0 oy
746 göst.
Aile kategorisinde (514 puan) tarafından
Kizlae merhaba. Ailemin maddi durumu orta halli. İki sene once abimin esi yani yengem dogum yapti yeni ogrendim yengeme de hediye takmislar altin ben safece bebege yaptilar saniyordum.. bir haftaya kadar benim dogumum var bana da beklemeli miyim? Yoksa kiz ailesi kiza yapmasada olur mu? Kayinvalidemlerden beklemiyorum onlar zaten yapmaz

28 Cevaplar

0 oy
(22,070 puan) tarafından
Benim ailem herseyi yapmışlardı saolsunlar bi çöp daha aldırmadılar bize
-Reklam-
0 oy
(1,776 puan) tarafından
Benim annem oğlum olduğunda burma bilezik taktı bana, babam ayrı taktı kız erkek diye ayrım yapılmıyor bizde
0 oy
(1,964 puan) tarafından
Yaa o zaman parası vardır yapmıştır. Şimdi yoktur yapamaz bence küçük hesaplara girmeyin bizde çocuğa takılır ondada bütçesi neyse o kadar bende doğum yaptım iki tarafta torunlarına taktılar bu kadar. Verirse ne ala vermezse de sorun yok simdiden bunu düşünüp bence gereksiz takıntı yapma
0 oy
(2,581 puan) tarafından
Bizde ilk çocuğun buyun ihtiyaçlarını kız annesi yapar bebek çeyizi annem döşeğinde yorganına 1 buçuk yaşına kadar kıyafet şampuan pişik kremine corabina herseyine kadar aldı sadece bir yorgan 3 battaniye geldi annem Gilden bizde kız annesi yapar ama altın filan takmadilar zaten onların almazsa cumhuriyet gelirdi belki daha fazla kaynana tarafı hicbirsey yapmadi
0 oy
(622 puan) tarafından
Hediye gönülden kopar vermek zorunda digil yapmak zorunda digil yada o an illede olmak zorunda digil benim annem de kayınvalidem de beklemedigim anlarda veriyorlar sürekli hediye annem kızım 4. Ayindayken künye yaptırmıştı altın doğumdan hemen sonra digil mesela ama gönlünden koptuğu için torunu için yani beklentiye girmek yanlis bence gönülden kopan her an yapar verir zaten mühim olan içinden gelmesi 
0 oy
(568 puan) tarafından
Ailem yapmak istiyor ama izin vermiyorum. Zorunda değiller çocuğu onlara güvenipte yapmadım sonuçta. Herkesin durumu belli şu an ki ekonomik koşullar belli. Ayrica hediye gönülden gelen bişey beklenilmez yani :D
0 oy
tarafından
Benim annemin durumu yoktu bütün kıyafetleri o aldı birde çeyrek taktı kaynanam beşik aldılar birde biraz kıyafet o kadar
0 oy
(137 puan) tarafından
Üçüncü çocuğuma hamileyim ilk kızmda annem fazlasıyla yaptı ikinci de müsade etmedm üçüncüye de etmiycm bi beklentim de yok :)) ayrıca hediye gönülden gelen birşey beklenti içerisinde oldun mu samimi olmaz 

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 359 göst.
12 Aralık 2021 Kültür-Sanat kategorisinde denizanne (514 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 422 göst.
17 Kasım 2019 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
8 cevap 278 göst.
21 Mart 2022 Diğer kategorisinde Emine S (16,027 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 366 göst.
20 Aralık 2021 Diğer kategorisinde İmren bebeğin annesi (1,788 puan) tarafından soruldu

380,546 soru

11,393,930 cevap

34,907 kullanıcı

...