0 oy
1,267 göst.
Diğer kategorisinde (859 puan) tarafından
Bugün şok oldum.  Annem yani gelini bana hamileymiş bende ikinci çocuğum hatta. babannem 42 yaşındayken hamile kalmış dedemle ikisi ortak karar alıp aldırmışlar insan geliniyle doğurur mu diye hemde 4 aylık falnmış aldirdiktan sonra kız olduğunu söylemişler onunda 3 oğlu var daha çok üzülmüş o gün bugündür iyi olamadım ömrüm hastanelerde geçti diyor şeker hastası oldum gözlerim bile görmüyor diyor çok günaha girdik cehennemde yanicaz dedi bir kızım olurdu çok pişmanım keşke öyle birşey yapmasaydim deyip ağladı içim parçalandı dogursaydi benimle yaşıt bir halam olacakmış çok üzüldüm lütfen kimse bebegini aldirmasin yaş kaç olursa olsun 

42 Cevaplar

0 oy
(859 puan) tarafından

En İyi Cevap
Bir çok ibretlik hikaye okudum bilerek yada bilmeyerek bu günahı işleyenler var Rabbim affetsin kimse bebeğine kıymasın pişman olmasın 
-Reklam-
+2 oy
(13,407 puan) tarafından
Benim annem iki kez kürtaj olmuş. İlkinde değil ama ikinci de çok üzülmüştüm baya ortaokulda idim ablam nişanlı idi zaten kalabalık bir aileyiz kaynana olacağım olacak şey mi diye gidip aldırdı. Çok üzülüp çok öfkelenmistim üstelik daha önce bende düşünüp vazgeçmiş. Oğlumu evlendireceğim ben diye diye gitti aldırdı yıllarca abimi evlendiremedi ablamın da abiminde yıllarca çocuğu olmadı ben o çocuğu istemedim Allah'ta beni çocuğa muhtaç etti diye hep üzülürdü. Gerçekten kürtaj benim için travma 
(859 puan) tarafından
Yaa çok üzüldüm Bazen onların günahları çocuklarına geçebiliyor gerçekten siz bunu deyince ben bir düşündüm 18 aydır korunmamama rağmen bebeğim olmuyor inslalah onların günahları yüzünden değildir
(13,407 puan) tarafından
İnşallah değildir canım o nişanlı olan ablamın oldu ondan ayrı bir ablam bir abim uzun yıllar evlat hasreti çekti çok şükür şu an ikisininde birer evladı var
+1 oy
(2,371 puan) tarafından
Annem yıllar önce ikiz bebeklerini aldırdı başımıza gelmeyen kalmadı babam inşaattan düştü gözüne tansiyon vurdu abim inşaattan düştü başka bir zamna abimin elinin üstüne çok ağır bir taş düştü yani demem o ki çok günah kimse bebeğini aldırmasin
(859 puan) tarafından
Gerçekten öyle kadını bir gün bile iyi yüzü gülerken görmedim belki o anın pişmanlığından belki de Rabbim ondan aldı huzuru
+1 oy
(141 puan) tarafından
Çok üzücü ya Rabbim herşeyin hayırlısını yaşatsın ağır bir yük 
(859 puan) tarafından
Amin gerçekten herşeyi düşünerek yapmak lazım anlık karar vermemek gerek
(141 puan) tarafından
Aynen öyle canım
+1 oy
(1,781 puan) tarafından

Burdaki aldırma postlarının geleceğine örnek olsun kimse aldırmasın nasibi varki oluyor onlarda can:'(

(859 puan) tarafından
Tabi ki zaten Rabb'im veriyorsa vardır bir hayır
+1 oy
(3,359 puan) tarafından
Bazı hataların bedeli ölene kadar ödenmez maalesef...
(859 puan) tarafından
Maalesef
+1 oy
(17,924 puan) tarafından
Yaa Allah affetsin :(((
(859 puan) tarafından
Amin inşallah:(
+1 oy
(1,275 puan) tarafından
Çok üzdü bu post, Allah herkese dogru kararlar vermeyi nasip etsin, hiç bir cana kıydırmasın, 42 normal bi yaş bence aslında ama işte , yaş kaç olursa olsun tercih bu olmamalı Allah'ım kmseye yaşatmasın...
(859 puan) tarafından
Tabikide öyle Bir tanıdığım da aldirmsiti 6 7 ay sonra 21 yaşındaki oğlunu trafik kazasında kaybetti
+1 oy
(6,185 puan) tarafından
benim babaannem doğurmuş, 3 ay sonra halam doğurmuş. bir kısma garip geliyor bu ama 42yasinda da doğurabilir insan. 56da doğuranı biliyorum. o zaman ne düşündüler kimbilir, pişmanlığı çoktur kesin. 

gençlere örnek olmalı öyle çocuk olsun diye çocuk yapılmaz, herkes çocuk sahibi olmamalı bana göre. evleneceği kişiyi iyi seçmeli insan, çocuğuna anne- baba seçiyorsun aynı şekilde. çocuk istemiyorsan da korunacaksın
(6,185 puan) tarafından
ah bu elalem ne der lafını kim çıkarttıysa. işte ayıp olur nene olmuş çocuk mu doğuruyor düşüncesi ama yaşı da çocuk doğurabilecek bir yaş.
çok zoruna gitmiştir düşünüyorum da, üzüntüden o hastalıklar olmuştur zaten
(385 puan) tarafından
Gayet normal benim annem de 42 yaşında kardeşimi doğurdu üstelik geliniyle birlik oturup aralarında 3 ay vardı şimdi kardeşimle yeğenim 21 yaşında kankalar:D
(859 puan) tarafından
Vay be bende öyle olmak isterdim :) anneolmak
(385 puan) tarafından
Nasıl olmak isterdin 42 yaşında gelininle aynı anda hamile kalmak mı isterdin kız:D
(859 puan) tarafından
Yok diyorsun ya kardeşimle yeğenim kanka diye bende halamla kanka olurdum
+1 oy
(3,060 puan) tarafından
Bu ay korkum var ama olursa aldırmam kim ne derse desin nasibi varki olur olmasada nasip 
+1 oy
(674 puan) tarafından

Eskiden normaldi bu ya neden aldırmış olabilir ki , mesela benimle yaşıt olan amcam var diğer amcam da abimle yaşıt :)

(859 puan) tarafından
Bizim köyde hiç normal değilmiş herkes kınar diye aldırmış belki o an için başka sebepleri de vardı bilmiyorum ama hiç birşey sebep olmamalıydi
(674 puan) tarafından
Allah affetsin inşallah, gönlüne ferahlık versin.vicdan azabı çok kötü bişey çünkü :(
(1,854 puan) tarafından
Kız ben eskilerden daha fazla duyuyorum aldırma kürtaj olayını ve şok oluyorum.eskiden daha kolaymış aldırmak merdiven altı çok doktor varmış ve günahına da hiç bakmıyorlarmış. Benimde teyzem aldırmış.onunda öyle hiç yüzü gülmedi yıllardır hep sıkıntısı vardır.
(859 puan) tarafından
Bence de öyle benim çevremde de büyük büyük kadınlar hep diyor ben 2 tane aldırdım 3 tane aldırdım diye eskiden büyük de olsa aldırabiliyorlarmiş ama şimdi daha zor iyi ki de zor
(674 puan) tarafından
Ay okudukça içim ürperiyor Allah affetsin onları ne diyeyim.
+1 oy
tarafından
Evet kötü olmuş yaşı gençmiş çünkü. 
+1 oy
(2,156 puan) tarafından
Bebeği için sadaka versin dua etsin rabbim affetsin 
+1 oy
(434 puan) tarafından
Okadar karşıyım ki aldırmaya rabbim böyle birşeyden çok çok şükür beni korudu inan bir seçenek sunsalar ya olursun ya aldirirsin büyük konusmuyorum aldırmam çok günah onun ne suçu var seni anne yada baba olarak seçmesini suç büyük günah hiç kimse çocuğunu aldirmasin sağlık sorunları varsa başta önlem alınsın inan benim gözümde bir cinayettir
+1 oy
(705 puan) tarafından
Gelen nasibiyle gelir elalemin ne dedigine bakilmamali insanlar ne der diye diye en kotu hatalari yapiyoruz maalesef
+1 oy
(434 puan) tarafından
Halam 40 yaşında hamile kaldı aynı anda da kizida hamile kaldı aralarında bir ay vardı şuan teyze yeğen aynı yastalar halamın yol arkadasi oldu resmen enişten on yıl önce vefat etti o küçük kıza tutundu halam yine babaannem ve halam aynı anda hamile kaldılar ikiside birer hafta ara ile doğurdu  dayı yeğen aynı yastalar bence çok güzel birşey babanneniz belki aldirirsin günahını bilmiyordu ama rabbim kız evladı olduğunu ona bildirerek bu dünyada vicdan azabı çektirmiş inşallah mahşerde sorgu sualleri kolay olur bu dünyada vicdan azabı çekmiş zaten yeterince
(859 puan) tarafından
Bu yorumunuz içimi rahatlattı iyi insanlar iyi ki varlar inşallah öyle olur
(434 puan) tarafından
Evet canm insallh babaaneniz ahirete kalmadan bütün günahlarını telafiyen bu dünyada Yaşar yasicagini ahiret hesabı çok zor rabbim affına siginsin merhameti sonsuz rabbimin
+1 oy
(809 puan) tarafından
Yaaa cinsiyet bile belli ise baya büyükmüş demek bunu yapan doktora ne demeli peki çok üzüldüm yaa babannenize Allah sabır versin inşallah ya :((
(859 puan) tarafından
Amin inşallah
+1 oy
(856 puan) tarafından
Ayy rabbim yardımcısı olsun..Tövbe etsin Allah bağışlayandır ..Keşke yapmasaymiş ama elalem ne der diye düşünmüş kadın ... Rabbim kimseye yaşatmasın bnm oğlum 3 aylıkken hamile kaldım o kdr ağladım ki düşsün diye dualar ettm Allah affetsin ..ama çok şükür şuan biri 4 yaşında biri 5 yaşında iki oglusum var ve birbrlerine arkadaşlar ..bide 3 aylık kızım var buda kazara oldu ama olsun çok şükür rabbime
(859 puan) tarafından
Allah verdiyse ona karşı gelmemek lazım bakın bana daha vermedi ve asla isyan etmedim  hiç birşey bizim elimizde değil o isterse olur isterse verir isterse alır
(856 puan) tarafından
Aynen öyle cnm Allah senin de yüzünü güldürsün
+1 oy
(7,257 puan) tarafından
Benim büyük teyzemin ilk oğlu annemle yaşıt ananem annemden sonra 2 tane daha doğurmuş Allah affetsin yapacak bişey yok o zamanlar doğru düzgün korunma yok bişey yok olsa da imkan yok belki de bilinmiyodu 42 yaş çok geç değil aslında dogurabilirdi 
0 oy
(1,263 puan) tarafından
Ay kınamak istemem de benim çok yakın tanıdığım malum şahıs ((( anlamışsınızdır:))) iki defa mi ne aldırmış pişman da değilim der 
(859 puan) tarafından
Allahllaa benim babannem çok pişman tövbe etmiş kaç kere adaklar kesmişler Rabbim affetsin inşallah
(1,263 puan) tarafından
Amin canım inşallah, yok ya hiç pişmanım dediğini duymadım
(248 puan) tarafından
Malum kişi dediğin kim kız anlamadım
(859 puan) tarafından
Bence kayınvalidesinden bahsediyor :D

İlgili sorular

+1 oy
12 cevap 297 göst.
12 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Y (133 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 393 göst.