0 oy
420 göst.
Aile kategorisinde (316 puan) tarafından
Köydeyim anne sütü içiyor ama bu alsam Sütüm yok pınar süt versem biraz bi sorun olur mu bu saate mamada bulamam 

23 Cevaplar

0 oy
(7,972 puan) tarafından
Daha çok küçük dokanir yari su yari süt yap cnm
(316 puan) tarafından
50 ml süt 20 ml şu olur mu
(1,046 puan) tarafından
Sutmu bi de kadina yati sukandir demissin sut verilmez 1 yasina kadar
-Reklam-
0 oy
(2,826 puan) tarafından
Yarı su yarı süt şeklinde olabilir
(316 puan) tarafından
Tesekurler canım
0 oy
(1,850 puan) tarafından
Gaz yapar dokunur çok küçük emzir sık sık
(316 puan) tarafından
Emiyor olmayınca agliyor
0 oy
tarafından
Hiç bir şekilde verilmemeli bence bu gece idare etsen sık, sık emzir 
(316 puan) tarafından
Verdim içmedi biberonla alışık değil uyudu
0 oy
tarafından
Bebeklere 1 yaşından once inek sutu verilmez, bebek emdikce sut gelir, siz yok zannetseniz de.
(316 puan) tarafından
Pompala yaptim çok azdı
tarafından
Pompanin cekis gucuyle bebegin vakumlamasi bir degil, sagdiginiz sut olan sutun hepsini gostermez. Uzulmeyin. Belki meme reddi baslangicidir, farkli pozisyonlarda emzirmeyi deneyin.
0 oy
(12,754 puan) tarafından
Canım vermesen daha iyi nöbetçi eczaneye felan gitsin esin 
(316 puan) tarafından
Köydeyim eşinin kolu kırık araba süremez
0 oy
(1,043 puan) tarafından
Yoğurt yedir bari daha iyi. Çok küçük daha süt verme bence
(316 puan) tarafından
Yoğurt daha iyi mi olur
0 oy
(118,479 puan) tarafından
3bucuk aylik o sut cok agir gelir bagirsaklari mahvolur 
(316 puan) tarafından
İyiyim içmemiş ya gercekten öyleyse ac ac uyudu kizim
0 oy
(7,445 puan) tarafından
1 yaşına kadar süt verilmez alerji riski artı sindiremez formül mama verebilirsin sadece
(316 puan) tarafından
Sagol canım
0 oy
(7,561 puan) tarafından
Bağırsaklarini çok rahatsiz eder 3.5 aylik bebege sut verilmez
(316 puan) tarafından
İçemedi zaten zar zor 10 mlden az üçte onu da düktu
0 oy
(3,140 puan) tarafından
7 aylık bebeğim. Patates püresi verdim ama içinde çok az miktarda süt vardı hemen yüzünü gözünü kabarttı. Gene de sen bilirsin.
(316 puan) tarafından
Ayyy yok ya iyice korktum vermiyicem artık
(3,140 puan) tarafından
Verdiysen 1 ml bile midesine gittiyse olsa alarji yapabilir. Alarjiden önce bagirsanlarina verdiğin zararın çok fazla. İnşallah bişey olmaz. Böyle durumlarda sütun olmasa da emzir bebek emdikçe süt gelir sen pompaya ckersin bişey gelmez ama bebek daha güçlü çekiyor.
0 oy
(7,545 puan) tarafından
Anne sütü içiyorsa diğer süte ne gerek var anlayamadım
(316 puan) tarafından
Bu akşam Sütüm yok 2 gündür bi azalma oldu da bu akşam çok azdı
(7,545 puan) tarafından
Sürekli emzir az deme sakın
0 oy
(564 puan) tarafından
Emzir sık sık bence verme eğer sütün yoksa bu gece idare et yarısı su olarak kaşıkla ver biberon verme alışır emmeyi bırakır
(316 puan) tarafından
Yok verdim biberonla içmedi sevmedi biberonu uyudu öyle
0 oy
tarafından
Ağır olur bol bol su iç sütün çoğalsın bı de bol bol emzir alerji yapabilir süt çok erken 
(316 puan) tarafından
Sagol canım en iyisi öyle yapmak
tarafından
En hızlı süt yapan şey sudur kuzum 1 litreyi icebilirsen iç . Yarında kendine bulgur pilavı falan yap o da çok güzel süt artırıyor
(316 puan) tarafından
İyiyim dedin ya bulgur pilavı süt yapar çerçevenin yarın yapicam kendine böyle olmaz kızım bu gece aç uyudu resmen
tarafından
Dediğini anlamadım
0 oy
(2,014 puan) tarafından
Süt ağır gelir nöbetçi eczaneye gidip mama al bence günah çocuğa 
(316 puan) tarafından
Köydeyim ve eşimin kolu kırık gidemez
0 oy
tarafından
Bence çok küçük canimm karnı agriri gaz yapar kabız yapar
0 oy
(331 puan) tarafından
Sütü kendin iç istersen bol kuru incir üzüm hoşafı içebilir ve 1 saat olmadan sık sık emzirebilir onunla sen de sürekli uyursan sütün gelir. Ara öğünleri bile atlamazsan sütün artar inşAllah. Bi de çok yorma kendini uyumana bak rahatlayınca süt geliyor. Ama ennn kötü pirinç unundan muhallebi yap derim. Ben de bir kez gece hiç uyuyamadım bebek gazlıydı kolikti sabaha emmedi reddetti nöbetçi eczane uzaktı ben de pirinç unundan muhallebi yapmış zorla yermiştim
(316 puan) tarafından
Gelde dinlen ev üstü kaynanam öldü 5 ay önce 2 buçuk yaşında bi kizim var vakit hiç yok açım midem bulanıyor şuan açlıktan kalkıp yemek yemeye halim yok
(331 puan) tarafından
Oyyy Allahım yardımcın olsun yaaa… lütfen kendinizi bırakmayın öncr siz iyi olun sonra evlatlarınıza sağlıklı bakabilin. Tahammülünüz eksilmesin haliniz gücünüz hep yerinde olsun inşAllah nerede yaşıyorsunuz mama gönderelim varsa ihtiyacınız geceleri bari doysun güzel kaliteli uyusun bebeğiniz
(316 puan) tarafından
Yorumunuz için tesekurlrr aslında büyük kızımda evden mama eksilmezdi hiç eşim çalıştırdı kaynanamin faydası vardı 5 ay önce rahmet etti eşimde bi ay önce kaza yaptı kolu kırıldı evde kayinpederimde emekli maaş alıyor o da anca eve yetiyor maddi durum biraz sıkışık oldu
0 oy
tarafından
Hemen bir su kaynat bardağa koy içine baya toz şeker doldur iç onu bir saat sonra göğüslerin zonklicak süttwn benim denemediğim şey kalmadı ne damlalar aldım ne çaylar kullandım yok sütüm damla damla ydı bir akiam midem ağrıyordu şekerli sıcak su içtim uyudum bir saat sonra üstümün ıslaklığına uyandım öyle bir süt yaptı ki anlatamam dene bunu ibek sütü bağırsaklarını mahfeder
0 oy
(245 puan) tarafından
Hiç verme daha çok küçük. Süt alerjisi filan vardır bilemezsin madem köydesin nolur nolmaz. Sık sık emzir 
0 oy
tarafından
Şimdi verme diyecekler keçi sütü var mı onu kaynatsan suyla karıştırıp icirsen inek sütude kutu süt tavsiye etmiyorum süt olduğu bile belli değil hazır sagilmis bulamaz misin hatta yeni doğum yapan ineğin sütü olsa daha faydalı olur ben bebeğimde bulamadım 5 aylık olunca buldum yeni doğan inek sütünü 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 84 göst.
12 Ocak 2021 Aile kategorisinde Selenagomez (42 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 158 göst.
11 Ekim 2021 Aile kategorisinde nerminin annesi (1,161 puan) tarafından soruldu
+1 oy
4 cevap 80 göst.
16 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde EbruColak (1,238 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 174 göst.
15 Mart 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

374,624 soru

11,204,583 cevap

34,506 kullanıcı

...