0 oy
857 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar 1 buçuk senedir evliyim ayrı eve çıkmak istiyorum artık eşim çok değişken bi adam hep diyor ki elbet çıkıcaz ama ben 40 yaşına geldikten sonra ayrı çıksam ne çıkmasam ne Allah razısı için bana bi yol gösterin evde iki kaynım kayınbabam kaynanam var rahat edemiyorum

22 Cevaplar

+1 oy
(628 puan) tarafından
Kaynana kayınpeder kayın elti vs.  bunlarla oturacak olduktan sonra evlenmeyin ananızın babanızın yanında oturun. Ne gerek var evliliğe cidden üzülüyorum kızıyorum kabul edenlere.  Umarım kendi evine çıkabilirsin
tarafından
Keşke canım keşke başta düşünseydim inşallah çıkarım
-Reklam-
+1 oy
(9,543 puan) tarafından
Cingar çıkar tatlı dilden anlamaz bunlar rest çek gerekirse herke sözünde duracak o ne öyle iki tane de kayın oldu 
0 oy
(12,958 puan) tarafından
Başta sen mi kabul ettin ?

Direk kaynananı k.babani al karşına konuş ayrı ev istiyorum diye 
(12,958 puan) tarafından
Off kuzum off keşke baştan kabul etmeyip borç harç ciksaydin
tarafından
Eşim fazlasıyla durumu var canım iki araba iki ev iki dükkan iki motor ama varlık içinde bana yokluk yaşatıyor
(12,958 puan) tarafından
Eee sorun neydi o zaman 1 sene beraber kalalım diye yirtmis kendini nasıl sinir oldum
(79 puan) tarafından
Banada başta 1 sene birlikte oturalım ondan sonra elimiz hafifleyince çıkarsınız dediler 2 buçuk yıl oturdm ondan sonra konusu falan açtık biraz daha durun acele etmeyin falan filan bn sinirlendim anneme gittim ondan sonra eşim aradı gel evi tutuyoruz falan diye inanmadım hiç ailesigille geldiler öyle tatlıya bağlandı tuttuk evi şuan ayrı evimdeuim okadar rahat ki erken kalkma derdi yok istedin gibi hareket ediyosn Allah kısa zamanda sanada ayrı ev nasip etsn
tarafından
Ben gittim de ne oldu hamile hamile arayıp sormadılar 12 gün hastenede yatmama rağmen
0 oy
(710 puan) tarafından
Kuzum tatlı dille eşinle konuş allah yardımcın olsun 
tarafından
Konuştum canım kaç kere hem de ama laf anlamıyor Allah razı olsun canım
0 oy
tarafından
Allah yardımcın olsun ayrı evin güzelliklerinden bahset mesela tv izlerken ikimiz bir birimize sarılır yatarız ne güzel olur de evde ben şortla dolaşırım daha rahat ederim falan de 
tarafından
Keşke sadece kaynana olsa başım da iki kayın kayınbaba
tarafından
Bende de elti 2 çocuk kayın kayınpeder varda onları saymak istemedim günüm kötü geçmesin diye pazar günü saat 8 buçukta eltim sırf ben kahvaltıyı hazırlayayım o da kocası ile keyif çatsın diye iki çocuğunu bizim odaya gönderir di sabah 8 de düşün yani
(1,786 puan) tarafından
Öyle kaynananın inadına şort giyerim ben
(795 puan) tarafından
Ayy şortla diyince adamın aklı başka yerlere gidecek çünkü ondan öyle şeyler söyle:))))
tarafından
Allahım hepimizin yardımcısı olsun canım
0 oy
(431 puan) tarafından
Ne diye kabul edip evlenir bu kadınlar aynı evde yaşamayi hiç anlamiyorum.Evlenmeyin,ailenizle oturun daha iyi.
tarafından
1 sende diye anlaştık ama canım
(431 puan) tarafından
Inanmaması gerekir karşı tarafın hep yalan çünkü.Eşinizle konuşun ve ayrı eve çıkın.Öyle evlilik evlilik değildir bana göre.
tarafından
Doğru söylüyorsun canım artık konuşmama bile tartışma çıkarıyor napcam bilmiyorum
(431 puan) tarafından
Bilerek böyle yapıyorlar ki susup oturasınız
tarafından
Hergün dua etmekten başka bişey gelmiyor elimdm
0 oy
tarafından
Bende 3 sendir oturuyom bende rahat edemiyom kayanana zatn ayrı dert eşimde cikicaz diyo ama çocuklar küçük biraz buyusunler sonra maksat tek yapabilirsin diyo bakalım bizde çıkarız inşallah en yakın zamnda
tarafından
Allah senin de yardımcın olsun canım çok zor bana da illa ki bir gün çıkıcaz diyor ama ne kadar inanayım sözüne bilmiyorum
tarafından
Benimki cikicaz diyo ama bilmiyomm rabbim gonlumuze göre versij inssaallhh
tarafından
Amin canım inşallah
0 oy
(1,786 puan) tarafından
Bulmuşlar hizmetçiyi bırakırlarmı kızım kandıroyolar seni hazırlan çık ananın evine otursunlar ailecek.Ben böyle durumda kocamdan soğurdum bu kadarmı aciz.Korkma hiçbirinden yalancılar sözlerinde dursalardı.Gençlik geri gelmeyecek sen hayata bunlara köle olmayamı geldin?
tarafından
Şimdi bi ev almış bizim eve yakın satmıcam diyor bizim için mi değil mi nasıl anlıcam
0 oy
(2,016 puan) tarafından
Esin kabul etmezse kimse bisey yapamaz Benim abimde bizimle oturdu ilk gelin annemlerle kaldi bende bekardim ozaman cok iyi gevindik sagolsun cok emegi var gelin8n ama abim hem evlenemk istedi hem  ben gecineme dedi  ayri ev acmadi 2 yil sonra asker isi oldu Adanaya gittiler simdi herkesten uzakta 10 senedir yasiyorlar rahatlar yani.. Demek istedigim esin kabul ederse olur ancak gecinmeyi goze almasi lazim
tarafından
Eşim ailesine çok da düşkün biri canım
0 oy
(795 puan) tarafından
Valla ayrı ev herkes ister ama işte eşler sağ olsun 
tarafından
Aynen canım valla doğru diyorsun ama bizimkilerin huyu da baya değişik kendi kızları el üstünde tutulsun isterler gelinleri de köle
0 oy
(3,599 puan) tarafından
Ayrı eve çıkmak için illa büyük bı kavga olucak onlar için yoksa ayrı eve bırakmıyorlar kaynana  kayınbaba
tarafından
Benden hariç 4 gelini var biri 1 sene biri 10 sene oturmuş değişiyor hiç biriyle kavga ederek çıkmamış benim eşim de diyor kavgayla çıkmak hiç olmaz ama diğer türlü da nasıl olcak anlamıyorum
(3,599 puan) tarafından
Elbette kavgayla çıkmak güzel değil ama güzelliklede bırakmıyorlar
tarafından
Kocam isterse herşey olur qmq istemiyor
0 oy
tarafından
Ayrı eve çıkıp ailesini geçindiremeyecek adamlar evlenmesin gerçekten. Ya da kadınlar artık böyle adamlarla evlenmesin yani. Ev geçindiremeyecekse neden evleniyorsunuz ki? Erkeklerden çok kadınlara kızıyorum artık bu konuda. kabul etmeyin 1 sene derler ama asla öyle olmaz o işler. Göz boyarlar ancak. 
tarafından
Cahilliğime geldi hep pişman oldum
0 oy
(913 puan) tarafından
Madem durumu da varmış eşinin en başında 1 yılı da kabul etmeseydin keşke. Eşine de diş göstermen gerek başka türlü zor gözüküyor
tarafından
Keşke canım keşke etmeseydim evlendikten sonra bi canavar çıktı
0 oy
(119,219 puan) tarafından
aaahhh guzel bacim nasi rahat etcen ne diye kabul ettin bastan
tarafından
Böyle bi hayat olacağını nerden bileydim ki kocam zalimin teki
aaahhh aaahhh iste babannem hep der kizlar cekice cileye asık olut diye az buyuk sozu dinlesek hic basimiz agrimiycak
tarafından
Çok kötüyüm İnan şu an eşim beni dövdü ağzımdan kan aktı
kurban oldugum bi polisu ara elinde kalcan mikrobun
tarafından
Ararsam benim için daha kötü olur yalanlarlar çok fenalar çok
0 oy
(1,946 puan) tarafından
Bende 4 senelik evliyim ilk 2 yıl başka sehirdeydik okumaya gittik okul bitince kaynananin yanına taşındık hemde çocuk öldü bende oturmak istemiyorum ama Allah razı olsun yinede disari çık.ak istediğimizde cocugu ona bırakıyoruz çıkıyoruz ama asla rahat edemiyorum evde seni çok iyi anlıyorum insan eşiyle muhabbet sohbet etmek ister rahat kıyafetleriyle evinde dolaşmak ister kendi mutfağı kendi duxeni olmak ister ama hayat şartları bazen buna izin vermiyor hep dilimde olan dua Allah herkesin gönlüne göre versin ayrıca Allah herkese kendi evinde mutlu huzurlu şekilde oturmayı nasip etsin valla
tarafından
Amin canım çok sağol
0 oy
(1,024 puan) tarafından
Eşinle ciddi konuş olmuyor artık diye 
0 oy
(68 puan) tarafından
Rabbim yardımcın olsun canım bende 2 senelik evliyim, 4 aydir birlik oturuyorum kaynana kaynatayla, sözde yazın ev yapılacak altlı üstlü kalicaz öyle geldiler bize,ama kaynanamla çok kötü tartstik annemi üstü kapalı evden kovdu. Bende eşime dedim ev yapildiginda ben gelmiycem uzak olucam dye eşimde kabul etti. Bakalım sözde bu yaz ayrilicaz, kavga çıkmasa olmuyo valla 
tarafından
Benim kocam ailesine çok düşkün beni atar onları tutar
(68 puan) tarafından
Rabbim yardimcimiz olsun tüm birlik kalanlari kendi evinde huzurla oturmayı nasip etsin valla çok zor
0 oy
tarafından
Ahh ahh bende aynı durumdayım 1 kayın bir görümce kaynnana kayınbaba hiç rahat m yok inanki seni çok iyi anlıyorum ben 7 yıldır 
tarafından
Allah hepimizin yardımcısı olsun canım
0 oy
(619 puan) tarafından
Yargitay emsal karar çıkarmış, gelini kaynana ile ayni evde yasamaya zorlayan kişi hem maddi hem manevi para cezasıyla karşılaşır diye. Madem hic bir sekilde sözün geçmiyor ya susacan canim ya baba evine donecen. Nafakayi maddi durumuna gore ayarliyorlar 800 900 de bebegine yeter diye dusunuyorum
tarafından
Babamlar benimle konuşmuyor canım
0 oy
(2,572 puan) tarafından

Evde 12 kişi yasiyoruz ve köyde.Benden daha kötü durumda olamaassin heralde.2 büyük kavgamız oldu.3. sünde çıkartırlar artık heralde.Esim askerden gelince

tarafından
Allah yardımcın olsun senin de canım

İlgili sorular

0 oy
41 cevap 1,391 göst.
0 oy
32 cevap 1,223 göst.
7 Eylül 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 565 göst.
17 Eylül 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy