0 oy
1,102 göst.
Aile kategorisinde (3,446 puan) tarafından
Evliligin bitmesi için sadece aldatma, siddet, aile olayları mi olması lazim? Yanı sadece ruhunu ait hissetmedigin icin bitemez mi

23 Cevaplar

+4 oy
(199 puan) tarafından
Neden hissetmedigine bağlı bence baştan iyi sonra öküz gibi davranıyorsa değişmiş ise hislerini zamanla davransilari bitirmiş ise olabilir, ama baştan aynı duygularla evlendin ise hata olmuş bence karşıdakinin de vebaline girmek olur
(3,446 puan) tarafından
Hani şey gibi varım ama neden varim gibi
(199 puan) tarafından
Ama bunu durup dururken sorgulamazsin sanırım sonradan oluştu ise bu his sebebi vardır
-Reklam-
+2 oy
tarafından
Bitebilir ya hatta mesela gorucu usulu evlenip baya da istenip iki taraftanda senelerce ayni yataga giremeyen birbirine tahamul edemeyen insanlar taniyorum 
tarafından
Yanliz kiz da erkekde istio aile zoru degil
(3,446 puan) tarafından
Bide sey var hem istemiyorum deyip çocuk yapan lar sevmiorsan neden dokunuyorsun
tarafından
Malesef olan cocuga oluo belki duzelir diolar ama o bastaki kimya olmayinca olmuo
+1 oy
tarafından
Tabiki bitebilir ama simdiki bosanmalarin cogu siddet aldatma gecimsizlik kimse ruhunu dusunmuyor. Sevmiyorsan istemiyorsan onunla yasamak zorunda degilsin ama bunu anlatmak çok zor
(3,446 puan) tarafından
Ama en önemlisini unutuyor insanlar..ruhu..
tarafından
Insanlar bencil canim yeterki onlara malzeme ciksin senin ruhundan onlara ne ki konusacak biseyleri olsun yeterki
+1 oy
(327 puan) tarafından
Bitebilir canım 
+1 oy
(9,651 puan) tarafından
Keşke cesaretim olsa da bitse dediğim onca zaman oldu.. simdi de onlardan birindeyim.. seviyorum da basbasaykende çok iyiyiz anlıyorda beni sadece hastalıklı kıskançlık öyle bilinir bir boyut değil tahammül sınırlarını aşar cinsten ve artı eksi yargıya koyuyorum bu yüzden  biter mi bilmiyorum belki 2 tane evlâdım olmasa biter ama suan da olmuyor..
(3,446 puan) tarafından
Çocuk olunca kendiimizden vazgeciyoruz dogru mu bilmiyorum
+1 oy
(335 puan) tarafından

Bence bitebilir. Eğer eşine karşı özel duygular hissedemiyorsan o evlilik bitmiştir yani. Sonuçta kardeş değilsiniz. Sıradan bir insan gibi olduysa artık...:ermm:

(3,446 puan) tarafından
Yada aradığını bulamamak pardon ne aradığını bilememek daha sikinti
+1 oy
(1,353 puan) tarafından
Bence en gerekçeli sebep bu şiddet görüp kocasını sevip evinde kalanlarda var ama ruhunu ait hissetmemek en önemli olay
(3,446 puan) tarafından
Şiddet görüp kalanlara yardim etsin rabbim
(1,353 puan) tarafından
Amin canım insallah
+1 oy
(2,479 puan) tarafından
Sevmezsende biter canım 
(3,446 puan) tarafından
Sevmek sevmemek degil ruhunu hissetmemek demek istediğim
+1 oy
(571 puan) tarafından
Bitebilir bu yüzden 
+1 oy
tarafından

Her türlü biter yani kişiye bağlı karakterine... Aldatılmaya şiddet görmeye tahammül edemeyen ayrılabilir

Sevmediğin insanla da yaşamak zorunda değilsin Allah herkese bir kere can veriyor mutsuzsan sana hiç bir yararı yoksa bile bana göre ayrılabilir çok normal yani
(3,446 puan) tarafından
Yani ama insanlar icin siddet ve aldatma yoksa herşey muhteşem geliyor onu anlamıyorum
+1 oy
(468 puan) tarafından
yan binada.ev boşalıyor siz geçin dediler. bizimki 8. kat ısınmıyor. arakat çıkan niye çıktılar ev mi aldılar dedim. teyzede boşanıyormis kızım dedi hiç kavga etmezlerdi. barışın diye ikna etmeye çalıştım dinlemediler. bide çocukları varmış. öyle olunca merak ettim neden diye sordum. kocası kadına Zaman ayırıp gezdirmiyormus dedi. ben yok artık dedim bunun için yuva yıkılirmi dedim
(3,695 puan) tarafından
Başkasından boyle bir olayı duyunca yok artık diyoruz da bence bu büyük bi sebep bosanmak icin bi bayanın kocasına  ya da erkegin karısına zaman ayırmaması cok ciddi bi mesele.. evlisin
bu buyuk bi sorumluluk ama bekar gbi hayat yaşıyorsun.. tahammül seviyesi zor bu durum su an bu durumdayım ben de  doluya koyuyorum almıyo boşa koyuyorum dolmuyo hesabi.. Allah eşlerimizden soğutmasın yuvalara huzur agız tadı versin..
(507 puan) tarafından
Var canım ya bende şahit oldum . Kadının kocası hakimdi kadını gezdirmiyordu diye boşandı adamı
(3,695 puan) tarafından
En dogrusu o..  Giden günler geri gelmiyor.. Ama cesaret isi bence..Gezdirmesini de istemem şahsen ben evde vakit gecirelim razıyım ama iste.. Allah sonumuzu  hayra çıkarsın insallah
(468 puan) tarafından
benim çok büyük sorunlarım vardı boşandım çok şans verdim benim gitmeye cesaret edemeyecegimi düşündü arkama bile bakmadım. barışmak için çok aradı geç kaldın dedim. başkasıyla evlendim asla pişman değilim. kız kardeşim bir ara boşanmaya karar verdi. onun sorunu eşinin yatak odası dışında kadın olduğunu hissettirmemesi. dedim romantik erkekler senin boşanmanı bekliyor bacım dedim. gel vazgeçin. romantik olur seni döver 3 çocukla ne yapacaksın. şimdilik vazgeçtiler bakalım
+1 oy
(3,149 puan) tarafından
Zaten evliliği bitirmişsin bunun için sebep aramaya gerek var mı sence ruhunda yâda kalbinde beyninde bitirmeyi düşünmüşsen aynı ev içinde vakit öldürmece ev arkadaşlığı sadece bu
+1 oy
(5,519 puan) tarafından
Bitebilirr cunku esinin davranislarina bagli sana karsi degismis ise zaten evliligin anlami olmuyor
+1 oy
(198 puan) tarafından
Aynı soruyu terapistime sordum. Boşanma aşamasında ki biri olarak. Dedim ki insanlar için hiçbir şey yeterli değil. Aldatsa bile çok aldatmamış diyenler bile oluyor. Diyelim ki hiçbir şey yok sadece mutsuzum bu boşanmak için yeterli değil midir? Dedi ki bi danışanım eşinden sık sık dus almadığı için boşandı.. Önemli olan senin nasıl hissettiğin. Boşanmak fazla büyütülüyor. Toplumsal bir algı sadece. 

İnsanlar illa boşanman için senden aşırı büyük sebepler istiyorlar. Mesela kuman olması gibi. Gerçi var desen bu seferde kendine bağla yok vazgeçir diğer kadın kazanmasın vs.. Biz sadece "EŞ" DEGİLİZ. Biz kadınız, anneyiz birer bireyiz. Kimseyi kazanma mecburiyetimiz yok. Bizi aldatan biri için uğraşmamız gerekmiyor. Dayak yememek için susmak zorunda da değiliz. Kimsenin bunlara hakkı yok. Mutsuz olmak zorunda da değiliz. Katlanmak zorunda da değiliz. Bizim hayatımız bu ve sadece 1 kere yaşayabiliriz. Boşanmak dünyanın sonu da değil hatta bazen yeni bir başlangıç. Bosandıktan sonra hemen evlenmek zorunda da değiliz. Mutsuz kadın sırf ilgilenmiyor konuşmuyor diye de boşanabilir. Sanki yaşama amacımız ya da tek mutluluk kaynağımız evlilik gibi algılanıyor. Daha boşanmaktan bahsederken yeni evliliğin konusunu açıyorlar. Bizler evlenmekten ibarette değiliz. Yanı canım hayır büyük bir sebebe gerek yok. Insan ne hissettiğini en iyi kendi bilir. Ama şunu iyi kestirmek lazım. Mutsuzluğum benden mi kaynaklı karşımda ki adamdan mi? Yanı boşanırsam mutlu olabilecek miyim yoksa bu kafa bende oldukça mutlu olamaz miyim? Bunları cevaplayıp hareket etmeli 
(3,446 puan) tarafından
Bol bol artiliyorum +++++++ çok güzel yazmışsın kadını evlilik koca ve çocukla bağdaştıran zihniyeti kınıyorum
(198 puan) tarafından
Kesinlikle canım bende
0 oy
(3,532 puan) tarafından
Istemedgn briyle  zaten ewli  kalamazsın ki içinden ona karşı bisey gelmiyosa. Aldatilmayi . Şiddeti beklemene gerek yok
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Böyle durumlarda da boşanılabilir ama hep sen suçlu olursun bahane aradın boşandın der ve bunu en yakının yapar annen baban yapar bunu
0 oy
(13,036 puan) tarafından
Bitirmek Zor olabilir ama zaten zamanla karşılıklı olmaya başlar herşey bitmiştir birtek  soyadın kalır sonra oda kalmaz..
(3,446 puan) tarafından
Oyle aklima soyadın kaldi şarksı geldi:D
(13,036 puan) tarafından
Var mı öyle şarkı bilmiyordum :))
0 oy
(548 puan) tarafından
İlla siddet aldatma değil ki,sorun.ruhunda onemli pek kimse anlamaz anlamiyorda ama bir şeyler bitmişse napsa geri gelmiyo ve bı yara gibi kaliyor hep.her kes bir şey icin oturup kaliyo kimin gidecek yeri yoktur kimisinde ben gibi çocuk icin kala kaliyo.benim bebe daha dogmadi o yüzden gidemiyorum.Allahim hepimize yar ve yardımcı olsun inşallah
(3,446 puan) tarafından
Doğsa babasın olan bi gülüşü bile bağlıyor ayaklarını
(548 puan) tarafından
Esim döven söven biri degil sessizdir ama.yastan dolayı kafa uymuyo zamanladae bende olan bazı guveni sevgiyi bitirdi sadece merhamet ediyom Allah hatiri için susuyom
0 oy
(343 puan) tarafından
Yani sevmiyorsan zaten bitmistir o evlilik
(3,446 puan) tarafından
Bazen sevince de bitiyor bence
(343 puan) tarafından
Yani bilemedim simdj canim yasantiniza bagli
0 oy
(5,938 puan) tarafından
Sevgi yoksa huzur yoksa biter Tabiki . Yani evlilikte ruh yoksa en önemli sorun bence. 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 99 göst.
18 Mayıs 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde smrmhmt (261 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 97 göst.
17 Nisan 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 78 göst.
14 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Gokbenoya (1,343 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 126 göst.
25 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,248 soru

11,384,488 cevap

34,884 kullanıcı

...