0 oy
678 göst.
Aile kategorisinde (245 puan) tarafından
1.5 ay arayla iki çocuğum oldu 3.ye hamileyim ama aldirmayi düşündüm vebaline giremedim ama hiç istemiyorum daha anneme bile diyemedim 4. Ay olcak neredeyse tam ise başladım buyuzden iş hayatımda sallantida eşim bana xocugu aldirmiyim diye çok yardımcı davrandı şimdi kendi hayatına bakıyor çok sinir oluyorum onada hassas olduğumu bildigi halde beni önemsemiyor benle vakit geçirmek istemiyor sürekli kaçıyor kayinvalidem çok koruduğu içinde biseyde diyemiyorum napicagimi bilmiyorum eşimle konuşuyorum ama ilişkimiz yok gibi 3.cocuk benim tüm sosyalligimi aldı zaten kafamı dagitiyim diyorum çocuklarım bir tek yüzümü güldürüyor ama yorucu olduğu zaman onlarda gülemiyorum eşime karşı nasıl davraniyim iyi davranmak hiç içimden gelmiyor çok kırgınım belki gönlümü alsa bende adım atarım ama umursamıyor bilgisayarı ve hayati var benim tüm sosyalligimi herseyimi aldı elimden ama bana ilgi göstermiyor bile 2 dk sarılıp öpüp odasına geçiyor sonrada ben sana sevgi gosteriyorum oluyor

16 Cevaplar

+3 oy
tarafından
Bile bile lades yapmışsın bacım , aldırmayı düşünceğine keşke ilacımı aldımmı almadımmı die düşünseydinde karnındaki çocuğun hakkına girmeseydin aldırmayı düşünmeseydin . 
tarafından
Bayana spiral taktıracaktınız diyorsunuz ama spiral ile bir sürü hamile kalan var eğer olacağı varsa çelik donda giyseniz oluyor malesef
tarafından
sadece spiral yazmadm dikkat ederseniz aynı zamanda eşinizde koruncaktı yazdım. Düzgün bir şekilde korunduktn sonra oluyosa rabbimin hediyesi der susarım ama hap kullanıpta bir gün alıp ikinci gün unutuyosam eğer ben buna korunma demem
tarafından
Ayrıca spirali taktırdıktan sonrada iş bitmiyo maalesef takıldı kafam rahat die düşünülüyo ama 6 ayda bir kontrole gidilmesi gerekiyo spiral kaymışmı rahimde sağlıklı bir şekilde duruyomu die kontrol ettirmek gerekiyor. Sizinde dediğiniz gbi spiralle hamile kalan çok kontrollere gidilmezse eğer kalınır aşkm
tarafından
Spirale guveb olmaz benımki kaydı gitti haberın yok mesela Allahdan normal korunuyorduk
tarafından
Bayanelmas sanırım sende yazdığımı okumamışsn , ben sadece spiralle korunsun demedim canm spiral aynı zamandada eşin korunsaydı dedim
-Reklam-
+1 oy
tarafından

Korundunuz mu peki?? O yavrucağın ne suçu var! 

Düşün yani bende sprial var eşimde korunuyor çünkü suan düşünmüyoruz eger rabbim verirse tabikide başımın üstünde yeri var.

(245 puan) tarafından
Ben ilaç kullanıyordum fakat bazen unutuyordum
0 oy
(409 puan) tarafından
Kız daha dün aynı sıkıntını paylaştın ya, eşini al karşına konuş. Bu değirmen böyle dönmez.

Biz gelip eşin ve annesiyle konuşamayacağımıza göre, konuşunca eksik kalıyorsa kırgınlıkların mesaj yaz hepsini düşüne düşüne. 
(245 puan) tarafından
Canım içimden iyi bir şekilde konuşmak gelmiyor konuşmak bile istemiyorum belki gönlüme göre bisey bir teselli söylersiniz diye yaziyorum
(409 puan) tarafından
Bizim söylediğimiz her şey anlık rahatlatır seni, bence bi psikoloğa gidip davranışlarınla ilgili konuş. 2 çocuğuna yetebileceğin gücü uzman bir elde bulabilirsin. Çünkü hamileliklerin çok yakın olmuş.

Burda bizim söyleyeceğimiz şey eşinin bu halini kabullenmemek için diretirsen hiç bir şey yoluna girmez, eşinin böyle bir insan oluşunu kabullenmelisin. Yoksa bak mutsuz olan sen oluyorsun. Ayrıca 3. çocuk tecrübesini de yaşaman gerekiyormuş demekki böyle yazılmış sana, 3 tane arkadaşın olacak daha ne istiyorsun. Ve en çok en küçükler seviliyor eminim ki doğduğunda ben ne saçma düşünceler içerisindeymişim diyeceksin.
(245 puan) tarafından
Haklısın canım heralde en doğrusu bu
0 oy
(850 puan) tarafından
Keşke şöyle olsaydı böyle olsaydı demenin bir faydası yok..çok zor bir süreç olmuş, ikiz gibi büyütmüşsünüz çocuklarınızı :(kaç yaşında peki onlar şimdi?dediğiniz gibi vebaline girmek olmaz bebeğin..açıkçası ben içimden gelmeyen birşeyi yapmak istemem, açık açık söylerim eşime hissettiklerimi yaşadıklarımı aynı bize anlattığınız gibi..tabi sert bir şekilde değil..Allahım yardımcınız olsun, bundan sonra en iyi şekilde nasıl olur diye kendinize bir yol çizmeye çalışın..
(245 puan) tarafından
Sagolun Allah razı olsun biri 2.5 diğeri 1 yaşında çok zordu zaten anlattım ama ben sana yardım ederim söyle böyle yasal süreç geçti tüm 8lgi alaka bitti
0 oy
(485 puan) tarafından
Eşlerden aşırı ilgi beklemeyecek sin bizim gibi değiller ,bebeği aldırmayı düşünmek cidden çok kötü bı düşünce senelerce uğraşıp çocuk sahibi olamayanlar var Allah'ın size verdiği hediyeye sahip çıkıp şükredin bence herşeyin zorluğu var ama Hepsi birer sınav
(245 puan) tarafından
Haklisinda hamileliktende heralde çok duygusalim
0 oy
(340 puan) tarafından
Canim benim kıyamam sana. ben okuyunca kendimi gördüm üzülme sen hiç Rabbım verdiyse yardımda eder.bende senin gibi ne çok düşündüm yıprattım kendimi.benmde 3cocuk var suan 4cuye gebeyim kaza oldu çok zor gerçekten çok şey düşünüp durdum. ama gerçekten Allah yardım ediyor eşinlede aranı kötü yapma Rabbım yaratmasa ne yapsan da olmazdı Rabbım neylerse güzel eyler lütfen bol bol dua et üzme kendini canim benim ♡☆
(245 puan) tarafından
Sağol canım benim beni ağlattın gercekten Rabbım sanada yardım etsin inşallah senin içinde dua edecegim
(340 puan) tarafından
Oy kurban olduğum üzülme ağlama.ben ne yaşadığını anlıyorum.Allah kolaylık versin inşallah.Allah razı olsun canim sende benim dualarimdasın içini ferah tut♡
tarafından
Canım uzulme dogdukdan sonra buyuyunce diceksinkiiyikide dogurmusum şimdi kocaman oldu diceksin
0 oy
tarafından
Darlanirsin insansın. Eşinin kesinlikle yardımcı olması gerek. Bu konuyu ve sıkıntılarını dile getir. İyilikle konuşabilirsiniz. Konuşarak çözülür. Kavga samatayla hicbirsey çözülmüyor.  Bazen bizim şer gorduklerimizde hayr , hayr gördüklerimiz de şer olur. Benim kuzenim de ikinci bebesi 4 aylıkken kazayla hamile kaldı kız perişan oldu ama bebeğini asla aldırmayı düşünmedi çünkü o da diğer iki yavrusu gibi onun ciğeri. Su an üçüncü bebe 1 yaşında geçen konuştuk. Ohh iyi ki olmuş rahat oldu büyüdü ikinci ile üçüncü arkadaş gibi beraber oynuyorlar bana bakmiyolar bile artık çocuk isi yok bebelerimle herşeyi yapacam diyordu. Sende yaparsın Allah yardım ediyor. Şeytana müsade etme kötü düşünceleri aldirmayi aklina getiriyor. Allah'a sigin   Allah yardımcın olsun. 
0 oy
tarafından
Bide iyi tarafından bak canım 3 tane çoçugun var rabbim sana bagışlasın hepsini hayırlı evlat olsunlar inşallh onlar şu an çok küçük sana ihtiyaç ları var biliyorum bebekle bi yere çıkılmıyor gezilmiyor bizde insanız sıkılıyoruz bazen ama sen onları eger güzel yetiştirirsen  büyüdüklerinde inanki  çok farklı düşünürsün inşallh iyi kide 3 tane evladım var dersin iu an zahmetini çekersin ama ilerde rabbim mükafatını verir sana düşünsene boyunca 3 tane evladın var hepsi büyümüş okumuş hayırlı evlat olmuş her zmaan arıyorlar anne nasılsın die halini hatırını soruyorlar anneler gününde dogum günlerinde hepsi ayrı ayrı hediyeler alıyor sana  kimsenin vermedidigi degeri veriyor lar sana  ben hep 4 çoçuk isterdim 2 kız olsun 2 erkek die rabbim inşallh gönlüme göre nasip eder :)   bardak dolduysa bide bardaga dolu tarafından bak iyi düşün kötü düşünme sen onları küçüklükten güzel egit meye bak  onlarla oyunlar oyna saklambaç oyna ilgi göster eşine de yavaş yavaş  ilgi göster güzel konuş düzelir zamanla sende bunalmışşın daralmişşin ama ilk önce kendini mutlu etmen iyileştirmen lazım biliyorum yazması burdan bize kolay geliyor ama onlar senin evlatların böyle düşünme büyüdüklerinin hayalini kur ve gerçekten onlarla ilgilen sizleri seviyorum de ilgini eksik etme onlara da küsme onlar ilerde senden gördügü sevgiyi sana aktarıcak  kuran oku bol bol dua et seccade başinda  ezan okunurken aç ellerini rabbime dua et evliligin çoçukların geleceginiz için rabbşm yar ve yardımcınız olsun inşallh canım mutlu olmayı dene kendini mutlu et başkasının seni mutlu etmesini bekleme yoksa hep böyle sıkıntı içinde olursun o çoçuklara da yazık onları güzel e gitmeye ilgi göstermeye ye çaliş allahım yuvana huzur mutluluk versin :) ilk adımı sen at 
0 oy
(119,315 puan) tarafından
korunmadinizmi         
0 oy
tarafından
Yaa canım inan duygusal bir şekilde okudum bebeklerin küçükmüş korundunmu bilemiyorum ama bir sürü korunma yöntemi ile bile hamile kalan var malesef eğer olacağı varsa çelik don da giysen oluyor rabbim sana sabır ve güç versin allahın izniyle atlatırsın ailen yokmu sana destek olacak birde eşini karşına al tekrar konuş canım eşininde desteği ile toparlarsın güçlenirsin hiç üzülme 
(245 puan) tarafından
Sağol canim Allah razı olsun
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Sezeryan mı doğum yapacan normal mi bilmiyorum doğumdan sonra bağlat.Çocuk bakımı gerçekten zor , eski hayata dönmek nerdeyse imkansız .tek çocuğum var tek olmasına rağmen zorlanıyorum .2çocukla tımaranelik olurdum herhalde
(245 puan) tarafından
2 çocukla olunmuyorda ucle olunur heralde
0 oy
(1,850 puan) tarafından
Bilgisayarı kaldır kutula koy kenara.bugun pazar al kocanı çıkın dışarı konuş güzelce kaynana yanında konuşmak olmaz madem oğlunu tutuyo
(245 puan) tarafından
Canım isi bilgisayarla artık yoruldum modemi camdan atmisligim var ama yok yoruldum
0 oy
(966 puan) tarafından
Olan olmuş cnm.Onundeki 4 5 sene çocuklarınla vakit geçirip sonra hem iş hayatı hem de sosyal hayata geri dönersin.ben tek çocukla çalışıyorum şuan.2. olsa çalışmam.zaman çabuk gelip geçiyor.kocalar malesef çocuk konusunda yetersiz kalıp kendi hayatlarını sürdürüyor.yavruların ile güzel zamanlar düşün.varsa arkadaşların evine çağır arada iyi gelir.
(245 puan) tarafından
Ama bu haksızlık gerçekten haksızlığa gelemiyorum ve ben kamu kurumundayim birakamam
(966 puan) tarafından
İki seneye kadar ücretsiz izin alabiliyorsun cnm memursan
0 oy
(10,357 puan) tarafından
İlaçla korunuyorum alarm kurdum çalar çalmaz yutuyorum. Böylece unutma olmuyor aklınızda olsun en azından 4.olmaz. 
(245 puan) tarafından
Direk baglatcam ben
0 oy
tarafından
Tutup da şuan seni yadirgamak doğru olmaz belli ki psikolojik men iyi değilsin cunku iyi olsaydın bunları düşünmezdin canım ana saba tek tavsiyem keskelerle kendini yıpratma yavrunu düşün ne güzel 3 tane yavrun olacak isyan asla etme anın tadinu çıkar emin ol doğduğunda kokladiginda herşey daha farklı olacak
(245 puan) tarafından
Sağol canım insallah
0 oy
(310 puan) tarafından
Sen annesin biz erkekler gibi deyiliz bak bende cahil kafayla peş peşe 3 çocuk doğurdum araları hep 1 yaş eşim ilgisiz alakasız doğumdan çıktığımda nasılsın dye sormayan mal adamın tekiydi dik dur sende hepsi geçecek çok yıpranacaksın ama toparlanmayı bileceksin çok yoruldum yıprandım ama şimdi dimdik ayaktayım en küçük olanım 1 yaşında şimdi biraz rahatladım spiral taktım bir sene oldu inşallah sende zor zamanları atlatıp mutlu olursun
(245 puan) tarafından
Insallah kardeşim sagolasin Allah yardımcımız olsun ben direk bqglqtmqyi dusunuyorum
(310 puan) tarafından
Bi daha düşünmüyorsanız mantıklı ama benim eşim Bi tane daha istiyor onun için izin vermiyor :(

İlgili sorular

0 oy
23 cevap 642 göst.
12 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Rabiafule2 (331 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 52 göst.
13 Mart 2022 Diğer kategorisinde sultansygi42 (17 puan) tarafından soruldu
+1 oy
15 cevap 332 göst.
8 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 193 göst.
1 Temmuz 2021 Güzellik-Bakım kategorisinde Aysen.aycan (1,370 puan) tarafından soruldu

379,750 soru

11,368,262 cevap

34,850 kullanıcı

...