0 oy
634 göst.
Aile kategorisinde (506 puan) tarafından
Eşime kizmali mıyım hamileyim sezeryan doğum olacak evimiz 4 katlı asansör yok 40 gün biraz annende biraz annemde kalırsın ilk bebek tecrübesiz olduğumuzdan bakamayabilirz yemek yapmak ile ugrasmazsin diyor sizce yaptığı doğru mu yani evimde kalmak istiyorum dedim dikişin olur diyor bana 

28 Cevaplar

0 oy
(4,089 puan) tarafından
Annen niye gelmiyor canım belli ki kocandan hayır yok 10 gün falan kalsa yeter 
(506 puan) tarafından
Annem çalışıyor canım
tarafından
Evinde kal . Kaynana evinde rahat edemezsin. Kayinpeder yanında
10 gün babası açlıktan ölmez ya
Walla bende sezaryan doğum.yaptim.kimse yoktu her işimize yaptım.bebek uyuduğunda yemeğini yaparsın 1 çevir yapsanda karı koca yeter bazı zaman dışarıdan alirsin dengeyi sağlarsın.
(506 puan) tarafından
Bizim bebeğimiz tedavi gebeliği ile oldu hamile kalamadim hemen sıkıntı çok yasadik hamile kaldım 8 aylık hamileyim şimdi hamilelik döneminde sıkıntılı geçti düşük riski vardı ilaçlar iğneler kullandım şimdiden korkuyor bebeğe bişey olursa ya ağlarsa diye biraz abartıyor ama işte
tarafından
Canim.bebek elbette ağlayacak edecek. Oyle oyle büyüyorlar.
Ama doğum.sonrasida inan insanin evi gibisi yok. Banyo saatlerin herseyi değişiyor.kayinpeder evde olunca insan rahat edemez. İstediğin gibi olamaz insan. Evinde kal kayinvaliden gelsin 10 gün yardım etsin sen o süreçte zaten kavrayacaksin herseyi kimseye belkide hiç destek.bile.istemeyeceksin. annelik icgudusu  hersey farklı insan zorda kalınca herseyi başarıyor
-Reklam-
0 oy
(1,150 puan) tarafından
Tabi evin rahat olur annen veya kaynana sana gelse daha guzel olur ama gelemezlerse git kal canim ne olcak dogru söylüyor bence esin
(506 puan) tarafından
Annem çalışıyor bende annen gelsin dedim oda babam var onunda evi var diyor gece ağlar kusar eder biz tecrübesiz bilemeyiz diyor
(1,150 puan) tarafından
Canim benim bende ilk bebegime sezeryan oldum.evimde kimse yoktu esimle benden baska 11 aylik olacak hala kimseden yardim almadim almıyorum bebek kendine baktırıyor sana herseyi öğretiyor ama yemek vs icin biri iyi olur senin icin
(506 puan) tarafından
Şimdi dedim 40 gün çok olur ne zaman tam iyilesene kadar ne zaman bebeğe bakana kadar kalıriz dedi illa 40 olması şart değil diyor
(775 puan) tarafından
Doğru diyor canım bir hafta on güne toparlarsin kırk olması şart degil
(506 puan) tarafından
Aynen canım inşallah
0 oy
(2,493 puan) tarafından
İnsanın evi gibisi olmuyor. En çok orda rahat ediyor. Bence onlar gelsin
(506 puan) tarafından
İnşallah güzel olur herşey bide erken doğum riskim var zaten herşeyim sıkıntı oldu evlendim hamile kalamadim tedavi gördüm hamile kaldim düşük riski var dedi doktor progestan igne kullandım düşük riskim geçti bu sefer erken doğum riskim var halen progestan devam hamile kalmadan önce ve sonrası hep ağlamak ile geçti eşimde çok pimpirikli bebek için zor oldu diye korkuyor
tarafından
Canım valla herkesin bir sıkıntısı var benimde gebelik zehirlenmesi hipertansiyon vücutta kaşıntı oldu geçmeyen sürekli hastanede yatış veriyolardi insAllah sağlıcakla kucağına alırsın rabbim esirgesin bu dünyada kimseye muhtaç olmican sonra diyor insanlar şunu yaptım bunu yaptım ben oyuzden kimseden birşey istemem daha doğrusu hep aile tarafında böyle insanlar olduğu için belkide
(506 puan) tarafından
Haklısın ama anlamıyor beni :(
tarafından
Canım tek kalma ama yanına da yine biri olsun 40 gün annemde kal kalabiliyorsan evde kimse varsa tabi en rahat edebilecegin yer orasi
(506 puan) tarafından
Annem çalışıyor şuan bile gidiyorum hamileyim çalıştığı için yoruluyor ev temizliğine gidiyor yani ben gitsem yemeğini ben yapıyorum
0 oy
(2,016 puan) tarafından
Bana annem geldi 1 hafta kaldi gitti sonra kayinvalidem yakindi hergun ugradi benim dikisler iyilesene kadar sagolsun yemekte yapti bende cocuga baktim evinde kalman daha iyidir
(506 puan) tarafından
Bende evde kalmak istiyorum ama bana diyor ki en azından yaraların geçsin bebeğe bakana kadar diyor gece ağlarsa tek kalmayalim diyir bilmiyorum
(2,016 puan) tarafından
Esiniz gece yokmu gece evdeyse esin sorun olmaz gunduz zaten iui hissediyorsun bakarsin gece yataktan kalkmak zor oluyor ona esin yardimci olacak bana hep esim bakti sabahta isine gitti uyuyamiyorum dinlenmem lazim diye mizmizlanmadi h9c
(2,016 puan) tarafından
Esin bebek bakmaktan korkmus heralde bisey olmaz basedersin canim evinizde kalin derim
(506 puan) tarafından
Kaynanam kötü değil Allah için şimdi bile giderim hiç bişey yapmam yatarım yemek hazırlar ama yinede ev daha rahat bide bebeğimiz tedavi gebeliği ile oldu eşim şimdiden bebeğin üstüne çok düşüyor korkuyir hep bişey olur mu diye onuda anlıyorum en azından iyileşene kadar yaraların geçene kadar kalaim diyor
(2,016 puan) tarafından
Yani sen rahat edeceksen kalin ama eviniz daha iyi her zaman lohusa psikolojiside oluyor herzaman rahat ettigin kayinvalidende rahat edemez hale gelirsin hem kayinvalidenin de duzeni bozulmaz gunduzleri sana ugrasin yada 1 hafta on gun sende kalsin yeter
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Ayy ne alaka dikişle?Dikişin zaten olacak :D vajinal olsun sezaryen Olsun ama kendi evinde kal düzenini bozma ev mi tasiyacaksin ordan ora
(506 puan) tarafından
Kaynanam ile yakın annem ile uzak evim eşime diyorum 40 gün çok ne zaman yaran iyileşir bebeğe rahat bakabilirsen diyor hem geceleri tek kalmayız diyor bilmiyorum :(
(6,203 puan) tarafından
Zaten sezaryen doğumda lazer oluyor artık çoğu doğum yani yarA vs olmuyor.k.validen sana yakınsa onun gelmesi daha mantikli
(506 puan) tarafından
Kaynanam kötü değil Allah için şimdi bile giderim hiç bişey yapmam yatarım yemek hazırlar ama yinede ev daha rahat bide bebeğimiz tedavi gebeliği ile oldu eşim şimdiden bebeğin üstüne çok düşüyor korkuyir hep bişey olur mu diye onuda anlıyorum en azından iyileşene kadar yaraların geçene kadar kalaim diyor
(6,203 puan) tarafından
Sana nasıl rahatsa bence öyle yap çünkü insanın evi daha rahat oluyor istediğin gibi yatıp kalkabiliyorsun
0 oy
(984 puan) tarafından
Herkesin evi daha rahat dinleme kocanı onlar gelip sana bakmalı evde kalabalığı sevmiyor heralde ama mecbur doğum bu sonuçta gezmeye git gel değil. 
(506 puan) tarafından
Eşim biraz pimpirikli tedavi gebeliği öncesi ve sonrası çok zor sıkıntıli geçti yani bebeğim zor oldu hamileligim zor geçti üzerine titriyor 40 gün çok dedim yaran iyileşir bebeğe ne zaman bakabilirsen eve geçeriz geceleri tek kalmayiz diyir
0 oy
tarafından
Bence evinde kalsan daha rahat edersin. çoğu sezaryenli zaten 1 hafta içinde kendi işini yapacak durumda oluyor. Alışverişini eşin yapar sende evinde rahat edersin kendi düzeninde. Annenle kayınvaliden arada uğrar 1 2 kap yemekle yardımcı olurlar dönüşümlü. 
(506 puan) tarafından
Bende evde kalma taraftariyim ama eşime dedim 40 gün çok en azından yaran geçene kadsr diyor
tarafından
Bu bebişe ömür boyu siz bakacaksınız ne kadar erken huyunu suyunu bakımını öğrenirseniz o kadar rahat edersiniz. sağlıkla gelsin.
0 oy
(846 puan) tarafından
Kendi evinde rahat etmen daha iyi duş tuvalet gibi hem bebekte kendi evine alışır. Eğer onlar gelebiliyorsa gelsinler kalsınlar daha iyi olur. Benimde bir ay kaldı doğuma ikiside heyecanla bekliyo kalcaz etcez falan diye bende strese giriyorum :D 
(506 puan) tarafından
Bende heyecanlıyım eşim çok pimpirikli bebegimiz tedavi gebeliği öncesinde sonrasında çok sıkıntı yaşadık yani hep stresli geçti 40 gün çok dedim en azından yaran iyileşir bebeğe bakabilecek duruma gelince eve geçeriz diyor :(
0 oy
(8,971 puan) tarafından
Eğer annen veya kaynanan sana gelemiceklerse sen kal ama 40 gün çok kendini iyi hissedene kadar kalırsın.. bende 2 3hafta sonra 2. Sezeryanimi olucam bir süre annemde kalıcam Kendi işimi kendim görecek duruma gelene kadar ilk doğumdan 20 gün kalmıştım ama bebeğim kuvozdeydi o çıkınca 5 6 gün dahaw kaldım annem emzirme konusunda yardımcı oluyordu bebek memeyi tutamiyodu ben bilmiyorum o destekliyodu alıştık herşeye  evimize geçtik. Ama sık sık gidip yine kaldım annemde
(506 puan) tarafından
Şimdi konuştum eşimle 40 gün çok dedim en azinda yaran iyileşir bebeğe bakabilecek duruma gelince eve geçeriz dedi
0 oy
(119,077 puan) tarafından
dogru degil dogum sonu esler ayri kalmamali herkez kendi nasimin caresine bakmali tecrube anneyle kaynanayla edinilmiyo malesef
(506 puan) tarafından
Aynen öyle bende dedim bakamayiz gece ağlar senin dikişlerin olur nasıl yaparız diyor
(119,077 puan) tarafından
sacmalamis
(506 puan) tarafından
0 oy
(942 puan) tarafından
Bebegin olsun herseyi öğreniyorsun cnm. Ben altını acamazdim yigenlerimin. Kusardim. Şimdi kend çocuğunun b.okunu yiycem nerdeyse. Benimde yanımda kimse durmadı.anannem öldü ben doğum yaptığimda. Öğreniyorsun kendi evinde daha rahat edersin lohusayken İnanki insan ayrı bir psikolojijiue giriyor 
(506 puan) tarafından
Aynen öyle anlamıyor beni sinir etti çok pimpirikli bebegimiz tedavi ile oldu ondan korkuyor çok titriyor üstüne simdiden
0 oy
(1,184 puan) tarafından
4 kat çıkamazsinki zaten dikişlerle
(506 puan) tarafından
Hadi ya :( eşimde öyle diyor en azından iyileşene kadar yaraların geçene kadar kalaim hemde tecrübe edinmiş olursun diyor
(1,184 puan) tarafından
Valla kuzum  ben doğumdan 5 gun sonra 3 kat çıktim o gece hiç uyuyamadim dikişlerim şişti eşin haklı hiç olmazsa 2 hafta kalın beraber
0 oy
(1,837 puan) tarafından
İnsanın kendi evi gibisi yok. Ben de mecburiyetten bir ay annemde kaldım ama evime döneceğim günü iple çektim. Çok zor. Eğer imkan dahilindeyse biraz annen gelsin biraz kayinvaliden
(506 puan) tarafından
Annem çalışıyor kaynanam da kalamaz yanımda kayinbabam var oda çok nazlı eşimde korkuyor şimdiden bebek ağlar hasta olur senin dikişin var en azından iyileşene kadar yaraların geçene kadar kalaim diyor
0 oy
(920 puan) tarafından
Eşin iyi niyetle demiştir iki tarafında kalbi kırılmamış olur ayrıca bebek 3 aylık olunca tamamen rahat ediyorsun canım bebek küçük ev temizlenecek eş yemek isteyecek sen bakım isteyeceksin lohusa sendromun olacak vay sütüm geldi gelecek kaçtı kaçacak bebekte sarılık olmasın aman gazı çıksın bunlar tek başına inan zor olur şöyle bir durum var kaynananda rahat edebilecek misin dişimi sıkarım yeter ki bebek hemen toplasın dersen dert etme yoook ben kendim bakacağım dersen bir hafta kaynananda kalırsın ben eve gideceğim iyiyim der bebeği eve götürürsün dert etme kuzum
(506 puan) tarafından
(920 puan) tarafından
Ne güzel bak kendin anlatmışsın olayı ne kadar planlarsan planla her şey olacağına varır sen anı yaşa bebek doğunca o tatlı göbüşü çok ararsın ayrıca bırak üzerine düşsün bebekle bağ kursun benim eşimde ilk gebeliğimde  bebeğin çok üstüne düşüyordu şimdi 3 yaşında baba oğul ayrılmaz ikili oldular
0 oy
tarafından
Canım gelen evine gelsin bence bu sefer bütün söz hakkını onlara vermiş oluyorsun herşeye karisiyolar 2 haftaya toparlarsin kendini merak etme bir 20 gün gelsin kendi annen kalsın yakınsa sabah gelsinler akşam gelsinler olmadı bence insan kendi evinde rahat ediyor 
(506 puan) tarafından
Annem çalışıyor kaynanam da kayinbabamdan dolayı çok kalamaz eşimde bebeğimiz tedavi gebeliği diye korkuyor 8 aylık hamileyim hep sıkıntı ile geçti hamileliğim sürekli hastane tedavi şimdiden bebeğin üstüne düşüyor yaraların geçene kadar kalaim diyor hemde gece tek kalmayız aglarsa napariz diyor
tarafından
Evet 40 in çıkana kadar tek olmamam lazım canım evdde annende kal istersen yine en rahat orda olursun bence
(506 puan) tarafından
Kaynanam kötü değil Allah için şimdi bile giderim hiç bişey yapmam yatarım yemek hazırlar ama yinede ev daha rahat tabi
0 oy
(31 puan) tarafından
Canm bende mecbur annemde doğum yaptım evim yoktu o sıra ama iyiki orda yapmışım sezeryan da zaten ilk on gün yemek vs yapamazsin yani hele ilk bir hafta  zor geciyor kalkamıyorum fazla bebeği gece eşin alıp sana veriyor vs yani sürekli acikiyosun emzirdigin için hep yemek hoşaf vs olmalı sana bakan biri olmalı bence ama kırk gün çok tabi en fazla yirmi gün yeter yani
0 oy
(736 puan) tarafından
Hele sezaryen doğum yapicaksan kesinlikle kendi evinde durmalisin çok pisman olursun kaynanana gidersen. Bi dikişlerini açıp havalandiricaksin duşa giriceksin bebeğini emziriceksin zaten dikişli dikişli kayinpederin varken her emzireceginde baska odalara gitmeye kalkicaksin yani kayinpederinin yaninda rahat edemezsin yeri gelicek gaz çıkarman gerekicek yani bunlar olcak şeyler yanlış anlama ben senin iyiliğin için diyorum kaynanan senin yanina gelirse daha iyi olur. Hele annen gelirse çok daha iyi olur kendi annenle daha rahat edersin
0 oy
tarafından
Evin daha rahat olur bebiş eşyaları senin eşyalar vs derken eşya mi tasiyacaksiniz habire onlar sende kalsa
0 oy
tarafından
Çocuk la evin düzenini kurmalsn çocuk ta evine alismli 4. Kat bizmde asansör yok mecbur yavas yavas çıkarım sen evde yokken o napckms acaba
0 oy
(3,754 puan) tarafından
Yine 1 hafta birisi olsun yanında ben takbasima baktım ama ben iyileşene kadar çocuk yanımda değildi hastaneydi

İlgili sorular

0 oy
23 cevap 367 göst.
0 oy
12 cevap 534 göst.
0 oy
14 cevap 377 göst.
17 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde sazh (5,108 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 110 göst.

378,047 soru

11,314,954 cevap