+1 oy
512 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar kusra bakmayın öncelikle biraz bku çıktı. 

Bizim tadilat olcak diye açmıştım post, şöyle bir durum var babam illa amcan yapsın diyor. Ama herşeyi bilmiyor bu tesisat elektrik işini ve eşyaları almak için eşim uğraşması lazım ayriyeten ben doğum yaptım gelmedi amcam . Düğünüm oldu babama küstü gelmedi .herneyse evimi ziyarete bir kere gelmisligi yoktur yine bir kaç kere bayramda taziyeye biz gittik. 

Benimde bir arkadaşım var yıllar dur gorusmedigim ergendik lisede küstüm saçma sapan şeylerden sonra ben takip attım kabul etti doğum yapmıştı geçmiş olsun dedim çağırdım bize gittik geldik felan eskisi gibi samimi değiliz ama doğum yaptım durumum yok tu kendi ailemdeki insanların yapmadığını yaptı kızıma 50 li 4 paket bez uzun kollu zıbın hep bebeğin alt üst biberonu ıslak mendili burun aspratoru herşeyi getirdi arkadaşlarıyla para toplamış göğüs pompası bile verdi elektrik kızımın başının altına para bile koydu onun eşide  bu işleri biliyor tesisatına kadar elektriğine kadar  dekorasyon vs hepsi dükkanı vardı zaten  ve hiç bizim durumumuz yoktu ben doğum yaptığımda bez alacak param bile yoktu siz benim yerimde olsanız ne yapardınız babam diyorki eşime yabancıya gitmesin bende diyorum benim amcam doğum yaptım gelmedi kızıma bir çöp bile getirmedi eşi sadece bir yelek patik lif örmüş getirdi kızımı daha almamıştım yoğun bakımdaydi ama amcam gelmedi 

24 Cevaplar

0 oy
(7,581 puan) tarafından
Bence arkadaşının eşine söyleyin 
tarafından
Doğru canım haklısın
-Reklam-
0 oy
(2,405 puan) tarafından
Babanıza eşinizin önceden bu kişiyle anlaştığını ve gelmesi için belli bir miktar ödeme yaptığını siz amcam diyince söyleyemediginizi söyleyin paramız boşa felan gitmesin diyin belki ikna olur 
tarafından
Bende oyel düşünüyorum aslinda
0 oy
(2,016 puan) tarafından
Amcana yaptirma derim bin pisman olursin sonra
tarafından
Haklısın valla canim
0 oy
tarafından
Ben olsam eşimi karistirmadan babamla konuşurum böyle böyle gelmedi etmedi beni insan yerine koyup ben istemiyorum baba ben başkasıyla konuştum ona yaptıracağım akrabayla iş yapmayacaksin derim o kdar
tarafından
Babam konuşulacak bir insan değil herşeyde beni hatalı görür doğru konuştuğum için
tarafından
O zaman hayır çağırmayacam baba biz o adamla konuştuk kapora bile verdik amcam gelirse de başkasıyla anlaştığımizi söylerim ve yolarim derim ay ben amca dusmaniyim valla yaparım yapıyorum da kimse kusura bakmasın uzak duracaksın inanki böyle işlerde basın rahat kalsın kötü yapsa söylesen begenmedi olursun aman hiç bulaşma vallahi
tarafından
Bu benim babam akıl almaz ne paralarını yemiş kardesleei hala kardeş kardeş diye ölü yor
tarafından
Ahhahaha kız benim babam bu sen ben olabilir misin hahahahaha o yüzden asla aslaaa kabul etmem bir defa hastalanmisti ara hatrim için geçmiş olsun De kızım dedi kusura bakma baba benim öyle Amcam yok istersen kus ama aramayacagim ben affedemiyorum herkesi pofpoflamayacagim herkes beni pofpoflasin bana değer versin sen ne kadar kötü olduklarini bilmeyip gormeyebilirsin ben senin hatrin için herşeyi yaparım ama bunu yapmam dedim kırmadan kibarca valla aramadim da ki senin durumunda başıma gelse yine aynı tavırla konuşurum adam geldi bile derim evini mi görecek konustuk hallettik derim hiç takma kafana ya
tarafından
Benim babamda paraci hepsi ailecek oyuzden istemiyorum başlık parası aldı benden
0 oy
(435 puan) tarafından
Kimin ne getirdiği değil bence önemli olan. 

Kim işini daha iyi yapacaksa ona yaptırırım.

Anladığım kadarıyla amcanizla da pek samimi değilsiniz sorun olacağını sanmıyorum.
tarafından
Canım kimin zaten ne getirdiği önemli değil ama benim en özel zamanlarımda yanımda olmuyorsa zaten gerke yok ama bu arkadaşımın eşi bütün malzemesini kendi getirecek bu sefer iş karışık olcak amcamla anlassak bir plan proje yapamaz eşim onu çağır bunu çağır uğraşmak zorunda kalcak
0 oy
tarafından
Bence yabancıya yaptır canım yani arkadaşının eşine 
tarafından
Aynen canım bende öyle düşünüyorum
0 oy
tarafından
Arkadaşının esini yaptir. 

Amcan yeğenin evi diye yavaş yavaş yapar bugün der erteler eder. Zaten çoğu seyide bilmiyor diyorsun pişman eder seni. 

Baban senin evinin tadilatının ne karışıyor hep para esinden çıkacak bosversene . Bir yerle eşim anlaşmış de işin içinden çık. 
tarafından
Zaten para var ya yabancıya gitmesin ihtiyacı varmış kardeşinin kombimizide istiyor bir eve tasincakmis kombi yokmuş evde taksit taksit odeyecekmis çok sinirim bozuk
tarafından
Bu zamanda kombi çok para kimseye bedava birsey verme walla
Esin nasıl çalışıyor kendin görüyorsun ezdirme kimseye. Yarin birgun senin yanında amcan olmayacak esin olacak.
Ne zor durumlar yaşadım.diyorsun amcan 1 kere gelmemiş babanla kuslugu onlar arasında sen yeğeni idin sana her koşulda gelmeli idi. Walla kuzum acıma açınca acınacak.hale düşüyor insan
tarafından
Canım babam kombiyi istiyo amcam değil bende eşime dedim sattım deseydin oda diyor babam temiz eve gecsinde kombi benden olsun rutubet var evdede
0 oy
(12,852 puan) tarafından
Her şeyi geç işi bilenin yapması daha doğru iki gün sonra sigortadan kaynaklı yangın çıksa ne olucak tesisat çok önemlidir
0 oy
tarafından
Akraba savsak yapar yaptrma bnce 
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Arkadadin eşine yaptirirdim kesinkikle amcama da patik lif gobderirdim. 
tarafından
:D sjshsndn kız alemsin bu benim babam çok fena para diyor yabancıya gitmesin sanki benim evime bir beyaz eşya birşey almışlar
0 oy
(611 puan) tarafından
Arkadaşımın eşine söylerdim. Amcan olabilir ama arkadaşının o kadar desteği olmuş şimdi bende varsa o kazansin isterim 
tarafından
Aynen canım bende öyle dusunuyorum
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Kız aileden birine sakın yaptirma git paranı yabancı yesin şimdi adama yok orası olmadi dersin gider başkasına üstüne koya koya anlatir ama yabancıya herşeyi soluyebilirsin
tarafından
Bende ondan korkuyorum onu çağır bunu çağır eşim onunla uğraşamaz kiz
0 oy
tarafından
Ne amca ne arkadaş,gidin işin ustasına yaptırın.sonra daha fazla paralar dökecek sorunlar çıkar evin.
tarafından
Kuzu zaten bu adam işin ustası bu işi yapıyor
0 oy
(10 puan) tarafından
Akrabayla iş olmaz kesinlikle. Ben bunu çok iyi öğrendim 
tarafından
Doğru söylüyor sun
0 oy
(12,871 puan) tarafından
Bırak yabancıya gitsin 
tarafından
Aynen canım yabanci akrabamdan daha yakın
0 oy
(1,297 puan) tarafından
Genelde akrabalara verilen işler pişmanlık oluyor
tarafından
Doğru haklısın
0 oy
(628 puan) tarafından
Arkadaşına yaptır. Akraba olsa ne olur hayırsız olduktan sonra hiç gerek yok. Eşim buldu birini yaptıracak de geç babana. Her şeye de karışmasınlar. Tabi yaptıran baban değilse para ondan çıkmıyorsa bu kadar müdehale ettirmeyin aile işlerinize
tarafından
Dedim zaten ben illa yaptırın demiyorum diyor ama işi temiz yapar diyor bende dedim o eltesisat elektrik bilmiyor onuda başka arkadaşım var onu çağırırım diyor valla ben istemiyorum ama
0 oy
(11,151 puan) tarafından
Valla canım işi ne kadar bilir yapar bilmem ama akraba diye de iş verilmez bedava yapmıyorlar sonuçta bizim hep başımıza geldi ev bizim nasilsa iş bizim nasilsa diye hep savsakliyorlar ya baştan savma oluyor ya daha geç tarihte bitiyor temiz iş yapan birini seç o geldiydi bu çocuğuma bunu yaptiydi bundan ziyade isimi kim iyi görür de istediğin gibi olmazsa canın sıkılır emeğe yazık vakte yazık paraya yazık olur
tarafından
Doğru canım valla canım ama bu arkadaşımın eşinin yaptığı işleri gördüm hesaplarında var face'de tam takir herşeyi biliyor petek takip sokmesine kadar birde işi toplu birine yaptirirsan pazarlıkta oluyor
(11,151 puan) tarafından
Arkadaşının eşi olabilir canım akrabanizi kastettim yani her işi bilmiyor demişsin ya
tarafından
Kusra bakma canm yalnis anlamisim
0 oy
(5,342 puan) tarafından
Ben olsam arkadaşımın eşine söylerim 
tarafından
Öyle diyorum bedne eşime
(5,342 puan) tarafından
İnşallah istediğin gibi olur canım
tarafından
İnşaallah canım benimm
0 oy
(1,928 puan) tarafından
Vefaya ahde vefa gerekiyor. Kesinlikle arkadaşına söylemelisin. 

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 405 göst.
0 oy
22 cevap 523 göst.
8 Nisan 2022 Aile kategorisinde Nazzzzzz___ (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 457 göst.
28 Ocak 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 428 göst.
4 Mart 2021 Aile kategorisinde Meryemce (4 puan) tarafından soruldu