+2 oy
577 göst.
Aile kategorisinde (20 puan) tarafından
Kızlar merhaba benim görümcem dışarda üniversite okuyor tatil olunca gelecekmiş işte buraya eşim de tutturmus ben yemeğe cagircaz diye sorun yemeğe çağırmak değil yanlış anlaşılmasın küçük bebeğim var yetişemiyorum bir birde geldiler mi bir iki kişi değil abartısız yirmi kişi geliyo eşim 8 kardeş hepsi evli çocuklu çocuklu bı görümcem tek bekâr hepsi bize yakın oturuyo biri geldi mi hepsi geliyo ne yapcam bilmiyorum birde aile dostları var oda taşınacakms başka şehire gidiyor onunda çağıralım onlarla beraber diyor ne yapayım bı akıl verin 

36 Cevaplar

0 oy
(1,785 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Okadar kişi geliyosa illa ki sana yardım ederler bence çağır 
(1,785 puan) tarafından
Gelmesinler ozaman ben 7 aylık hamileyken iki görümcem kaynım üstüne 7 tane çocuk agirladim bı hafta asla elimi biseye sürmedim hep onlar yaptı yemek bile yemiyodm
(20 puan) tarafından
Bunlar öyle değil karnım burnumda onlara 10 çeşit yemek yaptım ramazan da elim ayağım davul gibiydi  bebeğin hareketlerini hissetmedim bütün gece
(1,785 puan) tarafından
Aynısı başıma geldi canm benmde arkamdan biz yaptık ettik dediler ama umrumda mı değil kendi yiyip ictigi tabağı çanağı da yıkasınlar bı zahmet el insaf yani okadar kişiyi nasıl tek başına agirlicaksn yardım olmadan
(20 puan) tarafından
Bebek olmasa yine yapardım valla bebek boynumu büküyo
(1,785 puan) tarafından
Valla çocuğumu aglatip kimseye hizmet edemem bu konuda ağırlığını koy
-Reklam-
+2 oy
(765 puan) tarafından

20kisiye ya pide yaptırırsın canım ya tatlı yapar çaya cagiririsin 

Eşini kırma bence 
(20 puan) tarafından
Rezil ederler beni Cat kapı gelince bile yemeksiz çıkmazlar.
(765 puan) tarafından
Hani bı yere gidince 20kisi gidiyorsunuz ya o 8 kardesten kadınlar yada gelinler napıyor gidince
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Valla canım elinde sonunda gelirler çağır kurtul bosver yap 2 3 kazan yemek tamamdır 
(20 puan) tarafından
İnan karnım burnumdaydi ramazan da davet ettim bayramda doğuma gittim tek olsam yine yaparım ama bebek var gözüm korkuyo ister istemez yetişemem bebekden dolayı
0 oy
tarafından
Aynı aynı birini cagirsan hepsi geliyor hicbirseyde yardım etmiyolar oyuzden cagirmiyorum kimseyi 
(20 puan) tarafından
Napcam bilmiyorum
tarafından
Eşin hazır soylesin arkadaslarin dediği gibi canım
0 oy
tarafından
eşin bebekle ilgilensin sen de önceki günden belli şeyleri ve o günkü yemeği hazırla. tek başına olmaz tabi 20 kişiye yani nasıl yetişeceksin. ya da herkes evinde 1 kap yapsın biri tatlı biri zeytinyağlı biri börek. sende çorba salata ana yemek yaparsın.
(20 puan) tarafından
Ne güzel düşünüyosn yaptığımızı yedik kalktık desinler...
0 oy
(119 puan) tarafından
Canım bekar olan önceden gelip yardim etsin sana rica et
(20 puan) tarafından
Ayyy çok fenalar gerçekten bı ben bı Allah biliyor çektiğimi asla çağırmam yemeğe tuz atar herşeyi ben yaptım der üç gün yatağa yatar yoruldum diye
(119 puan) tarafından
Canım kalabalık aileyle yaşamak zor eşimde 8 kardeş ama hiçbiri toplanıp gelmedi çok şükür
0 oy
tarafından
Sadece görümceni çağır ay o ne öyle. Cümbür cemaat gelinir miymis
(20 puan) tarafından
Öyle diyorum yok ayıp bizde anca beraber kanca beraber diyo
tarafından
O zaman kendi hazırlık yapsın,boş ver yemek memek yapma,dışardan hazır alsın sen sadece çay demle
(20 puan) tarafından
Keşke imkanım olsa da tanitsam size ailesini kafa yapılarını 100 yıl öncesinden yaşıyorlar boşver büyüklük bende kalsn çok ısrar ederse cagircam yapacak bişey yok
0 oy
(2,692 puan) tarafından
Kalabalıksa eşine kitle herşeyi madem öyle. Alsın birseuler tavuk tatlı vs :)
(20 puan) tarafından
Ben onları davet ettigimde en az 500 lira kasap masrafı yapıyorum inan
(2,692 puan) tarafından
Eşin de hakediyor :))) israrmi ediyor sana?
0 oy
(403 puan) tarafından
Caya çağır o kadar kisiye nasıl yetisicen kiz esinde az anlayışlı olsun o ne öyle maa aile geziyolar kimi cagiriyorsan o gelsin 
(20 puan) tarafından
Anlayışlı olsa böyle üstüme gelir mi çay olmaz canım Cat kapı gelince bile yemeksiz çıkmazlar
(403 puan) tarafından
Hic sevmem oylesini evde belki birşey kalmamistir cay ic kalk ne o öyle ayıp valla. Allah yardımcın olsun kuzum
0 oy
tarafından

Eltilerinden birini veya 2sini çağır o zman yardıma gelsinler ne olacak sanki bizde öyle maksat düşünmek belki de gelmeyelim derler bilemezsin biri cocukla ilgilenir sende yaparsın 

Ya da kıymalı yaptır yesinler eşin çayın yanına da kutu pasta alsın çok istiyo madem
(20 puan) tarafından
Hazır olmaz canım rezil ederler beni öyle anlayışlı bir aile değil anlatmak çok güç
tarafından
Himm bilemedim çok kalabalık mis
0 oy
(3,586 puan) tarafından
20 kişiye ne yemek yapacaksın ki yapsan yetmez de çorba yap pide yaptır  yoksa çocukla zor oluyor kendimden biliyorum misafir geleceği zaman ne uyuyr ne durur  normalde akıllı uslu bebeğim o gün hiç iş yaptırmaz :)
(20 puan) tarafından
Ben yaptım çok yaptım karnım burnumdaydi ramazan da davet ettim bayramda doğuma gittim 10 çeşit yemek yaptım tatlısıyla herşeyiyle ama oğlum durmaz onunla çok zor
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Bence de eşin pide yaptırsın görümcen yardımcı olsun sana zaten yemekten sonra sadece çay ikram edersiniz sen bebeğinle ilgilenirsin eşin çay işini halleder tatlıları da dışarıdan söylersiniz
(20 puan) tarafından
Hazır olmaz canım öyle anlayışlı değiller gelin dedin mi olağan üstü beceri bekliyolar
(5,108 puan) tarafından
Hiç uğraşma canın istedikleri gibi beklesinler sonuçta bebeğin var ben olsam hiç kendimi yormazdim madem seni düşünmeyip yemeğe gelecekler dışarıdan aldırırdım her şeyi
0 oy
(4,978 puan) tarafından
Cnm bak kendini onların yerine koy senin kardeşin sizi cagrmak istiyor diye.. benim görümcem eşimin ailesibde kalabalık... Bnde çağırırım yalnız şöyle bişey var yapınca hep birlikte mutfağa girilir kimse yemek saatinde gelmemeli...  Herkes elini biseye atmalı cocugada bekar olaninbaksin hatta o gün eşin evde kalsın oda çocuğuna baksın 
(20 puan) tarafından
Benim kardeşim beni tek çağırdın benim sülalemi niye çağırıyor  onlardan yardım isteyemem herşeyi abartan bir aile
(4,978 puan) tarafından
Cnm  o n belirt sadece sen tek gel diye belirt rahatsız oluyorsan
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Valla eşim çok ısrar ederse eşime kitliyorum yemeği git kasaptan yaptır diyorum akşamdan tatlı yapıyorum bi de bebeğin uyuyunca kuru dolmanı yap bi Kazan dolaba koy ertesi gün pişirirsin bi mercimek çorba salata tamam daha ne olsun 
(20 puan) tarafından
Yok kız aslaaaa sen yap diyor senin yemeklerin için geliyorlar öyle olsa dışarda yediririm diyo
(4,089 puan) tarafından
Yardım etsin o zaman canım
0 oy
(2,226 puan) tarafından
Çaya gelsinler düşünmeleri lazım yatılı olmaz zaten 20 kişi 

Çay içilir yanında tatlı herkesin gönlü olmuş olur 
(20 puan) tarafından
Yatılı değil yemeğe eşim çağırıyor anca beraber kanca beraber diyo hepsini cagircam diyo
(2,226 puan) tarafından
İşte onların düşünmeleri lazım o kadar kalabalık yemek nasıl olur diye
Çaya gelmeleri en mantıklısı
(20 puan) tarafından
Çayı misafirlikten saymıyolar eğer davetse yemekler yapılacak üç oda sofra kurulacak anca..
0 oy
(3,055 puan) tarafından
Bence çağır ya birgünu alır akşam yemeklerini yaparsın hazır tutarsın bı pilavın salatan vs kalır sabahı da evlerini temizlersin oldu bitti zar gelince yardım ederler sana hazırlamaya vs
(20 puan) tarafından
Cagircam canım napayım kurtuluş yok dediğn gibi önceden yapacağımı yaparm
0 oy
tarafından
Görumcen oraya gel bizegel aksama d baş başa zamn geçirelim bizde kal de uzaksa abisi getrsn öyle olunca kimseyi getrmz
(20 puan) tarafından
Ya dedim eşime gelsin bizde kalsın biraz ama davet olmaz yok diyor inat gerçekten anca beraber kanca beraber diyo
tarafından
O kadar adama o zamn pide falan yaptr lahmacun falan o kadar kişiye çorba ara sıcak falan olmz her biri bir tepsi yemk yapsa
0 oy
(1,685 puan) tarafından
Canım eğer sana yardım edecek biri varsa çağır. Ya kaynanan ya annen ya da senin akrabarindan biri komşun bile olur çocuğa baksa 3 4 saat olur gibi bir seyler
(20 puan) tarafından
Asla yardım istemem biri bin ederler
0 oy
tarafından
Canım bir çorba yap 

Et sote pilav Salata 

Hazır tatlı yeter bebeğin küçükmüş zaten 
(20 puan) tarafından
Ya gerçekten bilmiyosnz nasıl insanlar olduğunu öyle yaparım arkamdan bizi çağırdı bı kap yemek koydu önümüze hiçbir şey bilmiyor  misafir çağırmak böyle olmaz diye konuşurlar  benden küçük eltimin ailesi onlara kuzu kesmiş davet etmişler her geldiklerinde bize kuzu kestiler bizi böyle ağırladılar diye anlatıyolar gerçekten değişikler..
tarafından
Ne anlatırsa anlatsınlar sen kendini biliyorsun bebeğin küçük.. misafir umduğunu değil bulduğunu yer
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Sen var ya ara gorumcelerini yada eltilerini de ki sabahtan bize gelin hazırlık yapalim da aksam yemegi beraber yiyelim diye. O şekil her seyi beraber hazirlar aksamd a yersiniz. Esine de soyel hunu o rica etsin hatta
(20 puan) tarafından
Çağırırım ama yardım istemem asla

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 94 göst.
0 oy
4 cevap 233 göst.
19 Şubat 2024 Aile kategorisinde Hayatnur (277 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 621 göst.
0 oy
10 cevap 450 göst.