+2 oy
140 göst.
Aile kategorisinde tarafından

*TANIMADIĞINIZ İNSANLARA DUA ETMENİN FAZİLETİNİ BİLİYORMUSUNUZ?*

Peygamberimiz(s.a.v.) bir gün sahabelerine şöyle buyurmuş:

*GÜNAHSIZ BİR AĞIZLA DUA EDİN.*

Sahabe sordu;

Ya Resulallah bu nasıl olacak?

dediklerinde şöyle devam etmiş. 

''Sen arkadaşının ağzıyla günah işleyebilir misin?

''Hayır''

''Peki, o senin ağzınla günah işleyebilir mi?''

''Hayır''

O halde birbiriniz için dua edin, işte günahsız bir ağızla dua böyle

olur" buyurmuş...

''''Biliyormusun başkasına dua ettiğinde sen kendine dua ediyorsun! 

Ne kadar çok kimse için dua edersen o kadar çok kazanıyorsun. ''

çünkü Melekler,sen Müslüman kardeşine Dua ettiğinde, bir mislide sana olsun,amin diye Dua ederler.

GÜNAHSIZ AĞIZLAR İLE HAYDİ DUAYA....

12 Cevaplar

+1 oy
(25,224 puan) tarafından
Evet ettim oğlumu her sevişimde allahım isteyen dileyen hakeden herkese anneliği yaşatsın diyorum 
-Reklam-
+1 oy
(6,859 puan) tarafından
Tüm müslüman alemine dua ederiz hangisini tanıyoruz ki . Rabbim dualarda bulistursun
+1 oy
(11,257 puan) tarafından
Yaşlı olsun hasta olsun darda olsun rabbim kimin ne ihtiyacı varsa ona onu nasip etsin bazen geçim sıkıntısına düşüp nolacak halimiz diyoruz ya da şunun susu var bende istiyorum diyoruz (genel olarak konuşuyorum demeyenler de var elbet) evinde huzuru olmayan dünya parası olup sağlığı olmayan bizim yaşantımızdan daha kötü olup bizim gibi yaşamak isteyen insanları görmüyoruz rabbim herkesin yardımcısı olsun her konuda 
0 oy
tarafından
Evet her zaman
0 oy
(119,290 puan) tarafından
evet gormedigim sesini duymadigim burda benide dualariniza katin bende evlat istiyom diyenlere hep dua ettim ediyorumda
0 oy
tarafından
Burda bana çok dua edildi hala daha dua edenler var biliyorum Rabbim hepsinden razı olsun ve ne duaları varsa kabul olsun hepsinin yüzü hep gülsün 

Aminnnn
0 oy
(13,007 puan) tarafından
Rabbim yardimcimiz olsun 
0 oy
(997 puan) tarafından
Babam için dua edin lütfen yoğun bakımda hala entube edilebilir edilirse uyanmaya bilir birdaha lütfen :( 
0 oy
(14,030 puan) tarafından
Her zaman dua ederim özellikle ambulans ve cenaze gördüğüm zaman Rabbim dualarımızı kabul etsin 
0 oy
(145 puan) tarafından
Evet ettim sosyal medyada anne olmak isteyen herkese ediyorum ya da baska dua isteyen
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Çok ettim canım herkesin duaya ihtiyacı var 
0 oy
tarafından
Rabbim hastalara şifa darda olanlara bolluk evlat hasreti çeken annelere sağlıklı hayırlı evlatlar nasip eylesin her kimin ne derdi var ise hayırlara vesile olsun inşallah 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 133 göst.
0 oy
10 cevap 173 göst.
21 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Havin06 (2,084 puan) tarafından soruldu
0 oy
37 cevap 594 göst.
0 oy
44 cevap 593 göst.
11 Şubat 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,688 soru