0 oy
160 göst.
Diğer kategorisinde (2,375 puan) tarafından
Kızlar kızıma kızım hafi yastığı getir dediğim zaman yastığın ne oldugunu blmiyor yada kaşık araba kumanda herhangi bişey sizinkiler bilip anlıyormu 25 aylık sadece eline bsey verip bunu al babaya götür dersem anlayıp götürüp veriyor 

14 Cevaplar

0 oy
tarafından
2 yaşında değil ama 1.5 yaşında yastığı bilmiyor daha çoğu şeyi bilmiyor ama dediğiniz gibi kapıyı kapat babaya götür kaşığı al hadi gidelim gibi şeyler yapıyor
(2,375 puan) tarafından
Aynı bnm kızımda ya
tarafından
Ama canım o sana bağlı birşey aslında mesela çoğu şeyi eğiterek öğret banyo yapmayı havlusunu getirir banyo dedim mi kıyafetini bilir yani sen sürekli tekrarla göster bak bu de mesela kumandayı bilir tv aç der
-Reklam-
0 oy
(1,793 puan) tarafından
Olabilir cnm her çocuk erken öğrenecek diye bişey yok geç öğrenip çok zeki olan insanlar da var erken öğrenip hicbisey bilmeyen de o yüzden her güzelliği anında yasa boşver sen yine iste öğretmeye çalış o yavaş yavaş alır getirir öğrenir insaAllah ♥️
0 oy
(9,624 puan) tarafından
18 aylık kızım yastık battaniye ve emziğini bilir yastığına yat derim yatar getir diyince getiriyor ama bu üçlüyle çok haşır nesir olduğundan biliyor yastık gündüzleri kullanıyorum sadece 
0 oy
tarafından
Normal her bebegin degisiyo anca
0 oy
(2,565 puan) tarafından
Her çocuk bir olmaz canımın içi benım oğlum her dediğimi anlar getirir mesela Sofra kurarken tahtayı götürür sofra bezini götürür 23aylık
0 oy
(2,593 puan) tarafından
19,5 aylık herşeyi bilmese de kumanda bardak yastık araba boya gibi şeyleri biliyor kaşık ve çatalı henüz bilmiyor yani ayırt edemiyor onları ama bence bunda en büyük etken sürekli göstererek istemek mesela ilk zamanlar kumandayı bilerek net görebileceği bir yere koyup bak oğlum yerde duran kumandayı getirir misin derdim aslında renk olarak da söylemek gerekiyor siyah kumanda kırmızı araba gibi eline verdiğiniz şeyi söyleyin bir süre aynı nesne üzerinden gidin onu pekiştirsin ve bir süre sonra ondan isteyin
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Her çocuk farklıdır kimileri cok erken öğrenir kimileri cok geç öğrenir benim oglum 1 buçuk yaşında başladı anlamaya şunu getir bunu götür desem yapar kumandayı getir müzik açayım desem kumandayı arar sofra kurmamiza yardım eder içeri taşır yardım et götürelim diyince mutfağa geri uyumak için yastığını getir desem getirir algılaması baya iyi 21 aylik 
0 oy
(179 puan) tarafından
Sabah yatak toplarken akşam indirirken bana yardım eder yastıkları getirir götürür yastığın kaşığın bardağın ne olduğunu biliyor ama hadi kızim yastığı yada bardağı getir deyince bağırıyor şunu getir bunu götür deyince bağırıyor yok diyor yapmak istemiyor keyfi gelince anca yapar bziimkide çok inatçı şimdiden.. 20 aylik
0 oy
(7,618 puan) tarafından
Nesnelerin adını bilmesi lazım bol bol konuşun onunla eline verirken herşeyin ismini söyleyin.
0 oy
(13,048 puan) tarafından
Aslında bilmesi lazım 

Sürekli söyle öğrenir 
0 oy
tarafından
16 aylık kızım yastık dıyınce getırır üstüne yatar, bez çantası bez kumanda kıtap oyuncak vs herseyı getırır ama cocuktancocuga degısır benımki de mesela kelıme sayısı çok az 
0 oy
tarafından
Sen onunla konuş herşeyi öğret birak kendi yapsın hattaa bulana kadar :)  
0 oy
(1,428 puan) tarafından
22 aylık herşeyi bilir yabi bilmesi de lazım bence bilemedim de
0 oy
tarafından
Tam iki yaşında biliyor herşeyi 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 203 göst.
4 Ocak 2021 Diğer kategorisinde .SU. (4,988 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 237 göst.