puan) tarafından
Çocuk bakmasına çok güvenirim şimdi Allah var.
(1,685 puan) tarafından
O zaman bırak cnm sen kafa dinlersin çocuğuna daha verimli olursun :)
0 oy
(5,220 puan) tarafından
Ay asla bırakmam
(239 puan) tarafından
Niye ki
(5,220 puan) tarafından
6 aylıkken yoğury mayaladı ekşi oldu ona şeker katta öyle yedir dedi halley yerken bebiş ona bakıyo diye ağzına getirdi çıkışmasam azda olsa vercekti böyle şeyleri var bide ben olmadan neler yedirmeye çalışır allah bilir
0 oy
tarafından
3 yasina  33 haftalik hamileyim bu zamana kadar hic birakmamjstim hamile olunca dr kontrolune giderken birakiyom sadece
(239 puan) tarafından
Neden
tarafından
Guvenemem kimseye heleki bu devirde ayni sekilde annemlerdede kalmadi hic
0 oy
(2,565 puan) tarafından
İşim olduğu zaman bırakırım gözümde arkada kalmaz eminim ki çok iyi bakar ama gece için bırakmam 
0 oy
(712 puan) tarafından
Gece Hariç gündüz birakabilirsin esinde zaman ayırmış olursun 
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Kiz vallahi hic birakmadim :D o yakinlik olmadi hic
0 oy
(245 puan) tarafından
Kızım şimdi 2 yaşında. Küçükken de mama ile beslendiği için genelde anneme veya kayınvalideme bırakıyordum ama mecburi işim olduğu zaman veya dışarıya çıktığım da çocukla gidemeyeceğim bir ortamsa bırakıyordum. Ama gece hiç kalmadı gece yatıya da bırakmazdım zaten. Şimdi kayinvalidem de durmadığı için anneme bırakıyorum ama orda bile eve getiririm yatmak için. 
0 oy
(219 puan) tarafından
Bende mecburiyetten bırakıyorum canım iki çocuk var çarşı hastahane falan yanımızda götürmek zor oluyor kendi annemi çağırıyorum çoğu zaman ama bazende kaynanama bırakmak zorunda kalıyorum güzel bakıyor ama ben hiç icim rahat ederek bırakmıyorum kaynanama
0 oy
(7,023 puan) tarafından
Gezmek için değil ama hastane ya da market işlerim olduğunda bırakıyorum yatılı bırakmam bırakamam. 

İlgili sorular

0 oy
37 cevap 331 göst.
+1 oy
7 cevap 441 göst.
22 Nisan 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 307 göst.
0 oy
14 cevap 238 göst.
6 Ocak 2021 Diğer kategorisinde ❣️DenizAselnAnnesi❣️ (1,379 puan) tarafından soruldu

380,003 soru

11,374,976 cevap

34,858 kullanıcı

...