0 oy
834 göst.
Aile kategorisinde (114 puan) tarafından
Haklımıyım hakdızmıyım sizce. Ha kişiden kisiye degişir bu ama cok sinirlendim. Kaymvalidem amelyt olcak nodullerinden bogazdan. Doktor uc dort gun yatısı olur dedi kaynvaldemde sen hamilesin basımda bskası kalsn dedi snr kardesinin kızının kızını bulmus. Ama şöyle biz hc tanımıyorz ben gormedm ble o kardesini esimde gormemis kızını hele onun kızını kaynbabam ble gormemis. Neymis evden ckmayo sevmezlermis gexmeyi sevmezlermis 18 19 yaslarndymıs kız. Snr dedi amlyttan bigun once sana gelirim ertesi gun amleyta giderim tmam dedim kız snra otobslemi gelck dedim yok oda benle gelck snde yatacaz sbahda esim onlrı hataneye goturckmis. Bna yakın hastsne onlra bi saat uzaklıkda. Bende elin kızını evime sokamam bn ddm hırlımı horszmı iyimi kotumu genc kız ne isi var evimde ya ddm. Ordan kaynbabam akraba o sn delimisn vs dmeye bsladı gormemis bile nsl akraba ya okdr akrambz var gelp giden ben tnımadgm birisini sırff teee biyrden akraba dye evime almak zorndamıyım. Hyr ddm giremez snrdan gelsn o ddm esim bisi ypcgı icin mi hyr ama byledir bizde ya kaynın bile esin evde yolsa iceri girmez yani yasca buyukse. byle gorduk... Sn elin oglu evime glse razı olrmusn dedm esime nyse bu ozetydi ozet gectm dha neler oldu da... Cok hırs etti adam beni alkolk ickici biridr ztn esim bana durttu snr dısrda inatlasma onunla ya annmle snr hakkedrsnz onla ne inatlasıosun sn haklsn ama bsver dedi. 

30 Cevaplar

+10 oy
(619 puan) tarafından
Kız gezmeye gelmiyor ki sonucta kaynana bakmaya geliyor sen yorulma diye. Bana davranışın cok yanlış geldi
(114 puan) tarafından
Tmda cnm saat bası hatta yarım saate bir otobs var gelsn onunla ne mana bnm evime bigün once gelexek tnımadgm bi kız. Dedgm gibi kisiye gore degisr devir kotu ben hc bilmdgm birini özelime evime alıpta ytıramam
(619 puan) tarafından
Peki ne diyeyim
(114 puan) tarafından
Yormn icin tesekkrler dusuncelr degiseblr sncta bende hamileym blki dha hassasm ama adam snşrlendrdi pylasmk istedm :) ❤️
-Reklam-
+5 oy
(7,684 puan) tarafından
Kız keyfi gelmiyor ki hem kaynanana bakacak hem de senin evin yakınmış Kız sokakta mı kalsın bence sen haksızsın 
(114 puan) tarafından
Nye sokakda kalsın aa otobsle gelir yarım zaatw bir var bigün onceden nye geliyo ki hadi kaynanam deyince tm dedim nlck gelsn kalsın ckıstada ben bakcm ana snradan kızda bnle glcek kalck deynce sinirlendm tnıamdgm birisi evimde ne isi var yatoda birde
(7,684 puan) tarafından
Bu benim düşüncem sormuşsun ben de düşüncemi yazdım hala aynı düşünüyorum bi öğün yemek vermekten bir şey olmaz. Koltuğa 1 çarşaf sermekten de bir sey olmaz. Yatagina gelip senle yatmicak sonuçta
(114 puan) tarafından
Tbiki herkesn dusuncesi farklı olablr her insan bir degil. Gelsn cnm ymegi ası degil ama yatı isi bana gore olmaz etrafda cok ornek var deli mi depekmi nerdn bileym yormlarda birisi yzmıs kız bana saldrdı bu adam deyivermis cok duydk oyle bence bu devirde snde tanımıosan alma evine artk devir kotu ::(
+1 oy
tarafından
Bence baya bi abartmışsın sanki senin evde tek kalacak ne yapabilir ki 
(114 puan) tarafından
Canım gerek yok nye kalsın ki kilomtrelerce uzagsmı geliyo dağ taşmı asacak arabyla gelir otobsle elin evinde nesine kalacakmıs ben anlamdm tanımdgı birnde bende onu tnımıyorm msela ben sokmam evime kızda olsa erkekde olsa illa bisilern kotu sylerin basıma gelmesi grekmiyo bu kanıya varmk icn gelmeden ben temkinliymdir. Çöller aşmıcak ki hstsne icn kaynvldem krkuyo destek icn gliyo ynmda oln dye o kızın glmesine grek yok sacma. Hırslımı hırszmı delimi depekmi necidir
+1 oy
(276 puan) tarafından
Nekadar sacma sanki kiz keyfine geliyo size destek olmaya geluyor ne dwmek evime sokmam
(114 puan) tarafından
Bana neyi destek glmesin kynannamn iki tane de kardesnin kızı var onlrnda kızı var bak onlrı tanıyorm bliyorm icli dıslıyzdır onlara teklif ble etmems. Kız kendş demis nerden nereyse ben kalaym dye ha aslaa da tanımam gormedm ne anasını ne kendini oyzden istmyrm cnm kim oldgnu bilmedgm birisi erkek kız frketmz kalamz evimde :)
+1 oy
(2,945 puan) tarafından
Hata etmişsin bence evde sen varsın kaynanan var kocan tek kalmayacak ki sonuçta ve yardıma geliyor kiz
+1 oy
(689 puan) tarafından
Bence çok yanlış demişsin o kaynanın akrabası aylarca kalmayacak bır gece 
0 oy
(988 puan) tarafından
Bencde sen haklısın ne işi var evinde sende yatsın deseydin k.babaya
(114 puan) tarafından
Gör bi triplere girdi. Tmam diyo kaynvalideme kalma orda sbah yedide cıkarsnz ikinz diyo ytisirsinz hstaneye snr geri buraya gslirsnz diyo ha gelince sen mi bakacaksn sanki kadına dedim. Adam hayrlı biside degil ha gider sehir dıslarına calısmaya glmez aylarca icer hergn oyle birisi bana el icin inatlasması siinirime gitti
(988 puan) tarafından
Bosver k.valıden iyi galıba onun hatrına bısy deme tatlı tatlı sok lafını ama kavga etme densiz işte napcan
(114 puan) tarafından
Evwt kaynvalidem cok iyidr su adam basından gitse kadın dhada iyi olacak yazık
0 oy
tarafından
Devir o kadar kötü ki bosver ben de olsam almazdim
(114 puan) tarafından
Aynen oyle devir cok kotu elin kızı akraba da adı akraba yllardr gormemism duymamsm birden bire napim evimde ben eski devir kalmadı
tarafından
Hızlı hısmil şekilde değil de ben sevmem pek böyle şeyleri benim akrabalarimdan Bi genç kız bozdu boyle bir günlüğüne misafirliğe gidiyor kalıyor hiç bisey yokken beni sıkıştırdı diye ortalığı memlekette kaldırdı ayağa suanda piskolojik destek görüyor ama insanın aklında da acaba kalıyor
(114 puan) tarafından
Evet evet cok boyle seyler canım duyuyorz neden byle biside mahal vereyim ki. Belki deli depdk belki esi bana baktı yanls gozle diycrk belki bisiler uydurcak kim tanımıyorm ki huzurumu neden bozaym tanısam isterse akraba olmasn gelsin
Ama yatı işi cok canımı sıktı olmz yani
0 oy
(1,206 puan) tarafından
Şimdi olayı kısaca anlattigin için detay bilmediğim için kendime göre söylüyorum eğer kaynanamla hastaneye gidecekse birde akraba ise gelsin kalsın ben sorun yapmazdım sonuçta hastaneye gidilecek derdim.ama bilmediğimi durumlar var olayın dışında o yüzden de bilemiyorum 
(114 puan) tarafından
Devir o devir degil artk evet uzun yzamadm cnm ama genc bi kız hc tnımadgm birde akraba var akrba var bn bnu gormedm ble kmdir necidir aileside bi tuhaf nsl izin vermis otobsle gelsin evimde napıck,
0 oy
tarafından
Kiz takma bu kadar haklisin tabiki ama ne yap biliyomusun özel eşyalarini al yatak odana bazanin altına tık hepsini para mara ne varsa yatak odanin kapisinida hep kapali tut bisey yapamaz 
(114 puan) tarafından
Yani blki hamilelk pskolojisi blmıyorm ama bunlrı yapmak drumunda olmak ble beni snirlendryo elin kızı neden glip bende kalıoki ulasm icn okdr arac varken durdk yere gitsn hastaneye tnımdgm kız ne isi var yatıda
0 oy
(849 puan) tarafından
Ben böyle bir durumda sorun etmezdim kalmasını. 
0 oy
(561 puan) tarafından
Kiza olan merakindan sana çemkirmis bence ben şu anlattigindan bunu çıkardım kabul etme en iyisini yapmışsın haklisin . Baba da deme şuna ya ne babasi şambabasi mübarek babalik kutsal biseydir hakeden biri gibi durmuyo o adam
(114 puan) tarafından
Bana bir savunuyo gorr o inatlastkca ben iki daha inat ettim terbiyesiz adam ztn ahlak olsa iki kelimesnden biri kufur olmaz gelinin oglun yanında rakı birayla oturmz pislik ya. Byle bi insandanda ahlaki kurallar beklenmdz ztn. Oglum bisimi yapacak kıza diyo esimin yanında. Bende sna cekmemis sulur ki oglun bisi yapmz diycektm kendimi zor tuttum
(561 puan) tarafından
Keske diyeydin haketmiş aslinda ama demediginde iyi olmuş bi yandan snra bizden kötüsü olmuyor . Utanmasi olsa icsede yanliz icer siz yokken icer ne biliyim o ne ya insan içinde ayyaş ayyaş dolaşıyo ben onun oglunun yerinde oluyum karimi kizimi goturmen bile yanlarina sarhosken nasil guvencem babasiysa babası gördük babalarin bile neler yaptığını
(114 puan) tarafından
Eltim glmiyo kaynım gelmiyo msela hc o eve grmezler cnkü eltime kufur etti tlfnunu acmadı dye. S.kerm sni bdha sktşr git flan dedi kıza icmsms yine. Byle bi adam saygı duyulmz. Napalm kaynvaldem icn gidiyorz bzde
(561 puan) tarafından
Şu vaziyet e bak ya . Gelinine bu şekilde küfür eden insandan herşey beklenir . Kaynina da valla helal olsun başkası olsa babam der gotunden ayrılmaz maşallah i var yine . Sanki telefonu acmak zorundaymisiz gibi söylediği laf beynime kan sicratti ya tovbe estağfurullahhhhh daha neler duyariz diyorum her gun yenisi geliyo .
0 oy
(1,243 puan) tarafından
Bende almazdım açıkçası illa kalincaksa da eşim evde kalamaz kıskandıgimdan değil dinen uygun olmaz 
(114 puan) tarafından
Tabiki hem dinen hemde oyle yetismedik ha oyle bası kapalı dort dortluk bi insanmym degilim. AMA herkesin bi yetisme tarzı var esim varken ne isi var tanmadgm elin evimde
0 oy
(337 puan) tarafından
Abiiii sesli harflere alerjin mi var neden kullanmiyorsun kurban oldugum gözüm kanadı yaw 

Okudum neyse hak verdim sana genç kız madem kaynanam benim evime gelecek eşimin kuzeninin kızı benim evimde ne işi var ha hastanede refakatçi olarak kalır o ayrı ama evimde kalamaz 

Geçen yıl köye eşimin kuzeni gelecekti yanımıza tatile kaynanama dedim gelirse ben giderim benle yaşıt gece lavoboya giderim odamın kapısı açık olur evde uzanirim ne işi var burda sağolsun beni kırmadı dedi evde gelinim var gelmesin
(114 puan) tarafından
:D :D arkdslarım gibi yazmıssın jfjfjfjdjdj napim tuslu telefondan lise yıllarından gelen alıskanlık kısa yazmak. Neyse aynen cnm okdr dgru yazmısskn ki esim kalkcak olur lavobaya uyumick olr nbiliyim ya ne isi var gitsn refaktci olsun tutmuyorz hstsne yeride belli ıssız ulasımsız biyer degil şükür ne diye gelip bende kalmak hayret yani tanısamda okeyim sncta ama hiccc tanımıyorum gormedim bile
0 oy
tarafından
Gelseydi kaynanani  emanet ediyorsunuz evine gelse ne olur gelmese ne.olur hatta ben gelsin derdim bakardım bir gece önceden nasıl birine kadını emanet  ediyoruz diye .
0 oy
tarafından
Bende bu yüzden tartismazdim sonuçta kayinvaldeme bakacak senin yerine daha yani gezme olsa ayrı ama yardımcı olmaya geliyor sabahın köründe mecbur değildi başka yerden minibüsle gelmeye kayinbabanlar alacak anladığım kadarıyla bir gün önce birde ben öyle birşey desem ömür billah affetmez eşim çok kincidir benim affetse evde lafı çekilmez artık ikide bir  anneme bakmaya geldi kız sen birgün sabredemedin diye lafları bitmez  ne eşimin ne annesinin aman yani kayinbabamla birde tartiscam üstune  hata etmişsin sanki tatlım biraz ben eşim için birşey demezdim arada kötü olmayayım diye ses etmezdim 
(114 puan) tarafından
Valla cnm smdi ben uzun uzun yzmadgm icn tam anlmyla anltmadım. Kymvalidemi cok severm ama pinpiriklidir yani bu bogazndan amlyt olcgı ben hamşle olmadn cok onceden bellydi okdr cok doktor gezdrdim ki su virüs zmanında nrde nekdr varsa gotrdüm ici rahat etsn dye. Kızı goturmedi yani. Esimde sahit. Bak anne ol amlytını dye cok dedik eninde snunda olcaksn dye. Hık mık su bu dedi gnlerce sorustrduk hep amlyta cıktı yani. Bska bi care yok ufak bisi ya oda. Nyse ben hamile kaldm kalkms amlyt olcam dedi ben napablrm elimden ne gelir bz cok dedk özeldeki doktorlar dedi durdu durdu ne degisti yani. Oyzden esimde herseyn frkında. Ben kalp bakacktm iste orayıda gectim ben elin kızınıda evime almk zrnda degilm tanısam basımn ustune ama tanımam etmem giremz buyzden. Valla sbah otobslede gelemickse basında uc gun nasıl kalacak keyfine duskunse istemsydi kalmayı kim oldgnuda bildigim yok bskası kalırdı neden atladgnıda anlamdm byrmda seyranda glmdzler tanımam dedim ya. Refaktci kalmk nedir nyse byle iste uzn oldu :)
tarafından
Tatlım aile içi meselenizi en iyi sen bileceksin hani ben kendime göre yorumladım illa öncesi oluyor bu durumların ayrıca yaşlılar yapiyor öyle benim kayinvaldemde7 yıldır hiç birşey yaptirmadi  ben hamile kaldım iki kere ameliyat oldu bize geldi ben baktım biri anjiyo biri de iki  gözünden ameliyat oldu seninki gibi olmadı olmadı ben hamile olunca olacağı tuttu birde bütün herşeyden olacağı tutuyor iki ameliyat daha olacakmış  iki ay lohusa iken bizim eve geldi baktım ameliyat ettirdik ona kalsa arada hamileyken dizinden de ameliyat olacaktı başka bakacak kimse yok eşim dedi hamile halinle anne seni Cemile nasıl kaldırsın tuvalete vs annesi 100 kilo ben hamileyim dizimden ameliyat olacağım diye tutturdu varisten bir günde çıksa varisi neyse 20 yıllık varış ben hamile olunca Olcan dedi eşim konustuda onu erteledik diğer iki ameliyatı oldu kolundada  tendom yırtığı ve varis ameliyatı  var onu da yaptiracakmis yani küçük bebekle iki ameliyat daha olacak ben bakacağım yani yapıyor büyükler ne diyeyim tatlım aile arası eşinle en iyi siz bileceksiniz eşin birşey demiyorsa sorun yoktur o zaman gönüllerini alırsın sonra
tarafından
Yani sen gene iyisin tatlım anlayisliymis kayinvalden ben doğumdan hemen sonra geldi ameliyat Olcam diye ne kendim de ameliyatlıyim ne dikisimi bildim ne kanamam yani çocuk ilk bebek süt geliyormu o bu ne onunla ilgilene bildim kayinvaldem kayinpederim geldi iki ay onlara baktım ameliyat oldu da bana bakılması gereken yerde geldi ameliyat Olcam diye kendine baktırdı bana bakan olmadı öyle perişan oldum iki ay gidin benim kanamam çok rahat edemiyorum da denmiyor illa kahvaltı yemek as ev işi bekledi benden bebeğimle ilgilenemedim ilk onlar yüzünden seninki gene çok çok iyiler mis tatlım
(114 puan) tarafından
Ayyy Allah yardımcın olsun canım okurken daraldım. Neden byleler anlmyrm her amlytı olacagı gelmis. İşte olmayp olmayp nden byle yaparlar ANLAMDM AMA ALLAh senide dha iyileryle mükafatlandırsın insallah ❤️
tarafından
Eşim iyidir Allah'tan anlayislidir başka şehirdeyiz kayinvaldemler ile , kayinvaldem de iyidir aslın da ama arada oluyor böyle yaşlılar olmadık zamanda çocuk gibi tutturuyorlar boşver sende tatlım eşin iyi  ise iyiseniz aranızda  sonradan gönüllerini alırsın bir şekilde kayinvaldenede neden istemediğini güzelce anlatırsın sonra kayinbabam yokken
0 oy
(1,539 puan) tarafından
Kız gezmek için gelmiyor sonuçta yanlış yapmışsın  hamilesin diye sen kalamıyorsun bulduğunuz kişiyi de eve almıyorsun bence yanlış yapmışsın
0 oy
tarafından
Evine almak zorunda değilsin bende asla almam 
0 oy
(48,690 puan) tarafından
Bazen dert ararken siz o kizda.atmaca gibi kocanin evinde kalmayı beklemiyor kimbilir o nasıl cekiniyodur esinden ve yasi cok kucuk zaten o yasta çocuk refakatcilik nasil.yapsin senin icin geliyo bilmiyorum farkındamisin gelmek zorundada değil esin kalsin annesinin yaninda 
(114 puan) tarafından
Valla cnm smdi ben uzun uzun yzmadgm icn tam anlmyla anltmadım. Kymvalidemi cok severm ama pinpiriklidir yani bu bogazndan amlyt olcgı ben hamşle olmadn cok onceden bellydi okdr cok doktor gezdrdim ki su virüs zmanında nrde nekdr varsa gotrdüm ici rahat etsn dye. Kızı goturmedi yani. Esimde sahit. Bak anne ol amlytını dye cok dedik eninde snunda olcaksn dye. Hık mık su bu dedi gnlerce sorustrduk hep amlyta cıktı yani. Bska bi care yok ufak bisi ya oda. Nyse ben hamile kaldm kalkms amlyt olcam dedi ben napablrm elimden ne gelir bz cok dedk özeldeki doktorlar dedi durdu durdu ne degisti yani. Oyzden esimde herseyn frkında. Ben kalp bakacktm iste orayıda gectim ben elin kızınıda evime almk zrnda degilm tanısam basımn ustune ama tanımam etmem giremz buyzden. Valla sbah otobslede gelemickse basında uc gun nasıl kalacak keyfine duskunse istemsydi kalmayı kim oldgnuda bildigim yok bskası kalırdı neden atladgnıda anlamdm byrmda seyranda glmdzler tanımam dedim ya. Refaktci kalmk nedir kızı var kardesnin kzları var samimi oldgmz onlr kalırz demis bu kız kymvaldeme ben kalrm dems yası ne bası ne ben tam yzmadm dedgm gibi hani cock coluk ne alaka. Herkes bi tuhaf olms kmsenin artk emrine gore oynayamam okdrda drgl tanımdgm insan evimde kalamz. Bana gorede glmek zornda degil gelmesin istiyosa ztn kalkpda kalp amlytı degil bogazndan nodul alınacak :)
tarafından
Kör oldum resmen, sesli harflere dusman oldugun icin seni haklı bulamiyorum, okuyabilsem bulurdum belki :D
(48,690 puan) tarafından
Bende okuyamadim canim . Gece bu yorumu yazincada aklima geldi sana emti vaki yapması iyi olmamis o zaman tanisan sevsen guvensen bile gorumcen bile olsa insan ister istemez kizar kabul etmek istemez. Sana sorması lazimdi sende kalalim mi diye diger konuds ablasinin torunu bizde kardeş torunu kuzen gibidir kardeş gibidir ben yabanci kiz olarak gormezdim
0 oy
(489 puan) tarafından
Akrabadır baş göz üstüne ben tanımıyorum evimde bişey çalınırsa o eşyayı yerine koymaya kefil olursanız alırım yoksa almam deseydin bu kadar hirgur çıkmazdı
(114 puan) tarafından
Hırgur hep cıkar cnm ne desemde cnkü kaynbbaba denen adam delinin teki bnm lakabm deli ahmet der durur. İcer küfür eder kaynnamı ble bezdrmis birisi. Sırf inadına bana tanımadgı gormedigi kızı savundu ha. Oyzdrn saygı duycgm biri degil esim ble dedi onla inatlasma ya adam icen birisi icip icip aylar snra blr arar sana laf sayar hatrlarda ne dye canını sıkcn dedi dusun adam oyle birisi. Eltime küfür etti aradgnda acmams dye aglyrk gtti kız oyle birisi yani. Zamanında eltimle yine küstü nyse bayramda sokaga cıkma yasagnda brn annemlerde durdm dye bana kinlenmis ben gittigmde eltime cnm gelinim balım gelinim dye bni dıslamaya calısrdı bir kotu kaynana dusun bu ondanda beter. Kmle kotyse digerine duser. Smdi eltimede kfrettgi icn evine ble girmiyo knsmaz ogluda knsmaz. Bi bz kaldk knusan mecburyttten. Yani o adamla hırgur hep var. Kaynanama acırım oda elin kızını nrden buldysa kendi kardesi kızı varken anlams deglm herkes b.ka sarıyo :) bn hc agrısz basımı derde sokamam kz gelsn amlyt gunu arbylan
(489 puan) tarafından
Allah yardımcıinz olsun ne diyelim zor valla

İlgili sorular

+1 oy
8 cevap 501 göst.
26 Nisan 2024 Aile kategorisinde Happymommy (1,893 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 548 göst.
15 Ekim 2022 Aile kategorisinde Evramm (467 puan) tarafından soruldu
+1 oy
16 cevap 446 göst.
19 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Sevmm (1,949 puan) tarafından soruldu