0 oy
1,219 göst.
Diğer kategorisinde (455 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Oğlumun gözü günden güne daha kötüye gitmeye başladı. Gözünün hafif bir kızarıklığını görür görmez acile götürmüştüm hemen, damla verdi. Kullandık ama gün geçtikçe daha da ilerledi. Gözünden kanlı yaşlar akmaya başladı artık, gözü şişti, iyice içe çöktü kapandı. Bugün sabah özel hastaneye götürdük. Enfeksiyonu çok ilerlemiş dedi. Gözümün önünde canlı canlı müdahale edip göz kapağındaki enfeksiyonu temizlemeye çalıştı ama oğlumun canı o kadar yanıyordu ki hastaneyi ayağa kaldırdı izin vermedi. Zaten benim o anki psikolojim, çaresizliğim, gözyaşlarım... Üstüne bir de vermiş olduğum ilaçlar fayda göstermezse ve enfeksiyon ilerlerse anestezi uygulayıp ameliyatla hallederiz diyince ben neye uğradığımı şaşırdım. Ufacık daha ya. Ne olur dua edin. Dualarınıza ihtiyacım var. Oğlum ağladıkça kahroluyorum. Onu böyle görmeye dayananıyorum... Yarın başka doktora götüreceğim yine, inşallah o da aynı cümleleri kurmaz bana... :'(

37 Cevaplar

0 oy
(6,721 puan) tarafından

Kuzuum benimm nasıl kızarmış şişmiş gozlerii:( Allah'ım sifa versin inşallah çabucak iyileşir☹❣

(455 puan) tarafından
Fotoğrafta belli olmuyor ama kan dolu içi :((( Inşallah canım inşallah, amiiinnn
(6,721 puan) tarafından
Yavrum benim daha küçücük ☹☹
-Reklam-
0 oy
(2,351 puan) tarafından
Ins ilacla gcer amelite gerk kalmz canm ya enfeksiyon o kdar cddi miymis :/ uzuldum minick 
(455 puan) tarafından
Ya o kadar pis bir şey ki bu kaynanamgilde başladı bu hastalık. Onlar da bir yerden kapmış ve eltimin çocukları, eltilerim, kaynanam kayınpederim hepsi ya hepsi aynı durumdalar. Ve duyduğum bir çok kişi... 1 aya anca toparlıyorlarmış bir de gerçekten de öyle.... :((
0 oy
(405 puan) tarafından
Güçlü ol annesi. Sen güçlü olacaksın ki oğlumda senden güç alsın. Rabbim yardımcınız olsun inşallah safi ismi ile şifa versin ❤️
(455 puan) tarafından
Çok zor ama oğlum için güçlü olmaya çalışıyorum.. Allah razı olsun canım benim inşallah.. :(
0 oy
(1,722 puan) tarafından
Off okurken bnim gözlerim doldu ya Allahım şifa versin o daha çok.küçükk hiç kıyamam yavrum benim tez zamanda iyileş inşallahh 
(455 puan) tarafından
Ah inşallah, inşallah canım :((
0 oy
tarafından
Allah şifasını verirdi inşalah tez zamanda.... İnsanım içi parçakamıyor
(455 puan) tarafından
Hemde nasıl anlatamam,  Rabbim kimseye yaşatmasın bu çaresizliği..
0 oy
tarafından
Oy kuzum benim Allah şifa versin çabucak iyileşsin inşallah kıyamam ♥️
(455 puan) tarafından
Allah razı olsun canım inşallah
0 oy
(145 puan) tarafından
Allahım sifasini versin rabbim hiç bir kuluna tasiyamayacagi dert vermezmis bunu da atlatacaksiniz inşallah allahım büyük size acısını göstermesin  allahım sen büyüksün sen bu yavruya şifa ver annesinin gözyaşlarını dindir 
(455 puan) tarafından
Allah razı olsun kuzum duaların inşallah.  Rabbim kimseye yaşatmasın inşallah, evlat çok farklı çok zor bir durum... :(
(145 puan) tarafından
Bilirim 1 aylikti az daha kaybediyordum çok korktum allahım kimseye evlat acısını yasatmasin allahım yardımcınız olsun
0 oy
(35 puan) tarafından
İnşallah ilaç tedavisi işe yarar geçmiş olsun 
(455 puan) tarafından
Inşallah canım, Allah razı olsun
0 oy
(9,651 puan) tarafından
Rabbim şifa versin inşallah allah yardımcınız olsun..  antibiyotik falan kullaniyomusun ? Dr o enfeksiyonu kurutmak için bir şeyler söyledi mi ? 
(455 puan) tarafından
Allah razı olsun amin inşallah canım.  Evet antibiyotik damla verdi bir de merhem verdi bir tane. Bunlarla önlemeye çalışacağız dedi, ekstra bir şey söylemedi.Kullandığı ilaçların etki gösterip göstermediğine de Cuma günü bakacak ona göre karar verecek sonraki aşamaya.  Ilık suyla temizle arada dedi ki hep de yaptım bunu
(9,651 puan) tarafından
Ilaclarini da çok düzenli ver canım rabbim şifa versin inşallah inşallah gerek kalmaz amilyat a ama kalırsa da yapicak hiç bisi yok her halükarda güçlü olmak zorundasın cumaya kadar çok daha titiz davranmaya dikkat et canım.. çok geçmiş olsun
(455 puan) tarafından
Çok dikkat ediyorum, hatta fazlasıyla. Çünkü banada bulaşmış enfeksiyon. Her şeyimizi temiz tutmaya çalışıyorum inşallah hepsinin faydasını görürürüz de gerek kalmaz ameliyata, inşallah... Allah razı olsun
(9,651 puan) tarafından
Inşallah canım özellikle bebişin herseyini ütüle kendi kullandigim seyl eri de utule
0 oy
tarafından

allah şifa versin canim ıns düzelir kiyamam ya çok kötü olmus :'(  benim görünce gözlerim doldu nasıldır şimdi 

(455 puan) tarafından
Inşallah canım inşallah.. Sabahı bekleyeceğiz bakalım, iyiye mi gidiyor kötüye mi diye. Ağlaya ağlaya uyudu şimdi :((
0 oy
(2,032 puan) tarafından
Rabbim yardimcisi olsun. Ins cabucak sıfa bulur
(455 puan) tarafından
Amin inşallah canım
0 oy
(1,887 puan) tarafından
Kuzum benim ya rabbim safi ismiyle şifalar versin inşllh 
(455 puan) tarafından
Amiinn inşallah canım benim
0 oy
(1,397 puan) tarafından
Oy kuzum benim ya rabbim şifa versin inşallah 
(455 puan) tarafından
Inşallah canım benim
0 oy
(1,146 puan) tarafından

Oyy kurban olurum ya kiyamam  ben ona canım benim :'( benim oğlanda oldu çok şükür  bur merhem  var 2 güne geçti  ama çok iyi ve temiz bakım gerekiyor bezleri kaynatıp hep temizledim sürekli her yaptıgimda o merhem  çok iyi geldi dene dicem ama Allah korusun daha ilerler birde . ALLAH im şifa versin inşaallah 

(455 puan) tarafından
Bizede merhemi yeni verdi bakalım inşallah bizde faydasını görürüz. Bende senin gibi yaptım, su kaynatıp  gözünü hep temizledim ama doktor enfeksiyonun ileri boyutunu kapmış bu dedi. Çok sıkıntılı bir durummuş yani. Bilmiyorum ya kafam karmakarışık. Allah razı olsun canım benim inşallah...
0 oy
tarafından
Kurban olurum sana çocuk noldu sana :((

Bu hale gelene kadar ne yaptınız canım gözle görulmuyormuydu  acil ne anlasın offf kuzum ya aglayasim var Allahın merhameti yagsin bebeğinin ve tüm sifa bekleyenlerin üzerine inşallah çok geçmiş olsun Allah acil sifalar versin:(
(455 puan) tarafından
Cumartesi başladı. Ama ilk hafif bir çapaklanma vardı gözünde, çok az bir de kısılma.Yani ben daha bu haldeyken hemen müdahale edilsin de ilerlemesin diye götürdüm sen düşün. Ilık sularla, çayla, papatya kaynatıp mikrobunu alsın diye temizledim. Ama öyle bir şey ki çok hızlı yayılan ve bulaşan bir şey. Allah razı olsun kuzuumm, inşallah  :((
0 oy
(5,938 puan) tarafından
Allahim sifalar versin Rabbim kendiliğinden tez vakitte geçirsin canım 
(455 puan) tarafından
Amin inşallah canım
0 oy
(1,635 puan) tarafından
Allah şifa versin canım. Ellerini bol bol yıka ve oğlunun yüzüne kullandığın havluyu siz kullanmayın. Dalin gibi göz yakmayan şampuanlı ılık suyla pamuk yardımıyla sil ama 1 kere kullandığın pamuğu tekrar kullanma. Mikropları öldürür iyi gelir inşallah ameliyata gerek olmaz. Allah yardımcın olsun 
(455 puan) tarafından
Doktor da aynı şekilde söyledi canım, yapıyordum da hepsini de anlamadık bizde nasıl bu halde geldi, yayıldı bu kadar çabuk. Allah razı olsun canım inşallah
(1,635 puan) tarafından
O daha küçük canım savunmasız. O enfeksiyon sana olsaydı bu kadar etkilemezdi ama işte. Rabbim cümlemizden razı olsun inşallah
0 oy
(3,024 puan) tarafından

Gül suyu

Mikropları temizleyici etkisiyle göz iltihaplanmasını önleyen gül suyu aynı zamanda deri hastalıklarına da iyi gelmektedir.

Göz iltihabına bitkisel çözüm

1 su bardağı suyun içine 5 – 6 adet ceviz yaprağı atarak kaynatınız. Kaynadıktan sonra demlemeye bırakınız. Demleyen ceviz yaprağı suyundan ceviz yapraklarını arındırarak günde 2 defa sabah akşam olarak aç karnına tüketiniz.
1 litre suya 15 – 20 gram kırlangıç otu atılarak 10 – 15 dakika kaynatılır. Kaynatıldıktan sonra soğuması beklenir ve her akşam yatmadan göz kırlangıç otlu suyla yıkanır.
1 litre kaynamış suya 20 gram mine çiçeği atılır ve 10 dakika boyunca kaynatılır ve soğutulduktan sonra gözler yıkanır ve gözdeki iltihap alınır.
10 adet peygamber çiçeği 1 litre suda kaynatılır ve kaynatıldıktan sonra göze pansuman şeklinde uygulanır.

Kuzum internetde bunlari buldum belki işine yarar rabbim 
Kuçuğumuzu sana bagislasin tez vakitde iyilesir inshallah
(455 puan) tarafından
Allah razı olsun kuzum, bakayım bunlara da bi. Doktora da gidicem ya ona da sorarım bunları. Inşallah kuzum inşallah
0 oy
(3,532 puan) tarafından
Allhim şifa versin inşallah canim
(455 puan) tarafından
Allah razı olsun canım
0 oy
tarafından

Rabbim şifa versin canm cok geçmiş olsun Allah büyük Hiç üzülme Ama damlalar gelmiyor bebeklerimize Benim kizimda olmuştu götürdum hafif enfeksiyon var dedi sag gözünde damla yazdi eve gelip kullnmaya basladim 2 gün geçti baktim daha kötü oldu bende kullanmayi biraktim damlaları hafif sicak suyla temizledim canini yakmadan Duşunu aldirriken Dalin sanpuaniyla yikadim bunu doktor yap demişti bana  cok twmiz tutmak gerekli canm bunyeleri cok yazif en ufak birseyden nem kapiyorlar inşallah goturcegin doktor sevindirici haberler verir sana cok sukur öyle oyle gecti demem o ki Gecer sen iyi bak Allah büyük k.bakma uzun oldu ama anlatmak istedim umaraim azda olsa faydamiz olur bacim Gecmis olsun Paşa'ya :ermm:

(455 puan) tarafından
Bizde de öyle oldu, 2 gün damla kullandık ama birden bire gözü kan doldu, şişti, daha da kötü oldu. Ben korkudan banyo yaptırmadım 2 gün, dün annemlere geldim o banyo yaptıralım bir dedi mikrobunu öldürsün. Bir de doktor gözüyle çok oynadı mosmor olmuştu gözü. Banyo yaptırdık akşama kadar biraz daha toparlamıştı gözü, gitmişti o etrafındaki morluğu falan. Bugün de banyo yaptıracağız. Inşallah tamamiyle de toparlar. Ve inşallah gideceğim doktor da çok daha iyi haberler verir bana.  Estağfirullah olur mu öyle şey,  Allah razı olsun canım benim yazdığın her cümle için.
tarafından
Rica ederim canm geçmiş olsun tekrardan

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 94 göst.
2 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Ikraybukem.23 (78 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 219 göst.
0 oy
1 cevap 69 göst.
0 oy
13 cevap 182 göst.