0 oy
393 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Merhaba hanımlar mecburi dedim cunku eşim icin dayisi yurt dişina gidecekmiş pazar gunu o yuzden cagiralim diye rica etti kıramadim

Ee onlari cagrinca kaynanamda gelecek

Kaynımda var kızıda var kaynimın

Dayısinın gelini ve ogluda geliyor

Yaklaşık 15 kisiler yada 17 bilemiyorum

Şimdi ben poaca yapayim diyorum ev işlerinide halletmem lazim 20 aylikta bebegim var

Poacayi cok yapinca tutturamiyorum o yuzden ayri ayri mayalıycam şuan unum yok akşam un alcam nerden almami önerirsiniz hangi marketin unu güzel oluyor?

Bide iş paylaşimimi nasil yaparsam rahatca hazrlarim acaba

Bide poacanin yanina neler yapabilirim fikir verirmisiniz

Poacalari yapip buzluga atsam yumuşakligini kaybedermi

Maximum 2 gunum var

Yardimci olurmusunuz

Evime sık gelen insanlar degiller 

21 Cevaplar

0 oy
(12,622 puan) tarafından
Ben olsam direk yemeğe çağırırdım ben kalabalık misafirim gelirse temizliği mi geceden yapıyorum sabaha bir işim kalmasın diye sabaha hazırlıklara başlıyorum öyle çok rahat oluyor 
tarafından
Öyle yapaym ama hep yemek yemek sıkldk bide evime sk gelmezler o yuzden farkli olsun istedim
(12,622 puan) tarafından
Sizinkileri bilmiyorum ama bizde kek kısır erkekler için tuhaf geliyor o yüzden yemek en iyisi bence
tarafından
Hmm bilemedim şimdi ya
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kek yapıp kaldırabılırsın bugunden yarına bayatlamaz hem, kısır yapabılırsın hem kolay hem çok kısı gelecekse doyurucu olur bır de makarna salatası olur çok kalabalıklar cınku yeter bence 
tarafından
Evet makarna salatasida mantikli onuda yapym mercimek kofteside olurmu acaba
tarafından
Ay o çok uğraştırır çok da kısıler yanı 2 tencere yapmam kazım ben 7-8 kısıye 1 tencere mercımek koftesını anca yetırıyorum
tarafından
Hep onu yiycek degller kuzum çesit hazrlycam bide kaynanam yaprak pişircek
tarafından
Valla bana gelenler DAHA YOGGG MU YENGEEE dedıklerı ıcın :D fazla fazla yapıyorum
tarafından
Yaa demekki elin lezzetli
0 oy
(1,253 puan) tarafından
Buzluğa attim.gecen gun tadı değişti ya herk3s at bişey olmaz fedi
tarafından
Diger turlude zor yetişir kuzum zaten  2 gun fazla degl
0 oy
tarafından
Caya mı gelecekler yemege mı..?

Poaca buzlukda bısy olmaz yap  spgusun at dolaba guzelce mısafırıne ıkram etmeden once cıkart kendılıgınden acılsn yumusacık olur. 

Onun harıcınde evını bugun genel temzle onlarn gelecegı gun sadece supurur sılersn tuvalet banyo yıkarsn o gun. 

Bırde neden  o kadr cok kısı gelıyolar onu anlamadm bı kısıyı davet edıyosunuz ama tum maaaıle gelıyo. Belkı gelen kısılern ıcnden erkenden gelıp sana yardımcı olacak bırılerı cıkar o zaman braberce yaparsnz
tarafından
Yok kuzu erken gelmezler onlar nereye gitse beraber giden insanlar ayri ayri gelin diyememki geçen bizi cagrdilar hep beraberlerdi gelini falan

Kaynim eşinden ayrildi kizi onla kaliyor ve kaynanmda yaşiyolar
tarafından
Anladm canım kolay gelsın allah yardımcın olsun ınsallah
tarafından
Saol canm
0 oy
(7,011 puan) tarafından
Bence direk yemeğe al canım yemek yapmak daha kolay çorbasını ana yemeğini pilavını salatanı yap 

1 tane tatlı yap yada al yemekten sonra verirsin en son meyve verirsin

Haa yok sen poğaça yapacaksan unu bimden al
tarafından
Farkli olsun istedim yarin poacanin yarisini yapar atarim buzluga diger gunde kalan yarisini yaparim
(7,011 puan) tarafından
Sen bilirsin canım ozaman unu ve kuru instant  mayi  yi bimden al çok guzel
tarafından
Tamam cnm aksam esim gelsin eksikleri gider alirim
0 oy
(3,894 puan) tarafından
Maximum iki günün varsa önce poğaçalarini yap buzluğa at o sıra da mayalnirken ev temizliğini yap bir yandan kurabiye de yapıp atabilirsin buzluğa onlar geleceği gün çıkarırsın onlar geleceği akşam büyük borcamda kumlu pasta tarzı bir pasta yapabilirsin o arada ev temizliği bitmiş olur onlar geleceği günde hemen sadece bir sil süpur yaparsın yoğurtlu makarna salatası yap garnitürlü bolca güzel olur ya da kısır börekte yapabilirsin sabah hemen hazırlansın şuan aklıma gelen bunlar
tarafından
Aynen ama şuan unum yok kuzum evde parada yok akşM esim gelsin un alcam yarinda mayalarim poacalari o arada evlerimi kaldiririm heryeri temizlerim

Bide bimin unu guzelmi
(3,894 puan) tarafından
Evet güzel canım ben genelde onu kullanırım
Efsane ismi
0 oy
tarafından
Havuç tarator yap. 1 gün önceden kavurup buzdolabına kaldır, gelecekleri gün yoğurtla.

Lezzeti damak çatlatan elmalı kek var nefis yemek tariflerinde ben onu da akşamdan yapıyorum sosunu daha iyi çekiyor ertesi güne. 

poğaça zaten bozulmaz at gitsin buzluğa.

Kıymalı ya da ıspanaklı falan gül böreği hazırla at buzluğa.
tarafından
Canm poaca varken borek fazla olmazmi? Bide kurabiye yapmayi hic beceremem kek yapcam uzerine kakao hazrlarim saol fikrin icin
0 oy
tarafından
Bence yemeğe çağır diğer türlü çok gün gibi oluyor 
tarafından
Esim oyle istedi
0 oy
(1,663 puan) tarafından
Geceden evini temizlersin tabaginda bardağına catalina kadar tezgaha hazirla geceden pogacayida yap at buzluga biraz açıldıktan sonra at fırına taze gibi olur zeytinyağlı biber dolmasi yap sarmasi zor olur simdi patates salatasi kek veya revani  kurabiyede olur tatli yada tuzlu hazirda olur kalabaliksiniz çünkü kisirda yap istersen 
tarafından
Aynen herseyden bol.bol olmali sagolasin kuzum
(1,663 puan) tarafından
Aynen canm simdiden kolay gelsin bereketli olsun
0 oy
(2,562 puan) tarafından
Browni kurabiye hem bereketli hem kolay
tarafından
Becerebilirmiyimki
(2,562 puan) tarafından
Cok kolay kız poğoçadan daha kolay en azından
0 oy
(120,777 puan) tarafından
söke unu kullanir annem hep en iyisi o der
tarafından
Nerde satiliyor canm
(120,777 puan) tarafından
migrosta
0 oy
tarafından
Onlar gelmeden 1 akşam öncesi temizliğini dip bucak yap bitir gelecrkleri gün de tuvalet yıkama bulaşık yıkama işin tek olsun. Tavuk patates yap fırında salata akşam dan yap sosunu falan dökme diğer gün geldiklerinde sosunu dökersin. Su böreği yap şekerli kurabiye yap Bi de. Akşam şekerli tatlı yap mesela hira tatlısı çok pratik ve çok güzel Bi tatlıdır 
tarafından
Paocayi cikarmi diyosunbkuzum aynen cok oyalar
tarafından
Poğaça uğraştırıcı bence. Yine de sen bilirsin
tarafından
Kız hıngel diye Bi mantı çeşiti var çok kolay az Bi hamurdan bayağı çıkıyor. İnternete bak tarifine
0 oy
(7,792 puan) tarafından
Pogaca tatli ve tuzlu kurabiye dondurucuya atilir canim. Pogacalar donunu sakinca onden firinda isitip servis edenilirsin hatta yada mikrodalgan varsa da olur 

Sigara boregi yap kisir yada patates salatası olur. 

Bide tatli yap portakalli revani olabilir 
0 oy
(6,376 puan) tarafından
Bugünden poğaçayla tuzlu kurabiye yap canım tuzlu kurabiye bayatlamaz hemen strecle kapakla ayrı poşetle sakla hiçbşy olmaz poğaçada buzluğa at çıkarınca fırında ısıt tazecik oluyo yanına da biber ya da patlıcan dolması yap  gelmeden önceki akşam doldur dolaba at gelecekleri gün pişir hiçbşy olmaz börek yap makarna salatası yap yanına da şerbetli bi tatlı yap şekerpare giib
0 oy
tarafından
Canim caylik olmaz yemek olur caylik daha zor hem yemekten fikir vereyim geceden evini dip köşe temzile aynalara kadar sıl sabaha bir işin kalmasın ilk defa diyorsun sürekli gelmeyecek insana ağır menü gerekiyor bence ben öyleyim ama karar senin 

Menu 

Güveç  yemeği etli daha güzel olur tercih meselesi.

Yanına pirinç pilavı üzerine et güveçte yoksa 

Şehriye çorbası yada ezogelin 

Yaprak sarması ara sıcak için hoşaf salata 

Tatlı da haşhaşlı revani çok güzel olur yada hafif bir sütlü tatlı çok hoş olur gelin tatlısı ola bilir 
0 oy
(53 puan) tarafından
Herseyi bebegn uyuyorken geceden yap temizlktede mutfak lavabo banyo ve oturma odasini tertemiz yap diger yerleri gelisi guzel toparla ben acil misafr gelse oyle yaparm bir de yemek olarkta et tarzi seyler yap 1 kilo kiyma ile kuyrk yagi al cop sislern varsa adana kebap yap bi tepside tavuk at firina sislerine sogan domates biberde at pilav salata yap yeterli pogaca filan ugrasma irmikli pudingli bi pasta yap 10 dakkani alir . Bide bi cesit meze de yaparsan sofran tamamdr kolani salgamini eksk etme 
0 oy
tarafından

Burda çok takılmazsan hepsi yetişir canimmm:D

0 oy
tarafından
Yarım saat içinde yapılan kurabiyeler var 15 dakika hamuru 15 dakika da pişmesi oluyor canım onlardan yapabilirsin mantar kurabiye yada browni kurabiye nefis yemek tariflerine bak orda çok güzel tarifler var kısır tarzı şeyler de yapabilirsin yada mercimek köftesi 
0 oy
tarafından
Bizde misafir cagirinca yemek verilir oyle seyler gunlrrde olur bizde ama sizde boylemi bilemiyom en iyisi yemek 
0 oy
(1,581 puan) tarafından
15-17 kişi misafir hayatta ağırlamadım ağırlayamam da allah kolaylık versin. Bir iki çeşit yapıp kalanını dışardan alın bence bebekle zor olur. Söke veya Katmer un güzeldir.

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 448 göst.
16 Ağustos 2020 Yemek-Tarifler kategorisinde minislerim (379 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 321 göst.
0 oy
12 cevap 523 göst.
0 oy
8 cevap 373 göst.
18 Ocak 2021 Aile kategorisinde ozgecangursoybursa (11,038 puan) tarafından soruldu

397,152 soru

11,878,428 cevap

35,994 kullanıcı

...