0 oy
460 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Benim 2 çocukta 1 haftadır hasta. Antibiyotik bitmek üzere hala burun akıntısı öksürük devam ediyor. Domuz gribi salgını varmis. İlk defa böyle uzun sürdü. Antibiyotik bitince hala burun akıntısı öksürük devam ederse ne olacak tekrar mi götüreyim doktora

17 Cevaplar

0 oy
tarafından
Evet buyuklerdede var kuzenim kuzenimin cocuklari kocasi domuz gribi baska bi kuzeniminde daha 1yasinan basmamis cocugu da oyke rabbim korusun cumlesini gecmesse tekrar gotur canim gecmis olsun
tarafından
Çok sağol cnm
-Reklam-
0 oy
(5,558 puan) tarafından
Herkes hasta canım ya 
tarafından
Çocuk kreşe gidiyordu bugün kimse göndermemis. Hepsi hastalanmış. Bu nasıl birşey aşırı bulaşıcı valla
(5,558 puan) tarafından
Korona dan beter walla her yer öyle
0 oy
(482 puan) tarafından
Evet ben de duydum.bi hastalık var .ama neyin nesi inan bilmiyorum.  1 haftadır hastayız. Ates öksürük balgam şikayetlerimz.  Doktora götürdüm kanda enfeksiyon 68 cikti. Igne balsadi doktor 3 gun sabah aksam olduk. Ben emin olmak için bugun sağlık ocağına gittim .kan aldırdım.  Aile hekimimiz hastalık var mi yok mu diye kontrol edecek. İstersen ver sen de bir test. Garanti olsun.
(1,541 puan) tarafından
Evet icerigi temiz bir urunmus canim. Zaten olmadi dr goturucem bu ara. Gece oksurmesi gecmedi 1 haftadir. O ara sorarim dr a. Cok tesekkur edrrim canm
(482 puan) tarafından
Bende tesekkur ederim. Allah şifasını versin evlatlarimizin.  Şey yapsana  ben hasta olunca hep yapıyorum bu tarifi. En azından öksürüğü hafifliyor.  Bir dis sarımsağı güzelce ez içine birazcık z.yagi koy karıştır. Gece yatarken ayağının altına sür.  Corap giydir .öksürüğe iyi geliyor.  Hastalığı tamamen tedavi etmesede en azından rahat uyuyor
(1,541 puan) tarafından
Allah razi olsun. Aminn
Yapiyorum 1 haftadir canim. Onum sayesinde belki hafif atlatiyor. Cok sifali birsey gercekten. Corabi gece boyunca ayaginda kalmali mi? Bir kac saat sonra cikarsak olur mu canm kac kere suruyorsun gece 1 mi daha fazlami
(482 puan) tarafından
Amin senden de Allah razı olsun canım. Yardımlaşmak buradan bile cok güzel inan ki. Allah herkesin karşısına iyi insanlar çıkarsın. Ben gece yatarken bir kere sürüyorum çorap giydiriyorum o şekilde sabaha kadar duruyor   en fazla iki gün yapıyorum ust üste bir iki gün ara verip öksürük olduğunda yine sürüyorum.
(1,541 puan) tarafından
Gercekten oyle koşulsuz şartsiz en yakınınmiş gibi yardimlasabiliyorzun anlasabilmek cok guzel.
 Ben 1 haftadir hergun sürdum yanlis mi yaptim acaba. Bide corabi sabah kadar tutmadim 4 saat sonra faln cikardim sabaha kadar kalsa daha mi iyi olur
0 oy
(524 puan) tarafından

Biz de ailecek hastayız:( tam iyileştik derken tekrar hastalanıyoruz.. 

tarafından
Çok geçmiş olsun cnm
(524 puan) tarafından
Rabbim şifa versin canlarım..
Benim küçük anne sütü alıyor arada calpol veriyorum canım.. serum fizyolojikle artı ventolin ile sık sık hava makinesinden burnunu açıyoruz, ayak tabanlarına zeytinyağı sarımsak karışımı sürüyorum. Büyüğü de bol c vitamini ile bitki çayları ile iyi etmeye çalışıyoruz antibiyotiği içtiği gibi kusuyor.
tarafından
Benim buyukte ilaç içerken kusuyor mecbur burnunu sıkıp öyle iciriyorum arkadan da su veriyorum hemen
(524 puan) tarafından
Dün bir tanıdığım çocuklara kekik şurubu mu kekik çayı mı öyle bir şey verildiğini söyledi bazı doktorlar bitkisel ilaç tavsiye ediyormuş canım.
tarafından
Geçmezse doktora goturecem sorarım sağol cnm
0 oy
(1,018 puan) tarafından
Aynen bugün aşıya gittik domuz gri i dedi hemşire salgın var dedi
tarafından
düzenlendi
Öyle valla cnm çocuklu ortamlara götürmemeye çalışın
(1,018 puan) tarafından
Haklısın canım ya hastaneler hep çocuk kayniyo zaten
0 oy
(4,853 puan) tarafından
Herkes hasta fena salgin var cocuklar büyükler domuz gribi salgını 
tarafından
Dikkat edin cnm bulaşmasın çok zor valla
0 oy
(1,046 puan) tarafından
O salgini 3 defa kaptim canim yeni biraz iylestiler oksuruk hic bir sekilde gecmiyo
tarafından
En çok öksürük mahfediyor bı öksürük geliyor dakikalarca. Bazen kusturuyor
(1,046 puan) tarafından
Kusmalari daha iyi balgami atiyolar 1 bucuk yasindaki kizim ilac kullandik igne 3 gun vuruldu hic iylesme olmadi 2 gun once kustu iylesti birsey kalmadi buyuk kizimn oksurugu hala gecmedi
0 oy
(1,621 puan) tarafından
Ne gribiyiz bilmiyorum ama eşim bi getirdi hastalığı 3 gün içinde önce kızıma sonra bana şimdide oğluma geçti ama bizde hapşırık burun tikanikligi oluyo öksürük ateş yok diye goturmedim doktora
tarafından
Benim buyukte hapsurukla başlamıştı ins ilerlemeden atlatır cnm
0 oy
(1,037 puan) tarafından
Daha antibiyotigimiz bitmeden yine hasta olduk kızımda bende bu sene gerçekten çok. Fena hayatımda hicbukadar hasta olmadim
tarafından
Bende anlamadım bu nasıl birşey eskiden antibiyotiğe başlayınca 4. Gün iyi olurduk. Şimdi geçmiyor
0 oy
(1,921 puan) tarafından
Oksuruk hemen gitmiyor bu hastalik yuzunden ben kizimi kresten aldim hep o hasta oluyordu eve komple dagiliyordu oksuruk icin tavsiyem yeni aldim bende farmasinin at kestaneli balsami var kardesim onerdi bana da oglum 3.gun bugun oksuruyr oksrunce bogazina sirtina suruyom 3 5 dk icinde kesiyor oksrurugunu 
tarafından
Bende konuşamıyor diye kreşe verdim ordan kaptı galiba. Sağol cnm internetten bakayım ona tesekkurler
(1,921 puan) tarafından
Rica ederim gecmis olsun
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Antibiyotik yanında ekstra şeylerde yapman lazım benim oğlumun 2 ay sürdü binbir türlü bitkisel şeyler yaptım da toparladım hala devam ediyorum düzenli bağışıklık önemli 
tarafından
Valla cnm sen nar yedir demiştin yedirebildigim kadar yediriyorum. Dut pekmezi iciriyorum 1 kaşık. Argivit focus iciriyorum. Annem cevizin içindeki perdeyi kaynamış. İçtiği şeylere karıştırıyoruz. Başka ne iyi gelirki
0 oy
(1,586 puan) tarafından
2 gün öncesine kadar bizde öyleydik kızım esim ve ben inan göz kapaklarıma kadar ağrıyordu çok şükür bu gün biraz daha iyiyim kızımada bronşit dedi doktor boğazlarına kadar dolmuş buhar ilacı verdi çok şükür oda biraz daha iyi Rabbim şifa versin herkese ya 
tarafından
Sağol cnm amin
0 oy
(1,541 puan) tarafından
Benim kizim da 1 hafta olacak hasta ilk gun atesi cikti daha olmadi. Burun akintisi var. Gunduzleri cok nadir oksuruk ama geceleri bir tik daha fazla oluyor. Saglik ocagina goturdum bi parol bi de ates dusurucu verdi o kadar . Dr goturcem bu gidisle kendim evde biseyler yapip iyi etmeye calisiyorum ama cokta etki etmedi. Bu sene o kadar cok ilac antibiyotik kullandi ki anlatamam 
tarafından
Götür cnm doktora benim antibiyotik bitmek üzere hala hasta. İns çabucak iyilesirler
0 oy
(373 puan) tarafından
Domuz gribi ise zaten antibiyotik kullanmayın viral bir enfeksiyon faydası olmaz diye düşünüyorum
tarafından
Doktor domuz gribi demedi ama haberlerde duyunca ben ondan şüphelendim.
0 oy
(13,016 puan) tarafından
Evet tekrar götür canım ne olur ne olmaz 
0 oy
tarafından
18 aylık kızımın ciğerlerine indi enfeksiyon.  4 gün hastanede yattık.  Bize de domuz gribi dediler . Çok pis bir hastalık.  Ateş-i 39 dan düşmedi.  Şuruplar ise yaramadı.  Serumla havayla tedavi gördük
tarafından
Tekrar götür ihmal etme . Ben 3 ayrı doktora götürdüm 1 gün önce goturmeme rağmen bilemediler ciğerlerine inmiş son doktor bildi
tarafından
Çok geçmiş olsun cnm sagol
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Canm benim kızın da dün baya burnu tikaniyordu akıyordu çok şükür bugün iyi akma yok bol bol meyve yediriyorum emziryorum rabbin evlatlarimizi korusun 
tarafından
Geçmiş olsun cnm amin ins

İlgili sorular

+1 oy
7 cevap 245 göst.
19 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Eso9090 (164 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 200 göst.
0 oy
10 cevap 146 göst.
30 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Meryemmozer (236 puan) tarafından soruldu
0 oy