+1 oy
683 göst.
Aile kategorisinde tarafından
tarafından kapalı
Demin bişey paylasilmis kaynanayla ilgili kotulemisler resmen. Sizin kaynananiz kötü olabilir bu tüm Kaynanalar kötü anlamına gelmiyor. Benim annem de ilerde kaynana olacak erkek kardeşim tarafından ama ensesine vur lokmasini al. Gelinini bizden ayırmaz maddi manevi her zaman benim arkamda olduğu gibi kardeşimin ve gelinin de arkasında olur . 

Evet benim annem melek bir kaynana olucak gram şüphem yok herkesi aynı kefeye koymayın artık ya yeter. Kaynana kaynana. Onlara sorsak ne der acaba sizlere. ( Genelleme yapmıyorum) 

Burdaki herkes haklı zaten nedense. Yüzlerce post açılıyor herkes haklı hep karşı tarafta suç var . 
notu ile kapatıldı: Soru başlığı sorunuzu kısaca özetleyecek şekilde belirlenmelidir. Bu tarz soru başlıkları platform kullanışlılığını azalttığı için soru kapatılmıştır.

36 Cevaplar

0 oy
(11 puan) tarafından
Arayıp tarayip hata buluyor bicok kişi .  Aslında gerçekten kıyas yapılsa günümüzde birçok kayınvalide anneden bile daha iyi . Sadece biraz mesafe koymamak laizm 
-Reklam-
0 oy
(5,314 puan) tarafından
Valla el eli yıkar elde döner yüzü yıkar   kimse kaynanasına atmasın önce kendine baksın derim her zaman o yanlışsa sen doğru ol   sen doğru ol ki eğri yerini bulsun 
0 oy
tarafından
Valla benim kaynanam iyidir sağolsun oglunu güzel yetiştirmiş daha ne isterim , arada sıkıntı illa olur insan bazen  kendi öz anasıyla kız kardeşiyle bile anlaşamazken 
0 oy
tarafından
Valla benim kayinvalidem dünya iyisi. Ben ona nasıl güzel davranirsam aynen karşılığını alıyorum. Böyle genellemeler bende aşırı sinir oluyorum. Ha birde diyor ki benim kayinvalidem bana gelince dolabimi açtı sinir oldum. Yada kayinvalidem beni evine çağırdı ama 3 gün önce gittim acaba gitsem mi ? Böyle aşırı saçma postlar var. Sen bir kere kabul etmemişsn ki onun da annen olduğunu. Ne bekliyorsn karşılık olarak acabaaa..
tarafından
Ben iyi davranıyorum benimki de iyi bana . Ama kötü olsam eminim oda kötü olur. Demin birisi paylaşmış kaynana melek olsa kanadı ile çarpar iyi kaynana yoktur diye. Genelleme yapılınca sinir oluyorum ya
tarafından
Aynen öyle al benden de o kadar
0 oy
(11,216 puan) tarafından
Ben iyi huylarininda kotu huylarininda farkindayim. Ikisinide soylerim. Burdaki kaynana postlarini okudugumda cogu kez sukrettim hatta ama sevmem kndisini. Tek bir huyu yuzunden onu yapmasa herseyiyle kabulum.
0 oy
tarafından
düzenlendi

Valla bacım çok abartıyor lar ben şok oluyorum okurken ciddiye bile almiyorum bukadar kötü insanların içinde eşleri keriz herhalde...

Benim kaynanam da çok söylenir ama kadının bana çok yardımı dokunuyor onu görmesem kalkıp laflarını desem günaha girerim o yuzden susuyorum çünkü sadece laflarını degil yaptığı işleride görmek zorundayım 
0 oy
tarafından
Hanife ben şimdi haksizmiyim xhhxhx
0 oy
(573 puan) tarafından
Evet herkes aynı olmuyor maalesef kiminin gelini kötü olur kiminin kaynanası kiminin kayınbabası kiminin görümcesi mesela benim teyzem gelinini yanına indirdi kızın annesi, babası yok vefat etmişlerdi annesinin yerine koydu anne, anne ölür peşinde ama ben kendi kaynanam şahsen öyle değil 2 3 kere bişeyi yapsam onu benim görevim sanar yapamadığım zaman burun kıvırır dudak büker hep kendine olsun benim aileme olmasın ister ve liderlik yapma huyu var yanş yapacağımız her şeyi ona sormamızı ister aynı şekilde dayımın gelini var kaynanasına gidip gelmez bile oğluns dil partisini sadede eşi ve kendiyle yaptı annesi şehir dışında gelemiyor diye iki sokak ötedeki kaynanasını da çağırmadı çok kınadım ben ne kadar kötü de olsa onun torunu yanında olacak mecbur diyip çağırırım mesela yani bende burda için daraldığı zaman 2 3 defa açtım kaynana postunu içim rahatladı çünkü anneme anlatmıyorum üzülmesin diye eşime demiyorum üzülmesin diye içime ata ata kendim Bi hal oluyorum ama hiç onlar kötülük yaptı diye öyle Bi kötü karşılık vermedim ben inşaat pisliği olan eve taşındım yeni evdi yani inşaat kiri vardı toz çimento falan ne, kaynanam geldi, yardım etti ne görümcem kış ayında taşındım çok soğuktu hastalandım hiç gelip yapmadılar diye burun kıvırmadım geçen görümcem doğum yaptı 2 gün gidip yemek yaptım küçğk bebeğine, baktım çamaşırlsrıns kadar yıkadım ha bana yapacak değil bende hamileyim ama, Allah rızası için yaptım Allah görsün diye herkes aynı değil yani demek istediğim o :) 
0 oy
(1,785 puan) tarafından
Kaynanam yok bazen keşke olsaydı diyorm eşimde yaşasaydı seni çok severdi diyo bilmiyorum annelerin söyledikleri yaptıkları zoruna gitmeyen insanlar kaynanası iyiliğine bile konuşsa niye böyle dedin diye kötü kaynana ilan ediyolar tabi gerçekten kötü kalpli bile isteye gelinine kötü davranana Kaynanalar hariç.
0 oy
(1,297 puan) tarafından
Ay hiç deme ya dün eşimle ilgili post açtım ailecek psikologa yollayan oldu insanları anlamak çok zor
0 oy
(2,930 puan) tarafından
Valla 4 4lük gelinlerin kaynanalarına bi sorsak :) hiç bişeyi tek taraflı dinlemem herkes kendini haklı olacak şekilde anlatır :)
0 oy
(22,070 puan) tarafından

Ama asko bazilarida gercektende pek insan dişi varlıklar yaaa 

Mesela bende kaynanasını öveni samimi bulmuyorum yok cok seviyom yok cok iyiyiz falan ama yapmacık geliyo 
tarafından
Yavrum parantez açtım genelleme yapmıyorum diye yazdım konu o değil. Birisi post açmış demin melek olsalar kanatları ile carparlar iyi kaynana yok yazmış ona tav oldum. Yoksa herkes bir değil
(22,070 puan) tarafından
Askom yorumu duzelttim ekleme yaptim :D boyle de oku kankam
0 oy
(1,688 puan) tarafından
Kayınvalidem kötü diyemem dış etkenlerden dolayı bana karşı ayrımcılık yapıyordu gorumcemle konusmuyordun o zamanlar görümcem kaynanamı dolduruyordu sürekli kaynanam beni cagirmazdi eltimi cagirirdi evime gelmszdi hasta olduğunda sormazdi gorumcemle barıştım kaynanam bana karşı çok iyi olmaya başladı şimdi uzağız birbirimize ama arar sorar düşük tehlikem olduğu zaman yemekler gönderir gelip evimi temizlerdi yemek yapma gel bende yer derdi yani diyecegim benim kayınvalidem aslında iyiydi sadece dolduruşa geliyordu şimdi çok şükür annemden farkı yok Allah razı olsun ondan
0 oy
(7,446 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum siz nasıl yaklaşırsanız karşı tarafta öyle yaklaşır saygı sevgi çerçevesinde ilişki kurmak lazım
0 oy
tarafından
Bende kayınvalidemden pek haz etmem. Huyu suyu benim ailemde gördüğüm standartlara hiç uymuyor. Ama o posta bende şaşırdım milletin iyi kaynana yoktur, burda iyi diyenler aslında rol yapıyor demeleri de saçma tabi.

İlgili bir soru bulunamadı

386,451 soru

11,553,778 cevap

35,234 kullanıcı

...