0 oy
285 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (2,603 puan) tarafından
Kzilar hiç pizza yapmadım. Smdi YouTube izledim pizza nin özel tepsisi var o şart mı. Pizza için bide hamur üzerine domates sosu döktü oda mi şart bide son yumurta da kiriliyo mu yoksa üzerine kaşar peynir koydu o mu eriyo  ben yumurta gördüm de 

23 Cevaplar

0 oy
(22,070 puan) tarafından
Yok ben normal fırın tepsisinde yapiyom canim ketcap azcik salça koy baharatlarını ekle sos kıvamına getir sür hamura 
(2,603 puan) tarafından
Kekik vardı canim sosun içine. Koydu evde kekik yok olmasa olur demi
(22,070 puan) tarafından
Illa şart değil canim ne varsa onu ekle
-Reklam-
0 oy
(2,860 puan) tarafından
Yok kız hamuru yoğur dinlensin üzerine domates soslu azcık sıvı yağ Tuz ve kekigii karıştır sür güzelce sonra kadar rendele sonra sucuk zeytin sosis mısır biber mantar ne koycaksan AA ilk hamuru tepsiye güzelce aç koy 10 dakika fln pişir sonra malzemeleri yerleştirip pişir oh mi 
0 oy
(573 puan) tarafından
Kaynanam yapar pizzayı çok güzel ama normal tepsi de yapar domates sosu yerine domates salçasını hafif suyla karıştırıp domates sosu olarak sürer yumurta pizzads hiç denk gelmedim kaynanam sucuk mantar mısır hepsini koyar pişmeye yakın da kaşarı rendeleyip üstüne atar ve aşırı güzel olur 
0 oy
tarafından

Canım uzmanı olarka soyleyim ahahah:)

Pizzaya yuvarlak tepsim var ona yapıyorum un zeytinyağ tuz maya kullanıyorum 

Sosuna domates sarımsak salça fesleğen nane çok az tuz koyuyorum kaşar ise en son koyuyorum ben pizza üzerine 

0 oy
(1,533 puan) tarafından
Tepsi sart degil kiz evdeki tepsilerden kullan. Domates sosu icin ben salcayi suyla aciyordum yada ketcap  suruyorum. Yumurtaya gelince de agizinin tadina bagli. Seviyorsan koyarsin kasardan once. Peynir malzemeler pistikten sonra koyuyorsun en son eriyince cikiariyon
0 oy
(2,870 puan) tarafından
Dün yaptım bende tepsi elinde ne varsa kullanabilirsin nefis yemek tarifleri var onun hamuru çok güzel oluyor 

Domates sosu tabikide pizzaya yakışıyor ben salçayı yag ve biraz su ile acıyorum öyle sos yapıyorum ilk önce sosu ve üzerine malzemelerini koyuyorum hafif pişirip üzerine kaşar koyup bi 5 dk daha pişirip bitiriyorum
0 oy
(8,995 puan) tarafından
Yoo şart değil ben normal firi. Tepsisinde yapiyom domates sosun yoksa salcayi suyla aç kekik at birazcık. Ben hiç yumurta koymadım üstüne üzerine kaşar koyarım 
0 oy
(792 puan) tarafından

Ben sürekli bu tarifle yapıyorum canım normal yuvarlak tepsi kullanıyorum.
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Yok canım normal gırın tepsisinde yağlı kağıt açıp üzerine hamuru sonra da sos döküyorum sosun içine yağ domates rendesi tuz salça az su koyuyorum önce bu sosu sürüp sonra malzemeleri yerleştiriyorum 
0 oy
tarafından
Ben sana tarif veriyim hamurunu yoğurmadıysan

1 şişe maden suyu

1 paket maya

1 bardak ılık süt

1 bardak sıvı yağ

1 t.k tuz

2 y.k şeker

1 yumurta koymasanda olur

Bunları yumuşak kıvamlı olucak şekilde yoğur unla

Tepsi şart değil. Ecde domates salçan varsa suyla hafif kuvamını aç içine kekik varsa koy biraz tuz ek onu sos olarak sür malzemeleri zevkine göre koy en üste kaşar kim yediyse tadına bayılır hamurumun
0 oy
(1,556 puan) tarafından
Ben be canım normal fırın tepsisine yağlı kağıt koyuyorum sosu içinde biraz.ketcap biraz salça az.kekik sulandir biraz sür TM oldu bitti geçen yaptim yemeğe doyamadim
0 oy
(2,603 puan) tarafından

Teşekkür ederim kızlar cevaplariniz için <3☺️ en kısa zamanda yapicam inşallah 

0 oy
(5,300 puan) tarafından
Sosu salca kekik azcık sıvı yag koyuyorum normal tepsiye yuvarlak yapıyorum bide yumurta değil kaşar rendeliyorum üstüne
0 oy
(119,226 puan) tarafından
ozel tepsi sart degil ustune kasar koy yumurta koyma  evet domates sos sart
0 oy
tarafından
normal fırın tepsisi olur domates sos yerine salçalı su yap çok sulu değil ama içine kekik tuz falan koy sür hamura yumurta şart değil hiçte yapmadım kaşar koyarım o erir 
0 oy
(27 puan) tarafından
Valla daha dün yaptım. Yaptığım tarif çok güzel oluyor istersen tarif edebilirim. Hem öyle pizza tepsisine gerek falan da yok normal fırın tepsisinde gayet güzel oluyor. Hamuruna yumurta falan sürmene gerek yok. Salçayı sulandır içine kekik ve karabiber at hamurunun üstüne sür çok lezzetli oluyor.
0 oy
(3,141 puan) tarafından
https://www.google.com/amp/s/www.nefisyemektarifleri.com/video/evde-pizza-nasil-yapilir/nyt-amp/

Bak bu tarif çok güzel oluyor. Çok beğendik. Tabi üstüne koyulacak sucuk salam mantar falan hangi malzemeyi seviyorsanız onu koyabilirsiniz. Normal yuvarlak tepside pişirme kağıdı ile yaptım canım.
0 oy
tarafından
Bende evde pizza yapıyorum evde salçayı biraz sıvıyağ biraz da su ile açıyorum yaprak kekik koyuyorum çok güzel oluyor bazen en altada kadar  serpiuorum bazen sadece üste çokta güzel oluyor 
0 oy
(6,721 puan) tarafından
Her tepside olur canim borcam normal fırın tepsisi. Domates sosu illa şart degil ben koymuyorum genelde. Kimi salcali sos döküyor kimi ketçaplı. Bayat ekmeklerle yapılan pizza tarifi vardi onda yumurta kiriyorlardi yumuşak olsun diye sanirim normal pizzaya ben kirmiyorum.
0 oy
(3,282 puan) tarafından
Fırın tepsisinde yapıyorum domates sosu değilde ketçap salça tuz kekik az yağ az su  karıştırıp  onu sürüyorum kaşar peyniri koyuyorum üzerine ne istersen koyabilirsin ben sucuk sosis sosis yoksa salam kırmızı yeşil biber   böyle yapıyorum genelde

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 238 göst.
19 Eylül 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Zehra yasin art (563 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 72 göst.
2 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde elifgndz (35 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 415 göst.
2 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde elifgndz (35 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 106 göst.
4 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Grc136513 (139 puan) tarafından soruldu

379,006 soru

11,344,760 cevap

34,808 kullanıcı

...