0 oy
741 göst.
Aile kategorisinde (514 puan) tarafından
Kizlae merhaba. Ailemin maddi durumu orta halli. İki sene once abimin esi yani yengem dogum yapti yeni ogrendim yengeme de hediye takmislar altin ben safece bebege yaptilar saniyordum.. bir haftaya kadar benim dogumum var bana da beklemeli miyim? Yoksa kiz ailesi kiza yapmasada olur mu? Kayinvalidemlerden beklemiyorum onlar zaten yapmaz

28 Cevaplar

+9 oy
(119,168 puan) tarafından
dogum yapmak demek hediye gelsin demek degil benn kimseden bisi beklemiyom hediye gonulden kopar yapar yapmaz herkez kendi bilir beklenti olmamali
(119,168 puan) tarafından
tatile gonderdik birini ama kim ☺
(6,203 puan) tarafından
Çocuğu hediye gelsin diye yapiyolar herhalde
tarafından
Aydanm ben yazcaktim tam sen yazmışsın yaaa :(
(6,203 puan) tarafından
Valla ben böyle şeyleri Türkiye'ye gelince gördüm:D Azerbaycan'da böyle şeyler yok hediye almak isteyen alır bu kadar yani
tarafından
Aynen öyle hediye içten gelmeli durumu varsa içinden geliyorsa yapar zaten insan ama bi beklenti içinde çocuk yapmak çok saçma gerçekten
-Reklam-
+2 oy
tarafından
Kız aılesı erkek aılesı dıye bırdey yok bence her ıkı tarafında yapmadı gerekır, hadı beşik dolap vs almadı şart degıl ama anne baba da bır çeyrek takıversın torununa ya  
(514 puan) tarafından
Toruna takarlar heralde ama bana beklemeli miyim acaba
tarafından
Valla gelıne yapıldıysa sana da yapılması lazım sımdı hıc o el kızı basımızı eğmeyelim dıye yaptık falan ayaklarına gırılmesın ınsna kendı kızına daha çok yapmalı
+1 oy
(1,569 puan) tarafından
Benim annem yapti tum elbiselerini annem aldi 1 yasina kadar giyecek kadar hemde bi tane de altin aldi evinde 40 gun bakti daha ne olsun :)
(514 puan) tarafından
Elbise oyle cok degil toplasan 10 parca bisey aldilar almadilar
(1,569 puan) tarafından
Canim her insan farklı bazisi hi agiz mendili bile almiyo
(568 puan) tarafından
Elbisenin miktari da mi onemli
0 oy
(326 puan) tarafından
Kız tarafı beşik işini hallediyor, toruna takıyor maddi durumu iyiyse sanada takar ama değilse takmaları gerekmez 
(514 puan) tarafından
Besik abimin kizinin besigini verdiler temiz diye
0 oy
(277 puan) tarafından
Her aile aynı değil takabilirlerde takmazlarda ama bebeğe altın takilirda anneye niye takmışlar ki
0 oy
(2,139 puan) tarafından
Ben kimseden bir şey beklemedim canım. Kendi ailemde eşimin ailesi de çeyrek taktı. Kaynanam beşiğini, annemler arabasını pusetini aldılar. Ama almasalarda neden almadılar demezdim.
0 oy
(589 puan) tarafından
Aileye ve imkanlara göre değişir normalde bebeğin tüm ihtiyaçlarını kız tarafı alır zaten benim her şeyini almışlardı arabasından brzlerine kadar oğluma da babam çeyrek annem künye taktı bana da bilezik taktı annem gelininee de takacak imkan meselesi. Kayınvalidem bir çorap almadı kayınpeder çeyrek taktı okadar
0 oy
tarafından
Benim hiç bir zaman kimseden beklentim olmadı annem 1 çeyrek ve altın bileklik taktı oğluma Allah razı olsun düşünmesi dahi yeter 
0 oy
(179 puan) tarafından
Doğumda her iki taraftan da maddi anlamda birşey beklenmemeli. Adı üstünde hediye isteyen takar. Benim babam kızıma çeyrek altın taktı ablamın oğluna da takmıştı. Çeyrekler tavan yaptığı için babacım keşke takmasaydın dedim evlatlarım arasında ayrım yapmam dedi o fiyata yinede çeyrek yapıp takti. Abim evli çocuğu olunca ona da çeyrek yapar takar. Kayınpederim daha birşey takmadı taksın diye de beklemiyorum ki. Elinde olan gönlünden geçen takar
0 oy
(8,980 puan) tarafından
Hediye içten gelen bir şey. Bana ilk doğumunda kimse bişey vermedi almadı takmadı eşimde dahil ama tam korona başıydı eşimin işleri çok ters gitti her yer kapalıydı. Bunda soruyu ne istersin diye diyorum öyle istemekle olmaz senin içinden ne geliyorsa almak istersen al almazsan da canın sağolsun diyorum. Kimseden bir beklentin olmasın beklentin karşılanmasına üzülürsün hiç gerek yokken sağlıkla gelsin bebeğin en güzel hediye o
0 oy
tarafından

Annem diyor mesela altın alicam bileklik yaptırayım mı bebeğe yoksa senin hoşuna giden bişey varsa onu alayım yaptırayım diyor ama ben istemiyorum gerek yok anne dedim,ne gerek var ay,ben zaten kendi ailem de dahil kimse masrafa girsin istemem,bebek odası takımını benim ailem aldı(her ne kadar gerek yok biz alırız dediysek de)

Bebek Arabası puset emzirme minderi ve ana kucağını kayinbabamlar aldı,dahasina gerek yok bence.
Alsalar da almasalar da canları sağolsun
0 oy
(665 puan) tarafından
Annen oğlunun çocuğuna yapmış içinden gelirse sanada yapar gelmezse yapmaz yani ...
0 oy
(6 puan) tarafından
Canim altin meselesi gonulden ve maddiyattan gecer bende kaynanamgilden hic umutlu degilim yapmazlar ama babamgil yapar gibime geliyor yapmasalada sorun olmazdi benim icin her gelip gittiklerinde 100 200 birakip gidiyorlar 1000 tl lik besik aldilar kaynanamgilden daha bisey gormedik 
0 oy
(48,531 puan) tarafından
Annemler sadece kizima bilezik taktılar bana hediye almadılar
0 oy
(1,331 puan) tarafından
Ya bence boyle kistaslar olmamali yanlis geliyir icinden gelen parasi olan yapsin olmayan yapmasn nornalde soyle bi laf duydum ben ilk dogumda kiz annesi alirmis esyalari hediye falan duymadim bilmiyorum bence gereksiz 
0 oy
(7,620 puan) tarafından
Bizde oluyor hediye annem büyük kızıma küpe getirdi getirdiği elbise tarzı şeyler dışında 
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Canım kendi kanın canın bence böyle bir beklentide olma onların varlığı yeter illa ki hediye alırlar iclerinden geleni
0 oy
(15,860 puan) tarafından
Bu yöreye gore değişir ya. Mesela bizde annenin ilk doğumunda anneanne bebek icin ceyiz hazırlar. Durumu da yeterse bebege hediye alir altin falan. Ama bazıları yapmaz sadece bebege takar ya da anneyle bebege takar ne bilim herkes gelenekleri farkli
0 oy
(7,768 puan) tarafından

Kızı erkeği olmaz evlat evlattr oğluna yapan kızınada yapmalı

Yoksa hediyede kızın annesi oğlanın annesi olmaz içten gelen yapar ama kendi ailen söz konusu ise bnce eşitlik olmalı
0 oy
(12,936 puan) tarafından
Doğum yapınca illa hediye gelsin diye bekleme 

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 356 göst.
12 Aralık 2021 Kültür-Sanat kategorisinde denizanne (514 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 419 göst.
17 Kasım 2019 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
8 cevap 276 göst.
21 Mart 2022 Diğer kategorisinde Emine S (15,860 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 364 göst.
20 Aralık 2021 Diğer kategorisinde İmren bebeğin annesi (1,777 puan) tarafından soruldu

378,415 soru

11,326,719 cevap

34,780 kullanıcı

...