+2 oy
579 göst.
Aile kategorisinde (20 puan) tarafından
Kızlar merhaba benim görümcem dışarda üniversite okuyor tatil olunca gelecekmiş işte buraya eşim de tutturmus ben yemeğe cagircaz diye sorun yemeğe çağırmak değil yanlış anlaşılmasın küçük bebeğim var yetişemiyorum bir birde geldiler mi bir iki kişi değil abartısız yirmi kişi geliyo eşim 8 kardeş hepsi evli çocuklu çocuklu bı görümcem tek bekâr hepsi bize yakın oturuyo biri geldi mi hepsi geliyo ne yapcam bilmiyorum birde aile dostları var oda taşınacakms başka şehire gidiyor onunda çağıralım onlarla beraber diyor ne yapayım bı akıl verin 

36 Cevaplar

0 oy
(4,700 puan) tarafından
Valla benim eşim de o kadar kardeş bide ben sürekli davet ederim bir de değil iki küçük cocugum var nolmus canım davet ediver sende kimseden yardimda beklemem herşeyi de kimse gelmeden halletmiş olurum alıştım artık 
(20 puan) tarafından
Bugüne kadar yapardım dediğin gibi herşeyi onlar gelmeden yapardım ama bebeğim küçük 8 aylık bilmiyorm yetişemem korkuyorum ben alışamadım çok düşüncesiz insanlar alisamiyirum
(4,700 puan) tarafından
Valla bizimkiler de öyle kuzum emin ol valla bak daha geçen gün bile 1 saat önce aradılar 1 saatte ordayız yemek yemedik yani yemek hazırlayin dediler 1 saat sonra geldiler yarım saat sonra yemek serdim tavuk patates attım güveç yaptım konservem ve pişmiş etim vardı pilav salata çorbaya kadar 1 saatte yaptım valla kızım 6 buçuk aylık oğlum 2 buçuk yaşında pastami her zaman iki tepsi şeklinde bir gün öncesinden yapıp dolaba atıyorum temizliği de bir gün önce yapıyorum onlar gelmeden çorbayı koyarım bir tavuk patates at fırına yemekte bak az kiymayla bereketli yemek olarak Arap tava var tarifine bak kuzum bir de salata pilav onlar gelince yapsan tamamdır
(20 puan) tarafından
Yapicam canım sağol fikirlerin için
-Reklam-
0 oy
tarafından
1 aksam idare et ne olacak eşlerimiz için fedakarlık yapalım,sen rahatsız olabilirsin ama o mutlu olur onlari evinde ağırlayinca
(20 puan) tarafından
İnşallah kiymetini bilir
0 oy
(13,397 puan) tarafından
Valla ya günlük aşçı tutsun ya da girsin mutfağa kendi hazırlasın deli oluyorum şu erkeklerin bütün yükü kadına yıkıp misafirperver olmalarına ay gelin gelin bir günde bizde ağırlayalım deyip kendileri bir işe ellerini sürmezler
(20 puan) tarafından
Ben ne anlarım bişey diyince de mecbur cagircam canım yapacak bir şey yok
(13,397 puan) tarafından
Valla ben baştan yemek yapmayı bilmiyorum dedim çekildim kenara bekarken hiç hoşlanmazdım kalabalık misafir agirlamalarından hala da öyleyim uzak duruyorum o yüzden ağırlayacaksam da samimi ortamda sevdiğim insanları agirlamak isterim sofrada eksik aramayan yediği tabağı kaldırmaya yardım eden emeğin değerini bilen insanları. Rabbim yardımcın olsun
(20 puan) tarafından
Amin canım Allah razı olsun
0 oy
tarafından
Adı üstünde misafir ayda yilda bir geliyorlar abartma bence misafir evin bereketidir
(20 puan) tarafından
Nereden biliyorsun ayda yılda bir geldiklerini ? Evimde mi yasiyosun
tarafından
Kendin yazmışsın ya okuyor tatilde gelecek diye yazdıklarınla çelişme
(20 puan) tarafından
:)) görümcem okuyor sülalesiyle beraber okumaya gitmiyor hepsi burda bana yakın oturuyolar tekrar oku istersen
tarafından
Postunda görümcemi yemeğe çağırmak zorundamiyim. Yazmışsın ona göre yorum yaotim ben ister çağır ister çağırma bana ne kime ne
0 oy
(1,439 puan) tarafından
Hwzir yemek yaptırın kiymali pide gibi ic malzemelerini siz verin firin da yapsınlar yanina bir çorba salata
(20 puan) tarafından
Kendim yapicam canım hazır olmaz
0 oy
(3,832 puan) tarafından
Eşine söyle sadece bacın gelecekse olur başka türlü olmaz de
(20 puan) tarafından
Öyle desemde değişen bişey yok hepsi birbirini arıyor anlaşıp geliyor
0 oy
(1,035 puan) tarafından
İçinden gelen kimse demeden cagırır bunu anlatamadım bi türlü etrafındakilere benim görümcede gelin kızını ve kendini davet ettirmek için ugraşıyo bizi ne zaman davet edecen diye kızım hasta iyileşsin dedim pazar günü arabaşı yaptında bizi mi cagırıyon diyo aradı bende ay başında yapa bilirim bu ay aylık alamadık dedim salı günü covit testleri pozitif gelmiş yani pazar gelseydi bizde kesin olurduk vakalar doğaldı kimseye gitmekte yok kabul etmekte diyo eşim sende. Söyle eşine hastalık kaparız diye
(20 puan) tarafından
Yok ya bahane dicek gerek yok ben derdim bebekle yetisememek
0 oy
(119,603 puan) tarafından
aamaan bi yemek degilmi cagir gitsin
(20 puan) tarafından
Cagircam mecbur napayim
0 oy
(1,786 puan) tarafından

Madem öyle kıymalı ve peynirli pide yaptırın yanınada içecek turşu tamam işte.Ama yok öyle yirmi kişiye yemek yapmak kıyamam sana izin vermiyorum<3benimde bebem küçük halini anladım gülüm

(20 puan) tarafından
Evde yapcam hazır olmaz canım
0 oy
(2,722 puan) tarafından
En guzeli bi kiymalı yaptr yanina corba salata tatlı bu kadar adama baska napilir 
(20 puan) tarafından
Çok şey yapılıyor maalesef öyle iki çeşitle mutlu olacak insanlar değil
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Canım kalabalık zor olur ama önden bi gorumceni  falan çağırsan yada eltin varsa  onu çağır birlikte yapın.  Yada seçtiğin yemekleri mesela öyle bi seçki cok aşırı uğraştırmasin
(20 puan) tarafından
Tamam canım öyle ama kimseden yardım istemem ben yaptım ettim diyolar
(1,207 puan) tarafından
Yok doğru dediğin ona bisey diyemem ama su anlamda zaten bi corba koysan ana yemeğin güzel yenmesi adına  bi tencere corba sizi çıkartır rajtlikla ve corba kolay bisey bana göre zahmeti yok. Ana yemeğini de elindeki imkanı bilemiyorum sadece fikir olarak diyorum bi karnıyarık yaparsın ya da bol bereketli başka bi sulu yemek hani erkenden koyabikecegin sadece onlar gelince ısıtma derdin olsun   Pilav zaten en fazla yarım saatini alır ortaya koyacagij  sarmadir  va bi gün önceden yapsan yani olur bence olmaz değil
(20 puan) tarafından
Şimdi bir çorba kesin yapicam bide karnı yarık veya kürdan kebabı yaparım pilav bide sarma salata yaparım ortaya da meze yoğurtlu Yeter mi
(1,207 puan) tarafından
Yerinde olsam corba  yaparım bola saça yeter iki yemekten birini yap Pilav sarma salata bi gün önceden de tavuklu içli köfte yuvarla at buzluğa sofrayı hazırlarken ya haslarsin ya kızartırsin.  Demen gibi yoğurtlu bi meze tamamdır Allah bin bereket versin  ha kalabalık olursa belki bi iki çeşit daha eklenir yada daha bi çok yapılır
0 oy
(514 puan) tarafından
Ne alaka benim gorumcemde okuyo geldi tatile ama ben cagirmiyorum
(514 puan) tarafından
He birde onlar da cümbür cemaat geliyor gelince
(20 puan) tarafından
Bilmiyorm kimse çağırmıyo zaten şimdi de bu adet oldu
0 oy
(1,977 puan) tarafından
Ayy kuzum cok iyi anlıyorum seni bizimkilerde öyle yapiyo mecbur yapiyom ben yaa istemesemde napayim
(20 puan) tarafından
Bende mecbur yapacak bir şey yok
0 oy
(2,016 puan) tarafından
Kocan disardan soylesin o zaman 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Bi gün idare ediverirsin 
0 oy
(85 puan) tarafından
Cnm utanma cagir yardima gelsin kimsede life hazirlar yada lahmacun falan kimsede bisey diyemez 1 bebegin var benim kizim 1 bucuk aylikti ablam  enistem 2 cocugu ve diger ablam ve esi geldi bende valla nasil yapicm diye  dusunuyordum  bebegim asiri gazliydi gazdan durmazdi 1 are dedimki acaba onlar gelince bebegime baskinlar Ben hemen hazirladim ama ablamla utanmaz biz gelmeden kahvalti hazirla cok cesiti yap dediler  inanki herkes kendini  dusunuyor  karnini bende. Karar verdim beni dusunmeyin bende dusunmeden ablam 1 are gemege  gulelim dedi bende kizim Rahat durmuyor dedim bisey yapicak durumda degilim dedim surat asti arkadas takmadim

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 101 göst.
0 oy
4 cevap 240 göst.
19 Şubat 2024 Aile kategorisinde Hayatnur (298 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 624 göst.
0 oy
10 cevap 452 göst.
6 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,753 soru