0 oy
575 göst.
Aile kategorisinde (338 puan) tarafından
konuya nasil girecegimi bilmiyorum ama en basta soylemek istedigim kizarsaniz da yinede anneme kirici  bisey soylemenizi istemiyorum.Anlayisla karsilayacaginizi dusunuyorum.Ben 21 yasindayim 2 abim var benden yasca cok buyukler evlendiklerinde Annemde babamda 15 yasindalarmis annem fazla ezilmis o yuzden normalde cok sessiz bi kadindir.Babamda engelli ve hasta ama ben evdeyken cok kavga ederlerdi ve annemin sessiz kalmasi cok zoruma giderdi ben babama bagirir cagirirdim annemi savunmak icin ama annem yine bana kizardi karisma diye.Babami da cok seviyorum o da bana cok duskundur ama annemle aralari pek iyi degil.Neyse velhasil kelam evlenmeden once annemle cok kavga ederdik,annem beni cok elestiriyor cunku.Simdi evlendim ama anneme kalmaya gidiyirum evi supuruyorum yalandan supuruyosun diyo.İsini yapiyorum yapamamissin diyo.Kiloluyum mesela kahve yapiyoruz yanina ikramlik koyuyoruz sen yeme kilo yapar diyo yemekle kola icilecek icme diyo artik cok zoruma gidiyo surekli elestirilmek.En son esime dedi ki yuruyuse gitsin yemesin kilo versin esimde anne ben karismam bu konularina nasil mutlu olacaksa oyle olsun onun mutlulugu onemli benim icin o benim icin hep guzel dedi .Ama surekli bu konudan vurulmak cidden canimi yakmaya basladi.Evde bulasik yerlestiriyorum tek basima evde abilerim var esleri var. domates tabakla birlikte dolaba girmis koca tabakla domates mi konur dolaba diyovsaol kizim eline saglik demiyor.Sonra ben surat asinca anliyo bozuldugumu gonlumu almaya calisiyor ama sonra baska zaman yine yapiyor onu kirmak istemiyorum cok seviyorum ama bu huyundan vazgecmesi icin konusmak istiyorum.Napicam bilmiyorum

28 Cevaplar

0 oy
(338 puan) tarafından

En İyi Cevap
Kayinvalidem ameliyat oldu yeni dizinden hergun arayip soruyorum.Gecenlerde bi story paylastim burnumdan getirdi senin kaynanan ameliyat oldu sen stor atiyosun millet demez mi bu nasil gamsiz  gelin diye  dedi bende anne millete kalmadan sen diyosun zaten bosver dedim sonra yengelerim geldi anne niye oyle diyosun bisey olmaz ciddi bisey yok sonucta gorumceleride laylasiyo dedi oyle diyince tamam o zaman paylas diyo
-Reklam-
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Biraz uzak kal tam anlamıyla anlasın seni kırdığını 
0 oy
tarafından
Bir süre görüşmemek ikinize de iyi gelebilir. 
0 oy
tarafından
Aman benim annemde öyle. Yapcak birşey yok. Ne yapsanda değişmez . Huyları cunku
0 oy
(3,881 puan) tarafından
Sen mutlu olmani düşünse böyle yaparmı acaba bilemedim, sen çocuk değilsin sonuçta neyi nasıl yiyeceğini bilirsin mesafe koy biraz.
0 oy
tarafından
Yani fazla bisey soylemiyim demekki ben tek degilmisim ama annedir olsun kirmak iyi degil o seni seviyodur kim evladini sevmezki
(338 puan) tarafından
sevdiginden eminim ama gercekten cok kiriliyorum artik evlenecegim zaman surekli gelinlikte yakismayacak cok kilo aldin diyip durdu sirf bu yuzden gelinligimi secmeye annemle gitmedim ve dugunume kadarda asla gostermedim moralimi bozacak diye cok uzuyo artik boyle seyler beni
tarafından
Benim anemde elestirirdi neden oyle yuruyosun guzel giyin derdi bende ne biliyim hep kotu giyinirdim bi taraftan iyi solemesi ama bunaliyo insan mesela suan uzagiz baya hic keske hep keske diyorum ayy bosveriyim ya gece gece zaten hastayim
0 oy
tarafından
Bazı anneler kızlarını kıskanır gerçekten bu var eğer babanla da aran çok iyise çok gördüm böyle sorunlar konuşma bir süre yaptığı hatayı anlasın 
(338 puan) tarafından
babamla iyidir aram ama anneme bisey soyledigi zamanda ilk kizan bagiran ben olurum aksine o bana kizar tek kizsin yagla balla tavla babani sen de surekli kapiyosun bagiriyosun der hep
0 oy
(12,754 puan) tarafından
Annen elalem için kendini feda etmiş haberi yok. O ne der bu ne der diye diye hayatını yasayamamis belli ki sana da dar etmeye çalışıyor. Sert bir dille oturup konuş insanların içinde söylemen benim yararima değil aksine daha çok üzülüyorum de. 

Bir insana başkalarının yanında verilen öğüt öğüt değil hakarettir böyle de bı söz vardi 
0 oy
(424 puan) tarafından
Benim annemde biraz öyle, ama insan bı tatlı dil güler yüz görmek istiyor beraber sohbet etmek güzel vakit geçirmek istiyor, ama benim annemde içine kapanık ben onu yanındayken bile özlüyorum.Gurbetteyim başka şehirde aklına gelip beni aramaz telefonu yok zaten ama babama aratacak yani istese.Ben aradığımda da konuşmamız bir dk sürer en fazla 2 yada 3 dakika :( anneme hasret yaşıyorum,Allah sağlığını versin yinede bana yeter.Yapisi öyle biraz soğuk çocukken ciplak ayak taşlara basardim hasta olayimda annem beni sevsin diye
(338 puan) tarafından
bende oyle cok agladim anne bikere kizim de saril diye bana kizim diyince cok mutlu olurum o yuzden hep soyleyince bana sizi sevdirmediler bile siz kucukken ben nasil simdi oyle seyler soyleyeyim diyor ama cok cok uzucu seyler
(424 puan) tarafından
Ben annemin beni sevdiğini biliyorum ama gosteremiyor belki yani büyük ihtimal oda annesinden görmedi.Ama ben annemi çok seviyorum anne olduktan sonra daha çok arttı sevgim içimde bı yara bı boşluk ki hiçbir şeyle dolmuyor, sende anneni kırma anlar diyorsan konuş anlamazsa yanlış anlarsa hiç konuşma napalim böyle kabul edeceğiz
0 oy
(1,667 puan) tarafından
benimde kaynanam.böyledir ya annem hic boyle degil ama annem bana boyle yapsaydi onu kırip birsey diyemezdim herhaldee
0 oy
(1,663 puan) tarafından
MESAFEEEE beni.esimin yaninda oyle ezemez cunku onada ezme.fırsatı verir ben niye kalkip evi isi yapiyorum abinin eslerinin yaninda yeme icme kime ne benim kilomdan cok sacma ya 
0 oy
tarafından
Kac kilosun canim ki annen surekli kilodan bahsediyor??

.

Belki ciddi bir kilo problemin vardır seni düşündüğü icin bunu belirtmek istiyorum olabilir.  Seni incitmek.icin yaptığını düşünmüyorum 

Annem 55 yasinda kış aylarda az kilo alınca ben mesela uyanırım şekeri tansiyonu var çünkü onun sağlığı için.  Kilo çok iyi birwey değil saglik problemlerini hep beraberinde getirir annende bunu düşünüyor olabilir. 

Ortada çok büyük problem göremedim ben açıkçası o anne kırılıp edilecek bir durum yok 

. Birgun yokluğunu yaşadığında ah anne keşke dememek adına böyle boş şeylere takılmayın. Annen tarafından dinlesene belki onuda haklı bulacağız ana evlat arasında bunlar olur ♥︎
(338 puan) tarafından
evlenmeden once 70 kiloydum suan 82 kiloyum
tarafından
Canim annen demek güzel olmanı istiyor o yüzden öyle diuor ;/ kırılma. Ve bencede kilo ver
Gençsin belli ki kilo san akatacagi birsey olmaz . İlerde sen kendinde rahatsız olacaksin
tarafından
Mervem kilo ınsanı cırkın yapmaz sağlıksız yapar, kılolu ınsan cırkın ınsan degıldır :( yıllarca kılolu yaşamış bırı olarak en üzüldüğüm şey buydu, 10 kılo versen çok güzel okursun derlerdi ıyı de ben cırkın degıldim ki..
tarafından
Bence çirkin kimse yok zaten bakımsız kadın vardır.
Annesi surkeli yemekten takıldığı için zaten belirttim ilerde sağlık problemi yaşamadan ici ver diye anneler biraz eski çağ insanı sağlık o bu diye acilik.yapamaz ama.guzellik çirkinlik olarak bakabilirler.
Kilo gerçekten sağlıksız erkek kadın fark etmez. 35 den sonra kilo sorunu olanlarda şeker tansiyon karaciğer sorunları başlıyor o yüzden dikkat etmek lazım ♥︎
0 oy
(13 puan) tarafından
Rahatsız olduğunu artık seninde büyüdüğünü evlendiğini ayrı yuvan olduğunu eşinle mutlu olduğunu eşinin senden mutlu olduğunu bu işleri evinde yaptığında sorun yaşamadığını seni yetiştiren kışını n kendisi olduğunu sohbet eder gibi söyle ve seni üzdüğünü dile getir .Bir süre mesafeli git gel yap .Kırıldığını anlasın
0 oy
(3,595 puan) tarafından
Kız bu kayanana postlarına alıştım ama bu anneler niye  yanlış anlama seni yargilamiyirum ama bazı anneler neden evlatlarına karşı böyleler anlamış değilim yada benim  annem boyledegil diye bana tuhaf geliyo 
0 oy
(5,153 puan) tarafından
Üzülüyorsan uzak kalmak en güzeli 
0 oy
(13,961 puan) tarafından
Biraz mesafeli durmakta fayda var bence kırıldığını anlaması için konuşabilirsin de ama etkisi olacağını sanmıyorum nedense 
0 oy
(48,086 puan) tarafından
Ya mesafe koyacakasin yada acik açık.konusacaksin 
0 oy
tarafından
En iyisi mesafe koymak benimkide ogleydi ben baya mesafe koyunca artık yapmiyor
0 oy
(3,832 puan) tarafından
Özlettirmelisin kendini biraz bence
0 oy
tarafından
Ayni annemi anlatmışsın sanki övüyor mu gömüyor mu anlamıyorum bazen

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 654 göst.
12 Aralık 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 392 göst.
13 Haziran 2020 Aile kategorisinde Zeynosun annesi (1,008 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 1,180 göst.
0 oy
5 cevap 211 göst.
3 Şubat 2021 Aile kategorisinde Elifhanim0101 (83 puan) tarafından soruldu

374,650 soru

11,205,779 cevap

34,506 kullanıcı

...