0 oy
234 göst.
Aile kategorisinde (385 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
12gun önce karantinadan çıktık . Erkek kardeşimi hiç görmedim iş yerinden kapmış fabrika doluymuş covid  bugün 4.gunu karantinasinn .. babam gripli gibiydi ya grip ya covid ama test yaptırmadı 3asili anne babam cikablrsiniz demişler.kardesim iki asılı o evde malum .bugün annemle konuşuyoruz arada boğazı tuhaf oluyormuş fln evdeyim gidip yaptrmicam test dedi .sonra bana siz geçirdiniz ya gelemez misin dedi ne olduğun belli değil tmm korona geçirdik ama gripsen çocuğa geçer elbet dedim.gideyim evi süpürüp sileyim çamaşır katlayim diye bekliyor .ben genelde haftada 10gunde bir giderim yapmaya  çalışırım zate olduğu kadarıyla bide sobalı ev tek isi. Uyutma sorunu ayrı kalın giydrsemde hemen burnu tikanveriyo bnm oğlanın ertesi gün boğaz enfeksiyonu hop antibiyotik.sogukdesem de aliniyo geçenlerde oğluma ne zaman geliyonz anane ev ucuyo dio vay silip suourmeye bekliyo anane dedim diye alındı tavırlar.. yani benden başka kimsesi yok ama ben çocukla kış günü nasıl gideyim devamlı elaleminkiler cikmiyomus analarindan eşimin işi uymuyjr otobusede binemem 15dkka otobüsle ama yürüme mesafem çocuk buz tutar. Uzun oldu ama bu durumda nasil gidilir. Uzmekte istemiyorum herşeyi kafasına takar yani

15 Cevaplar

0 oy
tarafından
Sence gidilirmi canım..? Kendi cevabı kendin vermişsin zaten..
(385 puan) tarafından
Yok sinir oluyorum benmkimi böyle yoksa normal mi bu durum yani uzmekte istemiyorm aşırı kafaya takar
tarafından
Valla cnm bnm ailemde öyle. Çok şükür korona olmadık ins.olmayiz..annemler aşılıyiz diye rahatlar. Bizde çok dikkat ediyoruz diye çok gidip gelemiyor laf ediyolar ama.saldim yani artık..ben neden anlatım insanlari biras beni anlasınlar bir zahmet..insanları memnun edemezsin..o çocuğa yazık..başını sen bekliyorsun sabahlara kadar..o çocuk kendini koruyan kadar sen onu korumak zorundasın..yiyecek takviyesi yapabilirsin kapıdan bırak git ama tekrardan hasta eve girmek her şekilde yeniden hasta olursun..
(385 puan) tarafından
Kışın nasıl geleyim devamlı diyirum çocuğuma sıcak yaparım diyo . Oda istiyor doğalgaz ama hep birşeyler çıktı fln .bende oğlumu düşünmek zorundaym
tarafından
Yani direk şöyle hiç uğraşma..k.bakmasinlarda torunu çok seviyorsa zaten hasta olmasını istemez.bn annemlere gitmeden hasta olan varmı diye sorarım valla.zaten huyumu bildiği için kardeşin hasta der iyilesne kdar gitmem
-Reklam-
0 oy
(514 puan) tarafından
Gidilmez tabiki
0 oy
(736 puan) tarafından
Kırmadan söyle bence anne çocuğum var Allah korusun ona da geçer ben bir hafta on gün sonra gelirim işlerinizi hallederim çocuğumu da düşünmem lazım de yani tamam onlar senin ailen ama sana ve çocuğuna bulaşsa onlar gelirlermiydi sence siz koronaliyken sana yardıma 
(385 puan) tarafından
Yok kiz gelmediler babam bı yerden geliyorms kapıdan baktı kardesimde camkozalk macunu bıraktı gitti .annem birşey göstermedi yemek fln böyle durumdada gidilmiyor dedi ozaman onlar geçirmemsti .şimdi biz geçirdik rahatizgelir gider diye düşündü heralde
0 oy
(156 puan) tarafından
Annenjn eli ayagi tutuyosa neden senden bekliyor işleri bide kucuk bebegin var yani
(385 puan) tarafından
Hasta yani hergun b iyeri ağrıyı birazda salıyor hastaligina sonsuz saygım .migreni vertigosu tansiyinu kemik erimesi romatizması şimdide meniskusu çıktı var he bide panik atak kafada kurar durur .sonra tansiyonum çıktı beynim cikacak der beni de üzer . Oda haklı evde 3adam var yardım edende çok olmuyor ama bende çocukla tasinamam ki devamlı kendi evimi öyle hırsla supuremiyirum
(48,629 puan) tarafından
Canim annem ameliyat oldu her şeyini kendsi.yapti kizim emiyodu hep memede duruyodu gitsemde faydam olmuyodu benim annen salmis.kendini bunu kaynanan yapsa İnan sinir olurdun
(156 puan) tarafından
Valla benim annemde sinir hastasi hepatip b si var sedefi var bronşiti var evde 3 adam var babam buyuk kardeslerim inan 1 bardak suyu kalkp alan insanlar degil onlar ama annem saolsun hic bana gel işimi yap demedi senin anneninde dememesi lazim
(385 puan) tarafından
Beklentileri var malesef . Sadece benden değil 40yasinda halam var geçen gelmiş .işte yemek yemişler mutfağa götürüp bırakmış bana soyluyo hasta oldfuu mu biliyo insan makineye atar fln dio .yaa herkes senn gibi düşünmez evet yabancı değil ama yapması gerekmiyor dedim hala insan yardım ederdi ne olcak dio .tamam anne yapsaymis ama yapmamış koymuşsun kendi evin dedim
(385 puan) tarafından
Ben saldigini kabul ediyorum geçen dedim sende bnm yaşıma gel senide görcem der hemen hastayimyapamiyom kemiklerim basım agriyo siz inanmayn dio her gün bı oda yapsan birşey olmaz camlar zate bu havada ellenemez tullerde seni hergun bı oda yormaz diyorum
0 oy
(686 puan) tarafından
Canim gitmeyin ailem korona oldu 5 dakkalik yol 7 gün karantina bitti kardeşim ve babam ise başladı bile ama ben 15 gunubtamamladim gidip camdan konuştuk sadece özledik okadar ki anlatamam ins gidecegim bu hafta
(385 puan) tarafından
Bende bekliyorum bekledik bende çocukla çok zor geçirdim ama ya anlatamiyorum ya anlamıyor.gecmis olsun canm
(686 puan) tarafından
Teşekkür ederim cnm sizede valla ne diyeyim ki kimse üzülmesin tabiki ama
0 oy
(1,539 puan) tarafından
Herşeyi geçtim siz atlattiniz doye bulamayacak diye birşey yok tekrar bulaşabilir birde çocugun hasta olsa iyimi yani tabiki dursun bı 15 gün karantinaya geçsin yada gidip test yaotirsinlar bı normal grip bile olsa sıkıntılı yani çocuktan dolayı kusura bakma ama bı 15 gün idare etsinler çocuğuna covit geçerse ne olacak Allah korkusun artık çocuklarda ağir geçiriyor birde sobalı tek odada dip dibe mazallah  sağlık bakanı grip olan kendini covitli saydın dedi geçenlerde grip gibi belirti verende var 
(385 puan) tarafından
Panik atak biri bişey desen onu kafasında kurup durur bende ara sıra dayanamıyorum diyorum biz sizi nelerde büyüttük deyio alınıyor .. yok. Zaten ben yaoiyorum işini başkası yapsa tammda gitti mi ben çekicem dip köşe . Havadan nem kapan oğlum var .gitsem yarın bı gün sonra nerede o silip süpürme b.k götürüyor der yok odun soba pisliği derken batık yani
(1,539 puan) tarafından
Anladım canımda çocuğunu da düşünmek zorundasın siz hasta olduğunuzda kim bakacak size bide böyle düşün ışığı sönen karanlıkta kalır diye bi söz var
0 oy
(153 puan) tarafından
Annen sana değer verseydi zaten seni bu soğukta çağırmazdı kendini annende olsa kullandırma bnm çocuğum daha önemli oraya gidip geldikten sonra annen değil sen çocuğunla uğraşacaksın anneannem yoğun bakımda annem bana gelme biz burda boş boş bekliyoruz gelip çocuğu hasta etme dedi normalde destek ister bir anne çocuğundan gitmedim otobüsle 2 saate gidiliyor diye çocuğunu düşün lütfen sen dusunmezsen kimse düşünmez 
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Ya millet burnu kasinsa cocugu hasta etmeyelim gelme der annende garipmis covidler gel dyor.seni dusunmuyor sadece kendini dusunuyor.gayette acik acik gelemem de.bozulsun.senin c9cugunun cani onunkinden daha kiymetsiz
0 oy
(1,928 puan) tarafından
Ne kadar bencilce bir istek.. Yazık bebeğinize 
0 oy
tarafından
Canim elbette gidilmez. Çocuğunu riske atma. 

Soyle düşün evin temizliği gittiğinde yardim edersin ama.surekli yardım icinde gidilme. Başka bir şehirde olsa idin ne yapacaktın. Az az ucundan yapsin. 
(385 puan) tarafından
Başka şehir hayal edemiyirum salya sümük ağlardı boyna . Yaniannem için imkansız evlenmeddn öncede herturlu ihtiyacı ben karsiladigim için normalden fazla bana düşkün her insan evladinun gelmesini ister ama benim ki ev süpürme silme fln oluyo havalar kötü kış tabi tam tekmil bende yapamıyorum cam kapı ama az duzelsin camlar da battı tulde işlendi der.
0 oy
(1,113 puan) tarafından
Ayy yok ne isin var cocukla sormalari hata zaten dusuncesizlik olmus gidilmez tabi
0 oy
(48,629 puan) tarafından
Gitme herşeyden once bebegini düşün annen neden kendisi yapmıyor temizliğini
(385 puan) tarafından
Hasta baya bı hastalığı var ama dinlene dinlene her gün bı oda yapsa cam tüller hariç zorlanmaz.obianda kalkıp kopsun istiyor . Birşey desem sende bnm yaşıma gel görcem seni .
0 oy
tarafından
Annenin senden su durumda gelmeni beklemesi hata. Bi tuhaf geldi bana. 
0 oy
(448 puan) tarafından
Acelinizmi var kendi alinize gitmek için??

Üstelik onlar koronayken
(385 puan) tarafından
Bnm yok :) onun beklentisi var zate her gittiğimde ben yapiyorum herşeyini .o geçirdik gecirneyiz kafasında ama oğlum var gripte olsa geçer. Nasıl demeliyim kırmadan onu soruyorum canm
(448 puan) tarafından
Misafirim gelicek dersin :))
(385 puan) tarafından
Haftanın her günü gelmez der ahah o yapanı bulmuş da ondan böyle bı de triplenmese.tsbi gitmicem bı 10gun rahat çünkü oğlumun hasta olmaması lazım alerji testine hasta olmadan ilaç kullanmadan gitmesi gerek
0 oy
(3,162 puan) tarafından
Canım güzelce anlatacaksın annecim bu normal bir hastalık değil ki ben istemiyor muyum gelmek ama çocukla çok zor de. Tekrar kapmaktan korkuyorum de
(385 puan) tarafından
2:3ay demişler ya koruma süresini hadi korona olmasa bile gripselerde kötü bnm oğlum havadan nem kapar yani.bu soğukta bı yere çıkılmaz diyorum sanki çoğunlukla arabanla gelmiyosun dio

İlgili sorular

+1 oy
12 cevap 298 göst.
7 Ocak 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 368 göst.
0 oy
1 cevap 136 göst.
0 oy
11 cevap 296 göst.
2 Eylül 2023 Moda kategorisinde Babygirl babyboy (1,353 puan) tarafından soruldu

379,120 soru

11,348,888 cevap

34,813 kullanıcı

...