0 oy
306 göst.
Aile kategorisinde (115 puan) tarafından

Gündemden Allahım bütün çocukları korusun inşallah:'( nasıl öğrettiniz çocuklara mahremi biri dokunursa bağırmayı ya da söylemeyi biz çok sessiz büyüdük ne olsa da söyleyemedik çocuğum da mı bana benzeyecek çekingen olmasın istiyorum nelere dikkat ediyorsunuz nasıl yetiştirdiniz 

10 Cevaplar

+1 oy
(6,360 puan) tarafından
Aamir khanın videosu vardı ona bakabilirsin fikir edinmek için
(115 puan) tarafından
Bakıcam teşekkür ederim
(4,698 puan) tarafından
Bende bunu önerecektim muhteşem anlatıyor amir khan
(374 puan) tarafından
Hangi film peki adini da yazar misiniz
(4,698 puan) tarafından
Film değil aşkım Bi programda çocukları yanına oturtup öğretiyor
-Reklam-
+1 oy
(2,075 puan) tarafından
En basitinden altını onun gönlü olmadan zorla almıyorum. Yada o istemiyosa üstünü değiştirmiyorum. Dedesi anneannesi sirf öpmek istediği için ona israr etmiyorm. Zorla kimseye gülsün sevsin diye uğraşmiyorum. Kisacasi özgür bırakıyorum
(115 puan) tarafından
Bende çevremden kaçırıcam sanırım anne babam abartmaz da abartacak insanlar var rahatça başkasının çocuğuna bağıran seven
+1 oy
tarafından
Akli ermeye başlayınca cinsel organını göğüslerini poposunu gösterip kimse dokunmamalı diyeceğiz , yenidoğandan itibaren kimsenin yanında altını degistirmeyecegiz , altını değiştirirken biri girdiğinde ya üzerini örtüp çıkmasını bekleyeceğiz ya da kibarca odadan çıkaracağız. Böyle böyle yer edecek çocuğun aklında demek ki altım açıkken birinin görmemesi gerekiyor , annemden başkası dokunmamalı fikri oluşturacağız önce , büyüdükçe de artık benden başkası görmemeli fikrini benimsetecegiz. Allah kısmet ederse inşallah oğlumu kucağıma alacağım 3 ay sonra ve ilk yapacağım şey kimsenin altını değiştirmesine izin vermemek olacak. Çünkü ne kadar farklı kişi altını değiştirirse bebekte herkes görebilir düşüncesi oturmaya başlar. Örneğin emzirirken vs muhakkak örtü ile emzirmek gerekiyor ya da başka bir odaya geçip emzirmek gerekiyor. Mahremiyet eğitimi ilk doğduğu andan itibaren asilanmali. Kırılan kırılsın, darılan darılsın aldırış etmeyin. Allah korusun başına kötü bir şey gelince bizim içimiz yanacak , el vah tüh edip geçecek. Belki biraz sert gelebilir ama ben aklı erdikten sonra kim dokunursa dokunsun bagirmasi gerektiğini tepki vermesini hatta eline vurmasını öğreteceğim. İnsanlar dünyayı yasanilmaz bir yere çevirdi ve düzeltmekte biz annelerin elinde. Kız erkek fark etmez evlat evlattir cinsiyet ayrımı yapmadan kendini üstün görmeden karakterli çocuklar yetistiririz inşallah ♥️
(115 puan) tarafından
Amin canım inşallahh bende şuan emzirmede öyle düşünüyorum tabi yanımızdakilerin anlamayacağına da eminim ama benim de utanacağım bir durum zaten dediğin gibi bebeğe de örnek illaki birileri kırılacak yapacak bir şey yok
tarafından
Bırak kirilsinlar bebislerimizin canı sağ olsun , yeter ki zarar gormesinler.
0 oy
(621 puan) tarafından
Aynen bende düşünüyorum kızımı nasıl bu konuda yeteştrcğm diye biz sürekli baskıyla büyüdüğümüz için çekingen oluyoruz istemsizce malesef
(115 puan) tarafından
İnşallah hayırlısıyla yetiştiririz gerçekten o kadar çekingenim ki böyle çocuğumu bile sanki çekinerek sevecekmişim gibi hissediyorum sanırım kişisel gelişim kitapları alıcam önce kendime
0 oy
(6,203 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

image

image

image

image

image

Alacaksin bir tane cinsellik kitabi,gerekirse sabah aksam o kitabi okuyacaksiniz.Ordan ogrendiklerinizi de bebeginize ogeeteceksiniz

(115 puan) tarafından
Çocuk kitabı şeklinde mi anne kitabı mı
(6,203 puan) tarafından
Cocuk ve anne bi doka fotograflarini yoruma birakiyorum
(115 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(826 puan) tarafından
Bende bunu düşünüyorumda bence bize bişeyler anlatmak istediklerinde dinlememiz gerek sinirlendiğimiz bişeyler olsa bile sinirimizi onıara göstermemek gerekki bizden korkup saklamasınlar onara desteknolmamız gerek her konuda eğerki bi hataları varsa bunuda kpnuşarak anlatmamız bağırarak değil bu konuda kendime söz verdim 15 aylık şuan dışardan biri bişey demese çokta sinirlenmem kafama sıçsa bile işte kenarda kaynanam eşim bişey dediğindr kendimden geçiyorum bi anda  sinirlenirim işte 
(115 puan) tarafından
İnşallah onda da sakin kalırsın daha istediğin gibi olur ben çok sakinim normalde sinirim sadece ağlarım İnşallah bebekle de böyle devam eder
(826 puan) tarafından
İnşAllah canım  sinirlerimize hakim oıa bilirsek herşey iyi gider bana göre
0 oy
(535 puan) tarafından
Canım benim kızım daha küçük anlamıyor ama oğlumla konuştum vücudunda 3 tane özel bölge olduğunu bunların göğüs bölgesi popo ve öndeki malum yeri olduğunu söyledim buralara hiç kimsenin dokunmamasi gerektiğini anlattım sadece anne ve baban dokunabilir oda sadece kıyafetini değiştirirken yada banyo yaptırma sırasında dedim. Anneanne babaanne dede dayı hala teyze ve kim olursa olsun diğer insanların dokunmasın yasak olduğunu söyledim dokunan olursa avazın çıktığı kadar bağır dedim hatta bagirttim daha yüksek bağır dedim uygulamalı gösterdim canım şimdilik böyle 
(1,120 puan) tarafından
İnşallah o bağırmaya hiç muhtaç olmaz çocuklarımız yazını okurken ağladım ben
(535 puan) tarafından
Amin canım inşallah bende bi videoda izlemiştim hemen oğlumla konuştum daha önceleri de diyordum özel bölgeleri
(115 puan) tarafından
İnşallah o zamanına gelince bende böyle öğretirim canım
0 oy
(644 puan) tarafından

Cnm.oturup burayi ellemek ayip.surayinellemek ayip.diye acik.acik.soyoeyeceksin hic birsekilde korkmasini diyeceksin ne olursA OLsun bana gelip anlat demelisin hersekilde seni ywninda hissetirmelisin muhakkak ögret canim.benim.basima oyle seyler geldiki.cocukken suan 34 yasindayim.ilk defa buraya yaziyorim o yuzden cocuklarinizi lutfen sizden korkmasin. Ben yasadim kimse yasamassin :(

(644 puan) tarafından
Canim.ben kendi ögretmenimden tacize ugradim ilk defa buraya yaziyorum okula gitmek dahi istemiyordum korkuyordum ama ailem.neden gitmek istemedigimi bile sormazlardi okula zorla yollarlardi hetgun o.adami.gormek beni hergun oldürüyordu
(115 puan) tarafından
Allah cezalarını versin ya ailemize de bişey diyemiyorum kim düşünür ki ama yine de keşke daha açık sözlü yetişseydik inşallah çocuklarımız yaşamaz bende komşumda oldu ve hala orda yaşıyor anneme ne zaman gitsem görüyorum o unutmuştur çokta belki tamam ayıp olduğunu biliyordukta söyleyecek kadar cesaretli olmadık bu sıralarda daha çok aklıma geliyor çok fazla çekingen birisiyim biraz değişmem lazım çocuktan önce inşallah güzel anne babalar oluruz
(644 puan) tarafından
Benim 3 cocugum var biri 14 yasinda biri 9 yasinda biride daha 9 aylik ama iki cocugumda cok guzel yetisti sukurler olsun  onlara hersryi iyi ögretigimi dusunuyorum birseu olsa hemen gelip bana soylerler
(115 puan) tarafından
Maşallah canım nazar değmesinn❤
(644 puan) tarafından
Amin sagol cnm
0 oy
(850 puan) tarafından
Ebeveynler olarak çok araştırmak ve bilgilenmek gerekiyor. Nacizane önerim bununla ilgili kitaplar ve videolar var onlardan yararlanabilirsiniz. 
0 oy
(818 puan) tarafından
Oglum utangac birisi ve oni buyuturken hep altini degisirken tuvalete gotururken mahrem olan yerlerinin ayıp oldugunu kimseye gostermemesi gerektigini soyluyodum annen olsam bile bana da ayip sadece şu an kucuk oldugun icin sana yardimci oluyorum babana bile dokundurma baktirma eğer dokunmak gormek isteyen olursa bağir izin verme diyodum oyle de oldu asla babasi dahil biririsi konuyu acinca bagiriyo ayip diye kiziyo insallah hep boyle gider 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 62 göst.
+1 oy
7 cevap 440 göst.
22 Nisan 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
40 cevap 502 göst.
0 oy
10 cevap 303 göst.

378,968 soru

11,343,742 cevap