0 oy
1,558 göst.
Diğer kategorisinde (594 puan) tarafından

Hanımlar ya nasıl söylesem bilemiyorum. Farklı bı psikolojideyim. Benim ikiz kızlarım ve oldukça düzensiz bı evim var. Bugün bu işi yapiyim da yarın kendime zaman ayiracam diyip diyip duruyorum. Yarına iş kalmadi diyorum ama malum iş bitermi. Misafir gelir, modumda olmam derkenn bakmışım ki kendimi o kadar ihmal etmişim ki ev iş çocuk diye. Eşim artk üstüme başıma laf atar durur şakayla karışık ama şu 1 haftadır sıklaştırdi laf etmeye. Ya kızlar diceksiniz ki e bak kendine ama cidden olacak gibi değil zaman zaten yok gözümü aciyorm kızlar kapatyorm kızlar. Onun dışında da kötü de alıştım alışkanlık haline getirdim bakımsız olmayı benim kendimi silkelemem ve kendime çeki düzen vermem lazm cunku cidden eşimin sıkça şaka Sina da olsa üstüme saçıma başıma laf etmesi rahatsız ediyor beni. Sizden tüyo istiyorum napabilirim nasıl alışkanlık haline getirebilirim herzamn bakımlı durmayı yardımcı olabilir misiniz lütfen yoksa ruhumda mı olması lazım :angel::sideways:

35 Cevaplar

+3 oy
tarafından
İki bebekli biri olarak söylüyorum. Biz hergun maratona çıkıyoruz , podyuma değil. Eşinin yaptığı çok yanlış. 
(1,383 puan) tarafından
Çok haklısın Rabbim yardımcımız olsun biraz anlayış
tarafından
Biraz buyusunler biz de kendimize vakit ayiracagiz canim inşallah. İnan ben de çok yoğunum ve gün için de kendime ayırabildigim vakit çok azaldı. Normal bı durum sende ki
tarafından
Seymam valla aynı bak bir erkekte zaten bahane varsa ne yapsan da bostur
tarafından
Aynen öyle canimcim. Dünyaya insan getirmek kolay mı illa ki izi kalacak.
tarafından
Erkelerin bunu anlaması zor
-Reklam-
+2 oy
(765 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Evde sabahtan akşama kadar topuzumla pijamamla dolaşıyorum kanka akşam 7de hemen hızlıca 6 7 dk düzlestiriciyi acıyorum gelişi güzel şekil veriyorum üstüme sevdiği şeylerden giyiyorum 10dkmi almıyor çok hızlı şekilde. Eşimden iltifat almak hoşuma gidiyor evet eşinin seni her türlü sevmesi lazım seviyordurda üzme bu konuda kendini ama oda dışarıdan geliyor yani madem soğukluk hissettin fırsatlar yarat kuzum kendine 10dk hızlıca ayna karşısına geçsen yeter sana hem sen kendini güçlü iyi hisset hem kocana hissettir bunu en azından onun karşısında güçlü ol bazen iki yandan balıksırtı örerim derli toplu görünmek için ruj hep sürerim mesela hem iyi duruyor hemde dudak bakımı için ne bilim tavsiyelerim bunlar 
0 oy
tarafından
Senle aynı durumdayım Allah'tan eşim laf etmiyo
(594 puan) tarafından
Benimde etmiyordu canm yeni başladı artk kendine çeki düzen vermelisin yavaştan diyor. İyicene saldın diyor
tarafından
Tabi senin 3 yıl olmuş adam usanmis ilgi bekliyo herhalde. Benim oğlan 10 aylık eşim nasıl eve oğlana yemeğe vs yetişmeye çalıştığımı görüyo laf etmiyo. Bide sende 2 tane Allah yardımcın olsun. Bı tane daha düşünemiyorum
(594 puan) tarafından
Evet canm 3 yıl oldu inan. Belliki usandı :)) şuan ki zorlugun 2 ye katlanıyor. Sana tavsiyem rabbim bagislasin oglunu. O kadar erken düşünme ne kadar yaş olsa o kadar iyi. Beraber buyusunler birbirine arkadaş olurlar diyenler oluyor. Onlar yönünden düşününce öyle de anneyi kimse düşünmez :)
tarafından
Bende düşünemiyorum zaten. Allah yardımcın olsun
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Ya sürekli bende yapacağım diyorum inan ki yoğunluktan unutuyorum bi bakıyorum dişlerimi fırçalayıp zor atmışım kendimi yatağa iki gün yapıyorum üçüncü gün zor el kremim bi ortada geziyor alt değiştirip el yıkayınca hemen sürüyorum çok çatlıyor çünkü onun dışında aldıklarım hep çöp oluyor ama sana tavsiye önce bi kuaföre git saçlarını kestir boyat sonra heveslenirsin tekrar yapmaya 
0 oy
(2,722 puan) tarafından
Don atlet geziyoz gii bide seninki  ikizmis bence eşin  seni hic anlamiyor☺️
(594 puan) tarafından
Ya yavaştan toparlan artk dedi geçen anliyorum diyor işin zor diyor ama iyi saldin kendini. Ama cidden bakıyorum bazen pijamamın popo bölümü dizlerime inmiş ☺️oda şu hale bak diyor.
(2,722 puan) tarafından
Aman canımız  cikiyo  bizim adamlarin ruhlari duymuyo
0 oy
tarafından
Aynı durumdayız ve erkekler bizi hiç anlıyor gece bir kere uyansalar 10 gün kendilerine gelemiyorlar
0 oy
(1,928 puan) tarafından
Ikiz anası olarak saldım çayıra :) 
(594 puan) tarafından
Mevlam kayıra :D sende de mi var ikiz.? Damdan düştüm anca sen anlarsın beni :)))
(1,928 puan) tarafından
Evet 5 aylık hemde. 2 tanede oğlum var. 4 çocukla süpersonik analar olarak ne yapalım ancak bu kadar oluyor. Huni takmama ramak var. Geçen makyaj yaptım adam ooo hayırdır ne oluyo diyo :)
Çok kasmıyorum vallahi elden bu geliyo. İş yemek bi ordu çamaşır yıka katla daha ne olsun. Az kilo almıştım kilom gitti şükür takıntılıyım. Sende verirsin kilonun ikiz anaları hep zayıflıyor rezillikten üzülme sağlık olsun
(594 puan) tarafından
Hahah güldüm inan huni az megafon lazm bize. Eşin destek oluyor mu sana canm benimki ilk yıl elim ayağım oldu sagolsn. Canm kilo yokki bende keşke alsam. Senin işin benden de zormuş canm gerçi çocuktan çocuğa da değişir benimkiler çok aktif.
(1,928 puan) tarafından
Eşimin gecesi gündüzü yok malesef yine de elinden geleni yapıyor ama ne mümkün. Gurbetteyim vee yalnızım. Büyüklerin biri 2. Sınıf biri ana okulunda sabah namazında başlayan gün 3 lerde bitiyor. Çok az uyuyabiliyorum. Allah sağlık versin ama çok zormuş yorgunluktan ağlama krizlerine girip sonrada geçecek bu günler diye kendimi teskin ediyorum.
Ikizleriniz kaç yaşında? Benimkileri hiçbir düzeni oluşmadı rezillik maksimum. Günler günleri kovalıyor çok garip zamanlardayım.
0 oy
tarafından
Neyi eksik yapiyosun mesela kendinde 
(594 puan) tarafından
Ya eksik çokta. Herşey eksik desemm de yalan olur çünkü bazı konularda çok dikkatliyimdir mesela tüy sevmem. Henüz lazere baslamadim ama agdami düzenli yaparım kaş bıyık arada alırım. Genelde saçım özensiz olur yukardan topuz yaparım (ama ben kendime çok yakıştırıyorum topuzum sarkıyor hosuma gidiyor) birde üstüm basım a dikkat etmem yani pasakli demiyelim de öbür türlüsü :))
tarafından
Kıyafet en kolayı para verdim git al giy ne yani iç çamaşırı al güzel güzel pijama takımı terlik sonra güzel tokalar olur vs vs giyin saçınida açarsın bazen missss misss daha ne olsun
0 oy
(1,464 puan) tarafından
Ben bir bebekle kezban gibi dolaşıyorum canim seni düşünemiyorum bile eşin anlayış göstermeli seven insan dış görünüşü değil kalbi sever
0 oy
(119,338 puan) tarafından
once bi degisime karar ver unutma kadin isterse herseyi yapar
0 oy
(1,383 puan) tarafından
Birgün evişi yapsın çocuklara baksın yemek yapsın bakalım o zaman sizin kıymetinizi anlar sıkma canını 
0 oy
(417 puan) tarafından
Ben kişinin kendini tamamen  salmasını doğru bulmuyorum elbet 2 dakika da olsa isteyince fırsat yaratılır bu en önce özgüven için gereklidir eşten önce sen kendini beğenmelisin tabii bu arada kadının erkekte erkeğin kadında görmek istedikleri olacaktır bu eşler arasında haktır bana göre 
(594 puan) tarafından
Aynen sana katılıyorum canm. O yüzden actm postu yani düşünüyorum da bende onun yerinde olsam bende  eşimin bu denli bakımsız olmasını istemezdim. Bazen o benim gözüme güzel göründüğünde hoşuma gider aynı şeyi onlar da hissediyor dur.
(417 puan) tarafından
Evet canım sen zaten bu durumdan rahatsızsın silkelenip gelirsin kendine yakında. Eşinin ilgisini , herşeyden önce aynadaki duruşunu görünce alışkanlık haline getirirsin günlük düzenini bakımını bu yüzden rahatla ve sabahtan başla
0 oy
(3,767 puan) tarafından
Hiç bakımlı değilimdir  58 di kilom doğumdan sonra 65 şimdi 1.5 yaşında oğlum 68 kiloyum öyle herzmn değil ama arada der bilmiyorum çocukla biraz zor bide içinden gelmeli öyle şeyler benim hiç gelmiyor bütün gün eewde
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Esin yardimvi oluyi mu cocuk bakimina? Diyor mu ben bi saat bakayim sen al su parayı kuaföre git? 

Eger bunlari yapmiyosa elestirmeye hakki yok bence.
(594 puan) tarafından
Ya çokta anlayışsız bı erkek degl hakkını yiyemem ama onun tutmasıyla anca çamaşır aşıp bulaşık yikayabildim yani onunda koşuşturması bitmez ki
(7,791 puan) tarafından
Canim bilmiyorum da bakimdan kastin ne simdi ben de pek bakim yapmam elimi yuzumu yikamaya bile yeni baslaidm desem yeridir :)
Sabha cocuklari hazirladiktan sonra ilk is git elini yuzunu yika ev icin ama guzel kiyafet giy hafif makyaj yap saclarini güzel topla esin nasil seviyoda artık ör topuz yap ikili bagla yarim bagla yada buyuk kiskacli tokayla tuttur esin gelince sacini ac...
Gece de disini fircala boynuna sadece mis yada ekine parfüm sikip sür elini kremle malyajini vs cikar pijamani giy yat.
Bunu rutin yap makyaj yaparken de fondoten kullanma surekli kas kirpik ruj surme yeterli. Sabahda yuz yikama kopuk yada jeliyle yikarsan tamamdir :) haftada birde dustan sonra yuz maskesi yap iste.
Ben bu dediklerimi rutine bindirdim daha yeni yeni cok sukur ama makyaj yapmam zaten esim de sevmez. :) Bi surme bide kirpik kiviriyom en fazla
(594 puan) tarafından
E bu saydiklarinin hepsi bakım işte kuzum. Daha ne yapasın ben bu saydiklarini uygularsam benden bakimlisi yok. Ev kıyafetiyle yatar kalkarım. Pijama takımı giymem saçımı taramam yukardan topuz ne zamn dagilsa tekrar açıp baglarm elbisem düzensiz pijamam popo bölümü dize inmiş vaziyette deli gibi dolanirim evde. Eskiden de çok bakimliydim çocuk yokken eşim alıştı çocuklar da büyüdü eski halimi istiyor galiba :)
(7,791 puan) tarafından
Canim yuzumu dahi yikamazdim ben :) cidden o kadar firsat olmuyodu simdi uyanip ilk is pijama degistiriyorum. Ona da bi hafta oldu baslayali ne giyiyosam onla yatar kalkardim tüm gün :) ama iste ilk yüzünü her gun yika dedim kendime sonra pijama huyu edindim evde de esim nasil gorur bilmem kemdimi aynada gorunce iyy demicek sekilde olmaya çalışıyorum.
Benim esim takmaz pek Allah var ben kemdimi cok elestiririm kendime laf soka soka 15 ay sonunda az bucuk duzen oturttum. Dislerimi fircalamazdim onu da her gece yapiyom artik uyuyakalmazsam pijama dis fircalama vs :) inşallah devami gelir kendinle inatlasn gerek ki ben tek cocukla bunları zor ediyom :) birak bazen is kalsın sabah ilk is kendini hazirla evi değil.
0 oy
(125 puan) tarafından
Valla canım tek çocukla o kıvamdayım okurken kendim yazmış gibi oldum beni anlatmışsın sen ikizlerle daha da çok Allah yardım etsin benim eşim çok şükür laf etmiyor ama kaynım fln eltimle konuşuyorlarmış bazen Ayşe de ne hale geldi eski Ayşeden eser yok iyice saldı kendini diye haklılar da eşimin söylemesine gerek yok dışardan bile böyle görülmek üzdü beni ama vakit bulamıyorum ve bende mi bir  sorun var diyorum başka çocuklu görüyorum ojeli tırnaklı fönlü saçlar ama ben yapamıyorum ya :(
(594 puan) tarafından
Onlarda yardımcı vardır muhtemelen :) ben gurbetteyim ailem de yok. Eşin heralde takmıyor dur yani herhalinle begeniyordur yada bakımlı olsa da olur olmasa da olur diyordur. Benimki de eskiden takmaz di şimdi istiyor.
(125 puan) tarafından
Allah razı o yönden iyidir ben söylerim iyice ne hale geldim çok çirkin oldum diye oda motive eder sen her halinle güzelsin sonuçta oğlumuz oldu olsun der ama ben aynaya bakınca tuhaf oluyorum
0 oy
(4,889 puan) tarafından

Lütfiyem sen önce aynanın karşısına geç  kendini sev değer ver boşver aynalara bak ben güzelim şu kusurlar mı beni yıkacak aman iki tane yerinde durmayan bebelere bakıyorum de. 

Benim ki de şakayla çok takılır bana ama yapcak bişey yok cevabını alıyor dua etsin bunca yükü kaldırıyoruz e napalım kilo göbek ikiz gebelik vs az şey geçirmedik. Şahsi bakımına dikkat et temizlik.koku vs .ama göbek hepimizin ana sorunu  o önde yürüyor :angel:   

(594 puan) tarafından
♥️♥️❤️❤️Ya açıkçası eskisi gibi olsun istiyorum göbegimin ama mümkün olmadığını da biliyorum . Belki bı çaresi vardır dedim de tek çare spor mus hahaha e spora zaman olsa bu post açılırmiydı ☺️ göbeği şöyle kenera koydum canm derddim tüm bakimimla.. ahh ahh tubam şakaya da söylense insanlik hali kafaya takabiliyorsn. Şaban nın lafı vardı sana bakınca manavda hissediyorm kendimi diyordu şimdi ise tüm meyvalari sattın diyor heriff haha :)
(4,889 puan) tarafından
Ahahaa ya ne meyveler ne meyveler;))))  doğru diyosun takıyor insan iki güzel cümle bekliyor. Yoruluyorsun hatun gel iki dk dinlen deseler nolcak sanki .
0 oy
(1,169 puan) tarafından

Ahh kadın olmak o kadar zor ki hiç derdin yokmuş gibi bir de eşinin gönlünü hoş tut. Valla kendime ayıracak ufacık vaktim yok aylardır kuaföre gidip saç kestirmek diye fırsat kolluyordum baktım olacak gibi değil aldim makası elime kendim kestim saçımı. Haftada bir kaş bıyık alıyorsam ne mutlu bana. Kıyafet konusunda bende aynı durumdayım surekli laf ediyordu Kocam onada en son eve gelmeden bi tayt giyiyorum ustune göbeği belli etmeyecek bi tişört iki dk saçını topla bir fıs parfüm tamam :)

(594 puan) tarafından
Ohh iyi etmişsin valla kuzum. Haha benden biri daha ☺️♥️ ben yazın yine bakimliyimm tişört zamanında . Ama kışın trikolari üst üste giyiyorum çok üşengeç karıyım ne bakımı
0 oy
(1,569 puan) tarafından
Bizi zaten pert eden etmis bi saat de uyanik uyumuyo sinirden aglayacam nerdeyse bi de bana bakimsiz derse ona bi ton laf sayarım ama esim Allah dan oyle şeyleri hic sözünü etmez rahatina be geliyorsa öyle davran der
0 oy
tarafından
Valla hepimiz aynı durumdayız aslında canım ama evde böyle rahat tayt giyip üstüne askılı badi kısa kollu badi giyebilirsin saçını hep toplu tut ama ne biliyim öylesine değilde böyle güzel gergin bi şekilde at kuyruğu yap yani bende anca tayt falan giyiyorum pijama ile duruyoruz hep zaten makyaj falan yapıcak değiliz ya evde
0 oy
tarafından
bir gün evi süpürme bir gün toz alma ütü yapma kendine bakım yap 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 396 göst.
6 Ocak 2023 Aile kategorisinde 341166 (248 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 68 göst.
28 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Zhramt (79 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 612 göst.
0 oy
7 cevap 204 göst.
14 Temmuz 2023 Güzellik-Bakım kategorisinde Turkiyem1998 (50 puan) tarafından soruldu

380,042 soru

11,376,363 cevap

34,861 kullanıcı

...