0 oy
331 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (155 puan) tarafından

image

esim bu makarnadan almış ilk deniycem yapan bilen varsa tarif verebilir mi? 

Şimdiden teşekkürler :)

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
Hasla az margarin az sivi yag biraz salca ve ketçap kavur bi cay bardagi makarna suyundan koy bi paket krema ekle iyce oze hepsini sonra kasar ekle remdelenmis makarnayi at karistir pistikten sonra maydonoz koymak istersen koy
tarafından
Pekmez ne alaka oglim
tarafından
Sen ne anlarsın la az pekmez azda sirke katcan offf enfes olur hahahah
tarafından
Sen kat kanka agzimin tadini bozamam ben dkdjhd
tarafından
İstersen sarımsak ta ekle :)
tarafından
tarafından düzenlendi
Yok  yurugit la
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben bunu tavuklu domatesli yapıyorum. Normal makarna gibi hasliyorsun.  Ayrı bir yerde tavuk, kapya biber, salça domates kavuruyorsun. Sarımsak, baharat ekleyip tavukları iyice pişiriyorsun. Azcikta tereyağ atabilirsin. Son olarak kaşar peyniri katıp makarna ile buluşturuyorsun.

Ağzım sulandi yapcan galiba sjsjsjs
0 oy
tarafından
Krema ve kaşarla harika olur. 
0 oy
(1,580 puan) tarafından
Normal şekilde haşlayıp (ben al dente bırakıyorum bilerek 8 dk civarı) sonrasında tereyağlayıp kıymalı sos hazırlayıp onla karıştırıyorum. Kıymalı sosa da soğan, biber, domates,  tereyağı, kıyma koyuyorum. 

İkinci seçenek de kremalı mantarlı yapıyorum. Mantarı yağda ölene kadar çeviriyorum, sonra rende soğan ve sarımsağı ekliyorum rengi dönünce krema ekliyorum. Tuz karabiber ekleyip kapatıyorum.
0 oy
(3,832 puan) tarafından
Bolonez soslu da yapabilirsin normal makarna gibi haşla bi tavada da Bolonez sos yap ikisini birleştir az çevir tavada yanına yoğurt koy Ohh miss
0 oy
tarafından
Üstünde yazan dakika kadar haşla

Julyen kesilmiş tavuklara karabiber dök 

Tavaya sıvıyağ al ve tavukları pişir sonra kesilmiş mantar ekle hepsi piştikten sonra 1 paket krema koy ve 1 yemek kaşığı tereyağ ekle istediğin kadar tuz ve varsa muskat ekle en son da isteğe bağlı kaşar peyniri koy ve makarnayı ekle ama makarnayı haşladıktan sonra kesinlikle sudan geçirme 
0 oy
(11,217 puan) tarafından
Fettuccini bu en sevdigim makarna bir ara haftada 2 kez yapardim cokvkilo aldim : D

kucuk bir sogan iki dis sarmisagi dogra kavur iyice. Mantar ekle onuda kavur ustune krema dok. Bi iki tasim. Karabiber tuz varsa azda muskat dok. Hasladigin makarnayi sosa dok ustunede bol kasar varsa parmesan peynir dok karistir efsane bir sey oluck : ) nettende bakabilirsin. Alfredo fettucinni tarifi die.
0 oy
(1,297 puan) tarafından
Ay bu ev makarnası var ya aynı ondan. Suyu kaynat köy içine . Normal.makarnadsn hiç farki yok
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Bundan hiç yapmadım 
0 oy
(119,139 puan) tarafından
kremali mantarli yap
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Parca parca hasla kremali yap üstunede kaşar rendele

İlgili sorular

0 oy
29 cevap 560 göst.
3 Eylül 2022 Aile kategorisinde Birdilektut (1,271 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 306 göst.
6 Aralık 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Beden dili (4,698 puan) tarafından soruldu
+1 oy
5 cevap 106 göst.
7 Ekim 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 62 göst.
18 Nisan 2023 Diğer kategorisinde siyahmezarinsahibi (1,089 puan) tarafından soruldu

378,318 soru

11,323,498 cevap

34,775 kullanıcı

...