0 oy
116 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (299 puan) tarafından
Gece bebeğimin ateşi 37.1 idi. Tabanca ateş ölçer ile ölçüyorum. O da bir farklı bir farklı çıkarıyor. Koltuk altı ölçtüm, 37.3. Bana ten sıcaklığı her zamankinden fazla geliyor. Calpol verdim, uyuyor şimdi. Üstü de tek kat. Üstü açık yatıyor. Başka yapabileceğim ne var?

10 Cevaplar

0 oy
tarafından
Valla bende ayni senin gibiyim atedi 38 bucuk simdi yok geceleri cok cikiyo uyurken ozellikli sabaha kadar durdum 3 saat uyudum belki sağlık ocagina giderim
(299 puan) tarafından
Normalde hiç huzursuzluğu olan bir bebek değil. Bugün çok huzursuz. Mızmızlanıyor sürekli. İlk defa ateşleniyor. Endişelendim iyice
-Reklam-
0 oy
(4,089 puan) tarafından
37 yüksek bi ateş değil ev soğuksa üzerini çok ince olmasın üşütür bu defa da 
(299 puan) tarafından
Üzerini hep iki kat giydiririm
0 oy
tarafından
Bnmde oğlumun 3 gündür ateşi çıkıyor sürekli 38 buçuk 37 buçuk hep öyle çıkıyor geçen doktora gittik enfeksiyon var dedi antibiyotik aferin calpol verdi şimdi onları kullanıyorum yine de kötü 
(299 puan) tarafından
Allah'ım şifa versin tez zamanda yavrucuğunuza
0 oy
(1,455 puan) tarafından
Bebeğin ateşi yok 37 öyle calpol verecek kadar yüksek bi ateş değil vermemelisin. Üstünü ince giydir ince de bişey ört yeter
(299 puan) tarafından
Aşı olduğunda ağrısı, ateşi olmasın diye verdiğimiz için verdim. Üstünü tek kat giydirdim ben de
(1,455 puan) tarafından
Yok bi daha verme canım 38i geçerse verin diyo doktorlar. Ateşsiz çocuğa sürekli calpol vermek de tehlikeli
0 oy
tarafından
O ateş değil ki. Doktor 38 i geçmeden ilaç vermeyin diyor. Bekleyip yükseldiği zaman verseydin keşke. Vücudu bağışıklık kazanıyor o ilaca yoksa.
(299 puan) tarafından
Aşı olduğu zaman da ateşi yükselmesin, ağrısı olmasın diye verdiğimiz için verdim
0 oy
(2,564 puan) tarafından
CNM kaç aylık diş ateşi olabilir günde 3 kere 6 saat arayla ver 2 3 gün 
(299 puan) tarafından
3.5 aylık canım
(2,564 puan) tarafından
Sen ateşi kontrol et CNM  ateş düşürücü ver iner inmese   git hastaneye 38 üstü ateş sayılır   zaten CNM 37 delerse endişelen Me
(299 puan) tarafından
Tamam canım teşekkür ederim
0 oy
tarafından
37 vücut sıcaklığı zaten normal bir derece. İlaç verme 38.5 üzeri ateş olarak kabul edilir cnm
(299 puan) tarafından
Normalde 36.5 derecenin üstüne çıkmazdı da o yüzden endişelendim
tarafından
Korkma cnm bişey olmaz
0 oy
(674 puan) tarafından
Ya bu geve benimkide 37,5 falan oldu suanda hic bi yerinde ates yok sadece gobeginde var 37,7 basindada cok az var ama göbeğinde sadece daha cok koltuk alti boynu falan normal neden karninda var sadece ki
(299 puan) tarafından
İnsan endişeleniyor dimi? Teni bir an çok fazla sıcak gibi geldi.  Şu an 36.8 benimkinin
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Bunlar ateş değil ki ilaca gerek bile yok 
(299 puan) tarafından
Sanki alnını öpünce ve emzirirken yüzü çok sıcak gibi geldi. Bir de huzursuzlanınca
0 oy
tarafından
37 ateş değil canım 
(299 puan) tarafından
Acemi annelik benimki sanırım :) ilk defa da ateşlenince insan çok endişeleniyor

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 164 göst.
20 Ekim 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde hfzfyzbl (38 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 48 göst.
10 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Huysuz57 (21 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 38 göst.
9 Kasım 2023 Aile kategorisinde nurr001 (1,400 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 72 göst.

378,200 soru

11,319,583 cevap

34,765 kullanıcı

...