0 oy
1,032 göst.
Aile kategorisinde (954 puan) tarafından
Evliliğimi hiç bu şekilde planlamamistik. Bi yuva kuralım dedik kendi çocuklarımızla . Evlendim arka arkaya iki tane çocuğum oldu eve tıkalı kaldım bu yüzden dışarı pek çıkamıyorum üstüne bir de kaynanamı getirdi hiç istemedim her yaptığı konuştuğu batıyor evimde rahat hissedemiyorum. 7/24 evdeyim hiç sevmediğim insanla aynı evde uyku uyuyamıyorum yediğinden tad almıyorum bir an önce gitsin istiyorum eşim işe gidip geliyor umrunda değil . Kaynana da her şeyi biliyor farkında ama o kadar yüzsüz ki anlatamam. Artık hiç bir şeyden zevk alamıyorum hiç bir şey yapmak gelmiyor içimden çocuklarla zaman öldürüyorum bütün gün . Neden hep bu kocaların istediği olmak zorunda neden ben istediğim hiç bir şey i yapamıyorum?

14 Cevaplar

+4 oy
(7,118 puan) tarafından
Eşi yok diyorsun, anne bu anne ne yapsın kapıya mı atsın. Yok eski kafa, yok konusmayı bilmiyor. Seninle onun arasın da yarım asıra yakın yıl vardır. Belki de fazladır. Bazı seyleri Allah rızası için görmezden gelin. Konu kendi anneniz olunca aslan kesiliyorsunuz, kayınvalide olunca ööööggg oluyorsunuz. Bir erkek kardesim var Allah senin gibi düşünen kimseyi nasip etmesin. O kişiyi bu kadar aşağılıyorsun da kendin kraliyet ailesinden mi gelmesin, hayırdır. 
(7,118 puan) tarafından
Köy de evi var diyorsun da insan üzülür onu orada yalnız bırakmaya ya. Oğlunun evinde sığıntı gibi yasıyor yani, bunu anladık hepimiz. Allah kalbine merhamet versin.
(954 puan) tarafından
Ben herkesten önce kendime merhamet etmek istiyorum ve burda bana katılan çok insan var hepimiz demişsin inşallah sen de gerçek hayatta da merhametli birisindir
(7,118 puan) tarafından
Allah'a şükürler olsun ki merhamet duygusunu yerleştirmiş kalbime. Herkese nasip olmuyor işte. Herkes kalbının ekmegini yer diye bosuna söylenmiyor.
(247 puan) tarafından
Sen sahte hesap falan mısın onu düşünmeye başladım artik bir tek postun var oda bu
(247 puan) tarafından
Çok büyük konuşma merhamet dilenecek günlere kalırsın sende böyle kalmican be o istemediğin kadının yaşına gelicen evet evlatların evlenip gidicek 2 oğlum var Allah korusun senin gibi düşünenlerden valla sinirlerimi bozdun gece gece
-Reklam-
+3 oy
(3,162 puan) tarafından
Senin annene eşin böyle muamelede bulunsa idi tepki ne olurdu güzel kardeşim. Bir olay da anlatmamışsın sadece sevmiyorum bahanesi ile bu tavırları yapıyorsan ayıp ediyorsun.  Sonuçta evlilik birlikteliğini senin rızanla kurmussunuz. Çocukları keza öyle yapmışsınız. Olabilir insanlık halidir bugün onun annesi gelir yarın senin annen. Muamele düşünce bu olmamalı. 
(954 puan) tarafından
Benim annem gelse muhattabi ilgileneni benim eşim değil ama evde olduğum için kaynana ile sürekli muhattap olmak zorundayım ,zaten eşime saygı duyardım ben de bu kadar rahatsız olmasını engellerdim
(3,162 puan) tarafından
Canım saçmalama sen bu adamı sectiysen eş diye. Eş ne demek yol arkadaşı demek. Onun annesi senin annendir artık. Başına taç edeceksin gerekirse. Çok yanlış düşünüyorsun ya. İlerleyen zamanda bakmak zorunda kalırsam istemezsin de sen
(954 puan) tarafından
Yanlış olabilirim ama istememe hakkım yok mu ? İçimden gelmiyor sonuçta ve saygı karşılıklı olmalı ben eşimden o saygıyı görmüyorum mesela şuan bana bunu yaparken ya iki tane yeni küçük bebeğim var bana bu yapılır mı zorla kolay değil şuan benim icin
(3,162 puan) tarafından
Canım belli ki sende çok gençsin. Ne diyeyim hakkınızda hayırlısı olsun. Gönlünüzce olsun
+1 oy
(817 puan) tarafından
Çok zor bir durum kimsenin annesi gelip de aylarca kalmamalı ben böyle düşünüyorum sadece kaynana olarak değil benim annemde gelip misafir gibi kalıp gitmeli maksimum 1 hafta sonrası artık misafirlikten çıkıyor bende kocamla rahat olmak istetim yani kaynana gelince bende kocamla uzaklaşıyormuşuz gibi hissediyorum çünkü biz aşırı vıcık vıcık bir çiftiz ne konuşabiliyoruz ne cilveleşebiliyoruz o yüzden seni anlıyorum herkes senin annen gelse böyle yapmazsın ama diyor yorum hep bu hiç alakası yok benim annem 5 ay kalsa emin olsun herkes benim eşimde onun kocasoda bunun kocasıda surat asar herkes evinde rahat olmak ister rahat giyinmek rahat konuşmak ister ben kocamın dizine de yatarım kucağına da otururum yürürken kucağına al beni de derim ben böyleyim kaynana gelince herşey son buluyır benim annem de gelse kocam rahat olamaz rahat giyemez duştan bprnozla çıkmaya utanır uzanmaya utanır ayrıca bende kaynanamın çocuk bakmasını yetiştirmesini beğenmiyorum belki yarında gelinim beni beğenmicek saygı duymak gerekir çünkü herkes çocuğunu kendi eğitmek büyütmek ister benim kaynanamın kayınbabamın büyüttüğü görümcemin çocuğu ortada çünkü en büyük örnek 
(954 puan) tarafından
İşte her kes gelinsin diye her yükü çekmek zorundaymissin gibi davranıyor ya bizim hakkımız nerde?
+1 oy
(576 puan) tarafından
Ben kendi annemi bile istemiyorum bi süre sonra batıyo evde. Yalnız yaşamaya alıştığım için fazlalık geliyo ve tüm düzenimiz bozuluyo. Eşimle de uzaklaşıyoruz kedi köpek gibi oluyoruz. Sonra düzelmemiz 2 ay sürüyo. Resmen psikolojim bozuluyo. Herkes kaynana veya annesiyle uzun süre kalmak zorunda değil. İyi anlaşmak zorunda da değil. Görmezden gelmek zorunda da değil. Herkesin karakteri görüşü farklı. İstememekte çok haklısın
(954 puan) tarafından
İşte aynen öyle düşünüyorum ben de Keşke Kaynanalar da anlasa bunu
0 oy
(1,243 puan) tarafından
Kocan niye getirdi ki annesini eger o gitmiyorsa ben giderim de
(954 puan) tarafından
Hastaydı ilk geldiğinde ama iyileşti çoktan ve çocuklara karışması konuşma şekli bile çok kötü çocuklar da öğreniyor ondan ve istediğim gibi terbiye yönlendirme yapamıyorum çocuklara
(10,411 puan) tarafından
Yuuuuuhh artik
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Temeli kalıcı mı getirdi.. Şimdi şöyle orası senin evin saygı gösterdiğin surece senin kuralların geçer. Aynı şey başıma gelse naparım bilmiyorum ama kayın peder yoksa bakardım ben ölene kadar. Kayın peder olunca durum farklı oluyor tabi.. Oda bişiler yapmış ki sevgisini saygısını yitirmiş demekki. 
(954 puan) tarafından
1 senenin yarısı burda ama çok eski kafadan ve saygısını çoktan bitirmiş biri çünkü çok fesat eşi olmadığı için de kimsenin sözü geçmiyor ona eşim biliyor beni tuttuğu halde yani çekilmiyor gerçekten ama bi yandan iyi biri bile olsa kendi evimde rahat olmak istiyorum eşimle rahat olmak konuşmak istiyorum
0 oy
(1,113 puan) tarafından
Misafir olarak getirdi sanirim biraz sabretsen kac gun kalcak sehirdisindan gelmistir herhalde evi kocasi vardir bigun gider
(954 puan) tarafından
5 aydır burda kocası yok keşke olsa bi çeki düzen verse ama maalesef havaların ısınması ni bekliyor ama ne sabır ne tahammül kaldı bende
(1,113 puan) tarafından
Benimde gecen sene kaynanam kayinpederim kaynim bütün kis bendelerdi ve ben daha dogum yapali 3 ay olmustu gecti zaman bu sene gelmediler sebebi benim hic is ve yemek yapmamamdi tavsiye ederim
(954 puan) tarafından
Denedim olmuyor yine onun kirlettigi her yeri ben temizlemek zorunda kalıyorum çok pasaklı ya bir çay demlese her yer çay oluyor gerisini hiç anlatmıyorum
0 oy
(211 puan) tarafından
Kız haline şükret ben aynı seylerı evlendiğimde beri yasıyorm kendi annemden sıkılırım aynı evin ıcınde sımdı kaynana ve ben oyle oturup laf etmeyi seven biri degılıö yaşıtım degıl ne paylasıyım onla. Sureklı onun karısı şöyle kocası bıyle o gelmıs o gitmş bir suru bıısler anlatırdı mide anli izlemeyen ben onla birlikte alıştım aksam kocam işten gelince oturup ona onları anlatoyodm dusununce ne çekmişim be diyorum halada cekıyorm yazık bize gercktn
0 oy
tarafından
Konus anlat eşine. Çocukları olumsuz etkiliyor de. Ben yapamiyorum annenle onu gönder de.
(3,162 puan) tarafından
Ya canım benim bunlar ne kötü yorumlar ya. Adını kaçtır farkediyorum. Hep mi bu tarz yorumlar yazar bir insan. Yapma Allah aşkına ya. Anneler baş tacı değil midir ya. Anneyi geçtim büyüklere saygıyı öğrenmedik mi biz ne oldu. O dersi atladık mı hayat dersinde. Olmaz olmaz. Böyle olmaz. Çocukları olumsuz etkiliyor dediğin kadının yetiştirdiği çocukla evli bu arkadaş.
(807 puan) tarafından
helal  valla gercektten cok dogru
tarafından
Bir daha yorumlarımı yazarken senden onay alırım olur mu?
(3,162 puan) tarafından
Alsan keşke...
(954 puan) tarafından
Her insanın bir seçim hakkı olmalı ben onunla yaşamak istemiyorum tek gelini de değilim içimden gelmiyor artık kendi sağlığımdan oluyorum ha yanıma başka ev tutsun her gün yemeğini götürürüm ama evimde istemiyorum bu kadar
0 oy
(418 puan) tarafından
Annen sağ mı? 
0 oy
(2,139 puan) tarafından
Sana ne gibi zararı dokundu? Yada zararı yok sadece kaynana diye mi istemiyorsun? İstememen için elle tutulur birşey göremedim canım eşinin annesi sonuçta kimse annesini yalnız bırakmak istemez. Ha diyorsan bana zararı var kötülük yapıyor bilemem.
0 oy
tarafından
Bence yakınlarda ev tutulsa iyi olurdu. Aynı rv çok zor

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 522 göst.
10 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Esila han (146 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 210 göst.
16 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Mryss (228 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 461 göst.