0 oy
246 göst.
Diğer kategorisinde (11 puan) tarafından
Kizlar bana Allah hakkinda cok kotu dusunceler geliyor kotu dusunceler kuruyorum hamileyim bide cok korkuyorum ne yapicam ben 

15 Cevaplar

0 oy
(2,136 puan) tarafından
Namazını kıl duanı et bacım .Şeytan uğraşıyor senle.
(11 puan) tarafından
Riskli gebelik oldugum icin temizlik bile yapmam yasak genelde hep uzanmam lazim cok dua ediyorum sure okuyorum ama gecmiyor
(4,981 puan) tarafından
Iyide riskli gebelik diye namaz kılmiyor musun
(2,136 puan) tarafından
Oturarak kılmayı dene canım o şekilde zararı olmaz ama sen bilirsin kendi durumunu
(961 puan) tarafından
Kılamaz ben de riskli gebelikteyim popomun üstüne oturmam yasak, tuvalete gitmem çok sıksa yasak hasta bezi takıyorum, dus almam yasak sadece saçlarımı yıkatabiliyorum kovada. Yani sandıgınız gibi sadece iş yapmamak ayaga kalkmamak değil riskli gebelik. Bunalrın telafisini umarım doğumdan sorna yaparız
(4,981 puan) tarafından
Yatarak bile kılınır. Kilamaz diyemezsin. Bu yanlış. Göz ile bile kılar.
-Reklam-
0 oy
(4,981 puan) tarafından
Diline düşüp anlatamadığın surece zarari olmaz. Tesbihata devam et 
0 oy
(1,437 puan) tarafından
Ne gibi kötü düşünceler canım bol bol dua et 
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Internetten ac bakara suresi dinle 

Biseylerle mesgul ol el isi olur kitap okumak yürüyüş yapmak gibi...
0 oy
(5,558 puan) tarafından
Bol bol zikir çek 
0 oy
tarafından
7 ayetel kürsi 

7 felak 

7 nas

7 fatiha

7 ihlas 

Bi bardak suya oku üfle 2 damla sirke damlat iç iyi gelir inşallah. 
0 oy
(17,763 puan) tarafından
Ayetel kürsi oku bol bol şeytanın şerrinden Allaha sığınırım de
0 oy
tarafından
2 dk önce üye olmuşsun ilk bunumu sordun
(3,853 puan) tarafından
Gebelik bolumundede sormusdu belliki buraya uyeliyi yokmus yeni uye olmus
(11 puan) tarafından
Ewet cunku gercekten cok kotuyum artik
(11 puan) tarafından
Hesaptan giremedim bu bolumu bilmiyordum yardimci olmanizi cok istiyorum
(961 puan) tarafından
Neden yeni üye olup soru sorunca garipseniyor ki belki derdini analtacak yer arıyıp burayı bulunca yazıyor hemen ya da uzun süre takipte olabilir, önceden de bilebilir uygulamayı
(3,853 puan) tarafından
Aynen ya .merak etdim ilk uye olunca acaba hangi soru sormaliydi ? Ki qarip gelmsin burdaki haniefendilere
0 oy
tarafından
Bol bol Allah'ı tesbih ed canım bizi ve herşeyi kâinatı kusursuz yaratan hakkında düşünmek onu merak etmk çok normal.
0 oy
(1,034 puan) tarafından
Ayetel Kürsi oku 21 defa cnm

Snra yine 8 kez Ayetel Kürsi okuduktan snra birini yukarı birini aşağı birini saga birini sola birini arkaya birini öne birini oku göbeğine tüğüm at 

Bu mesajımı okur okumaz yap ben daha ağır şeyler yasadim hamile ve lohusalıkta ha bide bakara suresi dinlet eve ve snde oku cnm
(11 puan) tarafından
Banada yardimci olur musun canim
(1,034 puan) tarafından
Yukarı dediklerimi yap cnm hemn
(11 puan) tarafından
Tüğüm ne demek peki ne yapicam
(1,034 puan) tarafından
Elinde ip varmış gbi göbeğini bağla Ayetel Kürsi okuduktan snra
(11 puan) tarafından
Seninde mi aklina kotu dusunceler geliyordu nerde oturuyorsun canim sen
0 oy
tarafından

Bol bol Allah'ı tesbih ed canım bizi ve herşeyi kâinatı kusursuz yaratan hakkında düşünmek onu merak etmk çok normal:angel:

0 oy
(51 puan) tarafından
Felak,nas, ayetel kürsü oku bol bol 
0 oy
(27,352 puan) tarafından

Nas Felak Ayetel Kürsi oku bol bol inşirah süresi oku vesvese şeytana fırsat verme 

Hamilesin günde Meryem suresi oku 

0 oy
(276 puan) tarafından
Sorunuz çok net değil Allah hakkında kötü düşünceler 

Mesela adını koyalım varlığı hususunda şüpheniz mi var ? 

Hamilelikle bir bağlantı kurmayin lütfen ...

Eğer itikadı konular sağlam zemine oturmazsa ibadetler anlamsız gelir usanc verir ..bu da bı sure sonra iman nurunu söndürür... 

Belki letaifi Rabbaniye olan kalbimiz alarm veriyor ..Rabbimiz beni bul diyor...

Akıl ve kalp ancak sağlam inanç esaslarıyla tatmin olur...

Bu Allah hakkındaki sui zanlar zamanında bastırılmış sorularınız olabilir ..hiç çekinmeyin ve sorun ..araştırın bulacaksınız ..bu konuda yetkili birilerine mutlaka sor değerli kardeşim 
(11 puan) tarafından
Hasa tabiki onunla alakasi yok inancim olmasa zaten umrumda olmaz rahatsiz olmam degil mi kotu dusunceden kastim Allaha kufurden beter cumleler kurduruyor icimdeki ses bana
0 oy
(365 puan) tarafından

İmam-ı Gazali hazretleri buyurdu ki: 
Her insana musallat olan en az bir şeytan vardır. Şeytanın vereceği vesveselerden korunmaya çalışmalı! Bir hadis-i şerif meali şöyledir:
(Kanın damarlarda dolaştığı gibi, şeytan da, insanın vücudunda dolaşır. Açlıkla[az yemekle, oruç tutmakla] onun yollarını daraltın!) [Buhari] Şeytanın insanın kalbine vesvese verme yollarından biri de, Allahü teâlânın zatı hakkında düşündürmek, şüpheye düşürmektir. İnsanların en ahmağı, zekâsına en çok güvenendir. İnsanların en akıllısı da, suçu kendinde arayan ve bilmediklerini âlimlere soran kimsedir. İki hadis-i şerif meali:

(Şeytan, "seni kim yarattı" diye vesvese verir. O kişi "Allah yarattı" derse, "Onu kim yarattı" diye vesvese verir. Böyle vesvese gelince, "Ben Allah ve Resulüne iman ettim" desin!) [Buhari]

(Allah’ın yarattığı şeyleri tefekkür edin, ama zatını tefekkür etmeyin.) 
[Ebu-ş-şeyh] Vesvese, dua ve zikir ile azalıp yok olur. Bunun için, bilhassa günaha meyledildiği zaman, hemen Allahü teâlâyı anmalı, istigfar, salevat ve dua okuyarak şeytanı uzaklaştırmaya çalışmalı!  bide riskli gebelik yaşadım ben ama namaza fetva değil kesinlikle hiç bi yerini kullanmazsan bile insan gözleriyle ibadet edebilir yardımcı oldum inşallah geceniz hayır olsun 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 162 göst.
8 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Mucizelerim4444 (130 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 48 göst.
0 oy
2 cevap 131 göst.
23 Ekim 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sevcan05 (21 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 87 göst.
23 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Nzz123 (1,403 puan) tarafından soruldu

379,873 soru

11,371,565 cevap

34,854 kullanıcı

...