+1 oy
300 göst.
Aile kategorisinde (1,072 puan) tarafından
Kayınvalidem öldüğü için Eşimin babası hep bizde sabah kahvaltı akşam yemek çay. Yatmaya evine gider 2 sokak ötede. Gerçekten bunaldım artık. Bir sürü çocuğu var 7 tane ama sadece bizde herkesin bir bahanesi var çağırmamak için. Allah rızası için yapıyorum eşim üzülmesin arada kalmasın diye bişey diyemiyorum ama gerçekten artık yıprandım çocuklarıma vakit ayiramiyorum sürekli iş ve yemek yapmaktan.. kendimi köle gibi hissediyorum..ben ki çok abartiyorum..

16 Cevaplar

0 oy
(3,162 puan) tarafından
Allah razı olsun
-Reklam-
0 oy
(17,649 puan) tarafından
:( ay üzüldüm çocuklarına zaman ayıramaman kötü olmuş hepsini geçtimde
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Niye sadece sen hizmet ediyonki canim döver evlatlarıda baksınlar alıştırma boyle bnce
(1,072 puan) tarafından
Valla kimseye bir babalık yapmamış bakmiyolar kisacasi
0 oy
(3,543 puan) tarafından
Abartmiyorsun haklısın bazen insan sadece makarna yemek ister yada dışarı çıkıp yemek ister başbaşa kalmak ister ayagininuzatip TV izlemek yatmak uzanmak dinlenmek ister 
0 oy
tarafından
  Allah allHh  herkesin bir bahanesii varsaa senin de olsun tstlimm . Milletin enayisi senmisinn ? Seninde ailen varrr gorevlern varrr  banyon var afedersin belkii kocanlaa uzanicksn belki kocana hazirlanacaksn oneymis oyle ya  tmm gelsn  hic gelmesin dgl amaa surekli surekli gina gelir
0 oy
tarafından
Canm 2 gune 1 gidip yemegini yapip evini toparlasan hem sende rahat edersin böylelikle
(1,072 puan) tarafından
Canım inan yemek yap bırak ısıtıp almaz yemekler mutfakta çöp olur. Bide gidip evinide toparliyorum.. ama eşimi kırıp üzmemek için hep bunlar 11 yıldır evliyim 1 dediğimi 2. Kez söylediğimi hatırlamam. O böyleyken ona kiyamiyorum
0 oy
(2,139 puan) tarafından
Zaten kendinize yemek hazırlıyorsundur bir tabak da ona koyarak sevaba giriyorsun canım. Ama bunu neden sadece sana yüklediler eşinle konuş bence. Bir gün sizde yiyorsa diğer günde diğer çocukları çağırsın yani. Adamın da bir suçu yok evlatları adam olsunlar da baksınlar babalarına.
(1,072 puan) tarafından
Canım inan yemek yapmasında değilim biz ne yiyosak oda yiyor. Daha önce konuştuk her akşam 1 kişi cagirsin diye. Herkes tamam diyor ortada bişey yok 2 görümcem var 1 uzak biri yakın sayılır ayda 1 2 çağırırlar o kadar. Babalarının evi ne halde umurlarinda olmaz. Gerçi kayinpederde hak eden bir adam değil orasida ayrı konu. Evlatlarına babalık yapmamış doğru düzgün
0 oy
tarafından
Allah rizasi icin yapan bu sitemleri hic etmez aklinin ucundan bile gecirmez oncelikle bunu bilmeni isterim. 

Sende belkide kendine gore haklisin ama nazı oğlunada yada sana geçiyor diye surekli sende olabilir mi 
(1,072 puan) tarafından
Canım inan 2 yıldır hiç aklımdan geçirmedim ama artık nefes almak istiyorum sanırım
tarafından
Size nazi geciyor demek ki karisida ölmüş yazik gunah canim sen buyuk sevap islersin bi kap yemekten birsey olmaz zarari var mi size hakaret falan ediyor mu ?
(1,072 puan) tarafından
Yok canım ellerine sağlık der her seferinde oda çekiniyor ama başka da çaresi yok. Bende üzülüyorum ama bazen de nefes almak istiyorum
tarafından
Baksana adamda cok mahcup sen yine elinden geleni yap elbet Rabbim mükafatini verecektir
(1,072 puan) tarafından
İnşallah canım. Rabbim kimseyi kimseye muhtaç etmesin
0 oy
(1,367 puan) tarafından
Aynı benim anam gibi. Kendi sağlık problemleri olduğu halde kimse de bakmıyor diye kendş bakıyordu Allah rızası için diye. Ama insan bazen enayi gibi hissediyo kendini. Ya nöbetleşe olacak sırayla yani. Yada katlanıcan . Öbür tarafta mükâfatını verir inşallah rabbim
(1,072 puan) tarafından
İnşallah
0 oy
(9,495 puan) tarafından
Haklısın kesinlikle bir nisafir geldiğinde bende çocuğumla ilgileniyorum ki size de sürekli geliyormuş sanki başka çocuğu yok ayıptır
(1,072 puan) tarafından
Valla çocuklarına da bişey diyemiyorum hiç babalık yapmamis evlenen hep kendi evlendi kimsenin elinden tutmadı. Bende bakmam dedim ama eşime kıyamıyorum
0 oy
(3,599 puan) tarafından
Ayy canım derdimin üstüne tuz biber oldun patlicam şuan aynı dert bendede var şuan tamda ortasindayim bende kayınpederime bakıyorum üç eltiyiz aynı binada bende33 haftalık hamileyim eşime dedim abinlere şöyle ben artık inip çıkamıyorum iki ev ağır geliyo bana yengenlerde yardım etsinler babana gelip gitsinler iki hanımefendi de biz gelemeyiz demişler 

Gelmezler tabi sabah uykusu varken keyfin istediği zamn yemek yapmak varken rahatına bakmak varken neden gelsinler ki bizim gibi enayileri bulmuslar
(3,599 puan) tarafından
Peki bitek senin eşine mi yardımcı olmuş kayinpederin de diğerlerini bosvermis
(1,072 puan) tarafından
Yok canım onada bir Hayri yoktu zar zor evlendik bir buçuk sene de. Ailemin durumu çok çok iyi olmasına rağmen seviyorsan tamam dediler. Herşey içimde kaldı üstüne düğünde takılanları da aldılar vermediler.. ama eşim o kadar naif bir adam ki o yaptıysa yapsın ben kimseye misilleme yapamam Allah var diyor ne diyim ki
(3,599 puan) tarafından
Ne diyim canım Allah sabır versin tabi banada
(1,072 puan) tarafından
Amin canım. Allah kolaylık versin sana da
(3,599 puan) tarafından
Sağol canım
0 oy
(1,301 puan) tarafından
Allah yardımcın Olsun canım
(1,072 puan) tarafından
Amin aminnn
0 oy
tarafından
Benimde annem öldü babamın bütün sorumluluğu bende acaba benim eşimde böylemi düşünüyordur :( inşallah düşünmez çok üzülürüm çünkü 
(1,072 puan) tarafından
Canım bizde kurulu makina değiliz sadece eşim olsa.evinntrmizligini bıraktım kenara okula giden çocuğum var ona vakit ayırmam.lazim 2.yasinda.oglum var o oyun istiyor öğrenmek.istiyor. boğaz yemek istiyor eş ilgi istiyor herşey istiyor herkes istiyor. Saçımı tarayıp fön çekmeyi.ozledim gözüme bir.rimel.surup aynaya bakmayı özledim inan yetişemiyorum. Elim hızlı pratik olmama.ragmen sabahın 6da kalkıp gece 12 de yatma.ragmen
0 oy
(119,122 puan) tarafından
adamada zor yaa ama ne bilim senin cocuklarinada zor hani kapiyi acmasan geldinde ne bilim yaa uuff
(1,072 puan) tarafından
Asla yapamam öyle bişey. Kendi babam gelir aklıma vicdan yaparım.. ama zor gercekten
0 oy
tarafından
2 3 gün birşey uydr dahada gelmz herhlde ben hastym desm asla gelmzlr mesla
(1,072 puan) tarafından
Canım 1 2 gün gelmez düzelince eşim arar ben bişey demiyorum diye sormaz bile çağırayım diye
0 oy
(2,352 puan) tarafından
Valla o kadar haklısın ki insan bazen yanlizken bile kalkip bi corba yapmaya üşeniyo ve ev isi sana bakiyo bide cocuklarada zaman ayiramiyosun bence bunu kayınpederinde düşünmesi lazim sadece evlat olarak esinmi var 
(1,072 puan) tarafından
Yok canım 7 çocuk. Kızların biri uzak büroda arada çağırıyor ama yemeği yer çaya akşama yine bizde.. çocuklarıyla arası yok ki ne ekmiş ki bicsin.. eşimde çok aşırı merhamet duygusuna sahip onada bişey deyip kırmak istemiyorum bilmiyorum
(2,352 puan) tarafından
Ayni benim eşim gibi ya allah kolaylik versin kuzum
(1,072 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun canım

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 233 göst.
0 oy
5 cevap 255 göst.
5 Nisan 2024 Moda kategorisinde Dilaraecrin (187 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 794 göst.
12 Eylül 2022 Diğer kategorisinde !!!!FATMAAA!!!!! (7,251 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 611 göst.

378,192 soru

11,319,317 cevap

34,765 kullanıcı

...