0 oy
271 göst.
Diğer kategorisinde (1,313 puan) tarafından
Gerçekten pskolijik olarak hiç iyi değilim kızım 2 aylik ve göğsümü tutmuyor dün gece 6 saat boyunca ac kaldı aglamaktan morarardi en son çare mama verdik hiç aglamadan sabaha kadar uyudu ama bizim mama alacak gücümüz yok m yapicam bilmiyorum herşeyi geçiyorum sutum varken neden içmiyor sadece 1 ay düzgün icti son bir aydirda hep tutusun diye ugrasiyorum ilk günden mama veren var mi aranızda bana moral verin lütfen 

27 Cevaplar

0 oy
(1,736 puan) tarafından
Meme reddi yaşıyor olabilir. Sağıp vermeyi denediniz mi? 
(1,313 puan) tarafından
Evet sagip verince iciyor
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bir şekilde alacaksınız canim bende dogdugu günden beri mama veriyorum üç gün sütüm gelmedi aç kalmasına asla gönlüm razı olmadı zaten üç ay emdi sutumde öyle çok degildi şimdi 15 aylik 11 aylıkken birakti
(1,313 puan) tarafından
Ya göğsümü bırakmasın mamada icsin ben sadece bunu isti yorum artık kafayi yedim
(2,564 puan) tarafından
Bende  CNM kızım 7 aylık 2 aydan beri mama alıyorum evet çok zorluklarla alıyorum ama mecbur   ne yapım aç kalmasından iii dir
0 oy
(465 puan) tarafından
Valla en iyi ben anlarım seni hem emmiyor hem madi sikintimiz vardi ve kızım 2 gunlukken vermeye başladıik 1 ay boyunca da sgip verdim ama pombain gucu neki sütünm cekildi
(1,313 puan) tarafından
Bende sutumun çekilmesinden korkuyorum
(465 puan) tarafından
Kuzum pomba al diyicem en uygunu 130 150 tl arası varsa maddi gücün al derim 1 saate bir cekiceksin birsey olmaz allahın izniyle o zamana aman sen mamaya düşman gibi bakma yavrucagin ac kalmasından iyidir hic destekciniz yoksa bile kaymakamliga belediyeye dayan ben öyle yaptım valla
(465 puan) tarafından
Bide bebelac ihtiyac haritadi var iletisim nosunu bulup bi ara konus kuzum
0 oy
tarafından

Ne zamanki sütüm yetecek kaygısını beyninden atasını zmn sütün gelir ve mama da zehir değil yani bu mama karşıtı neyin nesi olmuyorsa olmuyor bu kadar strese gerek yok illa anne sütü mu alacak anne sütü alanda hastalanıyor almayanda 

Ama durumum yok dedinya sen ısrarcı ol ama kendini üzme canım olan sütte gidecek
(1,313 puan) tarafından
Ya benim sutum var büyük kizimda icmedi artık sorun bende mi diye düşünüyorum mamaya karşı değilim
tarafından
Yok canım oyle bebekler var sağ biberonla ver uykuda ver sersemken ama kendini strese sokma
(1,313 puan) tarafından
Uyku sersemiyken tutuyor
tarafından
Sağıp vermeyi dene canım
0 oy
tarafından
Kuzum olur mu 6 saat aç bırakmak mama degılse sağıp ver o zaman cocuk aç bırakılır meme reddı böyle geçmez 
(1,313 puan) tarafından
Ya bana ac bırak tutar dediler ama tutmadı
tarafından
Olur mu hıc cok küçük o ınatlasılır mı gunah bır kere açlıktan ağlatmak, ayakta dolaşarak emzırmeye çalış, beraber duş alın duşta göğsünü tuttur gecıcı bır süreç vazgeçme
(1,313 puan) tarafından
Canım öyle beklemedim 6 saat sagip kaşıkla verdim uzanarak verdim kucagimda verdim zıplayarak verdim hep 1 kere çekip bıraktı
0 oy
(119,460 puan) tarafından
meme reddi olabilir sag biberonla hatta kasikla ver
(1,313 puan) tarafından
Verdim kaşıkla 1 hafta boyunca ama göğsümü tutsun istiyorum
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Asla göğsümü tutmadı bırakana kadar 9 ay mama verdim hem de özel mama alıyorduk Allah bir şekilde kuvvet veriyor sütünü sağ da ver
(1,313 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
tarafından
Sağıp ver tutmuyorsa neden mama veriyorsun. 2 yeğenim memeyi hiç almadılar sağıp verdi ablam ikisine de 1 yaşına kadar da emzirdi ikisini de hatta fazla sütleri bile kaldı. tamam bebek emse daha iyi ama biraz da genetik bu süt işi.
(1,313 puan) tarafından
Canım sagip veriyorum
tarafından
Yetiyorsa ne güzel. Ben ilk günden itibaren meme+mama verdim 3 ayda sütüm bitti hep mama veriyorum şimdi ek gıdaya da başladık gayet sağlıklı bi bebek. Ama varsa tabiki anne sütünü ver öncelikle.
0 oy
(3 puan) tarafından
Ben ilk günden 6.ayına kadar hem emzirdim hem mama verdim.. 6.ayda ek gıdayla birlikte bıraktı..sizde en azından 6.aya kadar sağarak verseniz ..6.aydan sonra ek gıdayla birlikte sağım yaparak vermek daha kolay olabilir .. mama vermekte ayrıca kötü bisey mi ben anlayamıyorum bazen bazı anneleri bende sma  ile büyümüşüm.. düşünün 38 yaşımdayım.. oğlumda mamayla büyüdü..şimdi de kızıma veriyorum sma.. gayet sağlıklıyım ve oğlumda şükürler olsun 18 yaşında ve gayet sağlıklı.. maddi acıdan kaygilanmanizi anlarim gerçekten ciddi pahalı ama mama kullanmak kötü bi durum değil rahat olun
tarafından
Valla bende ilk günden itibaren mama+meme şeklinde ilerledim. 3. qyda da bitti sütüm. Napalım aç mı bırakıcaz çocukları mamayla devam ediyorum.
0 oy
tarafından
Benimkine dogdu gun verdiler baci sutum yetmedi 6aya kadar uem beni emdi hem mama yedi sonra beni birakti mamaya cullandi iyce mecbur verdim belediyeyle konus anlat durumu burdada gordum mama yardimi yapildigini yazmis birisi piskolojini bozma yapacak bisi yok 
(1,313 puan) tarafından
Bebelac kardeş payı vardı başvuru yaptım daha bir sonuç cikmadi
0 oy
tarafından
Ben iki bebeğimi de mama ile büyüttüm. Çok şükür ikisi de çok sağlıklılar. Kolay kolay hasta olmazlar şükürler olsun. Biri 24 biri 11 aylık. Sütün varsa sağ ver sürekli napacaksın. 
0 oy
(85 puan) tarafından
Cnm 6 saat ac kalmasin goblin nasil razi geldi benim  mesela 1 tek masraflaraharciyorum k3 yilli evliyim  1 kez olsun dogru duzgun gezmedik a yinede evladina mama aliyorum bide 45 tl  bebivita var onu kullaniyorum kizima  durumum yok onu a
(1,313 puan) tarafından
Canım ac kaldı derken hep uğraştım alsın diye
(85 puan) tarafından
Benimde sutum vardi ama bebegim asla almiyordu  bende mamaya gectim  mecbur
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Uyku arasında versen
(1,313 puan) tarafından
Uykuluyken içiyor
0 oy
(3,589 puan) tarafından
Bebeğim 2,5 aylık ilk günden beri mama ile besleniyor sütüm gelmedi beş gün boyunca beşinci günde mamaya alıştı içmek istemedi sürümde azdı zaten emmedigi için mecburen mama ile besleniyor 
(1,313 puan) tarafından
Teşekkür ederim canim
0 oy
tarafından
Canim bende ilk günden beri mama verdim. Emzirdimekle anne olunmuyo. Sen mükemmel annesin.bebegine sevgi şefkat veriyorsan gayet güzel ilgileniyorsan sen çok iyi bir annesin. Emmiyorsa emmiyo arada teklif et ama ağlatma bebejsini mama ver. Mama kötü birsey değil benim 2 bebegimde mama ile büyüyor. Ilk aylar emzirdim sadece. 

Mama verdin diye kötü anne değilsin. Instagram kullanıyorsan dilruba demirezen var ona sorabilirsin birçok şeyi bebeğin daha küçük memenide tutar merak etme. Hem mama hem meme verirsin. Ben küçüğü öyle yapıyorum. 

Üzme kendini o kadına mutlaka ulaş.
(1,313 puan) tarafından
Bende hem mama hemde meme vermek istiyorum yani sutunude icsin istiyorum
0 oy
(1,309 puan) tarafından
Meme reddi yapıyodur canım telaşlanma sık sık teklif et düzelir merak etme
0 oy
tarafından
Farkli pozisyonlar dene meme reddi olabilir sütün varken mama verme sütün geri cekilir
0 oy
(2,975 puan) tarafından
Benimki öyleydi. Ilk günden beri mama verdik. Sütüm geç geldi. Bebeğim tutmadı. Bir sürü şey denedim. Şırıngayla sütümü verdim. Slikon uç aldim vs.vs.naptiysam olmadi. Sağarak vermeye başladım. 1 bucuk ay verdim sonra sütüm kesildi. Hepten mama içti. 
0 oy
(800 puan) tarafından
Benimki de almadı sağıp sağop vereceksin cnm her 2 saatte aksatmadan 25 er dkka sağ 

Dolaptan 2. El al uyileri var 
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Evet ilkgünden beri içti çünkü sütüm yoktu sorasında da memeyi almadı ne yaptıysak hiç anne sütü almadı diyebilirim 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 132 göst.
14 Aralık 2023 Aile kategorisinde Prensannesii (13 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 209 göst.
4 Ekim 2023 Aile kategorisinde Deryaa24 (145 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 32 göst.
11 Haziran 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 1bebe1anne (273 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 165 göst.
10 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Fadik63 (209 puan) tarafından soruldu

380,998 soru

11,406,099 cevap

34,944 kullanıcı

...