0 oy
735 göst.
Aile kategorisinde (175 puan) tarafından
Kizlar ablam 4yildir evli gorucu usulu ile.bir tane kizi var 3yasinda.Esi cok sorumsuz oglene kadar uyur calismaz.Ablam universite mezunu onuda calismaya koymuyor.Ne kiyafet almaz,hastalananda ilacini almaz.Hasta oldu babamlar amelyatini yaptirdi esigil bir kurusda vermedi.Ayri ev alacaz dediler almadilar.Ablamlar kaynana kayin baba kayin eltisi cocuklari birlikde yawiyorlar.Simdi ablam yine hastalanmis babaannem gitmis izin almis getirmis orada yardim eden yok.Esi neden gittin seni bosayacam demis.Simdi ablam babamlarda ablamda bosanmak istiyor.Amma biliyorumki buyukler araya girecek izin vermeyecekler.

21 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Ahh ah nice kadınlar böyle hayatı kararıp gidiyor ne denilir bilemiyorum
(175 puan) tarafından
Evet canim hic mutlu deyil orada .
-Reklam-
0 oy
(119,267 puan) tarafından
o buyukler araya girmesin su durumda
(175 puan) tarafından
Annem babam herzaman arkasinda amma bakalim nasil oluyor.
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Ayyy bırak bosansinlar yazık kıza. Kolunda altın bileziği de varmış gül gibi kızına da bakar kendine de. O kadar kalabalık ailede değer görmeden yaşamak daha kötü. Kocası da kendini ne halt saniyormus acaba.
(175 puan) tarafından
Evet kocasi altinlarinida aldi elinden satti hepsini.Ablamda diyor ihtiyacimi annemler karwilayacaksa,hastalandikta annemler alacaksa ilacimi neden evlendim.
(6,047 puan) tarafından
Kız altın bileği var kolunda derken okumuş sonuçta rahatlıkla iş yapabilir demek istedim. Ama aynen dediğin gibi . Boşuna işkence çekmesin kadın o ailede eşinde. Baba evinde daha rahat eder . İnşallah araya giripte düzeltin diyen olmaz. Çünkü kocası bu yaşa kadar gelismemis bu saatten sonra bir çöp olmaz
(175 puan) tarafından
Biliyorum canim sadece onuda demek istedim.Cok haklisin 32 yawi var bu saatden sonra birsey olmaz
0 oy
(11,217 puan) tarafından
Ablam uni mezunu diye belirtmissin keske gorucu usulu evlilik yapicak kadar acele etmeseymis.
(244 puan) tarafından
Görücü usulü veya aşk evliliği yapan genç kadınlarımızın yüzde sekseni pişman haberlerde, toplumda, bu tür platformlarda hep görüyoruz bunları herkesin kendi fikri ama bana kalırsa evlilik yaşı 25 ve üstü ben 18 yaşında evlendim pişmanım, 4. Buçuk senedirde evliyim yaşım 22 bitanede 7 aylık bi kızım var ama gene pişmanım Eşimi sevmediğim için mi? Hyr eşim beni sevmiyor diye mi ? Hyr çok şükür sevgi, saygı problemimiz yok ama herkesin kendine göre sıkıntıları var ve şahsen mesleğim olsaydı da evlenirdim çünkü  onsuz yapamayacağını, aşık olduğunu düşünüyorsun bunun da adı “Cahillik”
(11,217 puan) tarafından
Ve genc yasinda evlenip mutsuz bir evlilikte daha fazla kalmakta daha erken yaslanmak, hayattan bikmak , daha uzun yillar mutsuz yasamak ve dogurdugu cocuklara o mutsuzlugun icinde yetememek demek bana gore.
(7,791 puan) tarafından
İster 18 de evlen ister 38 de karsinda verdigin degeri hakeden adam yoksa bosanmak sarttir o aileye birden fazla cocuk olmaz ben 18 imde evlenip genc anne olmayi da cok isterdim ama iste :) nasip kismet her şey.
Bu arada cahil dite nitelendirdigin ben isem başkasını cahillikle suclamak yerine cahil olur suclanan olurum günaha da girmem,vebale de
teşekkür ederim :)
(1,950 puan) tarafından
35 yaşından sonra değişiyor fikirler görüşler dusunceler. Daha coook küçüksünuz. Bekleyin.
(7,791 puan) tarafından
E tabiki sen 18 yasindaki bana sordugun soruyla 24 yasindaki bana sordugun sorunun cevabini ayni sekil alamazsin her sene fikir degisir. :)  Ben simdi bile diyorum ayni düşüncede degilim diye ama herkesin hayali ayni olmak zorunda değil benim hayalim Yuva kurmakti misal. Çok şükür nasip oldu. He hemşirelik mezunuyum ama bicok yerle gorustum nasip olmadi ise giremedim iste kismetin nerden cikacagi hilinmiyo tam hastalik cikti alimlar artti ben hamileydim o donem :D
Ne demisler nasipten öteye yol yok :)  
Tabiki bu benim hayatimin kısmı.

Ama genel konusursak dediginiz gibi ilerde belji de bu yaşları kucuk gorurum evlilik icin neden olmasin? Da benim adil anlattigin bu degil mesela yaş degil iste insanlar hirbirine dürüst olsa evlilikler bu kadar problemli olmazdi en basta kandirmasalar neyse onu deseler.
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Öyle evlilik mi olur 

Ailen bu durumlari bilip ablanın yaninda olmayıp geri gönderirse de yaziklar olsun derim
(175 puan) tarafından
Ailem ablami geri gondermiyor canim arkasindalar.Abalm kendiside bowanmak istiyor.Esi bide kiskanc.Amma esinin akrabalari araya girir nasil olur bilmiyorum.Esi herzaman boyle yapip pisman oluyor sonra yine
(7,654 puan) tarafından
Insallah hakkinda hayırlısı olsun yürümeyen evliliği yürütmeye çalışmak her iki tarafida cocuklarida yıpratır
(175 puan) tarafından
Evet canim hayirlisi olur inwaAllah.Her zaman en buyuk desdekcisi benim.
(7,654 puan) tarafından
Allah razi olsun
0 oy
(5,836 puan) tarafından
Ablan kimsenin hizmetçisi değil o nasıl ev öyle ya eltiyle falan oturulur mu insan özeli olsun ister boşansın tabiki büyükler araya girsede ablan diretsin bence vazgeçmesin kararından
(175 puan) tarafından
Bowanmak isdediyini daha annemlere soylemedi kendi aramizda konusduk.Ilk esinin soylemesini bekliyor.Cok dogru diyorsun eltisinin 3cocugu var.Ablamin kizini vuruyor bazen kaynanasida birsey olmaz diyor cok sinir.Kendiside orada hasta oldu
(5,836 puan) tarafından
Niye söylemiyor söylesin eşi boşanmak istemiyorum derse ne olcak geri mi döncek o tımarhaneye
(175 puan) tarafından
Esinin dediyine gore sabah bowanmak icin dilekce verecekdi.Onu bekliyor.Kac gundur hic konuwmadilar esiyle.Ablam bowanmak isdiyor amma galiba biraz desdeye ihtiyaci var.
0 oy
tarafından
Ah canm ya böyle erkekler gebersin bence oksijen israfı Allah ablana yardım etsin
(175 puan) tarafından
Sagol canim Amin.Ailene sahib cikmayacansa neden evlenirdinki.
0 oy
(13,848 puan) tarafından
Bosasin o zaman. Inşallah ailen engel olmaz. Oyle yaşamak yerine kendi hayatina baksin daha iyi. 
(175 puan) tarafından
Ailem engel olmaz canim kendisi sorun cikartmazsa.
0 oy
(736 puan) tarafından
Annen ve baban biz kızımızı sizden alıcaz boşanacaklar dedikleri an kimse engel olamaz ablanin hayati daha fazla kararmaz ınsallah 
(175 puan) tarafından
Ablam daha annemlere bowanmak isdediyini soylemedi benimle konustu bende senin kararina saygi duyorum dedim sen mutsuzsan hic birweye mecbur deyilsin.Bekliyor hala.ilk esi konussun istiyor.
0 oy
tarafından
Annen baban ablan net olsunlar.  Izin vermesinler tekrar birleşmelerine.  Inşallah ablan birleşmez ve en korktuğum da evliliği kurtarmak için ikinci çocuğu yapmaz
(175 puan) tarafından
Ablam daha annemlere bosanmak isdediyini demedi canik benimle konustu.Canim evliliyini kurtarmak isdemiyor ikinci cocukea istemiyor
0 oy
(1,928 puan) tarafından
Allah yardım etsin ama boşanmak için çok güzel bir fırsat. 
(175 puan) tarafından
Sagol canim evet dogru.Daha kimseye demedi benimle konustu.Sorunlarini ilk benimle konusur
0 oy
tarafından
Allah ıslah etsin insallah. 
(175 puan) tarafından
InwaAllah canim
0 oy
tarafından
Rabbim ne verirse hayırlısını versin canım ablanın aklı başında kanıp gitmesin 
(175 puan) tarafından
InwaAllah kanip gitmez.Hakkinda hayirlisi olsun.
0 oy
(6,681 puan) tarafından
Ailen baciviz arxasindadirsq bosansin
(175 puan) tarafından
Duz deyirsen can inwaAllah duzgun qerar verer
(6,681 puan) tarafından
Sende bacisisan destek ol
(175 puan) tarafından
Demisem bilir en boyuk desdekcisi menem.Elimnen gelen qeder komeklik edecem.Yanindayam hemiwe.Mende isdemerem eziyet gorduyu xowbext olmadigi evde yawamagini
(6,681 puan) tarafından
İnsallah yaxsi olar narahat olma
(175 puan) tarafından
InwaAllah
0 oy
(2,746 puan) tarafından
Araya girip barıştıranlar vebalini nasıl ödeyecek
(175 puan) tarafından
Daha araya giren olmadi bakalim.
0 oy
tarafından
Ablana Allah yardım etsin de ablanın özelini niye burda anlatıyorsun ki?? Sonuçta o evlilik senin değil ablanın evliliği 
(175 puan) tarafından
Ben ablama desdek oldum mutsuzsan bowan dedim.Kizlardan fikir almak istedim onlar naparlardi yanlismi yapti dogrumu.Ablam daha kimseye demedi sorunlari hep bir birimize anlatiriz.Bende tek bana dediyi icin kimseye demedim.Burada sonucda hic kimse beni ve ablami tanimiyor fikir olsun diye
tarafından
Kuzu yanlış anladın tanımak veya tanımamak değil. Ablan sadece seninle paylaşmışsa demek ki şimdilik kimsenin bilmesini istemiyor. Sonuçta belki vazgeçecek kararından onun için diyorum ablanın özeli bu neden paylaştın burda diye
(175 puan) tarafından
Evet tek benimle paylawti bende hic esimede demedim.Sadece kimese anlatmaya ihtiyacim vardi buraya yazdim
0 oy
(775 puan) tarafından
Bence ablan ise girsin market bile olsa illa barışmak isterlerse de kocasına şart koysun ise girsin diye annenlere yakın ev tutsun ikisi bir oluo çalışsınlar tekrar denesin bu şekilde baktı yok adam olmuyo o zaman bosasin evde yatan koca mi olur anası babası ölünce ne olacak ne babalığı olacakki onun parasız daha doğrusu emek vermeyen erkek gereksizdir yüktür
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Ablan herşeyi anlatsin ağlasın asla gitmesin. Hayırlısı olsun hakkında 
0 oy
(77 puan) tarafından
Şuan ben kendi ablamın durumunu okudum zannettim. Sizin olayinizdan hiç bir farkı yok ablamda üniversite mezunu kaynanasiyla beraber yaşamak zorunda bıraktılar eşi gündüz uyur sabaha kadar film izler ne sigortası oldu ne de parası böyle böyle ablam 6 yıl zor dayandı artık içine kapandı bizimle görüşmek felan istemedi. Annem böyle olmaz diyerek ablamla iyice konuştu ve boşandılar geçen yıl şuan çok mutlu o ablamdan eser kalmadı. Kesinlikle boşanma taraftarı deilim ama çalışmayan erkekle de ömür geçmez annesinin babasının yetistiremedigi cahili ablan yetistirmesin o yükten kurtulsun 
0 oy
tarafından
Ablan ztn üniversite mezunuymus güzel bi is bulup calisabilir bence kimseyi dinlemesin ayrılsın yazık günah hayatını böyle heba etmesin

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 362 göst.
18 Haziran 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
50 cevap 1,102 göst.
18 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Manas (893 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 100 göst.
6 Ekim 2023 Diğer kategorisinde ryaaygt (246 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 147 göst.