0 oy
399 göst.
Aile kategorisinde (446 puan) tarafından
Kizlar 2 aylik bebegim hasta 2 gün önce kayinbabam geldi. Gripmiş bilmiyordum. Aldi oynadı. Öptü. Aksamsı bebegim öksürüyordu. Bugün burnu tıkanmıs nefes alamiyor. Sabahtandîr. Açìyorum. Tekrar tıkanıyor. Agzindan salya akiyor. Gözleri kırmizi hırıltısi var. Fıskirarak kusmaya basladi. Huzursuz. Kalk gidelim diyorum. Doktor ne yapacak ablami ara bak onlatin böyle oldugunda ne yapmış diyor. Babandan senden bulaştı diyorum. 2 günde bulaşmaz diyor. Sen aç burnunu bisey olmaz diyor. Bu halde cocuk hasta kucagimda uyuyor. Açım bebek uyanmasın diye kalkamıyorum. Kendiside kalk kahvaltı hazırla diyor. Evde ne yapabilirim. Burnunu açamıyorum.

26 Cevaplar

+3 oy
(22,070 puan) tarafından
Aman böyle kocaları nerden buluyonuz ay ne tuhaf yazılar okuyom hadi seni geçtim evladı hasta onudami önemsemez insan tobe est kiyamam canim bi surup falan ver bari veya alip sen götür bin taksiye
(192 puan) tarafından
Aynen aynen canım
(462 puan) tarafından
Gereksizce Kocalarınzi överek kadını daha fazla üzmeyin bence
(192 puan) tarafından
Senin de yaran var galiba senin kocanın övülcek tarafı yok ahahah :) oh çatla
(22,070 puan) tarafından
Bla bla överim cok şükür:)
(462 puan) tarafından
Ay çatladım  göbek at  Allah akıl fikir versin ovmeyenlerin yarasımi oluyormuş  :)) Allah  herkese benim eşim gibisini nasip etsin
-Reklam-
0 oy
tarafından
2 aylık bebege evde kendi başına birşeyler veremezsin canım kocanada zıkkım ye diyesim geldi çocuk ne halde kahvaltı bekliyor kendin götür bekleme Allah şifa versin 
0 oy
(5,953 puan) tarafından
Zıkkımın kökünü yesin esindeki rahatliha bak şaşıyorum yaa okurken vallahi
0 oy
(3,823 puan) tarafından
Burnu için serum fizyolojik su var eczaneden alın onla açarsın baaşka bişey kullanılmaz durumuna bak yarın onu dinleme sen götür canım 
0 oy
(338 puan) tarafından
ooof of.Bebekler niye sadece annelerin evlatlari gibi ya bir baba nasi bu kadar umursamaz olabilir.Gecmis olsun bebis insallah en kisa zamanda toparlanir.Senin yerinde olsam cikar tek basima ben gotururdum hastaneye.Tabi imkan veriyolar mi bilmiyorum.Cok uzuldum umarim hemen toparlar
0 oy
(247 puan) tarafından
Kendin götür canım ciğerlere inerse çok küçük daha kendin bisey yapamazsın sadece odaya şu kaynat bi tutam kemik at ocaktan alınca odaya koy ortamı temizlesin 
0 oy
(338 puan) tarafından
Nolur Boyle adamları Koca da yapmayın Babada Nolur... 
(446 puan) tarafından
Okumus universite mezunubbiriyim . O da öyle. Çalışiyordum biraktim işimi okadar pişmanım ki
0 oy
tarafından
B.ok yesin mal adam cocuk bronşit  olacak dinleme o malı hemrn götür  küçücük  o yazık gunah atla taksiye git ambulans cagir bakma o sala.k kocanin lafina bronsite cevirir
0 oy
(4,957 puan) tarafından
Onu nie bekliyorsun çık kendin götür cnm sana nie gidiyirsun diyemez ya  evlat bu. Asla. Gozardi edemem bn kalırım ama ona aslaaaaaa.  Olmasa halimi anlayan ailen yada onlardan biri var ara acil gelin bebeğim hasta götürmem lazm de . Ben  bu tarz adamları anlayamıyorum ya .. sadece senin için demiyorum ne kdr çok üzülen kadın var burda gördüm bn. Rabb'im yardımcın olsun
(446 puan) tarafından
Allah razı olsun .
0 oy
(1,381 puan) tarafından
112 yi ara durumunu anlat yada kendin götür bronjit olur yada durumu dahada ağırlalır bu durumun şakası yok belliki eşin durumun ciddiyetini anlamamış 
0 oy
(780 puan) tarafından
Böyle kocalar olmaz olsunlar ilk 6 ay özellikle ilaç faln verilmiyo ama bebek çok kötüyse yatış veriyorlar o bebeğe evde yapabilecek hiç bey yok öyle sen mal kocana söyle doktora git bian önce 
0 oy
tarafından
Kocamı dinlemem alır hastaneye götürürüm.. 
0 oy
(277 puan) tarafından
Yazık günah bebeğe yaa sen evde bişey yapamazsın ateşi çıkmadan götür bence 
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Gerçekten nereden buluyorsunuz bu adamları yaa ablası doktor muymuş bronşit olur bebe yazık dinleme sen götür. 
(446 puan) tarafından
Her bisi oldugunda illa ablasini arariz biz cevreden bilgi alir sonra hastaneye gideriz. 2 aydir dişim iltihapli doktora götürmüyor emziriyorsun doktor bisi yaomaz diyor.mastit oldum ablasini aradi
(13,202 puan) tarafından
Dişin böbrek yetmezliği de yapar körlük de o çok bilmiş eşin ve görümcene söyle. Emzirirken kullanılan bir sürü antibiyotik var. Yazık bu kadar yüz vermeyin adamlararınıza azıcık kendi fikriniz de olsun gerekirse kavga edin zamanla düzelir alışır
0 oy
(1,381 puan) tarafından
Biran önce götür bence durumu ağırlaşmadan üniversite mezunu olsun varsın baba olmak kolay değil 
0 oy
tarafından
Aynı şekilde grip oldu aynı şikayetler ile hastaneye gittim bronşit olmuş bebeğim daha yeni 3 aylık oldu 

Gitmeni öneririm canım benimki de bu şikayetlerdeydi eşim getirmiyordu ben getirdim gözleri kıpkırmızı oluyordu hırıltısı vs vardı 
0 oy
(448 puan) tarafından
Geçmiş olsun canim valla bu adamlara keşke çocuk yapmasanız ya kıymetli bilmiyorlar benim babam 70 yasinda torunu hasta olsa ilk o götürü hastaneye nasil vicdansızlar allah eli yüzü sağlıklı evlat vermiş kıymet bilmiyorlar çok sabirlisiniz benim için kavga sebebidir 
(446 puan) tarafından
O cocugun gunahi yok ben istemiştim olsun. Canima can olsun. Bababolur sandim iste olmuyormuş sanmakla. Oysaki cevresinde yillarca cocuk hasreti cekmis 100lerce kisi var. Hep örnek gosterir şükrederdi.
0 oy
(838 puan) tarafından
Bebeğini bebek yagi veya zeytin yagi ile her yerine masaj yap. Özellikle ayak altına masaj yap canım. Varsa calpol surup ver şurup yoksa emzir biraz anne sutu antibiyotik. Şimdiden geçmiş olsun. Aynı durumu bi zamanlar bende yaşamıştım. Allahım zorunu kolaylaştırsın 
(446 puan) tarafından
Emziriyorum kusuyor
(838 puan) tarafından
Küçük bi parça bezi isit midesine koy rahatlatır onu canım. Isındıkça rahat da uyur hem
0 oy
tarafından
Kız eşinin babası geldiğinde hiç mi anlamadın grip olduğunu o kadar sevip oynayana kadar. Bundan sonra uyar madem kendileri akıl etmiyor küçük bebek var dikkatli olun de. O eşine de söyle evladına ihmalden dolayı bir şey olsa vicdanı rahat olacak mı. Ufak bir ihmalden dolayı çocuk ilerde bronşit zatürree cevirebilir ömrü boyunca hasta kalabilir her şeyden önce küçük iradesiz bir can size emanet nasıl bu kadar rahat davranır insanlar anlamam ya. Allah sabır versin  canım ne diyeyim
(446 puan) tarafından
Ya daha önceden gripti 1 hafta sonra gecti sandim. Geldi illa cocugu ver bakacam benimde isim vardi verdim gittim geldim dedi halsizim gripim aldim cocugu ama is isten geçmişti
tarafından
Sen niye duruyorsun durma çocuğun durumu madem kötü dolmuşla taksiyle ambulansla git yani götür. Annelerin cevval olmaları lazım
0 oy
tarafından
Ambulansı ara sonra da git o kocani boşa

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 78 göst.
1 Şubat 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Adamasaliii (65 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 604 göst.
8 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Simsek21 (1,343 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 414 göst.
7 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 116 göst.
24 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Gunesaknc (177 puan) tarafından soruldu

379,361 soru

11,355,541 cevap

34,831 kullanıcı

...