+1 oy
391 göst.
Aile kategorisinde (162 puan) tarafından
Hanimlar biz şuanlik 2 kişiyiz hamileyim bu ay doğalgaz 500 gelmiş çevremdeki insanlardan hep ayni tepkiyi alıyorum siz 2 kişisiniz nasıl olurda o kadar fazla doğalgaz gelir diyorlar ben ne yapabilirim hep ayni ayarda yakiyorum hic oynamadım ayariyla evim 2+1 hemen ısınıyor neymiş onlar kalabalikmis biz az kisiymisiz bu kadar  gelmemesi lazımmış kisi sayısına göre mi geliyor bu faturalar anlamıyorum 

31 Cevaplar

0 oy
tarafından
Beyin. siz insan çok. Ne alakaymış kişi sayısıyla elektrik su olsa anlarim. 
-Reklam-
0 oy
(5,007 puan) tarafından
Asıl kalabalık ev çabuk ısınır çünkü insan sayısı ve vücut sıcaklığı fazla. Bizde 2 kişiyiz 480 lira ödedik
(162 puan) tarafından
Onlar daha cok banyo kullanıyormuş biz 2 kişi olduğumuzdan onlar kadar harcamiyormusuz
(5,007 puan) tarafından
Su çok fazla yakmıyor doğalgaz. Yazın günde 2 kere yıkanıyoruz 50-70 i geçmiyor. Ayrıca istersen 1000 lira ödersin kime ne? Onların cebinden mi çıkıyor
0 oy
(3,465 puan) tarafından

Evlerinde kisi basi dağıtım yapmışlar demek ki senin hakkın bu kadar diye :D

0 oy
(3,162 puan) tarafından
Su an herşey pahalı da. İki kişi olarak tek odada oturup daha tutumlu olmaya çalışabilirsiniz. Haklı söyleyenler. Ha yine de tutumluysanız da geliyorsa bu para, gelir ona da inanırım 
(162 puan) tarafından
Hamileyim bacım düşürmemek için tüm odaların yanıyor normalde geçen sene 350yi hic geçmemişti faturam yine ayni ayarda yaktım ama gelen zamlar faturalarda yansidi
(3,162 puan) tarafından
Doğrudur kuzum. Aldırma insanlara. Tamam siz daha az yakarsınız de geç :D Allah sağlıkla kuzunı kucagınıza almayı nasip etsin az kalmış doğuma
0 oy
(16,490 puan) tarafından

Ayy düşünceleri.cok saçma bee

Onlarda 3 petek yaksa sende 3 petek yaksan derecesi aynı olur
Zam zam zamm hepsi bunların malaesef
0 oy
(192 puan) tarafından
Ayy kıçımın kenarı boşver be kafana mı takıyorsun bunu istersem bin liralık yakarım de kudursunlar
0 oy
(4,429 puan) tarafından
Kalabalik olunca onlar heralde baya baya diğer dogalgaz dan kullaniyorlar heralde
0 oy
(2,688 puan) tarafından

Normal geliyor bizde 2 ksiiyiz ve ocakla 500 le geliyor sürekli de yanmıyor. Ama çok şükür evimiz çok soğuk degil. Millet boş konuşuyor :) 3+1 evim 2 balkonlu bide.

0 oy
(2,555 puan) tarafından
Offff aman insan baska dert vermesin caninizi neden sıkıyonuz hemen onlara ne esim cok aciyor de bizde 3 kisiyiz  570 geldi ayrica soylemeyin ne gerek var
0 oy
(967 puan) tarafından

Kız niye böyle şeyleri takyonuz anlamiyom su boyle diyo bu böyle diyo kurban olsunlar su canıma ya bana konuştukları bir yazsam buray a ooooo sigdiramam takma valla insan hasta olur içine ata ataa:P:D

0 oy
(1,950 puan) tarafından
Bana koymayan sana neden koyuyor de gec.
0 oy
(5,954 puan) tarafından
Nen tekim esik 10 gunde bir gelir uzin yol şoförü 400 geliyo 185 eletirik gelir adam sayısına gore mi geliyormus cahil insanlar
0 oy
(276 puan) tarafından
Asıl az kişi oldu mu daha fazla geliyor fatura. kalabalık oldu mu zaten kendi ısılarıyla ev daha çabuk ısınır tek oldu mu ısı yeterli gelmiyor ne yapak yani onlara ne :)) 
0 oy
tarafından
Ayy bir tuhaflar valla, o zaman fatura yazarken sayaca bakmasınlarda kişi sayısına baksınlar onların mantığına göre böyle olması gerekiyor 
0 oy
tarafından
Evin yalıtı güneş alıp almaması etkiler kişi ne alaka 
(162 puan) tarafından
Ev yalıtımı güneş görüyor ısınmasına sıkıntı yok hatta onların evden bile sıcak oluyor evim aynı ayarda yakıyoruz onlara gidince ben üşüyorum
0 oy
(9,545 puan) tarafından
Asıl insan çoksa o zaman fatura az gelir çok insan olan ev sıcak oluyor  bizde 2 kişiyle yaşıyoruz evimiz ısınmıyor üşğyouz ama kaynanamlara gittiğimizde evde kalabalık olunca terliyoruz bile 
0 oy
tarafından
Bizim de 2+1 ve 500 geldi resmen saçmalık biz de 3 kişiyiz benim kaynana da aynısını söylüyor sacma sapan
tarafından
Valla hiç takmıyorum . Ne takıyorsun
(162 puan) tarafından
Ya bende 2 bucuk yillik evliyim ilk zamanlarda derlerdi bu kadar takmazdim ama devamlılık haline gelince takmaya basladim
tarafından
Valla takma canının istediği gibi yap boşver konuşurlar zaten. Ben de 17-18 aylık evliyim .
(162 puan) tarafından
Sadece bunu faturada yapsalar takmiycam mesala köyden birsey gelir onlar kalabalık diye daha cok yapılıp yollanır biz 2 kişiyiz diye bize de ona göre verilir
tarafından
Canım ona bişey diyemem. O konuları bilmiyorum . Eşitlik mi Adalet mi olması gerek diye. Ama bence Adalet olmalı. Herkese yeteri kadar.
0 oy
(266 puan) tarafından
Şaka gibi. Evlendiğimiz ilk sene 500 -600 küsür geldi.  E altta ne üstte ne yanlarda kimse yok yakmıyorlar haliyle. cünkü yazlık yerdeyiz. Ve evimizde tesisattan kalan delikler varmış sonradan farkettik. Evimiz ne yaparsak yapalım ısınmıyordu. Tesisata bakım yaptırdık delik vs  kapattık. Anca ısınmaya başladık. Gel görki kayınvalidemin  evi ısınıyor. Bina yeni. Oturan insanlar var.  Kimseye anlatamazsın... 
0 oy
(1,106 puan) tarafından
Yaaaa o cahillere söyle kalabalık evler daha çabuk ısınır ve daha sıcak olur. İnsan nefesi sıcaklığı diye birşey vardır
(162 puan) tarafından
Tam tersi benim evim onlardan daha sicak onlara gidince üsüyorum
0 oy
(106 puan) tarafından
Tam tersi kalabalik olsa daha çok ısınır ev canim 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 64 göst.
13 Eylül 2022 Diğer kategorisinde 1Gozbebegimmm (2,804 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 142 göst.
14 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Fatma001 (72 puan) tarafından soruldu