0 oy
146 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Memur arkadaşlar . Ocak bu subat arasında maasta bir far olurmu olursa ne için olur

4 Cevaplar

0 oy
(7,118 puan) tarafından
14 günlük var veriliyor sadece. 1 Ocak dan 14 ocak a kadar olan fark. Baska da fark yok.
tarafından
Hadi ya. Buzamna kadar niye bunu fark etmedim benya.  Ortalama nekadar bir kesinti oluyr acaba
(7,118 puan) tarafından
Kesinti derken. Ben memur değilim ama eşim askeri personel, maası ile ilgili her ayrıntıyı söyler oradan biliyorum.
(2,746 puan) tarafından
Kesinti değil fazla yatıvak
tarafından
Bende memur değilim Benimde eşim askeri personel banada 1000 daha fazla yattı bu ay diğer ay böyle olmayacak dedi
tarafından
Bulut37 neden diğer ay bin lira eksik yatacak demişler . Sebebini biliyrmusnuz
-Reklam-
0 oy
tarafından
Enflasyon farki sonradan yatiriliyor, gecen sene 150 tl filandi diye hatirliyorum.
tarafından
Tam olarak niye 600 canim
(2,746 puan) tarafından
Ay hiç bilmiyorum öyle şeyleri eşim takip ediyor :D maaş farkı yatacak dedi. Ocak 1 ile 15 arasındaki fark yatıyormuş.
tarafından
Once zam orani hesaplanir, maaslar zamli yatirilir. Ama zam onceki yilin enflasyon orani altinda kaliyorsa o fark eklenir.
2021'in Aralik enflasyonu Ocagin ilk haftasinda açıklandığı icin bu fark sonradan hesaplanip 1 kez yatiriliyor, ondan sonraki aylar o farki maas icinde aliyoruz.
Temmuzda da ayni seyler gecerli.
Sonra aldigimiz maaslar yani kazancimiz ay ay toplaniyor, belli bir meblagi gecince bizden gelir vergisi kesiliyor, Eylul'den sonra genelde maasimiz azalmaya baslar.
tarafından
Hani bir açıklama olmuştu memurlardanda iki adet vergiyi almayacağız artık falan.  Benmi yanlış biliyrum
tarafından
vergi asgari ücretin üstündeki kısmından alınacak.
0 oy
tarafından
Yok bu ay kesinti hatta 15 gunluk enflasyon farkini ve yuzde 5 maas zammi farkini  alacaz. Yuzde 2.5 zammida henuz almadik. 
tarafından
Sizin meslek ney. O zammı bizde almadım ta daha. Enflasyon farkı dediginz neydi
tarafından
Memurum. 2.5 zammi kimse almadi daha tbmmden geçmedi ama şubat maaşına aliriz. Enflasyon farki. Soyle devletin bize yaptigi  maas zammidan enflasyon daha fazla cikinca. O aradaki farki devlet bize ödüyor iste ona enflasyon farki deniliyor. Bu yil ilk 6 aylik surecte yuzde 22,48 enflasyon farki aldik. Yuzde 5 de maas zammi aldik. Yüzde 2.5 da ek zam alicaz. Yani toplamda yuzde 30.5 zam aldik.
tarafından
Enflasyon farkı henüz maaşlara yabsimadimi peki. Yani Şubat'ta maaş artacakmi. 2,5 lik zam haricinde soruyrum
tarafından
Yansidi ocak maasini enflasyon farkiyla aldik. Ama 15 gunluk farki almadik henuz. O da haftaya yatar sanirim.

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 239 göst.
11 Ocak 2022 Aile kategorisinde kubraugur (2,529 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 85 göst.
0 oy
14 cevap 636 göst.
0 oy
1 cevap 41 göst.
28 Mayıs 2022 Aile kategorisinde mehal (560 puan) tarafından soruldu

377,324 soru