+1 oy
2,008 göst.
Moda kategorisinde (38 puan) tarafından
3-4 yıldır kapalıyım. 21 yaşındayım. Açılmak istiyorum ama hemde istemiyorum kapalı oluşum bazı durumlarda hoşuma gidiyor bazı durumlarda kendimi yaşlı hissediyorum ve istediğim gibi davranamıyorum. 1 aydır düşünüyorum hala kararsızım ikilemdeyim. Bu ikilemden nasıl kurtulurum 

29 Cevaplar

0 oy
(3,529 puan) tarafından
Bacım ben Rabbime yaraşır şekilde kapanayım diye dua ediyorum şükür namaz kılıyorum 5 vakit bende kapanmak istiyorum sen ne güzel kapalısın şeytan seninle uğraşıyor başarmasına izin verme Allah rızası için diğer dünyada kapanmayıp açık olduğum için ben Rabbim tarafından cezalandırılacam sende kapalıyken açılıp azabı daha fazla tatmamak için nefsini yenmelisin. 
-Reklam-
0 oy
(277 puan) tarafından
Biz köy yerinde oturuyoruz annemler biz 5 kız kardeşiz 3 muz kapalıyiz. Liseye başlayan bi kız kardeşim anne ve babamın ısrarıyla kapandı istemeye istemeye kapanmayi hiç istemiyordu zaten bessuf okuyor üniversiteyi kazandı ve üniversiteye gittiği gibi açıldı biz ne kadar anlatsakta bizi dinlemedi... yani demen o ki eğer içinizde açılmak varsa er yada geç acilirsiniz.

Küçük kız kardeşimde hiç kapanmadı kapanmayi sevmiyomus 
0 oy
(11 puan) tarafından
Şimdi kimse sana acılda kapanmada diyemez  ama eğer gerçekten tesettürun anlamını bilseydin. Emin ol  açılmayı aklından bile gecirmezdin  tesettür  bir kadını tamamlayan şeydir aslında sadece giymekle olmuyor konuşmasında   tavrında hareketinde gülüşünde  edep ile haya birleşince tesettürün anlamı oluyor yoksa  sadece baskıyla  bi başını kapatmak  hiç bı anlami yok
0 oy
(483 puan) tarafından
Canm dinde zorlama olmaz ztn mutsuzsan acil sana kalms bise cabin nsl istiyorsa
(11 puan) tarafından
Canım dinde zorlama yok doğru ama buda canımızın her istediğini yapabiliriz anlamına gelmiyor
(483 puan) tarafından
Demek istedgim baskalariyla acil yada kapan demesiyle.olmaz gonkunde alalh rizasi icin yapman lazm ztb icinden gelerek kapanmiyorsan hic kapnmamali insan
0 oy
(27,339 puan) tarafından

Bir kuranı kerim mealini aç oku kendine gel

0 oy
(800 puan) tarafından
Ayşe belki açılsan ne gunahlara gidiceksin diyorsun ya istediğimi ya pamıyorum Hz Yusuf ne demiş nefsini temize çıkarmam 

Nefis neler ister omötrü seni koruyor ne gunahlardan Allah ne kadar razı bilmexsin  yapma kardesım başında örtülü kalsın 

Açılıp saçını başını dağıtıncada yaşlı hosedersin çünkü bu his içerden olan bir duygu dışarı ile alakalı değil
(38 puan) tarafından
Teşekkür ederim herkese cevap veremedim ama açılma konusunu  bir daha düşünücem. Kapalılık şuan içimde bi tık ağır basıyor ama hayırlısı inşallah  ben kapalı kalayım dedikçe açılmak aklıma giriyor  içimde hoş kılıyor bu durumu  vesvese mi yoksa kendi düşüncem mi bilmiyorum bakalım hayrola
(800 puan) tarafından
Dini sohbetlere gıt düzelir namazını tan kıl
0 oy
(1,786 puan) tarafından
Yaşlı hissetmen saçma çünkü şimdi kapalı giysileri öyle güzel çeşitliki açıklar bile özeniyo.Ama istediğim gibi hareket edemiyorum diyosan kafanda bitirmişsin örtüyü bir engel olarak görüyorsun.Evet örtü günaha girmene engeldir.Ama günahlar tatlı gelir rahat giyinmek sosyal ortamlarda rahat davranmak tatlı gelir nefsine ama sonu acı olabilir.Ahiret hayatı sonsuz dünya iki günlük hesabı ona göre yapmamız lazım kendi nefsim içinde söylüyorum canım.Allah şeytana uydurmasın dua et.
0 oy
(385 puan) tarafından
Merve gülcemal diye çok tatlı bir yazar bayan var onun tesettür ile videolarını dinlemek bana çok iyi gelmişti

Canım dinlemeni tavsiye edebilirim
0 oy
(1,786 puan) tarafından
Naptın canım son durum ne neye karar verdin?
(38 puan) tarafından
Açılcam galiba. Şu kimlik işini ne uapabilirim omu düşünüyorum kayıp kimlik olarak göstercem ve o şekilde resmi de değiştirmiş olucam

İlgili sorular

+1 oy
28 cevap 2,451 göst.
0 oy
34 cevap 2,106 göst.
20 Temmuz 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 1,404 göst.
10 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Xxteenage (4 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 1,281 göst.
28 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Arzey (723 puan) tarafından soruldu