0 oy
1,026 göst.
Aile kategorisinde (1 puan) tarafından

Evimde ne benim ne çocuğumun düzeni kalmadı, bıktım hamileyim son ayıma girdim kaynanam görümce oğlu hergun bizde kalıyorlar kendi evimde rahatım kalmadı ne rahat giyinebiliyorum ne uzanabiliyorum ne dinlenebikiyorum, 4 yaşında kızım var ne uyku düzeni kaldı ne benim verdiğim terbiyeyi alıyor, görümcemin oğlunun hareketlerini tekrarlayip duruyor çıldırıyorum. Evimin düzeni kalmadı esimle bi muhabbetimiz kalmadı her şeyimizin içinde onlar var hafta sonu bile basbasa kalamıyoruz. Delirmek üzereyim ama hic bsy yapamıyorum yoruldum bunaldım sinirlerum alt üst oldu artık bebeğim içimde stresten ne hale gelmiştir düşünmek bile istemiyorum :(( sigarayı bırakmıştım sinirden tekrar başladım vicdan azabı çekiyorum hayattan nefret ettim.... 

16 Cevaplar

0 oy
(8,552 puan) tarafından
Kendi evleri yokmu onların 
(8,552 puan) tarafından
Kız sen ne fenasn kubra :D
(1 puan) tarafından
Ne fayda servis çağırıp yaptırılır sonuçta. Havalar ısınsın diye duaya çıkcam en iyisi :)
(1,018 puan) tarafından
:-):-) @semraa bacım yazık kadına ya hamile haliyle bide sinir stres olmuş bide son ayında ben bile sinir oldum rahatlığa baksana
(1,018 puan) tarafından
Ay yüzsüzler bizde amin deriz bacım duana sen korkma
(566 puan) tarafından
Kov gitsin onlarlamı ugraşcan yüzsüzler 1 aya tekrar gelir
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bazen kabullenmek lazım bazı şeyleri ve ona göre yaşamayi 
tarafından
Ailesiyle sorun yaşamıyorsan alışmaya bakarsan bence burda neler neler okuyoruz
(1 puan) tarafından
Hamilelik şekerim çıktı diyet verdi doktor, diyetle iyi gidiyorsun ama asla bozma sinirdasin yoksa insuline başlarsın dedi. Gecen aksam görümcelerimin de canı tatli çekmiş tuttursular yap diye. Bende yapmam dedim seker hastasiyim ve hamileyim. Yapsam yemek isticem çünkü zaten yiyemedigim için canım cok çekiyor. Yersemde sekerim aşırı yükselir dedim. Gorumcelerim sen yap bi catal tadına bak öbür odaya geç otur sen biz yeriz dediler. Tadına bakarsam dayanamam bir tabak yerim dedim. Kaynanamda o zaman yap sen avcunu kokla bebekte iz çıkmasın gidip uyu dedi bana. Inananiliyomusun. Ben şok oldum yani bunları duyunca hem hamile halimle benden yapmamı istiyorlar hemde kendi evimde gidip obur odada oturcam onlar icerde keyifle benim yaptığım tatliyi yicekler.
tarafından
Sende deseydin gidin dışarda yiyin oyle gelin
(1 puan) tarafından
Zaten yapmadım o tatlıyı. En sonunda trip yaptılar, yapma zaten şekerin çıkar bsy olur bizim üstümüze kalır dediler cekildiler kenara.
tarafından
İyi yapmışsın dikkat et kendine boşver onları
0 oy
(67 puan) tarafından
Bu konuyu eşinle konuşman gerek ama öncelikle ona anlatmalısin iki ay ay de tut kasıklarıni dayanamıyorum de başla anlatmaya
(1 puan) tarafından
Gözünün önünde eriyorum son ayıma girdim zayıfladım ağrılarım var zaten bebek asagi dönmüş durumda ve belime kasiklarima agri yapıyor doktor fazla ayakta kalma dedi ama nafile kimsenin umrunda bile dgl
0 oy
tarafından
Bir vudeo gördüm daha dört yaşında yok bir focuk soğukta kalmış belliki Suriyeli öyle titriyor ki anlatamam üşüyor ama nasıl üstünde tek bir picama ve ona kocaman çoraplar giydiriyorlar ısınsın diye   

İnsan olmaktan utandım ağladım 

Demem o ki şükret haline
(1 puan) tarafından
Herkesin imtihani farkli herkesin dayanma gücüde farklı Rabbim kimseye yasatmasin anlattığınız gibi bir yaşantı fakat herkes yaşadığını bilir herkes yaşadığını dert görür ben en dertliyim diyemem ama Allahın bana verdiği dayanma gücü farklidir naskasinin ki farklıdır... Allah kimseye zor imtihan vermesin. Ama kimseyi yadirgama cnm senin derdin sana benimki bana..
tarafından
Ben yadirgamadim beterin beteri var çok şükür de hayattan bıktım demek çok çok çok ağır bir soz
(1 puan) tarafından
Haklısın bi anlık sinirle neler yazdığımı bile bilmiyorum ama asla Allaha isyan etmiyorum hep dua ediyorum kaldiramicagim yükü verme diye
tarafından
Tabiki de Allah'ım beterindem korusun
0 oy
(7,538 puan) tarafından
Yerden göğe kadar haklısınız peki niye sizde kalıyorlar bi kaynana olsa yine insan idare ederde görümce ile oğlu ne alaka kocası evi yokmu bu kadının şu dünyada annesinin evide dahil başka bir yerde kalamayan bir benim herhalde kendi evimin konforu dururken kimsede annemde kardeşimde bile rahat edemem.
(1 puan) tarafından
Gorumcem esinden ayri kaynanamla yaşıyor ayni mahallede oturuyoruz iki uc apartman ilerimde evleri klimayla isinmak zormus dye bana geliyorlar benim dogalgazliymis. Görümcem çalışıyor aksam 10da eve geliyor yemegini bile ben önüne koyuyorum... Çocuğuna bile ben bakıyorum bütün gün cocukalrla ugras ev işleri yemek bilmem ne derken oturmaya bile vaktim olmuyor.
(7,538 puan) tarafından
Ama öyle ev ev üstüne olmazki yaaa Allah kolaylık versin canım.
(1 puan) tarafından
Valla zaten malesef olmuyor sadece kalsalar yine bi derece derim sorunsuz sıkıntısız bi süre kalsalar ama öyle dgl işte bütün düzenim bozuldu çocuğumun benim hatta eşimin bile bozuldu oda slak dgl herseyin farkında ama sesini çıkarmıyor. Çocuğumda alt üst oldu ona üzülüyorum huyu suyu değişti çıldırmak üzereyim artık ayrı odalarda oturuyorum bende çocuğumla
(7,538 puan) tarafından
Bende çocuğa üzüldüm gerçekten insan evinde huzur bulmak ister keşke bunu anlasalarda gitseler biran evvel.
0 oy
(9,490 puan) tarafından
Hamileyken sigaraya mı başladın karnındaki yavrunun suçu ne acaba ??
(1 puan) tarafından
Önceden kullanıyordum zaten hamileligimi öğrenince bıraktım binde bir tek içiyordum ama 1 aydır gunde 5 tane bile içtiğim oluyor. Evladının bi suçu yok bunun bilincindeyim vicdan azabi cekiyorum belki yadirgicaksinz ama yemin ederim elimde değil sinir stres beni delirttiii zaten ben icmesemde evin içinde içen çok bide diger görümcemde 2 gune bir geliyor kalıyor evde 3 4 kisi içiyor bende pasif icici oluyorum bir farki kalmıyor.
0 oy
(3,543 puan) tarafından
Sigara içmek çözüm değil bebeğini düşünüyorsan sigara içme haklısın insan evinde rahat etmek istiyor lohusalık dönemimde iki gün annem şehir dışına çıkmak zorunda kaldı kayınvalidem ve kayinoederim geldi bana yardımlarından çok zararları oldu evde sanki çocuk var gibi dağıldı WC mutfak düşünmek bile istemiyorum eşime hemen msj attım benim lohusalık bitti tmm ben sadece yanlız kalmak istiyorum diye böyle durumlarda kalabalıktan çok yanlışlığa sessizlik ve huzura ihtiyacı oluyor insanın 
(1 puan) tarafından
Haklisin sigara herhangi bi derdimi stresimi dindirmiyor biliyorum ama sinirlendigim an gözüm oyle bir kararıyor ki tamam bu son bunuda icicem baska yok diyorum ama son olmuyo malesef. Ah keske esim beni anlicak olsa bir saniye beklemem karşıma alir konuşurum yemin ederim.
0 oy
tarafından
Bende beraber duruyorum eşim gece calisiyor gunudz yatıyor günde 4 kere ev supuruyorum yemek bulaşık topla sürekli bir evde 7 kişiyiz yatak odamda yatağımın yanimda eski kanepe var kızlarım düşmesin diye koyduk bir yatakta 4 kişi yattık kanepeyi koyana kadar eşimle dedigim gibi muhabbetimiz yok 1 kere bile baş başa bir kahve icemedik odada gizli yiyoruz afedersin banyo yi bile saklı saklı yapıyoruz 10 yaşında kayn var ondan utanıyorum çünkü 2 kızım var ama buna şükür sende hayattan soğudum falan deme isyan etme haline sukret eşin seninle ise hiç sıkıntı yapma 
(1 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun. Haklısın benden beterleride var muhakkak asla ben kendi derdime büyük demiyorum ama içinde bulunduğum psikolojiyi anlatamam bunaldım gerçekten elimde değil sinirlerim bozuluyor çok
tarafından
Sen haklısın aslında sinirlenmdn çok normal bı durum üstelik hamilesin ve bir çocuğun daha var çok iyi anlıyorum seni ama bunu isyan olarak dillendirme
(1 puan) tarafından
Asla isyan etmedim etmemde Rabbim o dereceye getirmesin dua ediyorum bol bol Allah büyüktür elbet sonu güzel olur. Burdada yaziyorum maksat dertlesmek içimi dökmek işte
0 oy
(589 puan) tarafından
Bir cinnet her şeyi halleder bence delir valla kov hepsini evden oh kafan rahatlar kocan karşı gelirse onu da kov
(775 puan) tarafından
Canım su cevabına bakınca o olayın gerçekliğinden şüphe ettim açıkçası sana anladigimi söyleyeyim sen telin çöp kutusunda o çocuğun kızının özel bolgesini zorla çektiği görüntüleri gördün demi yoksa yanlış mı anladim
(775 puan) tarafından
Yooo döndüm tekrar okudum pantolon indirip çekmeye çalışmış demişsin o fotoyu çeken onu silmeyi bilene çoktur kizdik bitti diyosunuz ne diyim daha artık cevap vermiycem bence sizde vermeyin iyice bir düşünün
(1 puan) tarafından
Detaylı okumuşsun anlamamissin bahsettigim çocukta adı üstünde cocuk 15 20 yaşında genç değil tabiki kizicaz daha fazla ne yapmamı beklersin dövmemi mi öldürmemi mi? 7 yaşında bunu anlayabildin deme. Ben kızımı sakiniyorum zaten artık tek başlarına bırakmıyorum. Olayın gerçekliginden şüphe ediyrosan senin sorunun kimsenin vicdanıyla oynamıyorum burda şizofren değilim durduk yere tanımadığım insanlara burda yalan şeyler uydurupta ilgi çekmeye çalışayım. Bencede siz bu posttaki yazıları okumayın da cevaplamayinda. Ne kadar sinirlensemde çocuğumu gorumcemin cocugundan sakınsam da oda bi çocuk onun zaten psikolojisi bozuk üstüne bende ona aşırı tepki versem yada dövsem yada annesiyle bu konu için kavga etsem kovsam benim vicdanım nerde kaldı o zaman. Benim çözüm yolum çocuğumu ondan uzak tutmaya çalışmak. Senin başına böyle bsy gelirse sen doversin öldürürsün kovarsın orası sana kalmış.
tarafından
Elif bak sana son diyeceğim şey şu arkadaşım bu çocuk şuan 7 yaşında ama elbet büyüyüp 15 yaşına da gelecek 20 yaşına da gelecek ama aklında n kalacak biliyor musun o 7 yaşında çocuk diye engel olmadığımız halleri kalacak seninde kızın büyüyecek ve farklı gözle bakacak belkş daha beter olacak sana döv öldür diyen yok ama evine de sokma annesi babası bakmıyorsa bu senin problemin değil sen sadece kendi evladını düşünmelisin çocuğuna sahip çıkmayan gelmesin uzak dursun sizden yarın çok pişman olursun
(775 puan) tarafından
Canım ben hümanist falan değilim pedagoglarlada büyümedim ha dediğin gibi o çocuk için pedagogla gorusulebilir ama iş orya varana kadar 7 yaşındaki çocuk ya anne babasından ya çevresinden biseylere şahit oldu yada internette aşırı boş bırakıldı aynı ev içerisinde bir çocuğu ne kadar sakinanimir ne kadar odada tutabilirsin o çocuğun psikolojisini düşünmek sana kalmamış sen kendi evladından sorumlusun benim demek istediğim bu ha madem bu konuda bu kadar humanistsin bu kadar psikolojisini düşünüyorsun o zaman çocuk üşümesin o çocuk için katlan niye evdeler diye sitem ediyorsun
0 oy
(1,284 puan) tarafından
Tövbe Yarabbi. Koy kapının önüne dicem ama anladığım kadarıyla yapı olarak öyle değilsin. Eşinden de çekiniyorsun. Ben olsam anneme giderdim. 
(1 puan) tarafından
Eşimi çok seviyorum onun icin susuyorum soylemek istesem herseyi oturup konuşurum ama eminim ki esim benden tarag olmaz. Anneme kac gun gidebilirim orda ne kadar rahat olabilirim. Son ayimdayim sicak basiyo agrilarim var babamin abimin erkek kardesimin yanında ne kadar rahat olabilirim ki. Çözümü bu degil malesef. Çözüm hiç bsy degil amacimda zaten sadece dertlesmek içimi dökmek
0 oy
(763 puan) tarafından
Ne kadar düşüncesiz insanlar yaa. Ben daha 21 haftalik hamile oldugum halde, sirf ben yorulmayim diye kimse gelmek istemiyor. Gelselerde azicik oturup gidiyolar.
(1 puan) tarafından
Benim kaynanam gorumcem yetmiyor diger gorumcem de iki cocugunu kocasını toplayıp geliyor bide üstüne bende kaliyorlar daha ne diyim ki ben.
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Allah kolaylık versin canım 

Yırtık dondan çıkar gibi valla zor dayan yaza az kaldı
(1 puan) tarafından
Aminnnn. Subatin ortasinda doğumum var ben asıl o zamanı düşünüyorum ben çocuklarımı birbirine ısıtarak sevgiyle sakin bir ortamda yetiştirmek istyorum. Üstte bir cevabim var bir arkadaşa onu okursan ne demek istediğimi anlarsin canım.
0 oy
tarafından
Haklisin canım ama haline şükret ben 7 yıldır çekiyorum hiç bir özel hayatım yok rahatım yok cocuklairm hiç iyi egitilmiuor  evde 8kisi yaşıyoruz  bi görsen bizi  ...
tarafından
yuh 8 kişi ne ya
tarafından
4 biz 4 onlar
0 oy
tarafından
Canim soyle evlerine gitsinler açık açık.. dinlenmiuorun de hamileyim.az anlayışlı olun beni benimle.birakin bir doğum.yapcam.psikilojimi bozdunuz hepten de yolla. 

Kış günü evi isinmayani sen mi düşüncen. Fatura gelince ortak mı olacaklar sana
0 oy
tarafından
düzenlendi
hamile halinle hizmetçi olmuşsun. saygı duyan düşünen yok. onların sana hizmet etmesi gerekiyor. senin onlara değil. onlar o evde yaşarken gökten mi iniyormuş yemek? mutfak açık dolap dolu, zamanları bol yapsınlar. sen niye kendini hırpalıyosun. çocuğun da senin de sağlığın tehlikede görmüyor musun? kaynanla konuş sonra da çocuğunu da al odana geç çıkma. çocuğun düşse umurlarında olmıcak böyle vurdumduymaz insanlar. eşin onların tarafını seçer diye susuyosun ama o veletin kızının özel yerini çekmeye çalıştığını söylesen kendi kocan kovardı onları zaten. görümcen belli hiç ilgilenmiyor çocukla, çocuk da anlamını bilmediği şeyler izliyor ama evde kızın var ya istismar etmiş. bunun devamı da gelir ve gelecek. bundan ötesi var mı? daha hangi çizgiyi aşmaları lazım? kendini ezdiriyosun çocuğunu ezdirme. 
0 oy
(920 puan) tarafından
Yazılanları okuyunca aklıma kendi halim geldi hamileydim üç yaşında bir oplum vardı pat erken doğuma alındım neyse üç gün sonra eve geldim bir baktım kaynanam kayınbabam başka şehirdeki görümcem iki büyük çocuğu bana yardım gelmişler aaa iyi bari dedim demez olaydım evi şey götürüyor iki kadın kıçını kaldırmıyor eşim garibim yanımdan ayrılmayacakta anasının isteği btimiyor benim uslu oğlum diğerleriyle evi yıkıyor ev harp zamanı akşam misafir çağırıyorlar eve delirdim delirecem ne yapsam ne yapsam bunlar dışarı bir şeye çıktı evde tek kaldım kalktım evi topladım dikişimi tuta tuta her yer pırıl pırıl millet geldi görümcem dedi ki ben gideyim kız iyileşti git dedim kaynanam ben yardım edeyim dedi yok sende git dedi oda da eşime tembih ettim ısrar etme diye kurtuldum 

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 688 göst.
11 Ekim 2020 Aile kategorisinde Meleknaz25 (25 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 1,013 göst.
14 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Cansu33 (58 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 184 göst.
10 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Ayseisik (26 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 281 göst.