0 oy
1,047 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (32 puan) tarafından

Arkadaşlar bulunduğum yerde kar yağışı nedeni ile merkeze gidemiyorum ilçede ki doktor da isilik olabilir dedi tam emin olmamak şartıyla ben ne olur ne olmaz yaklaşık 2 gündür falan süt ve süt ürünleri yumurta alerjik yapabilecek hic bir şeyi yemiyorum ama geçmedi ates yok dışkısında kan vs yok yani erkek bebeği darlanmaya gelmez diyorlar ama alti 1 kat ustu de 1 kat giydirir hale geldim ev oğal gazlı 45 derecede yakıyoruz yaklaşık daha merkeze goturmem icin en az 4.5 gun beklemem gerekecek kar yağışı devam ediyor çünkü çaresizim ya çocuğu bu şekilde gördükçe icim gidiyor

image

image

image

20 Cevaplar

0 oy
(765 puan) tarafından
İsilik bu kuş günü olmaz canım ya başka bişi bu pudra sürün kuru olsun sürekli Dr ne diyor 
(32 puan) tarafından
Pudra daha mahfetti zaten ya
(765 puan) tarafından
Yaaa gerçekten mi benim Yiğenime yazın suruyorduk geçiyordu çok üzüldüm ya Allah'ım acil şifalar versin inşallah
(32 puan) tarafından
Vallahi ya berbat etti daha da tetikledi yani bunyedn bunyeye demek ki fark var iste ya
-Reklam-
0 oy
tarafından
Oyyy yavrum kötü olmuş. Allah şifa versin. Yüzü isilik ama sırt göbek pek anlayamadım ama pudra sürme. O daha kötü yapar. Çok kalın sıkı giydirme. Pamuklu giydir. Yediğin bişey mi alerji yaptı acaba bebeye
(32 puan) tarafından
Yaaa 2.3 gündür ki perhizim alerjik yapabilme ihtimali olan hic bir sey yemiyorum zaten bundan dolayı da yeterli beslenme olmuyor sutum etkileniyor mama da veremiyorum alerjik olma ihtimali vardir diye belki Allah göstermesin ama ne bilim ya :( :(
0 oy
(395 puan) tarafından
Alerjik bi durum bence bu benim yeğenin bi gün tüm vücut bu şekilde mosmor oldu götürdüler bulamadılar falan derken astıma dönmesine ramak kala alerjisini buldular toz yün tüğ kıl parfüm sıgara soba dumanı vs alerjisi var deodorant bile olmicak yerleri kıyafetleri bile ayrı deterjanla yikanıcak bi kaç gün dikkat etmeye çalış bakalım zeytinyağı sür varsa 
(395 puan) tarafından
Birde yeni yikanmış kıyafeti alerjik olmayan bir yerine sür bakalım ne oluyor yada üzerindeki kıyafeti aynı şekilde kızarıklık veya bi tepki göstrricekmi vucut
(32 puan) tarafından
Yaaa kayinvalidem dogar dogmaz basti cocugs pudrayi basti cocuga pudrayi her ne kadar zararli desem de ben cocuk buyuttum onlarida bu sekilde buyuttum deyince bir sey diyemedim cahilim tecrubesizim ya haliyle bildigi vardir dedim oysaki bu sekilde dahada korukluyormus pudra falan
(395 puan) tarafından
Şimdi olan olmuş yarın öbür gün doktora gidince pudra yasak doktor bana cok kızdı öldürmek mi istiyorsun cocugu vs dedi de aklına geleni söyle yoksa ebe gümeci şeylerden kurtulamazsın ben öyle yaptım yapıyorum da hala zeytinyağ çok rahatlatır bence bir dene derim birde alerji yapan bir durum var belli ki onun peşine düş kıyafet olur koku olur evde asılan çamaşır olur
(32 puan) tarafından
Vallahi nasil bulacagim bilmiyorum ki kafayi yiyecegim ya ayrica o soylediginiz seyide uygulayacağım teşekkür ederim caresizlik ne kadar kotu ya Allahim buyuk dertler ile sinamasin ama bu konuda yani haliyle skntili ya bir anne olarak tırnağının ucu kırılsa dert ediniyoruz
(130 puan) tarafından
Deterjan olarak ne kullaniyorsunuz  deterjan ve ya yumusaticisi aletji yapmis olabilir
0 oy
tarafından
Pudra sürme pudra kurutur daha kötü yapar canim gecmis olsun rabbim şifaa versin kuzuya
(32 puan) tarafından
Yok ya kayinvalidem zaten dogar dogmaz basti pudrayi cocuga hergun hergun pudra suruyordu neredeyse bilgisiz olduğum icin sadece arastirmalarim sonucunda zararli olduğunu okuduğum icin onuda ikaz edince ben kac tane cocuk buyuttum dediginde ise bir sey diyemedim tecrubelidir diye megerse bu gibi seyleri tetikliyormus.eger isilikse yani bu
tarafından
Evet canim isiliği tetikler pudra. Kayinvaliden kac tane buyutmus ama yanlis buyutmus.
(32 puan) tarafından
Sozde 6 tane ama bos sekilde buyutmus belli ki
tarafından
Bencede canim. İsilik gibi durmuyo alerjik gibi geldi bana
0 oy
(106 puan) tarafından
Hayır değil bu alerji galiba çok fena olmuş ya 
(32 puan) tarafından
Yani kac gundur yemiyorum da alerjik olabilecek hic bir seyi hala devam ediyor bu sekilde deterjan desem bacak kol popo vs buralarda yok sonucta kiyafetin her yeri yıkanıyor her yerinde boyle olmasi gerekli diye düşünüyorum ama dogrusu nedir bilemem
0 oy
(197 puan) tarafından
Vücudunu bilmiyorum ama yüzü kızımla aynı ve bizde çoklu besin alerjisi çıktı süt ürünleri yumurta domates kırmızı meyve susam fıstık salça tahin gibi alerjen olabilecek tüm gıdaları kes canım bir de bebekler için uygun olan bir nemlendirici krem veya losyon kullan ben linola losyon kullanıyorum

Pudra sakın sürme ciltleri zaten kuru 9ay suda kalıp doğunca bu dünyaya adapte olamıyor ciltleri hemen kuruyor pudra daha da kurutuyor ki zararlı da şu zamanda kaç kişi kaldı pudra kullanan kaynananı boşver bilgiye ulaşmak kolay artık netten güvenilir sitelerden oku doktor makaleleri var onları oku doktoruna sor 
(32 puan) tarafından
Ya zaten ikaz ettim kayinvalidemi ama kadın bana kullanacağım deyip tutturdu sen mi cok cocuk buyuttun ben mk diyerek birde uste cikti bir sey diyemedim açıkçası ama bu konudan dolayi ona lafimi da söyledim bundan sonraki bilgilendirmeleri kendisine saklamaai gerektigini falan soyledim ben arastirarak öğrenerek.cocuguma en dogru olan sey ne ise ona göre yapacağım bundan sonrada karışmayacaksiniz diye umarim anlamistir.
(32 puan) tarafından
Yani kac gundur yemiyorum da alerjik olabilecek hic bir seyi hala devam ediyor bu sekilde bir sönüyor bir başlıyor ictigim bir su yedigim bir tene bulgur falan kaldi az kaldi onlarida birakacagim, ayrica deterjan alerjisi desem bacak kol popo vs buralarda yok sonucta kiyafetin her yeri yıkanıyor her yerinde boyle olmasi gerekli diye düşünüyorum ama dogrusu nedir bilemem
(197 puan) tarafından
Tersle geç canım bebeği sevsin sana versin hiç karışmasın bakımına çok istiyorsa kendi doğursun istediği gibi büyütsün maalesef birkaç günde geçmiyor canım alerji belirtileri en az 2 3 hafta geçmeli ben diyete başlayalı neredeyse 2 ay olacak bazen yanaklarda kızarıklık oluyor yine
0 oy
tarafından
Kuzum sakın pudra felan sürme pudrayı normal durumlarda bile önermiyor doktorlar alerji gbi
tarafından
Ya kesin eskilerin biri demiştir bacım acemiyse oda benim kızın boynuna da sür dediler ben surmemistim halada kullanmam
(32 puan) tarafından
Ebet benim ki tecrübesizlik yani arastirdigim kadariyla iyi seyler duymadim pudra icin ama kayinvalidem ben kac tane cocuk buyuttum benden iyi mi bileceksin diyerek doktu durdu bendede eseklik yani alsana cocugu ondan seyrettim cahillik iste benimkide ne bilim ya :(
tarafından
Üzülme canım hepimizin vardır bir cahilliği bile bile yapmadın ya bidaha yapmazsin hastaneye gittinmi
(32 puan) tarafından
Yarim icin sira aldim yollar skntiliymis ama yavas yavas gitmeye calisacagiz mecbur çünkü bu şekilde de cocuk ve ben cok sorunlar yasiyoruz Allahin izniyle artik insAllaj gider geliriz ya
tarafından
Rabbim yardımcınız olsun kuzum
0 oy
(3,724 puan) tarafından
Diyetine devam et canım 20 günde ancak sonuç alırsın kuru soğan pişir ye maydanoz hariç yeşillik tüket onlar süt yaparlar kimyon anason rezene çaylarından iç 
0 oy
tarafından
Kullandığın bebek şampuanı değiştir yüzdeki isilik  ama vücuttaki döküntü gibi duruyor .

Pudra kullanma dahada çıldırın kuralma yavrumun

Kıyafetlerini yıkayınca 2 kez durulama yap. 

Sende yediklerine dikkat et . Sutun olması için sadece şu bile içsen yarar bol bol.yesillik.tuket. 

Geçmiş olsun. Çok ❤❤❤
0 oy
(3,503 puan) tarafından
İsilik böyle olmaz canım alerji gibi duruyor mutlaka hastaneye gotur geçmiş olsun
(32 puan) tarafından
Kac gündür diyete girmisim yinede geçmiyor alerjik olsa misal yedigim an bu sekilde olmaz mi
0 oy
tarafından
Ayy ayni sorun benim oglumda daa var bir turlu gecmiyor kafayi yemek uzereyim kasintidan feln hic uyuyamiyor cocuk
(32 puan) tarafından
Siz gitmediniz mi doktora
0 oy
(119,168 puan) tarafından
kiyamam yaa kotu olmis
(32 puan) tarafından
Vallahi bende caresizim ağlıyorum sütümü etkiliyor çünkü yol kapali merkeze gidemiyorum burdakiler anlamiyor krmdi kendime alerjiktir belki diye diyete girdim sutum yetmedigi icin mama verme konusunda sorun yasiyorum bilmiyorim ya
0 oy
(5 puan) tarafından
Merhaba benim bebegimde de ayni sorun var şuan 2 aylik siz görürdünüz mu bebeğinizi doktora  geçti mi suan
0 oy
(5 puan) tarafından
Merhaba hastaneye goturdunuz mu acaba ne teshisi kondu ve gecti mi baya zaman olmus çünkü  sizin benimde bebgim var 2 aylik böyle oldu 
0 oy
(1,439 puan) tarafından
Allah yardımcın  olsun ya cok uzuldumm
0 oy
tarafından
Alerjiye benziyor kullandığın krem sabun vs de alerji yapmış olabilir yıkarken boş suyla yıka dikkat et ona doktora götür ah canım ya kıyamam 
0 oy
(1,018 puan) tarafından
Kasintiniz varmı sizin evde kaşınan yada bnm kızımda üç ay önce falan böyleydi u.y.u.z dendi sırtı onu bacakları falan doluydu bı cildiye görse iyi olur 
0 oy
(5 puan) tarafından
Merhaba biraz zaman olmus ama ne teşhisi kondu acaba bebeğiniz şimdi nasil benim oğlumda da var boyle 
0 oy
(557 puan) tarafından
Ay yazık kurban olurum sana ben simdi nasıl kasiniyordur da isilik gibi ama benm oglanda isilik oldu ama o böyle değildi belki alerjidir ona benziyor sanki
0 oy
(17,659 puan) tarafından

Alerjik olabilir benim oğlanda olmuştu böyle domatesten

image

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 213 göst.
11 Şubat 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde Gulsh26. (337 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 228 göst.
31 Mayıs 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Annesininkizi (52 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 123 göst.
21 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Laleozsy (22 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 77 göst.
10 Aralık 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,427 soru

11,327,442 cevap

34,780 kullanıcı

...