0 oy
364 göst.
Diğer kategorisinde (660 puan) tarafından

Kızlar ben çok yemek seçerim iyi değil biliyorum mesela koyun eti, tarhana, bezelye hatta çeşme suyu içemem koku geliyo diye ama her gittiğim yerde hazır su olmuyo çocuklarıma verirken kendimi kötü hissediyorum yemek olarak zararli degil aksine faydası olan yemekler  ama onları verirken de kötü oluyorum benim gibi olan var mı kizlar bu düşüncemi nasıl değiştirebilirim..<3

24 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Ben çok yemek seçmem sadece sakatat turu yemem ama oğluma ciğer yedirmeyi düşünüyorum kan yapsın diye. Sevmezse zorlanan tabi. Mesela ben avakado da aman aman sevmem faydalı diye oğluma veriyorum
(660 puan) tarafından
Kendini nasıl hissediyorsun peki
tarafından
Bebeğe faydalı olduğu için yediğinde mutlu oluyorum. Anne sütü gibi düşün biz icmeyiz ama bebeğe faydalı ne kadar alsa kâr gözüyle bakarız
(660 puan) tarafından
Doğru söylüyorsun  cnm ikinci çocuktan sonra dikkat ediyorum ama arada içim kötü oluyo
-Reklam-
+1 oy
tarafından
kendim begenmeyip icime sinmediyse cocuguma da yedirmem şahsen 
(660 puan) tarafından
Bende öyle yapıyorum bazen faydalı şeyi de yedirmedigim oldu :(
0 oy
(5,954 puan) tarafından
Sen yeme ama cocuklara hissetirme yesinler bence 
(660 puan) tarafından
Evet oyuzden oğlum 6 yasinda benim gibi çok seçiyor  ama kızım 1.5 yaşında ona öyle yapmadım maşallah herseyi yiyo oğlum bisey yerken önce bana bakiyo hep çaktırmadan yiyo gibi yapiyorm
0 oy
(119,228 puan) tarafından
bende tek ben oyleyim saniyodum ☺
(660 puan) tarafından
Bende varım cnm :)
0 oy
tarafından
Sarımsak asla yemem ağzıma sürmem ama kızıma yediriyorum çünkü faydalı 
(660 puan) tarafından
Aynen faydalı ama kendimi kötü hissediyorum
0 oy
tarafından
Et yemem ama kızıma çok yediririm yogurt yumurta vss hergün yer ben yemiyorum ama yediririm benim gibi pintirikli seçici olmasın sevmem de yesin herşeyi 
(660 puan) tarafından
Bunu geç anladım cnm oğlum beni.gibi çok seciyo kızıma daha mantıklı düşünerek davraniyorum
0 oy
(2,139 puan) tarafından
Benimde yemedigim şeyler var tam tersi kızım yesin diye yapıyorum. Mesela ıspanak sevmem ben sevmiyorum diye kızımın onun vitaminleriden mahrum kalmasını istemem.
(660 puan) tarafından
Kendini kötü hissediyomusun peki:)
0 oy
tarafından
Ben mesela soğan yemem ama bebeğimin çorbasına koyarim yemediklerimi yediririm ilerde sevmezse kendi tercihi.
(660 puan) tarafından
Öyle tabi cnm doğru söylüyorsun
0 oy
(3,888 puan) tarafından
Aksine kendin yemediğin için daha, güzel yedir ki ilerde sen gibi yemek seçmesinler  
(660 puan) tarafından
Mümkün oldukça yediriyorum zaten ama kendimi kötü hissediyorum işte
0 oy
(11,217 puan) tarafından
Tadını dahi Bilmediğim şeyleri kızıma verirdim şalgam balkabağı avakado kereviz yer elması daha bir sürü şey sadece faydalı diye : D
(660 puan) tarafından
Bende yedirmeye çalışıyorum hep sanki kötü bisey yediriyormusum gibi oluyorum.
0 oy
(398 puan) tarafından
Ben yediririm valla ben çok seçiiciyim onlar öyle olmasn diye herşeyi verirm
(660 puan) tarafından
Aynen ya seçici olmak hiç iyi degil
0 oy
(3,452 puan) tarafından
Ben mesela ilikli kemik suyu yemeğime katamam ama bebeğimin yemeğine katcam sağlıklı diye, normalde sakatat dışında herşeyi yerim yemek seçmem çok şükür 
(660 puan) tarafından
Maslh cnm ikinci çocuğuma da ılık suyu verdim hep ama oğlum mahrum kaldı oğlumda daha cahil dusunuyomusum
0 oy
(27,351 puan) tarafından

Tabiki veririm alışsın vitamin alsın

(660 puan) tarafından
Doğru diyosun cnm
0 oy
tarafından
Cok yemek secmem ama ben yemedıklerjmı bıle kızıma kesın verıyorum vıtamın alsın herseydn dıye. Sende caktırmadan yedırecen valla ogluna kızın yıyomus ama ogluna bak bende yıyorum cok guzel felan de ınsallah yer oda 
(660 puan) tarafından
Inslh cnm oğlum 6.5 yaşında değişir inşallah
tarafından
İnsallah bakalm cnm
0 oy
tarafından
Ben de böyleyim ama annem yüzünden. Obsesif denebilecek kadar titiz bir annenin elinde büyüdüm. Geçtim misafirliğe normal bir yere gittiğimizde bir bardak çay bile içmezdi hala da içmez Üniversite zamanlarımda anca atlatabildim bu duyguyu canım o da zar zor hala gittiğim Bi ev çok gözüme yatmazsa bir şey yiyip içemem ben. 
(660 puan) tarafından
Aa oda çok zor Bi durum cnm ya
0 oy
(334 puan) tarafından
Ben me yiyorsam oğlumda onu yiyor tabi severek ve isteyerek yer 

Heleki koyun eti ailece bayılırız 

ilik haşlayıp veriyorum 
(660 puan) tarafından
Aman maşallah cnm ne güzel
0 oy
(17,711 puan) tarafından
Ben yemek seçmem ama seçseydim faydalı olan şeyse yinede yedirirdim ya
(660 puan) tarafından
Bende yedirmeye çalışıyorum cnm ama bazen kendimi kötü hissediyorum iste
(17,711 puan) tarafından
Niyeki sen annesin iyiliği için yediriyosundur bence üzülmene gerek yok vitamin alsın protein alsın sağlıklı olsun daha ne isteriz
(660 puan) tarafından
Aynen cnm doğru diyosun valla
0 oy
(1,024 puan) tarafından
Çocukları da kendin gibi alistiracan :))) ama cevremde var öyle insanlar kendileri yemez ama çocuklara verirler :)))
(660 puan) tarafından
Ya mümkün oldukça vermeye çalışıyorum benim gibi olmalarını istiyorum
0 oy
tarafından
Cok yemek secmem ama bazi seyleride yemem tabiki. Oğluma herseyden olabildigince yediriyorum butun vitaminleri alsin diye yer cok sukur ayirt etmez pek ama hic yedirmedigim bi yemegi yedirirsem ilkte yadirgar hosuna gitmezsede zorlamam ama butun besinlerden yedir canim sen yemiyorsun diye bebeginide mahrum birakma alsin vitamin herseyden 
(660 puan) tarafından
Veriyorum cnm ama bana kötü geliyo ya sanki kötü bisey yediriyomusum gibi oluyo
0 oy
(3,728 puan) tarafından
Canım eşim yıllarca balık yememiş kaynanam sevmiyomuş çocuklarına da vermemiş hiç istediklerinde ıyy pis mi diye öğretmiş kaynım hala yemez Allah'tan eşim dışarda çok çalışmış da alışmış bu biraz bencillik oluyor faydalı şeyleri sen sevmesen de çocuğuna yedir 
(660 puan) tarafından
Veriyorum cnm ama kendimi kötü hissediyorum iste
(3,728 puan) tarafından
Vermezsen hisset canım doğru olanı yapıyosun :)
(660 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım:)

İlgili sorular

0 oy
34 cevap 626 göst.
1 Mart 2023 Aile kategorisinde Sinem48300 (583 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 362 göst.
12 Nisan 2024 Aile kategorisinde Balpetek_56 (21 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 98 göst.
7 Nisan 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu