+1 oy
1,297 göst.
Aile kategorisinde (341 puan) tarafından
Eşimin köyde yaşıyan abisi var evli karısı 4 üncü çocuğa hamileymiş ve 18 yaşında ki büyük oglunun bı sene okulu bitiyo ve çocuk köyde kalmak istemiyormus İstanbula gelip bizle kalmak ve burda çalışmak istiyor ama ben hiç istemiyorum ve çocuğu hiç sevmiyorum ne yapabilirimde bu çocugun buraya gelmesine mani olabilirim

30 Cevaplar

+1 oy
(551 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Eşinle konusabilirsin başka bır çare de yok zaten
(341 puan) tarafından
Okulunun bitmesini ve gelmesini bekliyorum bende ozman söylemeyi düşünüyorum
(341 puan) tarafından
He bide yazın gelmişti 1 ay kaldi bizde çocuğa bursuru laf vurdum defolup gitsene filan diye oda annesine söyledi onlarda çağırdi gitti ama laf vurmama rağmen hala burayı istiyo
(551 puan) tarafından
Çocuk gelince amcası içinde zor olabilir canım gelmeden eşinle güzel bir dille konuşursan hem senin için hemde eşin için daha kolay olur. Gelince zaten eşin diyecek ki, gelmiş zaten git mı diyeyim ? Sonra başlasın kavga gürültü kıyamet .. tabi böyle olmayadabilir.
Ama ne gerek var işleri bu kadar uzatmaya aylar öncesinden haber veriyorlar eşinin durumu idrak etmesini sagla ki önceden hallolsun her şey. Eşin de farkına vardığında abisiyle ya da yegeniyle uygun bir dille konuşup gelmemesinin ya da gelse bile sizinle kalmamasınin en doğrusu olduğu yönünde yorumlayabilir. Tatlı dil der susarım her kapınin anahtarıdır ona doğruları soyleme, doğruları göster bırak o görsün  :)
(341 puan) tarafından
Valla sen benim eşimi bı tanisan hiç tatlı dilli konuşmazsin ağzından küfür hakaret kendi bildigi ve istediği herşeyi yapar çocuğumla beni düşünmez aklı fikri hep köyde hep yigenlerinde annesi akli
(341 puan) tarafından
Mesela beni hiç aramaz ama hergun günde 4 yada 5 kere yigenini arar konuşur
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Ohoo eşinin yigeninden sanane ya ne geniş anne baba var 

İstemiyorum bakamam sorumluluk alamam de kestir at
+1 oy
tarafından
E çüş artık evde yerımız daraldı bogaz arttı demıyolar da köyde yasamak ıstemıyor mu dıyolar 
0 oy
tarafından
Esınle konusabılırsın. Istemedıgını dıle getırebılırsn . Bakmak zorunda degılsn cnku
0 oy
(4,854 puan) tarafından
Yaa ne gerek var insanlara yük olmaya anasi babası göndermesin. Bej uğraşamam şahsen yok yemegi çamaşırı 
(341 puan) tarafından
Onlara göre normal şeyler nede olsa evde yemekte pisiyo camasirda yikaniyo onunkinlemi ugrasamican derler
0 oy
(13,203 puan) tarafından
İstemediğini o yaşta bireyin yükümlüğünün ağır olduğunu söyle direk
0 oy
tarafından
Direk soyke istemedigini zor bisey degil hic sevmem 
0 oy
(12,840 puan) tarafından
Eltinle konuş İstanbul çok büyük tehlikeli bı yer başına bir iş gelirse mesuliyet kabul edemem de yani kadın olarak halden anlaması gerekiyor özel hayatınız kalmaz ki evde kocaman genç varken 
tarafından
Bende esimde doğuluyuz ama ikimizde böyle birşeye müsade etmeyiz ha söyle birsey var çok mecbur kalınır bir iki gün Evet ama ötesi yok biz kalabalık bir aileydik hep beraber yaşadık eşimin ailesi ile 4 5 yıl o farklı ama sizinki biraz keyfi gibi
(341 puan) tarafından
Yani benimde doğulu arkadaşlarim var ama hiç kimse zaten bunlar gibi değil bazen aklıma geliyor eşimin annesi köyde onlarla kalıyor acaba oyuzdenmi çocuğu cagiriyo diyorum ama ne alaka diyorum sonrada
(12,477 puan) tarafından
Bizde doğuluyuz yeğeni bırak kuzenlerimle aynı zamanda eşimin de kuzenleri olur 1 sene beraber yaşadık sırf eşimin yanında çalışıyorlar diye malesef eşimin ailesine de bu durum çok normal geliyor
(16 puan) tarafından
Bende karslıyım genelleme yapma seninde normal oldugun söylenemez cocukla cocuk  olacağına annesıne istemiyorum de yok defol dedim yok laf attım ergen ergen
(341 puan) tarafından
Bilip bilmeden yorum yapma söylemediğimi nerden biliyon amcasının evi diyip gonderiyo onlarda
0 oy
tarafından
Millet ne rahat ya. Ben anamın babamın evine giderken bebemi 2 saatliğine bırakırken 10 defa düşünüyom. 
0 oy
tarafından
Valla canım benim eltimde kızına uniyi orda oku demiş ben kayın valimde kimsenin çocuğunun sorumluluğu bu alamam dedim gerçekten de öyle kimin çocuğu olursa olsun 
(341 puan) tarafından
Esin bişey demedimi peki yada eşinde senin arkanda duruyodur bizimki öyle degilki eşimde çağırıyor
tarafından
Mecbur duracak beni milletin hizmetçi diye almadı ben kendim diyorum zaten istemediğimi daha fazla o da diyo herkes kendi çocuğuna bakacak anası ben değilim ki
(341 puan) tarafından
Biz kadınların düşünceleri böyle güzel oluyoda erkeklerinki böyle olmuyo iste ben kabul etmesem şimdi beni evden kovucak
tarafından
Ne güzel dünya çocuğuna bak yemeğini yap senin eşinde sorun canım benim eşim Allah'a şükür böyle değil
(341 puan) tarafından
Ne mutlu ozaman sana bizimki şey diyo benim oğlum köye gittiği zaman yengesi onu el ustunde tutuyormuş sözde nasıl tutuyorsa
0 oy
tarafından
Çok istiyor ise ev tutsun yada bazı işler kalma yerleri oluyor oralara basvursun
0 oy
tarafından
Çalışma süresi boyunca sende mi kalacakmış. E yuh yanii 

Ben rahatsız olurum aynı evin içinde koca adam sonucta de. Başkasında kalsin. 

Eğer çok ısrar ederse esinde kal derse. Sende kendi tarafından birini çağır eve oda sizde kalsın. Başkasının yanında yaşamak nasıl göster eşine.
(341 puan) tarafından
Yer yatağım yok maalesef oyuzdende köyden annesinden yer yatağı isticekmis
tarafından
AY YOK ARTIK. NE DICEMI BİLMİYORUM sen nasıl bebeğine bakcan nasil dus alcan nasil iş yapcan Allah sabır versin.
Esin anlamıyorsa gelecek olan çocuğa soyle evim zaten küçücük kalacak yer de yok sen baskasinda kal de,
(341 puan) tarafından
Bebeğim yok benim 16 yaşında oglum var onlar öyle şeyleri takmazlar ne olucak diyip dururlar İstanbul'da teyzeleri dayıları var ama onlara gitmiyo bizi istiyo evin küçük olduğunu gördüğü bildi halde
tarafından
Ne diyim ki canm. Allah sabır versin. Oğlunun canini sıkmaz inşallah
(341 puan) tarafından
Aminnn yok canım oğlumda istiyor zaten gelmesini sanki o çocuğun kökü bagdattan geliyo tapiyorlar resmen cocuga
0 oy
(8,841 puan) tarafından
Ortam kötü zaman kötü ben koca bı çocuğun sorumluluğunu alamam diyeceksin
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Nerelisiniz genelde doğuda böyle oluyor
(341 puan) tarafından
Ben Sivaslıyim eşim Karslı evet onlarda çok var öyle şeyler eşimde kuzenininde kalmış senelerce zaten onlara normal geliyo
0 oy
(118,473 puan) tarafından
ariycan anasini ben senjn cocugubla ugrasamam gonderme diycen o uzulur bu kirilir diye dusunme kendinj dusun 18 yasinda bi delikanliyla ayni evde kari koca nasi yasiyvaniz dus bile alamazsin em basiti
0 oy
(7,018 puan) tarafından
Esinle konus yegenide olsa evde koca delikanlinin ne isi var banyoya bile rahat giremezsin ne geniş insanlar var ya
(341 puan) tarafından
Eşimde cagiriyo zaten ondan yüz bulupta gelicem  diyo zaten normal karşılarlar onlar öyle şeyleri
(7,018 puan) tarafından
Ayy sinir bozucu sen yinede söyle genç sonuçta biz yatak odasindayken dinlerse bide banyoya gir cik nasil olacak nasil rahat edeyim gibisinden insan yeri geliyor şortla atletle geziyor yazin yani adam olup bunu onun dusunmesi lazim
0 oy
(12,745 puan) tarafından
Direk söyleyebilirsin gelmesin ben sorumluluk alamam diye 
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Ay çok zor bi durum,ben sorumluluğunu alamam de kestir at canım olmaz öyle şey 

Anası nerdeyse danası orda 
0 oy
(417 puan) tarafından
Başkasının çocuğunun sorumluluğunu alamayacağını ayağına taş değse suçlunun siz olacağını söyle
0 oy
(800 puan) tarafından
Caiz deyıl diyebilirsın o erkek ile benim aynı evde kalmam caiz deyıl  baş başa zaten kalmazsınız eşin evde her olduğun d o evdemı olucak çok dıkkat edebilicekmi 

Yıkanması osu busu vr birde mahremiyet acısından doğru deyıl 

Ay ı masada yemek yemenız falan kesinlikle olmaz haram
(341 puan) tarafından
Bir müslümana göre dinini bilenler zaten kabul etmez ama benim eşimin hiç alakası yok dinle normal geliyo onlara böyle seyler

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 1,453 göst.
7 Mayıs 2019 Aile kategorisinde Gizeemmm (5 puan) tarafından soruldu
+1 oy
6 cevap 264 göst.
2 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Eda06 (3,740 puan) tarafından soruldu
0 oy
41 cevap 762 göst.
20 Kasım 2020 Diğer kategorisinde Miss.Berna (4,134 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 1,016 göst.