0 oy
411 göst.
Aile kategorisinde (514 puan) tarafından
Kizlar merhabalar. 36 haftalik hamileyim. Dogum icin ailelerin oldugu sehire geldim.dogumu burada yapacagim. Kendi ailemde kaliyrm suan ama kayinvalidemin evide cok yakin devamli orayada gidiyorum oturmaya vs. Her gittigimde mutfaktan cikamiyrm bulasik yika masa kur masa topla. Benim annem bana bisey yaptrtmiyor ama kayinvaliden at gbi kullaniyor. 9 aylik hamileyim hic yorulma vs demiyor.. yarin evinde komsularina kahvalti var bana diyo yarin erken gel bana yardim et ya bu normal mi?? Sizinki nasil 

30 Cevaplar

+2 oy
(1,776 puan) tarafından
Asla kayınvalideme iş yapmam. Bir defa yaptın mı sürekli beklerler. Benimkide yerinden kalkmaz asla. Her geldiklerinde yedirip içiriyodum türlü türlü pastalar börekler çünkü öyle gördüm ailemden. Biz gidiyoruz el gibi bi kahve yapıyorlar baktım. Bi gün eşim balkabağı getirmişti çok büyüktü yarısınıda size vereyim dedim. Kayınvalidem dedi sen onu bize pişirde ver tatlısını güzel yaparsın sen aklı sıra gaz vermeye çalışıyor. Bende eşime kabağı ortadan böldürdüm al götür dedim annenlere. Eğer o gün onu yapmış olsaydım sürekli bana yaptıracaklardı. Kendi söylemeseydi ben kendim yapıp götürebilirdimde ama insanı kullanmaya çalışıyorlar. Baştan taviz vermeyeceksin
-Reklam-
+1 oy
(494 puan) tarafından
Kaynana adi uzerine benimki de bana 1 hafta 10 gun kalmaya gittim cocuk oldumu belki gidemem diye 8bucuk 9aylik hamileyim misfr bitmiyor sabhin korunde kalk kahvalti bulasik ev isi ogle yemeegi bu arada bi misfr gelir oglen cayi meyvesi bulasi akssam yemegi cayi meyvesi misfr olurdu genelde ogle aksm nese baya kaldik evden disari cikartmadi surekli bole is yaptik anne bugun hava cok guzel bugunde biz cikalim dedim oturma odasinjn halisi silinecek sonra gideriz yastikliydi oda sinirimdden o yastiklari aldim aldim firlattim o haliyi sildim obur tarflari temizledim vicik vicik terledim yoruldum hadi gidelim diyor sen git bnm halim kalmadi dedim gitti baska bi gun goturdu ev isj yaptim kac gunun yorgunlugu kimseyi tanimiyorum daha oglen icin bishler hazirliyor ev sahibi bana diyor ki kalk yardim et bole bi kaynana bnm canjm annem simdi bile yormaz beni bekarken hamileykn gec suan bulasik yikatmaz o dereceyiz anneme gittimmi tam kafa dinlerim cocuguma bakar yemegi hazirlar yorgunluk fln kalmaz orda 
+1 oy
tarafından
Cnm o zmn de ki ben rahatsızım doğumda yakın dinlenmek istiyorum gelmek isterdim ama gelemiyorum de eğer esinvde kiziyosa işte esinle yanlız olduğunda anlat ama pat pat söyleme mesela işte canım bu gün şunu şunu yaptık ama biraz zorlandım ya sarilm bana çok yorgunum gibi yada annen sabah yardım et diye cagiriyo aslında gitmek istiyom güzel olur komşularla oturmak fln ama Corona da var çok gitmekte istemiyom de 
0 oy
(3,451 puan) tarafından
Benim kayınvalidem yok, ama olsaydı ve bu şekilde davransaydı bişey yapmazdım diye düşünüyorum, hele bide 9 aylık hamileyken hiç yapmazdım, sen direk diyemiyosan ağrım var kalkamıyorum falan de, ayrıca şuan korona aşırı arttı, biz bile karantinadayız, çevremde çok kişi karantinada, gitme bile bence o kadar insanın arasına..
0 oy
tarafından
Pek normal değil bence ben olsam gitmem kusura bakma 9 aylık hamileyim ağrım sizim var hani gelemem de böyle alistirirsan öyle devam eder,benim kayınvalidem öyle davranmadı bana sağolsun sofradan tabak kaldırsam mahçup olur sen hamilesin yorulma iş yapma derdi.
0 oy
(85 puan) tarafından
Cnm hatasense hayir demesigi icin tepebe cikmis ararsub agrilarim var gelemicem  dersin bebeginden belli degil hicbirsey belliki dusunmuyor kaynanan  artik devir oyle 1 degistiki  artik herkes kendini nerdeyse usunuyor  onun icin kendinide  bebeginide  Sen dusunmelisin buna ragmen hayla cagiriyors mesafe not kaynanla  araba esin bile bisey diyemez bence 9 aylik hamilesin  anneligi degil seni  ve bebegi duubmeli
0 oy
(2,565 puan) tarafından
Bence belim agrıyor falan de yada Yorgun’um de sabaha kadarı uyuyamadım de herkesi kahvaltıya çağırırken sana mı güvenmiş canım bide 9 aylık hamilesin yanı biraz vicdan versin kaynana allah 
0 oy
(119,456 puan) tarafından
sen cok yuz vermissin sanki
0 oy
(1,122 puan) tarafından
4 yıllık evliyim bnde uzakta otryorm ama şuana kdr kayinvladem hiç bisey yaptrmamstr evine giderm herşeyi o yapar bana otur der kendisi bile evime gelse bnm evimdede durmaz bahar temzlgmi yapar gider 
0 oy
(394 puan) tarafından

Çok yüz vermişsin gerci onunda az düşünmesi gerek valla ben de tam tersi anamın evinde çoğu işi ben yaparım kaynanamda görümcelerim kaynanam sağolsun hiç iş yaptırmazlar:)

0 oy
tarafından
Devamlı gitme hamile olduğunu gözüne gözüne sok. Herşeyi yaparsan tabi alışır devamlı ister. Sen niye yapıyorsun ki sana mi guvenmis . Kendin yap ben yorgunum ayakta nduramiyirum de pek gitme.
0 oy
(5,953 puan) tarafından
O tarz seyleri yoktur telefonda derdi yorma kadin tut derdi evine gitmedim hamileyken ben İstanbul da oturuyorum kaynanam igdir gitseydim bile esim asla izin VermeZ us yapmama
0 oy
(940 puan) tarafından
Canim.kaynanan oleyse sende  ona gore bak caresine sancim var de kim sorgulayabilir ki 
0 oy
(253 puan) tarafından
Haftasonu kayınvalidem de kaldık. Elimi bir bardağa sürdürmedi. Bıraksan kendi yedirecek sağolsun. İkinci bebeğe hamileyim ama aynı özen hala var. Asla bir bulaşık yıkatmaz. Yatağıma kadar serer, sağolsun eşimde öyledir. Utanıyorum dedikçe yorma kendini evinde zaten yapıyorsun der beni güzel ağırlar
0 oy
(846 puan) tarafından
Benimkide iki hafta sonra günü varmış pasta yapıp gel dedi bana geneli öyle herhalde 
0 oy
tarafından
Normal değil , vicdan yok kayınvalidende. Rahatszım de gtme canm 
0 oy
(13,086 puan) tarafından
Hiç öyle çağırmadı. İma ettiği oldu 
0 oy
(1,580 puan) tarafından
Bana böyle nir şey söyleyebilecek yakınlıkta değiliz. Ne ben ona yardım ederim, ne de o bana. Herkes kendi işini kendi yapmalı bence. :) 

Annem bana gelince hep yardım eder, bana iş yaptırmaz ama böyle yetiştik biz de.
0 oy
(448 puan) tarafından
Ne vicdansız kadin oyle benim kayinvalidem olacak kaldırmaz önüme yemek getirirdi..
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Gitme bence şöyle wöyle belim ağrıyor dinlenmem lazım de zaten son haftaların gerçekten de dinlenmen gerekiyor.   Hamile olmasan bile sürekli böyle yapması hiç hoş değil tavrını koymalısın 

İlgili sorular

0 oy
27 cevap 435 göst.
8 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Glsm444 (311 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 76 göst.
21 Haziran 2022 Aile kategorisinde Mine.k (32 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 447 göst.
21 Haziran 2022 Aile kategorisinde Mine.k (32 puan) tarafından soruldu
0 oy
39 cevap 469 göst.