0 oy
574 göst.
Aile kategorisinde (299 puan) tarafından
Günaydın kızlar. Önceki postumda yazmıştım ya. Eşim bir haftadır izinliydi. İznin çoğunu kayınvalidemlerde geçirdik. Ya baktığımızda çok iyi diyorum ama bazen de lafları gerçekten batıyor. Hadi diyorum saygımı bozmayayım ama insan bir süreden sonra ne diyeceğini şaşırıyor artık. 

Dün akşam kendi anneme gitmek için evden çıkıyorduk. Kayınvalidem "yavrum sen gidiyor musun babaannenden, sen gidince ben çok üzülüyorum" diyor. "Size gittiğimizde bile sizden dönerken ağlıyorum ben" diyor. Çocuk da uykusu geldiği için ağlıyordu. "Bak gitmek istemiyor, ağlıyor" diyorlar. Eşim de bana dalga geçiyor "bırakalım da büyüyünce alırız" dedi. Kayınvalidem de eltimden bahsederek "o da böyle diyor" diyor. Yani eltim de "siz büyütün, ben büyüyünce alayım" diyormuş. Ben de "ben bırakmam çocuğumu" dedim. 

Eşim de böyle izni bitti gidiyor ya, böyle duygusal duygusal haller, hasbinallah. Ona da "sanki cehenneme gidiyorsun, kendi evine gidiyorsun" dedim. 

Kayınvalidemler ile en geç iki haftada bir görüşürüz. Bu kadar duygusallığı ben mi anlamıyorum? Ben mi duygusuzum? Annemlere gideceğimiz zaman mı oluyor bunlar hep? Sizin kayınvalideleriniz de böyle mi kızlar?

23 Cevaplar

+1 oy
(428 puan) tarafından
Benimkide öyle.her kalkisimizda gitmek istemiyor deyip duruyor, hemde kaç kere diyo gitmek istemiyor istemiyor
(299 puan) tarafından
Annemlere gitmeyecek olsak, kendi evimize gidecek olsak da, "aman yavrum siz şimdi gidiyor musunuz?" diyor. Sevdiğinden biliyorum ama böyle olunca eşim mahzun mahzun bakıyor
(428 puan) tarafından
Anlıyorum canım ama ben kaynamdan daha neler duydum daha beter ve eminim ondan da beterini duyanlar vardır, bunda çok bı şey yok boşver.
(299 puan) tarafından
Orası öyle tabi canım. Halimize çok şükür
-Reklam-
0 oy
(703 puan) tarafından
Çok abartmissin bence benm oğlan hem bize geldiklerimde giderken hemde onlardan giderken çığlık çığlığa ağlıyor sende gel diye oda bırakın siz gidin diyor bizde gülüp geçiyoruz ne var ki bunda
(299 puan) tarafından
Ben abarttım demek ki
0 oy
(13,063 puan) tarafından
Zamanla alisirlar canım. İlk zamanlar öyleydi de şuan değil çok şükür 
(299 puan) tarafından
İyi öyleyse :)
0 oy
(1,464 puan) tarafından
Bizimkide böyle ya valla bı yerden sonra daraliyo insan 4 gün onlarda kalıyoz 3 gün kendi evimizde salya sümük gidiyorlar diye ağlıyo evimizin arası 10 dk arabayla ha o 3 gün içinde de sadece onlara gitmiyoruz yine pazara falan birlikte çıkıyoruz. Ama yok yine ağlıyo yine ağlıyo
(299 puan) tarafından
İşte bunu anlatmaya çalışıyorum
0 oy
tarafından
Ne çektin be muallime bacım. 
(299 puan) tarafından
:)))))
0 oy
(1,850 puan) tarafından
Bana çok saçma abartı geliyor bu göz yaşları. Benim kaynanada öyle hiç sevmiyorum böyle hareketlerini çocukga olan sevgiden ziyade bana oğluna gösteriş gibi geliyor tabi sizinkini bilmem
(299 puan) tarafından
Gösteriş gibi düşünmesem de abartı olduğunu düşündüğüm kesin
0 oy
tarafından

Ben anormal bi durum goremedm sevmedigin icin batiyo olabilir benim kaynanamla tanissan kendininkinin elini ayagini opersin :D

(299 puan) tarafından
Kayınvalideme elhamdülillah o zaman
0 oy
(1,944 puan) tarafından

Sen biraz duygusuzsun:)babaanne sonuçta torununu da oğlunu da özlüyor ne var ki bunda sen de duygusuna ortak olabilirsin biraz 'tekrar gelicez,sen de gel babaannesi' gibi seylr soyle bitsin :)

(299 puan) tarafından
İnan bunları da diyorum
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Ne güzel çok seviyorlar bırak öyle olsun ama çizgiden şaşma sen canım. Annesi sensin onun. 
(299 puan) tarafından
Çok seviyorlar biliyorum canım. Ben de aynı bu şekilde o çizgiden şaşarım diye korkuyorum
0 oy
(3,599 puan) tarafından
Yani ağlamaya gerek yok o kadr  tabiki ama buyunce gelir alırız mevzusuna o kadrda takılma bence kimse senin çocuğuna senden daha iyi bakamaz zatn
0 oy
(3,599 puan) tarafından
Yani ağlamaya gerek yok o kadr  tabiki ama buyunce gelir alırız mevzusuna o kadrda takılma bence kimse senin çocuğuna senden daha iyi bakamaz zatn☺️...
(299 puan) tarafından
Zaten kafaya takmamak için çoğu şeye takılmamak lazım :)
0 oy
(338 puan) tarafından
esimin kuzeni var evli karisiyla cok samimiyiz esimde kuzeniyle asiri samimi hatta ben kirza eltim derim :D kaynanasi 2 gun gorusmese tatava yapiyo.1 ay annesindeydi kizin kocasida annesinde kaldi neyse kiz geldi 1 hafta olmadan kaynanasi aradi oglum evini cok ozledin heralde hic gelmiyon diye 3 gun trip yemisler. :D 
(299 puan) tarafından
Çok şükür öyle trip yemiyoruz :)
0 oy
tarafından
Yo brnim kayınvalidemde aynısı. Torunu sonuçta ozluyordur. Sana illa bırak çocuğu dememiski. Bence sen annengile gideceğin için o yüzden söylüyor diye düşünmüşsün. Bence bunda abartılacak bir durum yok. 
(299 puan) tarafından
İyi öyleyse. Düşüncen için teşekkürler :)
0 oy
(167 puan) tarafından
Ya ben şunu anlamıyorum biz geliniz babamızın evinden çıkarken bu kadar ağlamadık bunlar erkek yani madem bu kadar üzüleceksen niye evlendirdin oğlunu Allah Allah ya evet tamam kötü bir niyet olmayabilir de böyle davranarak adamın kendi yuvasının huzurunu da bozuyorlar farkında değiller
(299 puan) tarafından
Aynen böyle de dedim eşime. Sen kadın olsan ne yapacakmışsın bilmem dedim
0 oy
tarafından
İnan hepsi aynı cnm. Benimki de öyle laf vurmalar ağlamalar falan. Herkesin çocuğu yanında benimki yaban ellerde demeler. Alıştım artık. Sen iyi demişsin senin çocuğun niye bırakasin. Evet evet gibi de geç. Ya da duymamazliga ver. Bu böyle devam edecektir cunku
(299 puan) tarafından
Bir tek ben böyle hissetmiyormuşum demek ki canım. Aynısını bizim annelerimiz yapsa eşlerimiz nasıl tepki gösterir acaba
tarafından
Öyle valla cnm. En iyisi duymamazliga vermek konuyu değiştirmek falan
(299 puan) tarafından
Bence de canım ya
0 oy
(1,786 puan) tarafından
Benimkler yılda üç dört kere bize gelir.Gelince çok seviyorum der ama gittiğimizdede evine bişey olacak diye ödü kopar.Seninki cidden seviyo torununu demekki duygusal bir dönemindede olabilir.
(299 puan) tarafından
Tabiki canım sevdiğini çok iyi biliyorum zaten
0 oy
tarafından
Valla bizim aramızda 1000 km var, çocuk 10 aylık 3 kere gördüler her onlardan dönüşte de ağlıyor gidiyoruz diye, bana normal geliyor yakın olsa ağlasa belki bende sen gibi düşünürüm 
(299 puan) tarafından
Uzak olsa benim de ağlayasım gelir zaten. Ama bizim aramızda en fazla 40 km var. En geç iki haftada bir görüşüyoruz. Gün aşırı görüntülü konuşuyoruz
0 oy
(1,439 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Benim kaynanamda bir gun aramazsak triplerde 
(299 puan) tarafından
Kaynana olunca biz de böyle olur muyuz acaba
(1,439 puan) tarafından
Allahtan oğlum yok :)
(299 puan) tarafından
Benim var :)
0 oy
(3,230 puan) tarafından
Benim eşim annesine kavga dövüş gidiyor gitmemek için direniyor annesi de gittiğimizde huzur vermez 5 dakika oturur kalkarız 
(299 puan) tarafından
Benim eşim hiç öyle değildir. Kayınvalidem de iyidir sağolsun. İşte böyle şeyler de oluyor yani
0 oy
(663 puan) tarafından
Canım çok normal muhabbetler bunlar. Kayınvalide deyince batıyor 
(299 puan) tarafından
Belki de öyle

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 526 göst.
0 oy
10 cevap 275 göst.
0 oy
14 cevap 437 göst.