0 oy
588 göst.
Aile kategorisinde (506 puan) tarafından
Merhaba arkadaşlar eşimle 7 yıldır tanışıyoruz 1.5 yıllık evliyiz sürekli kavga ediyoruz ben çok kıskanç biriyim ona baktın onunla berabersin kafamda olmayan şeyleri kurup kurup kavga ettim hep. Eşimin bana karşı tahammülü kalmadı bi yandan hak veriyorum onada bıktırdım çalıştığı her yerde burnundan getirdim olmayacak kişiler ile aşıksın onu seviyorsun konuşma onunla dedim ilk zamanlar kendi kardeslerinden bile kiskaniyordum annesinden bile zamanında çok büyük kavgamız oldu müdürü vardı bayan bi yerden alıp bi yere bıraktı diye kavga ettim ama halbuki bu onun işi çok cahillikler yaptım eve gelince kavga etmiştim o zaman nisanliydik eşim bana olan sinirden elini duvara vurdu eli kırıldı ameliyat oldu yine benim bu paranoyaklarim başladı çok kisitliyorum bunalmış durumda benimle hiç bi şekilde konuşmuyor sadece aynı evde yaşıyoruz ama yabancı gibiyiz ona dokunmama affedersiniz opmeme bile izin vermiyor artık bıktım diyor sadece kağıt uzerinde bi evlilik olacak diyor bu duruma çok üzülüyorum. Bi ara psikolojik destek aldım yardım bıraktım şimdi bide Hamileyim 

34 Cevaplar

0 oy
(2,309 puan) tarafından
Annesinden kıskanmanız baya kötü, ben büyütüp o yaşa getireceğim sonra biri gelip evladımı benden kıskanacak. O ne öyle. 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Adam eve geldiginde huzur ister güler yüz ister iki tatlı hoş sohbet ister bütün erkekler böyle ister.. ama sen tersini yapmissim surekli adami bunalima sokmussun hem senden hem evliliginden sogumus bian duzeltmeye bak yoksa yapmayacagi varsada yapar 
0 oy
(1,772 puan) tarafından
Destek al canım bizim iş yerinde de bi abi vardı eşi gelince kafayı yerden kaldirimiyordu eşi gidince kızların peşinde etmediği muhabbet kalmıyordu kisitlayinca daha çok yapıyorlar sürekli eşinin kiskancliklarinda bıktığıni soğuduğunu söylerdi yanlış anlama ama adama hak veriyordum  
0 oy
(1,850 puan) tarafından
Canım benim yaptığın herşeyin farkındasın kendini biraz törpüle ve bebeğin doğmadan yardım al. Çünkü bebek dogunca eşin tavrını devam ettirrse sen iyice bunalıma girersin bebeğin verdiği yorgunluk stres bide üstüne eşinin tavrı eklenirse sen daha kotu olursun buda aile hayatınızı bitirmeye kadar götürür. 

Eşine karsina al konuş en kısa zamanda tedaviye basla ve kendini dizginlemeye çalış 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Eşin haklı psikolojik desteğe devam et
0 oy
(155 puan) tarafından
Öncelikle psikolojik destek almaya devam et. Ve bir süre hiç ama hiç üzerine gitme tamamen Kendi kendi haline bırak bişey sorma sıkma. Konuş onunla ama bu konuları değil hem onun hem senin canın sıkılır. Farklı konularla ilgili konuş sohbet et. Kendini tamamen baştan değiştir. Sakin ol. Kendini doğacak çocuğuna ve önündeki güzel günlere hazırla. Eşin sendeki değişimin farkına vardikca sana yeniden ısınacaktir. Tabi bu iki üç günlük bir zaman değil 3 5 ay belkide daha fazla. Erkekler kıskanılmayi sever ama sikbogaz sevmez elinden kayar. 
0 oy
tarafından
Canım bu gidişle ipin ucu çok başka yerlere gider ben olsam böyle bir eş kabul etmem edemezdim sürekli sürekli böyle düşünce söyleniş kavga insanı biktirir. Kendini onun yerine kat öyle davran.sana yapılsa ne tepki verirdin
0 oy
(2,264 puan) tarafından
Destek almaya devam etmelisin yoksa hem kendine hem bebeğine hemde eşine yazık olur hastalık derecesine gelmiş seninki 
0 oy
(119,355 puan) tarafından
ama harbi abartmissin
0 oy
(962 puan) tarafından
Senin elinde olan bişey değildir belki ama inan ben okurken bunaldım daraldım eşini düşünmek bile istemiyorum. Aynı şeyleri eşinin sana yaşattığını düşün ve destek almaya devam et 
0 oy
(795 puan) tarafından
Bence kıskansan bile belli etme bırak kendi haline ne kadar üstüne gidersen boğarsan kıskanırsan o senden o kadar sıkılıp uzaklaşır değer vermez sana umursamadigin zmn inan o kadar sevilip sayiliyosun ki bende senin gibi eşime çok yükleniyodum baktım bana karşı soğuk davraniyo bi daha yapmadım serbest bıraktım şimdi o benim yaptığımı bana yapiyo 
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Güven bazen sevgiden daha önemlidir .Sevmişsin ama güvenmemişsin , bu da onu yıpratmış.Seni kazanabilmek için napabilirim de konuş suyuna git
(506 puan) tarafından
Elimden geleni yapmaya çalışıyorum inşallah yuvam kurtulur. Çok sevdim oda beni sevdi ama ben her kadından kıskandım onu
(7,935 puan) tarafından
hakkınızda hayırlısı olsun
0 oy
(2,405 puan) tarafından
Aboooowwww bi dönem kıskançlık konusunda ben uçmuşum derdim benden beteride varmış  o kadarda yapma bacım yaptıkça uzaklaşıyorlar maalesef ki sevgili döneminde çok kıskanırdim evlenincede oldu ama bu kadar değildi kavga sebebi oluyor hep sende belirtmişsin herkesin dediği gibi eşinle konuş kendini ifade et ve eşine bu konuda tekrar yardım almak istediğini söyle dilerim düzelir aranız

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 430 göst.
26 Ekim 2023 Aile kategorisinde Isra (66 puan) tarafından soruldu
0 oy
40 cevap 1,251 göst.
18 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Gizemmm12 (394 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 411 göst.
11 Haziran 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
44 cevap 741 göst.