0 oy
585 göst.
Aile kategorisinde (506 puan) tarafından
Merhaba arkadaşlar eşimle 7 yıldır tanışıyoruz 1.5 yıllık evliyiz sürekli kavga ediyoruz ben çok kıskanç biriyim ona baktın onunla berabersin kafamda olmayan şeyleri kurup kurup kavga ettim hep. Eşimin bana karşı tahammülü kalmadı bi yandan hak veriyorum onada bıktırdım çalıştığı her yerde burnundan getirdim olmayacak kişiler ile aşıksın onu seviyorsun konuşma onunla dedim ilk zamanlar kendi kardeslerinden bile kiskaniyordum annesinden bile zamanında çok büyük kavgamız oldu müdürü vardı bayan bi yerden alıp bi yere bıraktı diye kavga ettim ama halbuki bu onun işi çok cahillikler yaptım eve gelince kavga etmiştim o zaman nisanliydik eşim bana olan sinirden elini duvara vurdu eli kırıldı ameliyat oldu yine benim bu paranoyaklarim başladı çok kisitliyorum bunalmış durumda benimle hiç bi şekilde konuşmuyor sadece aynı evde yaşıyoruz ama yabancı gibiyiz ona dokunmama affedersiniz opmeme bile izin vermiyor artık bıktım diyor sadece kağıt uzerinde bi evlilik olacak diyor bu duruma çok üzülüyorum. Bi ara psikolojik destek aldım yardım bıraktım şimdi bide Hamileyim 

34 Cevaplar

+1 oy
(2,340 puan) tarafından
Hakkatten cok abartmışın ben herseyi anlarımda annesinden kıskanan insanları anlamam
-Reklam-
0 oy
tarafından
Uzaktan mı yaptınız bebeği? 
(506 puan) tarafından
Daha sonra affetti beni ama bazı şeyleri görmezden geldi bebek oldu yine devam etti
tarafından
Düzgünce al karşına konuş. Yardım al sende. Tek basına başa çıkamazsın. Çocuk olunca çok çok zor işin. Lohusalıkta gelince adam evden gider diyim sana.
0 oy
tarafından
Psikolojik desteğe devam etmelisin. Kim olsa bıkar çünkü zarar vermişsin evliliğine.
0 oy
(421 puan) tarafından
Yapacak birşey yok tedavi olman lazım sürekli eşine paranoyak davranacak yapmayacağı varsa dahi böyle yapacak onu kendinden uzaklaştırarak yapmasına doğru sürüklüyorsun aklında dahi yoksa yapmayacaksa bile canına tak edip böyle yaparsan yapar yani 
0 oy
tarafından
Üzücü... bu hale gelmeden birey  yapsaydın keşke tekrar destek almalısınız beraber Bi aile danışmanına falan gidin derim 
0 oy
(2,493 puan) tarafından
Ben bunaldım okurken. Pskikolojik desteğe devam et bence
0 oy
(710 puan) tarafından
Bnce yine destek al kuzum bu kadar aşırı kıskançlık bunaltır  adamı kendini eşinin yerine koy seni bu kadar kısıtlsa  bunaltsa sende rahatsız olursun evliliğin bu şekilde çok zor olur sana tavsiyem destek alman dediğin şeyler normal değil annemden kardeşlerimden kıskanıyorum diyorsun
0 oy
(3,822 puan) tarafından
Bi de farkındasın bunun yine de yapıyor musun.. ? Evliliğine ciddi derecede zarar vermişsin bence kendini törpülemen gerekiyor hemde acilen . Tekrar yardım al bence ve devam et eşine de söyle durumu yardım almak istediğini.  Umarım düzelir aranız..
0 oy
(651 puan) tarafından
En azından gereksiz kıskançlık yaptığının farkındasın. Bence bekle eşin sakinleşsin vede onu sıkmamaya bak. Ona karşı güler yüzlü ol oda unutur zamanla kiskancligini. Kağıt uzerinde evli olacaz demesi seni dizginlemek icindir bence. Seni sevmesi bırakırdı şimdiye o yüzden sadece eşine huzur vermeye onu sıkıp bunaltmamaya odaklan.
0 oy
tarafından
Sen eşeğin aklına karpuz kabuğu düşüren cinstensin arkadaşım da senin gibi yapmış kocasına kocasının aklına o şüphelendiği kadını sokmuş adam aldatmis eşini aldatmış sen aklıma soktun demiş 
0 oy
tarafından
Bu sizofrenlige giriyo paranoyakligi gecmissin kafanda kuruyosun tedavi olmayi denedinmi ama birakmadan 
0 oy
tarafından
Adam in girtlagini sık öldür daha iyi bence sen bı doktora falan git annesinden kardeşlerinden kıskanmak ne ya 
0 oy
(695 puan) tarafından
Kagit üstunde kaldigina şükret adam ewli nazi kampndami sende farkndasn yaptinin yanls oldugunu hayr yani birde esinjn aklina karpuz kabuğu sokuyosn sürekli bu sekilde söyleyerek tedawiye dewam etmelisin 
0 oy
(32 puan) tarafından
Aynı bende böyleyim ama benim bu hissettiklerim hep doğru çıkıyor sıfır güvenim sen biraz haksızlık etmişsin bı kere birşeyi yakalasan sürekli şüphe duyarsın ama adamcağız birşey bulmadiysan çok üstüne gitmişsin ben çok buldum elimden de birşey gelmiyor 2 küçük bebem var
0 oy
tarafından
Kendin de biliyosun psikojik destek alman gerektiğini ne yaptığını de farkindasin..hani soyledigin şeyler sana da normal gelmiyo haksızlık yaptığının farkındasın..peki sana sormak istiyorum neden yarım birakiyosun tedavini...
0 oy
(2,587 puan) tarafından

Beni bile bunalttin :D Ayni evin içinde yaşayan kocan iyi dayanıyor 

0 oy
tarafından
Hemen tedavi olmalısın 1 adım sonrası şizofreni maalesef 
0 oy
tarafından
Senin ciddi anlamda uzun bir destek alman gerekiyor baya abartılı bir durum canım hastalık derecesine gelmiş 
0 oy
(11,217 puan) tarafından
Canim sen tedavi ol. Bu kiskanclik degil hastalik. Kndini onun yerine koy. Hayatin zindan olurdu. Kadin olsun erkek olsun hastalik derecesinde kiskancliga kimse gelemez
0 oy
tarafından
Allah yardımcisi olsun esinin birbucuk yıl katlanması mucize

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 429 göst.
26 Ekim 2023 Aile kategorisinde Isra (66 puan) tarafından soruldu
0 oy
40 cevap 1,238 göst.
18 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Gizemmm12 (394 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 407 göst.