0 oy
316 göst.
Aile kategorisinde (116 puan) tarafından
Kızlar yeni doğum yaptım bı kızım var 3 yaşında kardesini gormesem aniden vuruyor, bana vurmaya başladı yaoma dediğim şeyleri yapıyor, söz dinlemek yok  kardeşi doğduktan sonra kızım çok hırçın oldu napacahimi bilmiyorum inanki bugün 40im çıktı ne çocuğumu yikiyabildim ne kendimi ev yemek çocuk derken dahanyeni yatağa giriyorum neyapacam ne edecem bilmiyorum yoruldum şimdiden :(((

10 Cevaplar

0 oy
(1,736 puan) tarafından
Bi süre sonra alışır kardeşine huyuda düzelir bence. Genelde öyle oluyor diyorlar. 
(116 puan) tarafından
Bilmiyorum ama huyu çok değişti bian kızımı taniyamiyorum
(1,736 puan) tarafından
Benim de doğumuma az kaldı. Oğlum da. Mart ta 3 yaşında olacak. Bu aralar hep sarılıyor, öpüyor, seni seviyorum. Benşm annemsin diyip duruyor. Kardeş algısının farkında mı ondan mı böyle birden düşkün oldu bilmiyorum. İlk zamanlar zor olur ama sonra düzelir diye umuyorum bende
(116 puan) tarafından
Çok zor Allah şimdiden yardımcın olsun canım
(1,736 puan) tarafından
Amin hepimizin.
-Reklam-
0 oy
(1,845 puan) tarafından
Mutlaka zamanla alışacaktir . Şuan senin için de onun içinde alışılması zor bir süreçtesiniz  . Zamanla herşey düzelir , hafifler bunu böyle düşün . 
(116 puan) tarafından
Emzirmemi bile istemiyor, anında vuruyor bebeği zor koruyorum
(1,845 puan) tarafından
Yaa Allah yardımcin olsun gerçekten çok zor işin . Ona görevler vermeyi dene . Kardeşin bu cici , tatlı , öp , gibi şeyler söyleyerek sevdirmeyi dene . Çorabını vs. Getir , götür , giydirelim gibi bir kaç şey yapsan belki o zaman anlamaya zarar vermemeye başlar . Aklıma bunlar geldi .
(116 puan) tarafından
Yapıyorum cnm aklıma ne geldiyse yapıyorum o an evet yunusuyor sonra yine tas aynı hamam.bebekte gazlı bı bebek ilgi gerektiren neyapacam bilmiyorm
(1,845 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun ♥️ zamanla geçicek inan buna . Beraber oyun bile oynucaklar azcik sabır .
0 oy
(3,825 puan) tarafından
Canım kardeş kıskançlığı var müsait olduğun bi zamanda hatice kübra tongarin bu konuyla ilgili sohbeti var dinleyebilirsin.  Bir de ilginiz bebekte olmasın kardeşinde olsun onunla birlikte bebeği sevmeye çalışın sevdirmeye çalışın ilgiyi bebekte görünce kıskançlık yapıyordur 
(116 puan) tarafından
Hiç kucağıma bile almıyorum ne zmn uyurda bebeği seviyorum yanında asla ilgi göstermiyor mu
(3,825 puan) tarafından
Evde bütün ilgi onda olduğu için bi anda bi bebek geldi ve babası annesi artık kendisinin onu sevmediğini bebeği sevdiğini düşünüyor olabilir ki o Yaşta bu çok normal sadece ona biz seni çok seviyoruz kardeşin geldi sana arkadaşlık edecek büyüyecek birlikte oynayacaksınız parka gideceksiniz o seni çok seviyor gibi cümleler de kurun.  Sen onun ablasısın ve hepimiz seni çok seviyoruz gibi şeyler söyleyin insallaj zamanla da alışacak düzelecek Allah kolaylık versin sabretmekten başka çare yok
(116 puan) tarafından
Ne yazmissaniz hepsini uyguluyorum anlık düzeliyor ama sonradan yine aynı
(3,825 puan) tarafından
Yapmaya devam edin bence o da alışacaktır.. artık o bizimle yaşayacak kızım biz senin de onun da anne babasıyız ikinizi de çok seviyoruz filan deyin alışır biraz daha sıkın dişinizi ♡
0 oy
tarafından
16 aylık ve 4.5 aylık kızım var aynı şeyi büyük kızımda yapıyo ama oynamak istiyor önceden öyle değildi ama şimdi küçük hareketlendigi için oda onunla oynamak istiyor kıskanıyor artık beni dinliyo bazen ama ağlaması çoğaldı durduk yere ağlıyor dikkat çekmek için aslında bende üzerine pek gitmiyorum çünkü kıskançlıktan hasta olur felan korkuyorum 

Mesela gaz çıkarır iken beraber çıkarın bez alırken beraber alın oynarken beraber oynayın hani büyüğü küçüğe yakınlaştırır ki daha çok hırçın olmasın ben öyle yapıyorum mesela gazını beraber çıkarıyoruz kıyafet değişirken ikisini aynı anda yapıyorum diyorum hadi ilk kardesinki sonra senin diyorum halbuki onunki temiz ama kıskanmasin diye bı ve buna benzer şeyler yani 

Annesinin siz çocuğunuzu daha iyi bilirsiniz ama ne kadar ikisini yan yana getirirseniz sizin için daha iyi kıskançlık az olur kardeşi olduğunu anlar...

Daha yenisin sen zamanal alışır benim kızım ilk zamanlar hicbisey yemiyordu kıskançlıktan aç uatiyordu resmen uykulu iken süt veriyordum o yani başka yok
0 oy
tarafından
Kıskanıyor bence kızın 
0 oy
(1,368 puan) tarafından
Bende 4 ay önce doğum yaptim. Büyük kızım 3 yaşında. Ilk 1 buçuk ay filan benim kızım da öyleydi sakin akıllı çocuk gitti yerine hırçın laftan anlamaz bana vurmaya çalışan biri gelmişti ama alışma süreci sanırım sonra geçti. Bebeğinizle mecburi ihtiyaçları dışında pek ilgilenmeyin onun yanında. Hâlâ onun annesi olduğunuzu hala çok sevdiğinizi hissettirin geçici bi durum  :)
0 oy
(119,251 puan) tarafından
duzen oturtmak 3 le 6 ay arasi suruyomus sabret gecer elbet
0 oy
tarafından
Ayy Kıyamam oda kıskanıyor kardeşini belli Allah yardım etsin sana canım 
0 oy
tarafından
Alışır inş kuzum ya çok üzüldm
0 oy
tarafından
Büyük kıskançlık var