+2 oy
240 göst.
Aile kategorisinde (385 puan) tarafından
Aşırı kolik bı bebekti oğlum tabi yanında alerjileri de mevcuttu hâlâ doğru düzgün uyumaz ama genel anlamda sakin bı çocuk . Bı kaç arkadaş hamile kaldı gaza getiriyorlar denk olsunlar oğlum oğullarıyla arkadaş çünkü bnmde gözüm korkmuş ama düzen çok değişmeden bı tane daha yapsam mı diyorum oğlum çok yalnız sıkılıyor fln ..eşim dünden razı . İşte kalırsam 3yasi bı iki ay geçer oğlum . Tuvalet alışkanlığı mız yok ona alışsa dusunmuyo değilim anama kalsa 5-6yas olsun kaynanam hemen yapci iki ara bı dere .yaşımda 28bucuklar olmak üzere :)

14 Cevaplar

+2 oy
(8,447 puan) tarafından
Çocuk , aradan  çıkarmaya gelmez.  Her türlü sorumlulukları artiyo. Benim 2 tane peşpeşe.  Cok güzel duygu ama yorucu
(385 puan) tarafından
Onu ben demiyorum aslında canm 2.yapmadim ama yapanlar aradan çıkar beraber büyür diyorlar o yüzden
(4,040 puan) tarafından
Öyle diyen çok sıkıştığında gelip de yardım edemeyeceklwr iyice hazır ol bence
-Reklam-
0 oy
tarafından

Yap gitsin cnm     .....

0 oy
(7,768 puan) tarafından
Aman diyim ben ettim sen etme
(385 puan) tarafından
O kadar diyorsun yani :)  korkutma beni zordur elbette ama iki sene sonrada eski düzene dönmek beyin yorar sahada gibime geliyor
(7,768 puan) tarafından
Küçüğü büyüğün yanında dozunda seviyoruz abartmıyoruz amaa uysal uyumlu oğlum gitti hırçın bağıran vuran çocuk geldi inan beynim eror veriyor
0 oy
(12,477 puan) tarafından
Yani yaş aralıkları iyi olacak düşünürseniz kendinize de güveniyorsanız neden olmasın ;) 
(385 puan) tarafından
Kendime güven yok ama bilmiyirum cikarim heralde işin icinden
0 oy
(695 puan) tarafından
3 yaş fark ideal oglum war sirf kiz istiorm die tekrar dusuncem dusuncesi bile yorucu aslnda ama arayi cok actgmda duzen otrcak snra hopp tekrar başa gözm almayacktr o yuzden senin yerinde olsam yaprdm (:
(385 puan) tarafından
Sağlıklı olsunlar da ben oğlumu kız istemiştim çok ama kız güzeli doğdu şapka takınca hep kız sandılar :) arkası kız olursa çok şükür derim
(695 puan) tarafından
Aynı durumdayz kız istedm oğlum oldu herks kız zanediyordu hatta pesine kız olcak diorlar ahh emin olsam hemen yapcam ((: 16 aylık sezeryn dgm yaptm doktrm 2 yaşı bekle dedi bakalmmm
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Anneye ve bebeğe göre değişir bu durum canm  kendi durumuna bakmalısın mesela benim hamileliğim çok zor geçti doğumumu düşününce hala tüylerim diken diken oluyor bebeğimde aynı senin bebeğin gibi gazlı alerjik bi de çalışıyorum yani 5 yaşını beklerim ben galiba 
(385 puan) tarafından
Arkadaşlarım da çalışıyor kaynanalari bakıyor 3yasini doldurunca kreşe verecekler 2numaralar gene babanneye:) yaslanmadan yapalım dediler bida rahat ederiz .gerçi bnm kaynanam da bakıyor işim gücüm oldugundada
0 oy
(920 puan) tarafından
Canım oğlum 27 aylıkken oyun arkadaşı çok istiyordu yetemedik gibi hissettim arkadaş olsun diye çocuk yaptık hem sırdaşı olur biz ölsek dayanağı olur dedik büyük oğlan tuvaletini kendi yapıyor yemeğini kendi yiyor neyse  oğlum 3 yaşondayken ikincisi oldu şuan 8 aylık ama çok zormuş eşimle keşke 5-6 yaşındayken yapsaydık diyoruz bebeği kıskanıyor ben bebekten başımı kaldırıp oğlumla adam gibi ilgilenemiyorum bebeğim saatli uyuyor gece kalkmaz ama büyük çok ilgi istiyoruz çok üzülüyorum 
(12,489 puan) tarafından
Benim en korktuğum şey kızımı ilgisiz bırakmak
Nasipse Nisan da  doğumum var kızım 25 aylik olacak nasıl kuruluyor denge kuracağız bilmiyorum ://
(920 puan) tarafından
Valla ilk iki ay ilgilenemedim ben eşim ilgilendi büyükle zaten yazdı şimdi akşam ,8 de bebeği yatırıyorum uyku saati yaptım doğduğundan bu yana sonra geçip büyükle oynuyorum yan yana iken bebeği örümceğe bırakıyorum büyüğü kucağıma alıyorum biz saklambaç oynuyoruz garibim yürüteçle peşimizden koşuyor en iyi tarafı hep birlikte yemek yiyoruz büyük küçükten önce bitirmek istiyor ben küçüğü doyurmaya çalışıyorum derken herkes karnını doyuruyor bir de bebeği çok koruyor anne çorabı çıkmış anne oraya gidiyor falan diyor
(12,489 puan) tarafından
Mesela ilk 2 ay eşin işte iken büyüğü yemek saati vs nasıl naptin ev işi akşam yemeği
(920 puan) tarafından
Bir ay görümcem geldi uzaktan iki çocuğu vardı gündüz onlarla oynadı sahip çıktılar onlar gidince kaynanam geldi bir ay ben zaten düzelmiştim bebeği saatli emzirdim doladım yatırdım kaynanam aman kucağa alıştırma sessizce beşiğe koy dedi aynen öyle yaptım kucak bilmedi kaynanam yemek yaptı akşam eşim işten geldiğinde büyükle o oynadı bana anne karnın acıyormu korkma ben Varım falan dedi zaten 3 aylık bebek bakımı kolay onu yere yatırdım biz yerde oynadık uyudu beşiğe koydum yemek yaptım büyük sandalyede oturdu yanımda bebek ağlarsa haber verdi inanır mısın evi birlikte topladık Ogün bugündür büyük benimle ev temizliyor
0 oy
(1,616 puan) tarafından
Kızım 3 yaşına girecek inşallah oğlum 6 aylık suan hala sallıyom :) 
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Bu devirde maddiyatin yoksa 2. Yi dusunme biraz birikim sinra ikinci. 

Oncekik para sonra sabır sonra da vakit gerek hepsi varsa nedn olnasin? 

Bi cocuk dunyaya getireceksiniz yani bir birey aradan cikarilacak sey degil.. o eskidendi 
0 oy
(118 puan) tarafından
Benimki 5 aylikti gebelik testi bingoooo dedi şimdi oglum 12 aylik ben 37 haftaya girdim once agladim nasil yaparim nasil bakarim iki bebege diye simdi iyiki olmus diyorum cunku oglusum bi cocuk gorunce dokunmak istiyor seviniyor iyiki hamile kalmisim ikisi bir buyur giderler insallah 
0 oy
(3,560 puan) tarafından

Simdi hamile kalsan arası 3 yas oluyor ideal bence cunku fazla uzun ara vermekte insani baska yoruyor rahatlığa alisinsa inan bana dahada zor çünkü benim iki kizimin arasi 8 yas ve bana cok zor geldi suan kızım 20 aylik üstelik o kadar zorluk cektim ama simdi birtane daha düşünüyorum ikisi bir arada ciksin;))))

0 oy
(966 puan) tarafından
Çocuk herşeyden önce ilgi ve sabır istiyor cnm.bu devirde de para istiyor mecbur.
0 oy
(4,134 puan) tarafından
ALLAH yardim ediyo hic kimseye sana bunun cevabini garantisini veremez... Eger istiyosan dua et inşaAllah hayirlisyla RABBiM verir.. 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 216 göst.
24 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Mihra (385 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 160 göst.
17 Şubat 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 51 göst.
23 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Mihra (385 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 180 göst.