+1 oy
188 göst.
Aile kategorisinde (383 puan) tarafından
Kızım  28 şubatta  2 yaşında olacak birkac kelime soyluyor anne baba abla mama gel bay bay vs.. ama iki kelimeyi bir araya getirip cumle kuramiyor ablasi 18 aylikti her kelimeyi soylerdi  2 yasinda ise yetiskinler gibi konusurdu oyizden cok takmaya basladim doktora gostermk isturm nereye gorurmlym 

10 Cevaplar

0 oy
(218 puan) tarafından
Her bebek farklıdır acele etmemelisin
-Reklam-
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Her bebek farklı ve anormal bir durum yok ortada.4yasina kadar hiç konuşmaları bile normal kabul ediliyor
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Her bebek çok farklı ama benim kızım 3 yaşında konuştu ama genetik çünkü babası halalarida 3 yaştan önce konuşmamış seni anliyosa göz teması kuruyosa korkma biz şimdi kızımı susturamiyoruz bol bol hikaye kitabı al oku aktiviteler yapın 
(383 puan) tarafından
Goz kontağı  kuruyor beni anliyor gel diyince gelir git deyince gider mesela ama hic cumle kuramiyor susadigi zaman parmagiyla isaret eder anne  su demez bunun gibi birkac ornek daha  mesela bende endisknyrm ne blyn
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Hangi bölüm onu bilemem de benim de oğlum iki yaşında neredeyse demen gibi anne baba hoppa  su  dede nene çiş kaka  teyze ablasına a diyo kelimelerin sadece başını soyluyo maysa ve bulut varya ma diyo mesela kaptan penguya  Ka diyo :) kendini ifade eder istegini anlatır eder  çok şükür bi sıkıntısı yok algısı açık yani seninkide endişelenmeye  gerke yok gibi geldi ama sen bilirsin 
(383 puan) tarafından
Ya kelimeleri var kndini az cok ifade ediyor bana gore yada ben onu anldgm icin ole geliyor genelde parmagiyla ifade ediyor ikili cumleler kuramiyor bnde icim rahat etsin bir soruny olmadugindan emin olmak icin gostermk  istyrm doktira
(1,207 puan) tarafından
Doğrudur canım haklısın ona bisey diyemem ama çoğu çocuk öyle yorumlara bak herkes aynısını diyo hemen hemen benim ilk cocugumda geç konuştu oğlumda şimdi geç ama demen gibi herseyi yerinde kendini anlatması ifade etmesi sadece ben değil yakın çevremde anliyo hal hareketini telaş yapma götür rahat et olmadı
0 oy
(3,794 puan) tarafından
Bence fazla stres yapma benim ilk çocuğum da bi buçuk yaşında cümleler kuruyor diyalog sağlıyordu herkesle ikinci si 4 yaşında girdi bi senedir anca cümle kuruyor inan.
(383 puan) tarafından
Elimde dgl ki ablasi onun yasindayken oturup sohpet ediyorduk kardesi boyle bazen anlamsz konusup cümle  kuramayinca ne blym endisekbiyo insan
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Benim 2 oglum da 2 yasini doldurunca cumle kurmaya basladi canım  bence bekle biraz daha
0 oy
(119,168 puan) tarafından
normal ama herkezin gelisimi farkli
0 oy
(417 puan) tarafından
Pedegoğa götürmelisin
0 oy
tarafından
Götürme doktora canim benim kızımda 27 28 aylıkken açıldı yoksa oda tek tek kelime biliyordu sade e
(383 puan) tarafından
Nsl acildi peki tv telefon izler mi mesela
tarafından
Evet izler canım bilmiyorum kendi kendine oldu bende kendisine hep konuşurdum anlatırdım bu bu su soyle diye büyük insanmış gibi baktım konuşmaya başladı çok şükür
(383 puan) tarafından
Darisi bize ins ne dym

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 191 göst.
20 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Bayanmerakli (890 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 72 göst.
30 Mayıs 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 169 göst.
5 Nisan 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu