+2 oy
1,777 göst.
Diğer kategorisinde (2,883 puan) tarafından

Merak ettiğiniz şeyleri merak ettim :D

Sormak istediğiniz bisey var mı bura ile ilgili ?

Amac sohbet olsun 

46 Cevaplar

+19 oy
tarafından
Banane elin memleketinden..bizde Türkiye'de yaşıyoruz senin var mı varsa soylee
tarafından
Vaoovv ;))
(2,883 puan) tarafından
Yok canım haberlerden takip ediyoruz
tarafından
TM cnm..
tarafından
Hahaha  aradığım yorum ;))
-Reklam-
+10 oy
tarafından
Türkiye'yi kıskanıyor musunuz jzjxhz
tarafından
Ehehe :)
tarafından
Aysuuuuu sjsjsjs cok tatlisin sjjsjs :D
(7,791 puan) tarafından
Harikasin yüzyılın sorusu ahaha
tarafından
Bunlar hep dış güçlerin oyunu jghhjgu
(6,047 puan) tarafından
Tam da bu soruyu sormak için girmiştim valla
+2 oy
tarafından
Ezan sesi geliyor mu hic veya cami var mi oralarda
(2,883 puan) tarafından
Yok canım ezan sesi ne gezer camiler var evet ama ezan okunmuyor
tarafından
Bunu merak etmiştim inşallah ezan seside olur
+1 oy
tarafından
Turkiyedeki gibi ırk ayrımı yapılıyor mu kürt türk vb.gibi 
(7,654 puan) tarafından
Türkiyede kürt türk ayrımı yapılmıyor zaten
tarafından
Valla bi kısım yapıyor canım çok şahit oldum buna ben diyarbakirliyim birine deyince hemen ürküyorlar bizden sanki yiyecek onları. Tabiki kürt türk kardeştir ama çok kalleşlik yapanda var
(7,654 puan) tarafından
Ben Trabzon Eşim Adıyamanlı
Yapan kişiler faşist zihniyettir
tarafından
Tabiki bende bundan bahsediyorum ama diyosunya turkiyede öyle bişey yok var yani
tarafından
Aaa sen geçen ben kürtçe konuştum diye uyarı verensinnn
(11,217 puan) tarafından
Hml bunu sen yapmadigin icin soyluyorsun sanirim. Cunku bir kurdun cevabi olarak tabiki yapiliyor.
tarafından
Kız yaptı ya geçen kürtçe bi laf postumda yazmıştım beni uyardı hatırladım bunuuu
(7,654 puan) tarafından
Evet uyarı verenim
Ben insan ayırmam kürt alevi çerkez hepsi insan
Bi ayırım olurda iyiler ve kötüler var
(2,883 puan) tarafından
Burda herkese eşit davraniliyor ve olması gereken de bu
tarafından
Madem öyle bacim kürtçe yazdım diye niye uyarı verdin demekki neymiş turkiyede ayrım varmış bunuda burada gormus olduk
(11,217 puan) tarafından
Ee bu ayrim olmuyor mu. Kurtce konusan insanlardan neden rahatsz oldun. Biz burda ingilizce konussakta rahatsz olucak mydin ?
(7,654 puan) tarafından
Sahsi post oldugu icin uyari verdim ama herkesin anlamadığı biseyler yazılıyorsa dili farketmez
tarafından
Hayır bide bunu ben dile getirince turkiyede ayrım yok diyor. Değişik oldu ayy istemsizce gülüyorum şuan
tarafından
Şahsi post olmadığını kaç defa sana dedim
(7,654 puan) tarafından
Sinirlerin bozulmuş canım istemsizce gülmek normal degil
(11,217 puan) tarafından
Herkes anlamak zorundada dgl. Benim yorumumun altina benim anlicagim sekilde yazmis. Ozel bir yorumun altina fikrini yazmis. Baskasini ne ilgilendirir ki
tarafından
Bide uyaridin ben postu duzenledim gitmedin de hala uyarı vermeye içinde kalmaya devam ettin
(7,654 puan) tarafından
Seninle tartismicam actigin post sahsi posttu kendimizi kandırmayalım
Verdigim uyarının hesabını vermicem sana
Iyi geceler
(11,217 puan) tarafından
Esin adiyamanli diyede belirtiyorsun. Yoksa bu kurtceye tahamulsuzlugun esinden dolayimi :)
tarafından
Evet sinirlerim bozuldu 2 gün önce şahsi post olmamasına rağmen şahsi olarak gosterip ve uyarı vermene rağmen içinden çıkmayıp pürüz çıkarmak ona rağmen gidip modatore şikayet edip gelip şimdide eşitlik demen sinirlerimi bozdu
(7,654 puan) tarafından
Zelal sana cevap vermemisim ısrarla yazıyorsun ama ya:)))
Eşimle üniversitede tanışıp severek evlendik merakin gitmiştir umarım
tarafından
Şahsi post değildi tamam uyarı da verdin peki postan yarim saat boyunca cikmaman en son tartışma çıkarıp gidip şikayete bulunman.Vaybeeee ne eşitci insanlarız bravo
(11,217 puan) tarafından
Cunku ben ve ikicocukluanne arasndaydi konu. Kimseyi ilgilendiren ve anlamasi gereken bir konu degildi. Ama nedense sen cok merak etmissin anlamadigin icinde uyarmissin.
 Ben esinle nasil tanistin evlendin diye sormadim ayrica merakta etmedim :) Bu sahsi bir konu beni ilgilenfirmez ;)
tarafından
Valla ayrımın alası yapılıyor alası burda . Hemde her türden ayrım fakir zengin diyede işçi memur diyede patron müdür diyede suni Alevi diyede
Kürt Türk diyede..
(600 puan) tarafından
Az önce biriyle Almanca konuştun biz anlamıyoruz o gavur dilini sana kim uyarı verecek??
(7,654 puan) tarafından
Iyi geceler bu kadar dırdır yeterli kavgacı ruhu buraya dökmeye gerek yok burasi bir internet sitesidir hayatimiz burdan ibaret degil
(11,217 puan) tarafından
Bunu en iyi senin anlayip uygulaman gerek o zmn :) bizde farkindayiz ki zararsiz bir muhabetten birilerinin rahatsiz olucagini hesap etmemisiz.
tarafından
Dırdır mı?? Bundan sonra genelleme yapınca önce kendini sorgula sonra genelleme yap hayatın buradan ibaret olmadığını bizde biliyoruz aksini iddaa eden birilerimi var???
Neyse sen şimdi gereksiz uyarılarını vermeden git .bye byee
tarafından
Kavgacı ruhu dökmeyin derken bile laf sokması
(11,217 puan) tarafından
Sibel akar kim ?
(11,217 puan) tarafından
Melekcim cunku soyledigiyle ne kadar celistigini anladi hanfendi. Buda bir kacis manevrasi. Aslinda kendisiyle kavga eden uyari veren kufreden yok. Medenice fikirlerimizi konusuyoruz.
tarafından
Off nefret ediyorum içinde en ufak ayrımcılık olan insanlardan . Kürt değilim aama bu ayrımı buradaki insanlar çok fazla hissediyor ama onlar asla ayrım yapmiyor bunu ne zaman anlayacaklar ...
tarafından
Laf sokmaya çabalaması hahah .Ya inan zoruma uyarısi gitmedi çok çok uygulama silerim sildigim gibi hayatımdan çıkarlar buradakiler ama böyle bir gerçek var beni 2 gün önce kişisel post değildi kendi dilimden arkadaşlarla konuştuk uyarı verdi yarim saat postan çıkmadi kim ne diyor diye sonra içi rahat olmadı gitti modatore kürtçe konuşuyorlar diye şikayet etmiş ve gelmiş diyorki ayırımcılık yok bu insanın zoruna gidiyor
tarafından
Kendini kendi silahıyla vurdu ve gitti ...
(11,217 puan) tarafından
Malesef ayrimcilik,irkcilik insanoglunun asla asisini bulamiyacagi hastalik . Tedavisi mumkun olsa keske. Ustelik kimsede bu hastaligi kabul etmiyor ;)
tarafından
Hml esin adiyaman merkez mi bende adiyamanliyim
(600 puan) tarafından
Merhaba öle denk geldi yorumları okuyordum ve bu yorumuna denk geldim size cevap vermiş ((((Sahsi post oldugu icin uyari verdim ama herkesin anlamadığı biseyler yazılıyorsa dili farketmez)))))) sonrabaktim ki oda Almanyalı biriyle aynı dili konuşmuş sonuçta bizde o dili anlamiyoruz çelişkili konuşmuş yorum atmak istedim
tarafından
Ahh ne güzel konuştun ne acııı bir durum ama .Ben onun dilini biliyorum o benimki bilmiyor işte aramizdaki fark bu...
(11,217 puan) tarafından
Hml bu uyari yeter size sanirim :) sibel akar cok guzel bir tespitte bulunmus sagolsun.
tarafından
Hahahahaha yaaaaaaa
(7,654 puan) tarafından
Almanca bilmiyorum karıştırdı beni kendisi:))
(11,217 puan) tarafından
Elo bacim hml offline oldy sen ona mesaj at en iyisi : D
tarafından
Ben yatiyom kızlar bays
(7,654 puan) tarafından
Online daha :)ne sacmalicaksiniz daha merak ettim
tarafından
Tamam elit bayan sen bişey bilmiyorsun zaten bundan sonra uyarı verince 2 defa düşün artık Bugün yedigin hurmalar yarın seni tırmalar
(7,654 puan) tarafından
1 kere düşünmem yeterli oluyor yatıyorum artık iyi geceler siz ikiniz post kovalayın
tarafından
Bundan sonra sen sacmalama en iyisi neyse herkese good night. Bunuda uyarı verme hml bak ingilizce yazdım hoşuna gider belki
tarafından
Bundan sonra sende uyarı verdiğin postun içinde yarim saat kalma kim ne diyor diyee
(7,654 puan) tarafından
Evrensel dilleri seviyorum iyi geceler sana tek tavsiyem burada kimse elit değil herkes eşit boşuna kompleks yapma iyi geceler
(7,654 puan) tarafından
Orası bana kalmış artık 1 saatte kalabilirim,;)
Gizli oda secenegi henüz mevcut degil
(11,217 puan) tarafından
Ya dogru post kovaliyoruz sahsi yorumlarin altina kim hangi dilde konusuyor diye pusuya yatip uyari veriyoruz hahshs :D
tarafından
Evrensel dilleri sev ama hepsini eşitce
(11,217 puan) tarafından
Kurtce fazlasiyla evrensel. Bunu senin görebilmen icin 40 firin ekmek yemen lazim. Esinede boyle mi diyorsun kurt gelini ;)
tarafından
Bak sora bize gelince eşit olun kendine gelince de orası bana özel hahahaha tamam canım
(7,654 puan) tarafından
Zelal neyin kafası anlamış degilim:)))
(11,217 puan) tarafından
Anlamassin tabi isine gelen ikicocuklu anneye cevap vermek ;)
tarafından
Anlama anlamanida beklemiyoruz zaten orası bize özel:)))
tarafından
Benle bir sorunu var herhalde
(7,654 puan) tarafından
Seninle bir sazın ayrı teliyiz zelal sen farklı tele basıyorsun ben farklı tele
(11,217 puan) tarafından
Laf sokmaya gelince ikiniz demeyi iyi biliyorsun cevap vermeye gelince yok.
tarafından
Aaaa hml aynı sazin teliyiz biz eşitiz:)
(7,654 puan) tarafından
Burada kimseyle sahsi bir sorunum yok tanımıyorum
tarafından
Hml sende karar ver esitmiyiz degilmiyiz:d
(687 puan) tarafından
Ilk başta hml  hanımefendiye bir **** oldum.simdi bunuda duydum tam sınır oldum.kurtler ne yapmış size bacım ekmeğini mi aldılar hayirdir bu kürtlere karşı on yargınız anlamıyorum merhamet vicdan misafirperverlik ne desen var onlarda derdiniz ne ayrımcılık yapanlar
(7,654 puan) tarafından
Cevap verilecek bir soru yoksa laf kalabalığına gerek yok siz devam edin kolay gelsin
(11,217 puan) tarafından
Emin ol senle ben ayni sazda tel bile olamayiz
tarafından
Aaa bak gitti daha soruma cevap vermedi esit mıyız degilmiyiz neyse biz anladık ta sen anlmadin
(687 puan) tarafından
Hml çok fenasın sen valla korkulur senden...kaç  kaç
(7,654 puan) tarafından
Çok şükür:)))
tarafından
Bacı hani biz eşittik ha hml ne oldu ayrımcılık yoktu
(687 puan) tarafından
Kürtler oldukça senin gibi ozguvensiz ayrım yapan korkaklar anca sanal alemde konuşur bunu böylece bil tatlım oky
(11,217 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kabul etmek ve özur dilemek erdemdir. Ayrimcilik bir hastaliktir. Bunu iyilestirmek icin disladigini sandigin insanlardan bir farkin olmadigini kabul et once. Insanlari ten renginden ,dilinden, dininden dolayi farkli goremezsin. Bunlar ozbenliktir. Sacinin rengi gozunun rengi gibi asil olandir. Kimse bir digerinden ustun ve alcak olamaz ne kurt oldugu icin ne turk oldugu icin.
tarafından
Ya duyar kasmaya çalışan biri işte işi gücü burada eşit görünüp arkadan da ayrımcılık yapması ama boylerinden korkulur valla
(11,217 puan) tarafından
Bak asagida almanca konusuluyor. Hade uyari ver. Almancan yokmus anlamiyorsun konusulanlari. Bu seni neden rahatsiz etmiyor ??
(11,217 puan) tarafından
Eller jag pratar med dig på svenska ? Kan du okej . Vill du pratar med mig ??
(687 puan) tarafından
Bnde çok istiyorum öğrenmeyi canım nasıl öğrendin kolay mi
tarafından
Hadi madem şahsi post açmışım oda şahsi yoookkk o almanca olmaz ona uyarı
(11,217 puan) tarafından
Yok ben almanca bilmiyorum hml kurtce disindaki dillerden rahatsz olmuyor diye isvecce konusacam. Nasilsa kurtce olmasinda her dille saygi var burda ;)
(687 puan) tarafından
Kız her posta yorumlarda ki uyarı ne kim veriyorr
tarafından
Bu abla bu hirsla gidip şimdi en üst yerlere şikayet eder hahahaha
tarafından
Alfa anne bak sende 500 oldun artık uyari verebilecen işte uyarı bu ama iyi eşit şekilde kullanacağını umuyorum bazıları gibi basılı unutmuş her yere uyarı veriyor sen onlardan olma emi bacım
(11,217 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kesin suan onla meskul ss ler alinip sikayet kutusuna atiliyor.
tarafından
Hahahaah valla bu sefer almanca var isveççe var bizi şikayet etmez abla :D
(53 puan) tarafından
Sırf bunun icin hesap actim burda oyle bir ayrim yok ama ırkçılk malesf heryerde var mesela bazi almanlar yabancilri hic sevmiyor buarada bende kürdm almanyada yasiyorum turk kurt ayrimi yok diyen arkadas boş yapms oyle olmasa bunca kürt ne diye evini barkni birakms avrupalarda. lanet gelsn oyle ulkeye ulkeye demiyelmde bazilarina.
(53 puan) tarafından
Ikicocuklu anne amedli hemşerim arkandayim canm
tarafından
Kız baci sen nerden okudun helal olsun sana yaa Masalalh yapılan zulme baş kaldıran olduğunu anlamıştır ablaa
tarafından
Heyrana çave te kurbaneee :)))
(11,217 puan) tarafından
Rozmar turkiyenin gercegi bu tuzu kuru olan. Yok der. Bir alevi konussun, bir kurt konussun da gorsun var mi yok mu. Ha varda ne oluyor. Neyi sindirebiliyorlar neyi yok edebiliyorlar ki ;)
(53 puan) tarafından
Canim biz zaten bunun ugruna hayatimizi feda etmisiz ikicocklu anne adin ne buarada ez kurbana te bım :))
tarafından
Rabia canım aramıza hosgeldin
(53 puan) tarafından
Zelal  canim bu kürt düsmani hanimefendi zannettiki bizler susacagiz ama asla susmayiz kendimizi ezdirmeyiz 2 yildr bu siteyi takip ediyordm sirf bunun icin hesap actim dayanamadim.
(53 puan) tarafından
Memnun oldm amed te mi yasiyorsn
(53 puan) tarafından
Sıpas dilemin hosbulduk
tarafından
Evet canım senin adın ne ayy 2 yıldır uzaktan takip edip bunun için hesap acman çok gururlandırdı beni
(11,217 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Valla bu yasima kadar susmadim bu yasimdan sonra burda uyari alma korkusuna mi susacagim :)
(53 puan) tarafından
Elif bnde amedliyim almnyada yasiyorum ama sebebi kürt oldgm icin cnku turkiyede ayrimcilik var :) buda bazilarina kapak olsn.
tarafından
Memnun oldum canım yakındır bizim gelmemizde :D
(53 puan) tarafından
Asla susma susarsan benligini kimligini kisiligini kaybedersin canimsin
tarafından
++++++++++++
(53 puan) tarafından
Harbimi gelirseniz kapim herzamn aciktr bilirsn biz kurtler tanisakta tanimasakta kapimizi herkese acarz dusman bile olsa guleryuzle karsilarz .
(11,217 puan) tarafından
Rozmar bende isvecteyim canim.
(53 puan) tarafından
Zelal mi adin isvec cok soguk mu ya oyle duydum biz burda donuyoruz orayi dusunemiyorum:)
(11,217 puan) tarafından
Evet adim Zelal. Soguk ama bu hafta cok guzel :)
(53 puan) tarafından
Memnun oldm rabia sen nye uyumamssn bu saatte biz 2 saat gerideyz :)))) isvecte saat bizle ayni degil mi
(11,217 puan) tarafından
Ayni rozmar bizde gerideyiz.
(53 puan) tarafından
Nyse kizlar sizi sevdim sabah yazarsanz knsrz hadi şevbaş gute nacht:)))
(11,217 puan) tarafından
Okej.ii gclr . Gercek hesabindan yazarsin artik ;)
tarafından
Ben çocuklar uyumuyordu uyanıktım aha bende uyuyorum hepininize sevbaş
(53 puan) tarafından
Nasil yani gercek hesabindan derken ? Valla anlamadım :))
(11,217 puan) tarafından
Ee dedin ya buraya yazmak icin hesap actim diye. Demekki bundan once kullandigin bir hesabin vardi.
(53 puan) tarafından
Haa yok ben sadece okuyanlardanim baktim kürtlk üstne konusma var dayanamadim hesap actm baska bi hesabim yok olsa ordan yazardim kimden korkacam
(11,217 puan) tarafından
Tmmm canim anladim :)
(78 puan) tarafından
Yorum yapmasam olmaz di kızlar sizi tebrik ederim hakliligindan emin olan herkes hakkını savunmali bu her ne olursa olsun adalet insanın kendi vicdanında olmadıkça bi halta yaramaz ez ji kurmanci ma çı bu ye
(53 puan) tarafından
Em kurdin em e kurd bımrın tu ji xer hatiye tìstek ji nabe çı bu ye :))
(78 puan) tarafından
Zor spas şikayet eden arkadaşım anlamayabilirsin haklı olarak ne diyor bunlar da diyebilirsin ama çok merak ediyorsan sorArsan söylenir ayrıca şikayet ettiklerin her kim ise onlarada söylüyorum her şey mubah da insanların kendince bir iki farklı kelime kullanması mi batıyor gözünüze bu asla kabul edilemez
(53 puan) tarafından
Anlamiyorsa ceviriden baksın google ceviriden kurtce turkce ceviri var dunya kürtleri kabul etmis sen kimsn .bu hanimefendi anlamiyor diye uyari verip sikayet etmis isinize gelse baska yabanci dilleri cevirip cevap vermeyi biliyonuz demkki isine gelmedi .
(11,217 puan) tarafından
Almanca olunca ingilizce isvecce olunca sorun yok. Kurtce olunca var. Bide laf sokuyor evrensel dillere saygim var diye. kurtcenin sadece bu sitede 3 5 kisi tarafindan bilinip konusuldugunu saniyor :)
(53 puan) tarafından
Ya zaten türkiye de milyonlarca kürt var birak bu siteyi simdi desen der turkiye de bin 2 bin kürt var :))))))
(11,217 puan) tarafından
Evt yaklasik 25 milyon kurd :) bu iki bin bayya kalabalik ve bide yöresel bir dil konusuyor baksen : D ha irak iran ve suriyedeki kurtleri ve yurt disindakileride sayinca bu sayi 50 milyonu buluyor. 50 milyon insanin konustugu dile yöresel demeye getiriyor ;) isvecin nufusu 10 milyon bununda 2 milyonu yabanci. O znn isvecte yöresel bir dil konusuyor : D
(53 puan) tarafından
Hahahah yoresel degl qızz evrensel hic gulecegim yoktu :D turkiyede ingilizce ders vereceklerine kurtce egitim alsaydi bizi anlardi halbuki :)))))) hoş ingilizceyde anladigini sanmiyorum :D klawye prensesinin :P
(11,217 puan) tarafından
Ya canim iste kurtceye yoresel bir dil demeye getriyor. Silmis yorumunu. Benim evrensel dillere saygim var diyo. Almancaya ingilizceye hayranim yani diyo : D
(53 puan) tarafından
sadece turkiyede mi kürt var saniyor bu arkadas :D yazikk
(11,217 puan) tarafından
Oyle goruyor ki. Kurtceye saygi duymaya gerek gormuyor.
(53 puan) tarafından
O saygi duysa da duymasa  da biz variz ve hep olacagiz .
(11,217 puan) tarafından
Umarim bu tepkilerden bir ders cikarip insanlarin dogustan sahip oldugu on benliklerine hakaret etmemeyi , saygi duymayi ogrenir. O nasil ki annesinin agzindan turkce ogrendiyse konusmayi, bizde kndi annelerimizden anadil olarak kurtce ogrendik konusmayi. Bir cocuk bunu secerek dunyaya gelmez. Ve bundan dolayida dislanip yadirganamaz. Bu saygi duyulacak birseydir. Bir almana bir ingilize duyuldugu gibi.
(53 puan) tarafından
Anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az :)) umarim ders cikarmstr.
(687 puan) tarafından
Bn nasıl veriyor nerden geliyor onu bilmem cnm bnm bu dünyada tek bildiğim şey adalet ve haklının yanında olmak kimsenin hakkını yemem için rahat olsun velet değilim her yere uyarı verim
(687 puan) tarafından
Kız bnde diyorum bu ünlemler ne biri hepimize uyarı verdi :)))
tarafından
Aa bende adıyamalıyım :)
(53 puan) tarafından
Yigidim hepsini okudunmu rabia arkadasimizi kurtce konusmus diye uyarip birde sikayet etmis bu ayrmclk degilde nedir .
(11,217 puan) tarafından
Ve burda yazdigi yorumlarin bir cogunu silip yeniden rezive etmis :) biz kendi kendimize onunla kavga ediyor gibi gorunuyoruz cunku ne yazdiksa duruyor ;)
(53 puan) tarafından
Harbiden cok komik bir arkadasmis ..
(7,654 puan) tarafından
Zelal allah senin gibi şeytani insanlarin serrinden korusun yorumlarımın 1 tanesini bile degistirmedim(düzenlendi yazar) yazdığı kisisel postu 10 dk sonra düzeltmek sizin isiniz
Arkadasin dün gece gel bize uyari veren kiz bana yorum yapmış dedi sana kosa kosa geldin saatlerdir laf kalabalığı yapiyorsun
Iyi yaptim uyari vererek verdigim uyarinin hesabini sorgulayamazsiniz hadi isine bak 2 gündür cok dert olmus size bu uyari yine acilsin yine uyarı vereceğim haksiz bir uyari olsaydi beni de uyarırlardı zaten
Ister kabul et ister etme Türkiye de türk kürt ayrımı yapılmaz hangi haklardan mahrum! herkes eşittir
tarafından
Kızlar belki sanane diyeceksiniz ama bu kadar abartmayın bence ya burda o kadar ağır yorumlar yapılıyor bu kadar uzatılmıyor konu
tarafından
Bencede ayrim yapiliyo burda heryerde oluyodur brnce
tarafından
Hml sen çok fenasın. Kişisel post açmadım kürtçe paylaşım yaptım o sana dert oldu ha uyarı verince senin gibi eşitci insanlarda gelip uyarı vermesin  diye postumu düzenledim ona rağmen yine içinden gitmedin çünkü arkadaşlarla kürtçe konuştuk hala sana batıyordu hala başka insanlaralara uyarı vermeye devam ettin için rahat olmadı gittin kürtçe konuşuyorlar diye modatore şikayet ettin gelmiş şimdide yorum altına hepimiz eşitiz yazdin demekki bu sana 2 gündür dert olmuş .Ben yine hoşuma giden kürtçe paylasimalri yaparim sana yine batar yine gider şikayet edesin umrumda değil hayat buradan da ibaret değil önemli olan gerçek hayatta sadece 1 yüzünü kullanmak ..
Ha bu arada kendi geçmiş postlarına bak uyarı verilmiş postlarına kapanmış sorularına sanki kendin tdkda çalışansin ne kuralcı bacisin sen öyle. Neyse bu saaten sonra yazmam artık sana arkdaslar da gerekn cevabı sana verdi bu da sana yetti kendini buradan eşitci insan gösterme başarın fasa fiso cıktı
tarafından
Bu arada arkadaşını çağırdın dedinya aynaya bak önce kimmiş çağıran biz senmiyiz çağıralım gel ben için o rahatlatadmadim sen git hücuma sen benim ne demek istediğimi anladın bence kimden bahsettiğimi de biliyorsun sen gelirken ben gidiyodum benimle ağız oyununa da girme
(2,883 puan) tarafından
Kizlar lütfen tartışmayın dünden beridir tartışıyorsunuz okadar ciddiye almayın burayı
Kapatıyorum postu
(7,654 puan) tarafından
Seninle ağız oyununa giremem ben korktum :))))
tarafından
Eyi bari:))
(7,654 puan) tarafından
Çene suyu çorba oldu:))
tarafından
Çene suyumu oldu yada hem nalına hem mıhına mı oldu orası ortada:))
(11,217 puan) tarafından
Hml senin gibi tartismalarda tikanan insanlar hemen hakarette ve kufre basvurur oylelerine cevap vermem ben. Burda tenhada gercek yuzlerini gosterip ortada hanimefendi takilan cok insan gordum. Oyleleriyle muhatap olcak bir karakterim yok. Tartismaninda bir uslubu var bunu bilmeyenler sokak kavgasindan hallice anca laf kalabaligi yapar . Laf sokup, imalarda bulunarak karsindaki insanlarin zekalaribi hafife aldin. Acik acik diyemedigin herseyin ne oldugunu cok iyi anladik verdik cevabini umarim sende anlamissindir ;)
(600 puan) tarafından
Kusura bakma ben Almanca yazan sensin zannediyordum yani post sahibi sandım helal et hakkını kızlar bu arkadaş zannediyordum değilmiş
+1 oy
tarafından
Neden ordasin ? 
(2,883 puan) tarafından
Annemler 13 14 yıl önce geçim sıkıntısı yüzünden çalışmaya geldiler bize anneannem baktı sonra bizi de yanlarına aldilar Burda okula başladık oylelikle alıştık
+1 oy
(970 puan) tarafından
Çocuk parası ne kdr prda
(2,883 puan) tarafından
200 euro çocuk başına annelik parası vs de varmış ama daha hamileyim tam bilmiyroum
+1 oy
(606 puan) tarafından

Bende senin neden bunu merek ettiğini merak ettim cnmm

(376 puan) tarafından
Bende senin neden onun merak ettiği şeyi merak ettiğini merak ettim zuahahabaq :)
(606 puan) tarafından
Hahahahahaazuuha
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Hava nasıl oralarda?
(2,883 puan) tarafından
Yağmurlu
(7,654 puan) tarafından
Buralarda soğuk
Bende Ankaradayim merak ettigin bisey varsa sorabilirsin çekinmeden:D
(2,829 puan) tarafından
:))))))
(48,667 puan) tarafından
☺️☺️☺️☺️
0 oy
tarafından
Ne gibi kız ☺
(2,883 puan) tarafından
Nebiliyim işte bura ile ilgili bisey
tarafından
Nasil gittin kız ☺
0 oy
(2,678 puan) tarafından
Ay beni evlatlık alsana kızz ne olur 
tarafından
:D hHshhhhhhddsa
(2,883 puan) tarafından
Olur gel :D
(2,678 puan) tarafından
Hee valla mı kız ay burada geçim zor bak ben sana bakarım yemek yaparım ev işi çocuk ooo nelerrre zeki kızım muhasebecyiö sv ım çok iyi al beni ne olur allllll
0 oy
(223 puan) tarafından
Almanya, Almanya ,mıdır 
(2,883 puan) tarafından
Evet  :D
(223 puan) tarafından
Kız orda ekonomi nasıl pahalimi herşey yoksa iyimi sen doya doya gezdinmi orda hayat nasil orda orasimi turkiyemi
(2,883 puan) tarafından
Pahali değil koronadan dolayi yüzde 10 zam geldi geçen sene ozamandan beridir fiyatlar aynı yiyecek konusunda
Bence burası güzel insanların birbirine olan saygısı herkese karşı eşit hayat daha ucuz bide sokak hayvanı hiç yok ve bu beni mutlu ediyor iş desen ne zaman istersen bulabiliyorsun devlet te yardım ediyor işsiz kalınca
(223 puan) tarafından
Beni de al kız yanina  az önce bime gittim gitmez olaydim ahahah fiyatlar uçmuş vallhi
0 oy
(119,287 puan) tarafından
neden belcikaya gore bedava bi ulke burdan esimin kuzenleri hep alisverise gidiyo buraya gore hersey beles resmen lutfen acikla☺
(2,883 puan) tarafından
Valla ülke ekonomisi iyi herhalde ondandır niye Belçika çok mu pahalı ki
(119,287 puan) tarafından
valla bruksel cok ucuz heryer turk cunku benim yasadigim sehir elit kesim flaman bolgesi ornegin bi komsum var flaman 70li yaslarda bi dede adam porsche biniyo hani herkez ust duzey yasiyo o yuzden ates pahasi marketler vs
(2,883 puan) tarafından
Benimde yaşadığım şehir biraz daha pahalı çünkü küçük burası ama berlin munih gibi büyük şehirler daha da ucuz
(7,791 puan) tarafından
Bizde de büyük sehirde donuna kadar aliyolar :D ah ulan memleketim gözünü seveyim ama yonetimini sevmiyom :)
0 oy
tarafından
Ne zamandır ordasin canim
(2,883 puan) tarafından
8 senedir burdayız
tarafından
Nasil geldiniz hangi yöntemle. ?
Bebeginiz varmiydi. Varsa kaç aylık ti?
Vatandaşlık verjyormu Almanya.?
Yaşam standartları nasil?
Dil biliyormuydunuz yoksa orda mi öğrendiniz? Kolay mı oldu zor mu oldu öğrenmek?
Çalışıyormun sen yada esin ne iş yapıyor?
tarafından
Sorunun cevabını merak ettim
tarafından
1 saat oldu cevap vermedi daha bende bekliyorum merakla. :)
(7,705 puan) tarafından
Çok soru var. Destan çıkar bunun cevabı. Ben de merak ettim doğrusu. Hepsinin cevabını isteriz Gurbetçi Hanım :)
0 oy
(3,767 puan) tarafından
Türk komsularin varmı bı tane sorayım dedim bişey bulamadım amam
(2,883 puan) tarafından
Evet karşı komşum Türk aile
(3,767 puan) tarafından
Aa ne güzel
0 oy
tarafından
Kuzenlerimde orda yaşıyor küçükken hep merak ederdim hayatları nasıl diye şimdi de ediyorum aslında bide yurt dışında hayatta yapamam ben yaa nasıl alıştın canjm bide neden ordasin:) benim gibi meraklı bir insan soru sorarsa böyle olur :)
(2,883 puan) tarafından
Annem babam biz küçükken geçim sıkıntısı yüzünden bizi ananeme bırakıp çalışmaya geldiler 13 14 sene önce sonra bizi de yanlarına aldilar oylelikle Burda kaldik okula gittik alıştık Burda yaşamaya buradakilerin insanlara olan saygisi çok başka artık başka yerde duramayiz diye düşünüyorum
tarafından
Peki Türkiye gibi canım Türk marketler Türk komşular var mı
(2,883 puan) tarafından
Evet karşı komşumuz Türk aile pekcok Türk var burda restoranlar marketler çoğu Türk
0 oy
(553 puan) tarafından

Cekirdekler gerçekte pet shoplardan mi alınıyor yoksa beni kandırdılar mi küçükken:D

(2,883 puan) tarafından
Seni baya kandırmışlar :D almanlarda çekirdek yok bence çok eksik buyumusler bu yüzden Türk bakkalı var ordan alıyoruz
(553 puan) tarafından
Ne istediler benim çocukluk duygularımdan :D
(11,217 puan) tarafından
Mvbr almanyayi bilmem ama isvecte pet shoplarda : D biz yiyince bizimle dalga geciyorlar kus yemi bu diye : D
(553 puan) tarafından
Ay evet ya böyle bisey demişlerdi kuş yemi sayiliyor orda  diye  
0 oy
(11,217 puan) tarafından
He bende isvecteyim. Asi zorunlu mu orda
(12,264 puan) tarafından
Eşin oralı derken türk değil mi kız kocan
(11,217 puan) tarafından
Kuz yalan oyle sey mi olur ne 4000 ni ne 3000 ni : D degil esim turk degil.
(12,264 puan) tarafından
Anaaa nasıl türk değil kız nereden buldun oniiiii hahhaha
Müslüman oldu mu peki nasıl kültür çakışması oldu mu Allah Mesut etsin canım ♥️☺️
tarafından
Soru bonbardimanina tutmus kizi ya skskjs
(11,217 puan) tarafından
Elhamdullilah musluman. Seyit hemde. Arap :) bizde ayrim yok kurt turk arap. :)
0 oy
tarafından
Türkiye'ye göre en çok neyi değişik geldi sana
(2,883 puan) tarafından
İnsanların saygısı herkese eşit davranıyorlar
Bide sokak hayvanları hiç yok o çok güzel
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Ich lebe auch in deutschland  in welcher stadt bist du?
(7,972 puan) tarafından
Anamm kız yakiniz valla erfurtun gotha ilcesindeyim erfurt 20 dk
(5,132 puan) tarafından
nordhausen biliyomusun oraya gittik geçen gün mesela
(7,972 puan) tarafından
Biliyorum cnm ama hic gitmedim
(5,132 puan) tarafından
Küçük bi şehir ama genel olarak yakınmışız
(2,366 puan) tarafından
Kız ne konusuyonuz oyleee jsnsjsks
0 oy
(600 puan) tarafından