0 oy
568 göst.
Aile kategorisinde (373 puan) tarafından
Anneannemin zamaninda korunma bu kadar yaygın değil tabi 2-3 tane bebek aldırmış ama günah olduğunu bilmiyormuş kendisi hacı bu arada yıllardır gözünden yaşı dinmez günah olduğunu bilmiyordum bilsem aldirmazdim diye hep ağlar acaba bilmeden yaptığı için günaha girmiş mıdır kendisinin 5 tane çocuğu var bu arada

13 Cevaplar

+3 oy
tarafından
Allah bilir artık bence annanen saf ayağına yatıyor deli bile bilir bir cana kıymak çok kötü günah olduğunu şimdi yaslandigi için pişman oburtarafta çekeceği günahın bedeli korkutuyor olabilir Allah affetsin inşallah gerçekten pismansa affeder Allah 
(373 puan) tarafından
Canım gençken cahil köy yerinde doktorlar da birşey olmaz filan dediyse yaptırmıştır bizi kandirsa Allah'ı kandıramaz ki dini konularda çok hassastır bilse aldirmazdi gerçekten
tarafından
AYYYBILEKYORUM CANIM YA NE BILIM SONUCTA KARINCAYI BILE OLDURSEK BIZE GUNAH DERLERDI TABI ALLAH BILIR INSALLAH AFEDER PISMANDIR ALLAH GÖRÜYOR
-Reklam-
0 oy
(3,230 puan) tarafından
Allahla kül arasında böyle şeyler birşey diyemem 
0 oy
(1,192 puan) tarafından
Onu ancak Allah bilir rabbim affetsin
0 oy
(12,490 puan) tarafından
Allah bilir ancak 
0 oy
tarafından
Biz bilemeyiz. Allah bilir anca onu rabbim affetsin
0 oy
(3,832 puan) tarafından
Benim babaannem günah olduğunu bile bile 4 5 tane aldırmış canım Allah affetsin ne diyelim 
0 oy
(27,353 puan) tarafından
Rabbim bilir ..

Bizler ne desek yanlış bilgi vermiş oluruz . tövbesini dilinden kalbinden eksik etmesin 
0 oy
(11,217 puan) tarafından
Korunma yok ama kurtaj varmis yani  ve o daha mi kolaymis. Allah affetsin.
0 oy
(119,252 puan) tarafından
allah bilir bize bisi demek dusmez
0 oy
(1,669 puan) tarafından

Niye aldırmayı biliyor günah olduğunu bilmiyor tuhaf:O

Bu da içini rahatlatma şeyisi bilmiyordum vs

(373 puan) tarafından
Canım gençken cahil köy yerinde doktorlar da birşey olmaz filan dediyse yaptırmıştır bizi kandirsa Allah'ı kandıramaz ki dini konularda çok hassastır bilse aldirmazdi gerçekten
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Benim anaannemde teyzemin bebgini aldırmış teyzem anaannemin kapısında hamile kalmış eski insanlar çok bebek aldiriyorlarmis yaa 
0 oy
tarafından
Korunma yöntemi yokms ama kürtaj varms bilemdim 
(373 puan) tarafından
Vardı eskilerde ben çok duydum kürtaj ama korunma çok bilinmiyormus
tarafından
Geri çekilme demi bilinmiyor mus
(373 puan) tarafından
Geri çekilme korunma yöntemi değil ki:D öyle korunma valla çok riskli
tarafından
Kurdajdn daha iydr herhlde en azından dikkat ediyordum yinde oldu denir birlikte olup olup istmiyorm aldrcm demk daha mı ii hem bn 4 yıl geri çekilme ile korundum şimdi istedim oldu
(373 puan) tarafından
Belki de geri çekilme ile korunmustur şimdi onu bilemicem:D
0 oy
(5,557 puan) tarafından
Eskilerin bilmeden yaptığı şeyler günah sayılmaz bence. Şimdi o kadar teknoloji gelişmiş. Küçücük çocukların telelfonlari var . Her evde iki üç TV var . Eskilerde nerde öyle şeyler vardı . Benim de anne annem karı eritip banyo yapardık derdi . Yokluk çok fazlaydı. Şimdi kim karı eritip banyo yapıyor ki 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 196 göst.
0 oy
10 cevap 413 göst.
0 oy
9 cevap 194 göst.
0 oy
35 cevap 883 göst.

379,329 soru

11,354,322 cevap

34,827 kullanıcı