0 oy
784 göst.
Aile kategorisinde (326 puan) tarafından

Çok sinirleniyorum yaptığı haraketlere, sofrada zeytin vardı bir şekerlik tası kadar ağzına kadar doluydu yani onu almis gidiyordu son anda gördüm nereye götürüyosun felan dedim hemen koşmaya başladı sonra gitti el yikadigimiz lavabonun içine boşalttı hepsini, okadar bagirdimkii üstüne bide elimle ittim ne yaptın diye, çok ağladı, dünde aynı şeyi yaşadım dün bana oyuncaklarını firlatiyordu yuzumee. Bende yapma dedim daha çok yapmaya başladı bu sefer önemsemedim geldi kumandayı duvara fırlattı kumanda dağıldı bende sinirlendim yeter dedim koluna vurdum baktım sonra kolu kızarmış zaten beyaz tenli hızlı vurmusum belli, 2 yaşında daha kendimi frenleyemiyorum asla sakin kalamiyom ne yapicam böyle ilaca felanmi başlasam :'( oğluma zarar vermek istemiyorum 

29 Cevaplar

+4 oy
(7,981 puan) tarafından
İnanki insan bağırıp çağıranca çocuk daha arsız ve laf söz dinlemiyor ne kadar sakin davranırsan o kadar sakin oluyor 
-Reklam-
+1 oy
(7,478 puan) tarafından
Hiçbiri durduraktan anlamıyor 3 buçuk yaşında oğlum sabha pazara gittik oyuncak diye ağladı tüm pazar boyu evde aynı oyuncaktan 2,3 tane var yine aynısını istiyor gören çocuğa bişey yaptık sancak bize filan vuruyor oyuncak atıyor zapdetmek zor vala nezaman kadar böyle gidicek inan bilmiyorum inşallah duzelirler 
0 oy
(351 puan) tarafından
insanlik hali hepimiz sinirleniyoruz benim kiz yer yerimi isiriyor dis izleri yara gibi walla elimde ama asla vurmam sende vurma sakin bebek daha asko o kizmandan bile anlamaz ki 
(326 puan) tarafından
Ya haklısın ben bu zamana kadar ona asla el kaldirmadim ilk defa böyle bişey yaşandı ve çok vicdan azabı çekiyorum
(351 puan) tarafından
surekli evdeyse daha beter oluyorlar ya
0 oy
(13 puan) tarafından
Bnde bazen çok bağırıyorum pişman oluyorum.Cocu liste anlamıyor küçük daha .Siz unutturmaya çalışın birlikte oyun oynayın sarılın öpün 
0 oy
(1,108 puan) tarafından
Benim oğlumda daha fazlası var bizde 2 yaşındayız ben temizliyorum aferim annem çok güzel yaptın diyorum kızmıyorum bağırmıyorum da kumanda mı atıyor yetişemeyecek yere koyuyorum oyuncak mı atıyo kaldırıyorum çünkü daha bilmiyorlar öfke kontrolleri yok az önce kakasını yapmış şortunu çıkarmış zıbınını açmış bezi çıkarmış her yere sürmüş napabilirim ki çok ayıp böyle olmaz dedim tam dedi olan olmuş kızsam var mı çaresi yok 
(3,210 puan) tarafından
Keşke sen benim annem olaydın her yere s.cardım kıxxx
(3,895 puan) tarafından
Ahahaha :D :D
(1,108 puan) tarafından
Olur onuda temizleriz cnm sorun değil :))
(2,887 puan) tarafından
Olan olmuşta ne bilim ben çişini yaptigi zamn bile tuvalet e diye kaç kere dedm diye söylenirken boğ lu bezi haa hasta faln olsa törere edile bilir ama rahatsiz olduğu içinse kafayı yerdm kimse şiddet yanlısı değil çocuğu için ama uyarmakta lazım haniii bezi biraktirma zmani
(1,108 puan) tarafından
Zaten eğitime başlamıştım ben ama hasta oldu o yüzden bence o da ona dayanarak yaptı diye düşünüyorum iyileşsin tekrar dan eğitime başlıycaz salgın varmış ishal istifra durmuyor ilaçla yeni düzene girdi
0 oy
tarafından
Ayy daha 3 aylık az önce çıldırdım vallahi hiç susmuyor Allah'ım oturup ağlıyorum artık sinirden evde bağıra bağıra ses tellerim kısıldı Allah bize sabır versin bazen isyan ediyorum canımı almasını istememe kadar gidiyor sonra pişman oluyorum ama dayanacak gücüm ve sabrım kalmadı
tarafından
3 aylık bebeğe yazık bebeğe 3 yaş ve 18 aylık 2 çocuğum var üstüne uy.uz olmuşuz bi yandan temizlik bi yandan kremleri sürüyorum bi yandan çocuklar , yemek bitmiş durumdayım 2 haftada 4 kilo verdim neler yaşadığımı bi ben bilirim bi ALLAH bilir ama yinede sabrediyorum geçecek bugünler de bu u.yuz illeti en kötüsü yaşayan bilir sende sakin ol şükret daha çok küçük
(3,552 puan) tarafından
Canım ilk aylarda benim de oğlum öyleydi sürekli gözünün içine bakardım birazcık uyusa da dinlensem diye 4 ay bitti kendine geldi tabi 6 aydan sonra iyice kudurdu dönmeyi öğrenmişti her döndükçe çığlığı basıp ağlıyordu şimdi 10 aylik oldu her yerde peşimde dolasiyo kafasını vurmadığı yer kalmadı Bi dk bile oturmuyo ne kadar sinirlensemde kizdigimda yüzüme gülüyo bütün sinirim geciyo ;))
(1,129 puan) tarafından
Tükenmek için çok erken. Cook uzun yol var önünde şimdiden geçmiş olsun bacim
(3,210 puan) tarafından
Edoş daha yeni başlıyorsun kızz
tarafından
Ay deme :))
0 oy
(2,687 puan) tarafından
Beni anlatmişsin 20 aylik :( 
0 oy
(2,649 puan) tarafından
Oğlumda aynı bişeyi yapma diyosam aksine gözüme baka baka yapıyo sakin bi şekilde hayır annecim lütfen yapmıyosun onu diyorum anlıyo ve yapmıyo ama uykusu geldiyse ve emme krizi geldiyse çok agrasif oluyo istediği olunca sakinleşiyo 
0 oy
(1,176 puan) tarafından
Benim kızım 2 yaşına girecek Al bendende okadar doğru bulmuyorum bağırmayı bile. Ama bugün kirli sepetinin  pilastiğini çıkardı lastik gibi birşey  yüzüme vurdu 3 gündür okadar meraklı ve yerinde durmuyor ki ister istemez tahammülü tükeniyor insanın. Tek başıma büyütüyorum yardım edenim yok. O pilastik lastik gibi şeyi suratıma vurduğu yer okadar kızardı canım okadar cok yandıki anlatamam. Bende azıcık poposuna vurdum sonra bak böyle canımı acıtıyorsun dedim. Çünkü anlamıyor yalvarıyorum bak canımı acıtıyorsun yapma diyorum güzel güzel anlamıyor 3 gündür. En sonunda dayanamadım yaptım vallahi. Üzülüyorum. Böyle olunca kahroluyorum ama laf dinlemiyor güzelden anlamıyor konuşuyorsun anlamıyor. Ağlamadı bile sevindim az acıtmışım diye bezine vurmuştum zaten. Napalım be insanız gönül istermiki böyle olsun böyle yapalım. 
0 oy
(2,729 puan) tarafından
Böyle yapmaniz çocuğun üzerinde hiçbir olumlu etki sağlamaz o sırada bence onu yapmak yerine Bulunduğunuz ortamı terk edin 5 dakika hava alın
0 oy
(1,275 puan) tarafından
Benmde 7 yasinda oğlum var aynı durum lari  bizde yaşadık hala yaşıyoruz söz dinlemiyor bazen kızıyorum eve kirletiyor dağıtıyor çok sinirlenirim ama 11 gün önce doğum yaptm bebeğim kuveze alındı hala kuvezde  diyorum ki kendi kendime yavrum gelsin abisiyle evi dağıtsın  kırsın kirletsin ben toplarım silerim temizlerim yeter ki iyi olsunlar çok zor bir durum ya siz de akışına bırakın herseyi 
0 oy
(1,988 puan) tarafından
Bu şekilde davranarak onu da şiddete meyillendiriyorsun annesi. Böyle yaparsan daha da beter olur. Yarın öbür gün o da sana vurur 
(326 puan) tarafından
Biz ona hiç vurmadigimiz halde bundan önce zaten vurmaya başlamıştı :(
0 oy
(2,222 puan) tarafından
Sen bağırınca o bu hareketlerini yapmayı bırakmayacak yaşı gereği davranıyor. Normal olan onun davranışlari emin ol. Put gibi otursa hiçbir yaramazlık yapmasa o zaman anormal olurdu işte. İleride içe kapanık, iletişim kurmada güçlük çeken, pisirik bir birey olmasını istemiyorsan kendini frenlemen lazim. Su sabun her şeyi çıkarır. Vurup kırma huyunuda konuşarak o an dikkatini başka şeye çekerek düzeltebilirsiniz. Evet hepimiz sinirleniyoruz ama ben sinirlendiğimde o an duruyorum. İçimden 10a kadar sayıyorum sakinleşmek için. Eğer bagirdiysam mutlaka onun göz hizasına gelip neden kizdigimi tane tane açıklıyorum onu çok sevdiğimi söylüyorum sarılıp öpüyorum.
0 oy
(1,798 puan) tarafından
Her başınız sıkıştığında ilaca başlarsanız bu hayat geçmez zira onların sana uzun vadede bir faydası olmayacaktır herkes zaman zaman bu öfke kontrolsuzlugunu yaşıyor bunu onun çocuk olduğunu kizsanda vursan yapacağını engelleyemeyecegini bilmen lazım evdeki tehlike oluşturacak yâda onun inadına yaptığı şeyleri ortadan kaldırmakla ise başla yiyebileceğiniz kadar zeytini sofraya koy mesela sana artınca komik tepki verme ki hoşuna gitmesin üzüldüğünü belli et
0 oy
(10,831 puan) tarafından
Sen bağırdıkça o vaz mı geçecek daha çok yapacak. İlgi seviyen ne bir onu yokla güzel konuş vurma asla olmasın sen ona vurursan o da sana vurur 
0 oy
(2,887 puan) tarafından
Oğlum neler yapmiyorki dün sırf komşunun çocuklarıyla kavga etmesin diye ufak kamyon kepçe gbi oyuncaklardn aldn ufak arabalar dün yine inatla onlardakini istedi onlar gbi kendini yere atıp ağlamaya başladi çok sinirlendim çok kızdım kalk eve gldlyorz  oyuncak yok dedm baya kızdım snra susup oynamaya başladı bide diyor anne kizman bitti bana bağırma kızma ee vicdansız sana dunyanin oyuncqgini aldnm ozellike dışarda oynasın diye yine inatla agliyon2 buçuk yasnda
0 oy
(1,734 puan) tarafından
Çocuk bu başka napacak onların işi yaramazlık keşfediyorlar bağırmak yerine ilgisini başka yöne çekin üstüne bir de vuruyormuşsun olmaz canım öyle bi alışırsan devamı gelir çocuğunun sağlığı için dua et 
0 oy
(2,704 puan) tarafından
Allah yokluklarini gostermesinde çok zor benmkide dört yaşına yakın kız bebek ama aynı yani işi gücü yaramazlık bende kzdm demin boş kola şişeleriyle oynayablrmiyim dedi oyna dedim maksat şarjlı su pompasiyla oynamakmis eşim bir damacanaya 45 lira vermiş benmki bosaltana kadar oynamış bende en son kizdm para çöpten mi toplaniyo su bide bitince getirmeye benimki nazlaniyo
0 oy
(13,936 puan) tarafından
Anlamıyorlar maalesef canm bende aynı durumu yaşıyorum insan kendini suçluyor 
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Benim oğlan daha 10 aylık sabrımın sonuna kadar zorluyor beni bağırıyorum agliyo biraz sonra Bi daha basliyo napicagimi şaşırdım 

İlgili sorular

+1 oy
25 cevap 684 göst.
10 Ocak 2022 Aile kategorisinde Uzgunbiranne (634 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 389 göst.
9 Aralık 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 140 göst.
4 saat önce Diğer kategorisinde Mirayin annesi (2,677 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 140 göst.