+1 oy
653 göst.
Aile kategorisinde (634 puan) tarafından
Oğlum 2 yaşında çok yaramaz hiperaktif bir çocuk beni çileden çıkarıyor sabırsız bir insanım sürekli ona bağırıp üzülüyorum kendi kendimi yiyorum bağırdım diye ama birşey yapınca yine bağırıyorum ne biçim bir insanım ben ya 

25 Cevaplar

+1 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Vala bacim bizde anneyiz diye ne robotuz nede başka bişey kizarizda bağırırizda yeri gelir cezada veririz hiç dert etme cogunluk olarak öyleyiz 
-Reklam-
+2 oy
tarafından
Bunu başkası yazsaydı sanırım linç edilirdi vallahi kusura bakma çocuğuna sürekli bağırman çok yanlış evet çileden çıkarıyorlar kızımda felaket yaramaz bir bebek arada sırada sesim yükseliyor ama sürekli bağırmaya hakkımiz yok onlarında aklı erse zaten bunu yapmazlar dikkatini dagitmaya çalış sonuçta bagirsanda birşey anlamayacak sadece korkmasinj sağlar 
tarafından
18 aylık canım 19 a girecek emin ol mehlikada hiç kolay bir bebek değil
tarafından
2 yaş sendromunun ayak sesleri gelmiştir canım o zaman çok zor daha da inat gıcık oluyorlar reen kaç psikologa götürdüm yemin ederim
tarafından
Kız geçen gün muz vardı masada onu istedim mam dedi yiyecek diye soydum soydugum için kiyamet kopardı çok fena çok
(634 puan) tarafından
Bağırıyorum ama sonradan da çok pişman oluyorim hançer yarası gibi içime oturuyor oğlum iki kez havale geçirdi 15 gün yoğun bakımda yattı gün aşırı kan alıyorlardı ve artık kan alacak yer kalmamıştı vücudunda zorla elini ayağını tutup alıyorlardı bu süreçte çok hırçın bir bebek oldu ondan öncesinde çok mulayimde şimdi anormal şımarık biryere gidiyoruz burnumuzdan geliyor herşeyi yere atıyor durmuyor sağa sola saldırıyor eve misafir almıyorum kimseye gitmiyorum geçen bir saç boyası almak için gratise gittik inan kovmaktan beter ettiler rafları kırmış boyaları ürünleri assagi indirip birbirine katmış boyayı almadan ağlaya ağlaya çıktım ordan çok üzüldüm ister istemez bağırıyorum sabahları yaptığımız kahvaltı bütün eve yayılıyor sofraya tepik atıyor masada oturamiyoruz sandalyeleri imha ettik yerde yiyoruz masada oturunca da masanın üstüne çıkmak istemiyor birkaç kez de düştü bu şekilde
tarafından
Canım elbette pişman olursun kim ister ki bebeğine bağırmayı emin ol seni çok iyi anlıyorum kızımda com yaramaz emin ol ama şöyle bir şey var bak sen bağırdıkça oglunun davranışları değişmiyor bence pedagoga götürmeyi dene işi inada bindirir dahada yaramaz olur bu şekilde
+1 oy
(8,581 puan) tarafından
Bağırmayan anne yok. 
+1 oy
tarafından
Bence normalsin bizde robot değiliz sonuçta dovmuyorusn
(2,540 puan) tarafından
Yani canım bagirmayan anne mı var insan artık dayanamıyor bazı şeylere bende bağırıyorum Allah var ama elimizde değil ki yaşayan bilir
(373 puan) tarafından
Ne mahkemesi kuzum
tarafından
Aynen dövmeye karşıyım ama bağırmaya değilim çünkü giden de buyyuyende terbiyesiyle deimi psikologa gittim doktor bey etrafında benim oğlum gibi yaramqz bir çocuk hiç görmedim hep sesseiz sessiz duruyorlar dedik o da nerdne biljyirusn evde korkutuyorlar mi dovuyorlae mi dedi
(2,540 puan) tarafından
Canım geçen gün kuzenim hemşire çocuk doktoru diyor bunu çocuk çok fenaysa şevkat tokatı diye birşey varmış çok yavaş poposuna yada eline hafifçe vurucakmıssın o onun hata olduğunu anliyormus tabi ben kıyamam şuan ama bunu söyleyende çocuk psikolojisi doktoru
(634 puan) tarafından
Bnde vuruyorum poposuna ellerine çamaşır suyunu yere döküp yerde oynayıp ellerini yaladı bende yanındaydım ikimizde mutfaktaydik bir anlık oldu tedbir amaçlı hastaneye götürdüm hastane polisi geldi eşimin benm ifadelerimizi aldı bir kadın çocuğuna şırıngayla çamaşır suyu vermişti hatırlarsanız ondan dolayı ufak tefek şeyleri araştırıyorlar birsürü başımız ağrıdı

Birgün misafirliğe gittik yine yanımda ve üç kişiyiz oğlumun arkasında dolanıyorum yine mutfağa gittim geldim geri baktım tuvalete girmiş elinde tuvalet fırçası yalıyor çılgına döndüm görünce beynimden assagi kaynar sular döküldü dahada biryere gitmiyorum artık gözümün önünden ayırmiyorum bazen günlerce banyo yapmıyorum eşim sabah altı akşam on calisiyor kahve içmiyorum çayı demliyorum ocakta kalıyor uyuduğu zamanlardada acele işlerimi yapıyorum hemen
0 oy
(17,817 puan) tarafından
Ben 5 yaşındaki oğluma bile bağırıyorum ama sürekli değil tabi dayanılmaz noktalar oluyo illaki fakat 2 yaş çok küçük bağırmamaya çalış canım onunla oyun oyna etkinlik yap Allah sabır versin
0 oy
(2,969 puan) tarafından
Adem güneş- cezasız eğitim kitabını okumanı tavsiye ederim. Sana da bebeğine iyi geleceğini düşünüyorum. 
(4,889 puan) tarafından
Onun yanı sıra Hatice Kübra Tongar Bağırmayan Anneler kitabını da öneririm
0 oy
(119,355 puan) tarafından
herkez bagiriyo ama sen surekli diyosun sabirsizim diyosun destej al istersen
0 oy
tarafından
Bende bağırıyorum 16 aylık robot muyuz yanı napalım anlamıyorlar konuşmaktan bazen 
0 oy
tarafından
Bende bağırıyorum her ne kadar istemesem de sabrın da sınırı var önemli olan şiddet uygulamak.
0 oy
(421 puan) tarafından
Canım sonuçta sende insansın bile isteyerek bağırmıyorsun ki hepimiz insaniz gün içinde nereye kosturacagimizi bilmiyoruz yemekti bulasikti ev işleriydi alışverişti evde istediğimiz şey az da olsa totomuzun üstüne oturup dinlenmek az da olsa bir tv izlemek bir çay kahve izleyip kendimize yarim saat de olsa ayırmak martta doğum yapicam bende iki tane kuşum var biri muhabbet biri papağan 5.5 yıldır bakıyorum evlenmeden daha ne zaman önceden beri ne güzel uyuyorum sabah cak cak başlıyorlar sinirlenip alıp başka odaya götürüp bırakıyorum 10 dakika geçiyor içime sinmiyor oda soğuktur üşürler diyip geri getirip yerlerine koyuyorum hepiniz insanız sonuçta illa ki bir çiğlik atmak istediğimiz zamanlar geliyor 
0 oy
(2,540 puan) tarafından
Maalesef bende bağırıyorum inan hiç yerinde durmuyor çok fena her gün evde birşey kırar döker artık tahammül seviyem sıfıra indi sonra kıyamıyorum tabiki de bağırsam da beni dinlemiyor korkmuyor hayır kırması bişey değil kendine zarar vericek daha yeni televizyonu kırdı vurdu demir gibi bişeyle oğlan çocuğu çok fena olur derlerdi bu kadar beklemezdim 
0 oy
(44,718 puan) tarafından

Benim oğlumda 2 yaşında hiç yerinde durmaz nadir sevdiği çizgi flim.olursa azıcık oturur bakar onun dışı gözü hep yaramazlikta ama öle surekli de bagirmam çünkü o zaman Cok korkuyorlar yaa o korkuda onu etkileyebilir tam yaramazlık zamları ama çok küçükler daha hepsi zamanla bitiyo emin ol:)

0 oy
(13,036 puan) tarafından
Sürekli değil de kendini tut az 
0 oy
(665 puan) tarafından
Hastaneye gitmedin mi canım psikologa gitmelisin eltimin kizida öyle hiperaktive bozukluğu var anam kadın akşama kadar k.i.c..ini yırtar ama ne yapsın Allah sabır versin inşallah düzelir...
(634 puan) tarafından
Oğlum iki kez havale geçirdi 15 gün hastanede yattı o süreçte piskolojisi bozuldu zaten hastaneye de gittim bir çok kez
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Her anne bağırıyo bazen ama sen sürekli diyosun annelik sabır işidir
0 oy
tarafından

Benim oglanda 2 yasinda aynı seninki gibi 5 dk durmaz oyuncaklarla oynamaz hep gözü zararda  kırayım kurcalyayim dökeyim hep boyle bir saniye tek birakmam gözümün onunden ayırmam hep yanindayim pesindeyim  canm 

Bi anlık Allah korusun  işin gezmen  herseyin geri kalsın cocugun yanindan ayrılma 

Bende kızarım ederim ama cok değil yasimdan olsa gerek uzun bir zaman sonra oldu   kizmayada kiyamm babası ablaları kizincada müsaade etmem :)

0 oy
tarafından
Sen bağırınca da degismiyorsa kendini yıpratma boşuna sen yapma desende yapacak yap desende yapacak çok aktifse dışarı çıkar yorulsun yada eline ugrasacagi bir iş versen simdikiler çok fena arkadaşımın oğlu koca tavandaki avizeyi indirmiş yere o yüzden çocuklu evde eşya bulundurmamak lazım c
0 oy
(581 puan) tarafından
Olabilir ya dayanamıyorum artık hangimizin annesi bagirmadan büyütmüş :))
0 oy
(1,950 puan) tarafından
Sabirsiz olduğun için ilk olarak sen bi psikologa gitmelisin. Sonra evladinin çaresine bakarsin ki cocuk olması gerektiği gibi bence. Gelişimde bunlar var olan şeyler. Hiperaktiflik olduğuna dair bi bulgu var mi doktorundan yada cocuk psikologundan?
(634 puan) tarafından
Havale geçirdiginden dolayı bu şekilde inatçı hırçın
0 oy
tarafından
Hiperaktif çocuklarla yaramaz çocuklar çok farklı olurlar  Hiperaktif olduğundan düşünüyorsan mutlaka doktora götür sürekli tersler bağırırsın daha çok yapar 

İlgili sorular

0 oy
29 cevap 775 göst.
16 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Gamzeli_1 (293 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 389 göst.
9 Aralık 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 133 göst.
22 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Meltemsavran12 (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 376 göst.